Skoči na vsebino

Pravkar pogledano


amnesia

Priporočeni prispevki

American ultra 7/10

Stoner looserja  Mike Howella kar naenkrat čejsajo njegova preteklost in CIA agenti. zraven njegova punca... Uglavnem zabavna violent stoner akcijska komedija, 

 

LA Originals 6/10

Hiphop, gang culture,  art, graffiti, documentary. Kar se mene tiče, mi muzika obudi spomine na srednjo šolo in uno obdobje konc 80ih začetek 90ih  ko nas je blo še  vsegaskupaj 20 skejtarjev pred cankarjem, pa Cypress Hill....

Povezava do prispevka

The Nightingale - po opisih in reviewih sem pričakoval veliko bolj brutalno zadevo, ampak ni bilo tako hudo, razen začetka mogoče. Je bilo pa vredu videti, da nasilje ni bilo samo sebi namen, zgolj za shock value, ampak paše v štorijo. Bi sicer rekel, da je za kakšne pol ure predolg, ampak je bil pacing vseeno soliden čez večino filma. 7/10

Povezava do prispevka

unnamed.jpg

 

Ker sem ravno prebral knjigo, sem se odločil še za film, ki se mi je toliko let uspešno izmikal.

Klasika iz leta 1986, nastala 6 let po izidu kultnega romana. Zelo surov in nespoliran film (še posebej eksplicitna je seks scena v kateri je bil Slater star 16/17 let), ki je precej zvesta adaptacija knjige. Posnet v stilu špageti vesternov in ga z lahkoto priporočam vsakemu, ki ga še ni videl.

uredilo bitje Sadako
Povezava do prispevka
gojc reče Dne, 13. 5. 2020 at 2:17:

Netflixov Extraction (2020)

 

Kako nenormalno carski film :avadodo:

 

 

 

tole sem pogledal zaradi mn3 priporočil. kako neverjetno neumen film, a ste normalni gospod gojc :avadodo: streljanje je dobro, ampak scenarij je neumen ohohoh. odsvetujem

Povezava do prispevka
Sadako reče Dne, 25. 5. 2020 at 12:14:

unnamed.jpg

 

Ker sem ravno prebral knjigo, sem se odločil še za film, ki se mi je toliko let uspešno izmikal.

Klasika iz leta 1986, nastala 6 let po izidu kultnega romana. Zelo surov in nespoliran film (še posebej eksplicitna je seks scena v kateri je bil Slater star 16/17 let), ki je precej zvesta adaptacija knjige. Posnet v stilu špageti vesternov in ga z lahkoto priporočam vsakemu, ki ga še ni videl.

lepo slisat, d si vztrajal pr knjigi.

 

film je res carski.

poznas ksne filme k so v podobnem slogu in tematiki? Pa ne mi o davincijevi kodi, prosm :)

Povezava do prispevka

Hereditary - ima svoje momente, občutek neprijetnosti je definitivno prisoten, nisem si pa ravno grizel nohtov cel čas, verjetno tudi na račun počasnega pacinga (dobri 2h je dolg), kar verjetno ne sede vsakomur. najbolj pa me je "razočaral" konec, sem vseeno upal, da bo šlo v smeri shizofrenije ali česa podobnega, pa ni blo ne. 6/10

 

The Witch - slabša oz. veliko bolj blaga verzija hereditaryja (film je sicer starejši, tako da domnevam, da si je kvečjemu hereditary kakšno zamisel tle sposodil). verjetno bi mi bil boljši, če bi ga gledal pred hereditaryjem, tko mi je bil pa bolj meh, res ne vem, kaj naj bi bilo tle grozljivega (zajec to pač ni). ima pa zelo dobro cinematografijo, tko da ni totalno dolgočasen. hereditary je veliko boljši "enak" film. 4/10

 

@FettOlaf tole počekiraj

uredilo bitje Zorz
Povezava do prispevka

Halloween (2007) & Halloween II (2009)

 

Remake tega kultnega slasherja, pod katerega se je podpisal Rob Zombie, mi je naravnost odličen, medtem ko je njegovo nadaljevanje še vedno dobro, vendar vmes neizvirno tava med klišeji tega žanra. Kakorkoli, Zombie mi ima super čut za horror estetiko in določeni kadri in prizori so res fenomenalno posneti, Myers v tem filmu, skupaj z njegovo predzgodbo, pa je odlično upodobljen. Tukaj bom iskren in bom povedal, da verjetno niti ni najtežji zalogaj upodobiti 2 metrski killing machine, ki samo hodi in kolje, ampak izmed vseh upodobitev Micheala Myersa mi je ravno tu najbolj srhljiv. 

 

 

 

 

Povezava do prispevka

@Zorz pa lahko bi recimo zacel kar z Zombijevim remakeom, ker itak gre zgodba od zacetka ampak bi ti vseeno predlagal, da gres kar po kronoloskem vrstnem redu. Tale iz 2018 pa je v bistvu nadaljevanje originalnih Carpenterjevih Halloweenov.

 

Ne rabis pa pogledati vseh, vmesni filmi so, kar je tudi znacilno za vse te slasherje, ki imajo vec nadaljevanj, tudi grozen treš. :)

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...