Skoči na vsebino

Grafične kartice


Priporočeni prispevki

maksi reče Dne, 12. 5. 2020 at 20:33:

Čez dva dni bo Nvidia na GTC verjetno predstavila Ampere arhitekturo, samo dvomim da bodo omenjali gaming gpuje.

https://www.anandtech.com/show/15801/nvidia-announces-ampere-architecture-and-a100-products

 

maksi reče Dne, 12. 5. 2020 at 20:15:

Ne vem če bo imel TSMC kapacitete za vse, baje že sedaj ima Nvidia probleme, ker je AMD zasedel 7nm kapacitete.

 

Po mojem bodo morali za produkte nižjega cenovnega razreda iti k Samsungu.

zidal bodo novo 5nm fabrko v usa

Povezava do prispevka
amnesia reče Dne, 15. 5. 2020 at 15:49:

maksi bi rad best gpu za ceno 300€

 

pa se to bi mogoce pol cakal eno leto, ker bo naslednja generacija se boljsa

 Ma kje, potem mora nabaviti še napajalnik :worship:. Lahko mu Vodokotlič šenka RTX 2080 TI, pa bo obstala na polici kot rekvizit.

uredilo bitje ejnit
Povezava do prispevka

Jensen-cooking.jpg

 

ampere arhitektura

https://www.anandtech.com/show/15801/nvidia-announces-ampere-architecture-and-a100-products

 

q1 rezultati

https://www.anandtech.com/show/15815/nvidia-reports-q1-fy2021-earnings-let-the-good-times-roll

a se kdo spozna na računovodske standarde, da lahko pove, kaj je fora, da je NV že v letu 2021? to sem tudi pri nekaterih drugih firmah opazil.

Povezava do prispevka

Pa mu nisi dal odgovor, finančno leto(FY) in enako koledarskemu, vsaka država ima svoja pravila.

 

Navedek

The tax year for a business is governed by the fiscal year it chooses. A business may choose any consistent fiscal year that it wants; however, for seasonal businesses such as farming and retail, a good account practice is to end the fiscal year shortly after the highest revenue time of year. Consequently, most large agriculture companies end their fiscal years after the harvest season, and most retailers end their fiscal years shortly after the Christmas shopping season

 

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka

Pa vse je negotovo, ker Trump spet stopnjuje trgovinsko vojno s Kitajci in se menja, da bi v primeru njegovega vztrajanja lahko bila res pizdarija z dobavljivostjo vsega. Ker bojo Kirajci seveda vrnili s približno enako mero, je trg full nestabilen in se zna zgoditi, da bo vso čipovje, ki ga pričakujemo letos močno zamujalo ali karkoli že bodo naredili Kitajci. To so vse špekulacije. Se pa Trump že intenzivno pripravlja na volitve in tudi odvrača pozornost od virusa, ki mu je itak že cel čas trn v peti in ga boli kurac za žrtve.

Povezava do prispevka

Ja, ampak Kitajci se prav gotovo ne bodo pustili Trumpu. Na kurac mi gre, ker vsaka njegova beseda preveč močno vpliva na celoten trg. Po četrletnem poročilu Nvidie bi moral delnice vsaj kratkoročno precej bolj poskočiti, kot so vedno po dobrem poročilu (kasneje se stanje normalizira). Sedaj pa so le minimalno, ravno zaradi negotovosti ob zaostrovanju trgovinske vojne.

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 17 minutami:

Zato ker ko vlagam ob earningu je vedno z vzvodom in preveč rizično, da bi imel dolgoročno. Ni to z namenom dolgoročne investicije. Preveč negotovosti zaradi virusa in trgovinske vojne, da bi se splačalo riskirat.

prek kerga brokerja pa to? pa kakšen vzvod je to?

Povezava do prispevka

Jaz sem zdaj na Etoro. Vzvod je kratnik. Torej, če izbereš x5 in vložiš 600€ je enako kot če bi 3000€. Ampak si ob takem nakupu dejansko ne lastiš delnice, le stavil si, da bo zrasla. Lastiš si jo samo x1 (torej brez vzvoda) in je tudi ob močnem padcu ne izgubiš (izgubiš edino, če firma bankrotira in propade). Jaz pa bi v mojem primeru, ki sem imel x5, če bi cena Nvidia delnice padla s $360 na ene $300 bi zgubil 50% vložka in bi se investicija avtomatski zaprla, denar pa za vedno igubljen in mi nič nebi koristilo, če kasneje spet zrase. Ker so napovedi ble za Nvidio dobre in je večina sklepala, da bo poročilo dobro, sem šel v to. Ampak na koncu zaradi vseh pizdarij cena ni zrasla kot bi morala, sem vzel drobtine cca. $40 in raje vse skup zaprl.

Povezava do prispevka
bainit reče pred 2 minutama:

uuuu carsko, nisem vedel za to.

sem mislil, da za take stvari povsod velja, da si potem odgovoren za vso razliko, ne samo premijo.

Ne. Tudi povečuješ lahko SL (stp loss), če cena pada in verjameš, da bo potem kmalu spet šla gor, ampak moraš dodati denar v tem primeru. Je kar rizično, ampak za kratki rok zna bit tudi fino.

 

Zdaj pa dovolj, da ne dobima po prstih za offtopic :D No na srečo sva debatirala o Nvidia delnicah in ne Coca Cola ipd.

Povezava do prispevka

Baje bo nova AMD serija razdeljena na dva dela, na Navi 10 rebrand/refresh (torej nič hw raytracinga in ostalih rdna2 bonbonćkov, kot npr VRS) v nižjem cenovnem segmentu, ter RDNA2 (Big Navi) v višjem/visokem cenovnem segmentu.

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka

Verjetno imam le eno komponento za vodno hlajenje, ki ni od EKWB (t.j. GPU fullcover blok, ki sem ga dobil ob nakupu rabljene grafične). Že dolga leta uspešno hladijo že kar nekaj generacij mojega HW. 

Tudi nekateri ex-mn3 člani so nekaj let delali za njih.

uredilo bitje T7ank
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...