Skoči na vsebino

Fotrov kotiček


Zamorc

Priporočeni prispevki

Nodi reče pred 1 uro:


Na a4 listu po alinejah 😅😅 Predvsem v smeri cim bolj naravnega poroda s cim manj invazivnimi medicinskimi posegi v kolikor to ne bo nujno potrebno. Brez epiduralne, punca ne zeli rodit na hrbtu, brez rezanja presredka itd ...

 

Sva si zato tud izbrala Jesenice, ker osebje deluje v to smer in v najvecji meri upostevajo zelje mame. 
 

Fak dejansko je se dva dni do roka pa se mi ze mesa, neverjetno sem neucakan, zelim si da cimprej pride tamau 😁 Ne vem kako bom funkcioniral te dni, ce bo teden cez rok 🤣 

 

Ne komplicirat pa pust osebju da opravjo svoj job. Moja je tud sanjala kakšna katarzična izkušnja mora bit porod, ampak sva se na konc zmenla da je bistvo poroda da pride malo bitje na svet s čim manj komplikacijami zanj in za mamo, pika.

 

Glede epiduralne pa tega... moja je tud na začetk mislila da bo kar brez, ampak ko sem jo končn prepriču naj hudiča že vdihne tist plin, ker je tam z razlogom in ni razloga da bi jo (preveč) bolel, sta bli z masko in nitrotom bestiča do konca poroda. :) Če bo pa treba rezat presredek al pa kaj... Lej, bo pač treba. Važn da bo z malim in z mamo čim bolj OK.

Povezava do prispevka

Samo še to: Cola Zero dokazano (vsaj v mojem primeru) niti slučajno ne dvigne ravni krvnega sladkorja. Nič. Nula. Kot voda. Brez skrbi, da je 100x preverjeno in testirano. To pišem zato, ker sem že naletel tudi na druge pijače, ki so obljubljale "zero sugar" in se je izkazalo, da je vendarle nekaj sladkorja v igri. Pustimo zdaj druge sestavine in škodljive elemente ob strani. Govorim  izključno o OH vrednosti.

Povezava do prispevka
HellAngel reče pred 8 urami:

 

Ne komplicirat pa pust osebju da opravjo svoj job. Moja je tud sanjala kakšna katarzična izkušnja mora bit porod, ampak sva se na konc zmenla da je bistvo poroda da pride malo bitje na svet s čim manj komplikacijami zanj in za mamo, pika.

 

Glede epiduralne pa tega... moja je tud na začetk mislila da bo kar brez, ampak ko sem jo končn prepriču naj hudiča že vdihne tist plin, ker je tam z razlogom in ni razloga da bi jo (preveč) bolel, sta bli z masko in nitrotom bestiča do konca poroda. :) Če bo pa treba rezat presredek al pa kaj... Lej, bo pač treba. Važn da bo z malim in z mamo čim bolj OK.

 

Malce neutemeljeno pokroviteljski izpades tle. Pa bi rekel da je epiduralna ali katera druga oblika anestezije vecja "komplikacija" kot porod brez nje? Presredek se reze preventivno.

Povezava do prispevka

Porodi najinih otrok so trajal samo okol urce, dveh, je blo kar super. 

 

Najbolj cudna izkusnja je bla pr prvem, ko je zena rojevala sredi noci v porodniski sobi, kjer so bile hkrati tudi druge porodnice in si slisal par ostalih zensk simultano rjovet in preklinjat (faking planina pri kranju)

 

Zdej v zadnje je blo kot v kaki privatni kliniki, nova privat soba, klima sredi poletja.

Povezava do prispevka

Vsakič je malo drugače, pri nas je šlo vedno hitro, 10 oz 15 minut pa je bilo konec, ta drugič me je prišla sestra iskat v garderobo, da če ne bom pohitel bom vse zamudil... trik je verjetno v tem, da ne hitiš in prideš prej kot je potrebno. Pri ta prvi vem, da sem šel še iz centra domov s kolesom potem sva pa šla, brez hitenja. V spominu mi je ostalo predvsem, da mi je babca dala v roke reflektor in rekla naj ji mal svetim taj spodaj, pa na radiu je bil Elevator od U2, pri ta drugi sem pa samo not stopil in je bila že akcija... drgač pa je to res en tak hud emocionalni dogodek in ko ti da babca v roke škarje in reče prerež popkovino... wuuuuuaaaa!

Vsakič je res en vrhunec v življenju ali pa bolje življenja. :mafija:

Obakrat v Ljubljani in ne razumem tiste, ki komplicirajo in se vozijo nekam daleč, imo greš tja kjer je najbližje :blink:

 

No te dni je pa matura v igri, pa baje kr gre, pa na vsak način bi pri ta mali radi speljal valeto... 

Povezava do prispevka
Stasis reče pred 44 minutami:

Pa bi rekel da je epiduralna ali katera druga oblika anestezije vecja "komplikacija" kot porod brez nje? Presredek se reze preventivno.

 

Epiduralna se mora tako al tako dat preden se začnejo močnejši popadki. Ne vem kaj si mislu s "komplikacijami", ampak z vsemi mamicami kar sem govoril so rekle ali da jim je žal da niso vzele epiduralne ali pa da jim ni žal da so jo vzele. Kar sem hotel povedat s kompliciranjem je, da so babe dandanes prepričane kakšna unikatna/posebna/katarzična izkušnja mora bit porod (pač cosmopolitan, forumi in podobna sranja.. preveč branja med porodniško definitivno škodi, tako da je treba met to pod kontrolo, če ne se s hormoni nafilani nosečki začne fuzlat:P). Saj ne rečem, porod je lep dogodek, ampak na prvem mestu je važno da se mali rodi čim bolj gladko, varno in brez zapletov. Zato sva izključila vse ostale porodnišnice in šla v Ljubljansko (kamor bi itak mogla it v prvem planu), ker če gre karkoli narobe, imajo tam največ opreme in kadra da porihtajo. Plus če mora mali v inkubator ali na kakršnokoli zdravljenje, mamo in otroka ločijo (kolegica je rodila v Celju in je mogla tam ostat, mali pa v Ljubljano v inkubator).

Za presredek nisem ziher, ampak pri kolegici so ga rezal, šele ko so med porodom vidl da nau šlo tok gladko skoz.

Povezava do prispevka
HellAngel reče pred 1 uro:

 

Epiduralna se mora tako al tako dat preden se začnejo močnejši popadki. Ne vem kaj si mislu s "komplikacijami", ampak z vsemi mamicami kar sem govoril so rekle ali da jim je žal da niso vzele epiduralne ali pa da jim ni žal da so jo vzele. Kar sem hotel povedat s kompliciranjem je, da so babe dandanes prepričane kakšna unikatna/posebna/katarzična izkušnja mora bit porod (pač cosmopolitan, forumi in podobna sranja.. preveč branja med porodniško definitivno škodi, tako da je treba met to pod kontrolo, če ne se s hormoni nafilani nosečki začne fuzlat:P). Saj ne rečem, porod je lep dogodek, ampak na prvem mestu je važno da se mali rodi čim bolj gladko, varno in brez zapletov. Zato sva izključila vse ostale porodnišnice in šla v Ljubljansko (kamor bi itak mogla it v prvem planu), ker če gre karkoli narobe, imajo tam največ opreme in kadra da porihtajo. Plus če mora mali v inkubator ali na kakršnokoli zdravljenje, mamo in otroka ločijo (kolegica je rodila v Celju in je mogla tam ostat, mali pa v Ljubljano v inkubator).

Za presredek nisem ziher, ampak pri kolegici so ga rezal, šele ko so med porodom vidl da nau šlo tok gladko skoz.

 

Epiduralna je omrtvičenje spodnjega dela telesa in igla v hrbtenjačo. Ti verjetno misliš na vensko kanilo, skozi katero si porodnica sama dozira opioide za lajšanje bolečine. Moja žena je prvega rodila samo z masko (NO), pri drugem pa je vseeno rekla za kanilo.

 

Se pa strinjam z ostalim - ne komplicirat z raznimi porodnišnicami +100km stran od doma ali celo s porodom doma. Saj, če ni nobenih komplikacij, lahko ženska rodi tudi sama doma na seniku. Če pa pride do kakšnih težav lahko umreta ali pa sta moćno poškodovana tako otrok kot mama, če ni pravočasne pomoči strokovnega osebja. Ne se zajebavat po nepotrebnem. Kolega je reševalec in ima nekaj porodov letno v reševalnem vozilu, zato ker se mamice odločijo rojevati svoje sončke v porodnišnicah na drugem koncu države.

uredilo bitje Slick
Povezava do prispevka
Zamorc reče pred 2 urama:

Porodi najinih otrok so trajal samo okol urce, dveh, je blo kar super. 

 

Najbolj cudna izkusnja je bla pr prvem, ko je zena rojevala sredi noci v porodniski sobi, kjer so bile hkrati tudi druge porodnice in si slisal par ostalih zensk simultano rjovet in preklinjat (faking planina pri kranju)

 

Zdej v zadnje je blo kot v kaki privatni kliniki, nova privat soba, klima sredi poletja.

Ja najine obe2 sta bile v Kranju rojene. Obakrat zanimiva izkušnja :D Pri prvi se mi zdi da je še čistilka prišla pomagat hahah. Ni hotla tamala vn it pa sta ble 2 babci prelahke da bi pritisnile na trebuh. Pol je pa priletela ena iz vogala in je malo bolj pritisnila (beri da je bila 1 za 2 babce haha).

 

Tadruga je bila pa ful hitro. Zgleda je naša znala pritiskat. 

 

Drgač pa tisti ki ste rezal popkovino, a ni en zanimiv filing. 

Povezava do prispevka
Slick reče pred 9 minutami:

 

Epiduralna je omrtvičenje spodnjega dela telesa in igla v hrbtenjačo. Ti verjetno misliš na vensko kanilo, skozi katero si porodnica sama dozira opioide za lajšanje bolečine. Moja žena je prvega rodila samo z masko (NO), pri drugem pa je vseeno rekla za kanilo.

 

Se pa strinjam z ostalim - ne komplicirat z raznimi porodnišnicami +100km stran od doma ali celo s porodom doma. Saj, če ni nobenih komplikacij, lahko ženska rodi tudi sama doma na seniku. Če pa pride do kakšnih težav lahko umreta ali pa sta moćno poškodovana tako otrok kot mama, če ni pravočasne pomoči strokovnega osebja. Ne se zajebavat po nepotrebnem. Kolega je reševalec in ima nekaj porodov letno v reševalnem vozilu, zato ker se mamice odločijo rojevati svoje sončke v porodnišnicah na drugem koncu države.

 

Evo to... Sej dokler je vse lepo in prav je vseeno kje se rodi. Sam ko nikol ne veš kaj bo.

 

Lih od sodelavke brat in njegova sta rodila doma v bazenu ob svečah in muziki... Jest nisem imel jajc za kake take neumnosti. Preveč sm zihr. Naša pa tud.

 

Kar se pa tiče blaženja bolečin naša je v prvo šla brez (kasneje je bilo prepozno za kar kol) in tudi ko so jo rezal je tok adrenalina blo da ni čutla da jo režejo.

 

V drugo se je pa zagiftala :D In veliko manj mučno.

Povezava do prispevka
MihaKihot reče pred 1 minuto:

moški nekoč: se gredo napit ko prasci in drug dan pridejo pogledat otroka

moški danes: tako padejo v porod, da doživljajo večjo bolečino od ženkice

 

the absolute state 21. stoletja

 

To lih ni res. Je pa fajn da ima mati tvojega otroka znan obraz zraven. Sej napit se ga greš lih tko :D

 

Je pa najbolj zanimiv blo ko sem gledu kako čez manjhno špranjco pride ven taka žvat :D

Povezava do prispevka
Slick reče pred 10 minutami:

 

Epiduralna je omrtvičenje spodnjega dela telesa in igla v hrbtenjačo. Ti verjetno misliš na vensko kanilo, skozi katero si porodnica sama dozira opioide za lajšanje bolečine. Moja žena je prvega rodila samo z masko (NO), pri drugem pa je vseeno rekla za kanilo.

 

Ne, mislu sm prou epiduralno. Za vensko kanilo še nism slišu.. Zanimiv. Ja, moja je šla tud tud z masko in NO.

 

Drgač pa od kolega žena se je odločla da bo rodila doma s pomočjo doule. Itak da ko je stvar šla zares, gospa doula ni pršla taprau cajt (menda je bla že tko neki živčna pa se zgovarjala) in je froca lovu njen mož.

 

Povezava do prispevka
Tadey reče pred 11 minutami:

 

To lih ni res. Je pa fajn da ima mati tvojega otroka znan obraz zraven. Sej napit se ga greš lih tko :D

 

Je pa najbolj zanimiv blo ko sem gledu kako čez manjhno špranjco pride ven taka žvat :D

Zakaj si pa gledal :D Meni je babica obakrat odločno povedala, kje mi je mesto - zgoraj, pri ženini glavi. Spodaj je njeno delovno okolje, je rekla.

 

HellAngel reče pred 8 minutami:

 

Ne, mislu sm prou epiduralno. Za vensko kanilo še nism slišu.. Zanimiv. Ja, moja je šla tud tud z masko in NO.

 

Drgač pa od kolega žena se je odločla da bo rodila doma s pomočjo doule. Itak da ko je stvar šla zares, gospa doula ni pršla taprau cajt (menda je bla že tko neki živčna pa se zgovarjala) in je froca lovu njen mož.

 

E vidiš, to je pa tisto nepotrebno ogrožanje komaj rojenega otroka in sebe. Tega res ne razumem. Kaj, če se otrok zatakne v porodnem kanalu? Kaj, če se rodi z odprto trebušno steno? Kaj, če začne krvavet? Kaj, če ne porodi posteljice v celoti? Kaj bo naredila doula? Klicala bo 112 in jokala v kotu...

Povezava do prispevka
HellAngel reče pred 1 uro:

Plus če mora mali v inkubator ali na kakršnokoli zdravljenje, mamo in otroka ločijo (kolegica je rodila v Celju in je mogla tam ostat, mali pa v Ljubljano v inkubator).

Na žalost imamo točno tole izkušnjo. Sicer sva šla v porodnišnico v domačem kraju. Mala je bila po nekaj urah odpeljana v LJ žena pa je še 5 dni ostala v NM. Na splošno izkušnja ki bi jo raje pozabil

Povezava do prispevka
HellAngel reče pred 2 urama:

 

Epiduralna se mora tako al tako dat preden se začnejo močnejši popadki. Ne vem kaj si mislu s "komplikacijami", ampak z vsemi mamicami kar sem govoril so rekle ali da jim je žal da niso vzele epiduralne ali pa da jim ni žal da so jo vzele.


Kako naj te vzamem za kredibilen vir, če niti ne veš kaj je epiduralna. Pa v vsakem primeru se ne morem strinjat s tabo, ker sta najina pogleda na porod očitno preveč različna. 

 

Tudi ta tvoja zgodba z doulo se mi zdi povedana malo čez palec. Pri porodu doma je doula samo obporodna spremljevalka, ti še vedno potrebuješ babico, ki vodi porod - tako kot v porodnišnici. Kar sva midva raziskovala področje domačega poroda in doul sva dobila sama lepa in verodostojna priporočila. Seveda pa porod doma precej stane in za naju je bilo to trenutno predrago. 

 

Pa če namenim še kakšno besedo porodnemu načrtu. Pri samem porodu je ogromno enih posegov, ki niso nujni zarad samega poroda, otroka in mame. Ampak so namenjeni čim hitrejšemu porodu. Če dam za primerjavo: na Jesenicah letno opravijo med 800 in 900 porodov (2,5 na dan) , v Ljubljani pa 6000 (19 na dan). Seveda je hitrost v Lj bistvenega pomena, tam si nihče ne bo vzel časa za to, da bo ženska rodila v skladu z njenim lastnim ritmom. Porod je za žensko ena največjih preizkušenj tako psihično kot fizično, ne vem zakaj ji js kot partner ne bi stal ob strani in naredu vse kar je v moji moči, da bo to zanjo lepa izkušnja in ne travmatična kot se to pogosto kaže pri veliko ženskah. 

 

 

 

 

 

 

 

Povezava do prispevka
Slick reče pred 35 minutami:

Zakaj si pa gledal :D Meni je babica obakrat odločno povedala, kje mi je mesto - zgoraj, pri ženini glavi. Spodaj je njeno delovno okolje, je rekla.

 

Ker sm smotan. Sej sem bil zgori, je pa babca rekla tko spotoma ko je vn lezla če bi pogledu in jest nebodigatreba rečem ok :D haha 

Sej me je naša pol kuj nazaj potegnila (me je držala za roko).

 

Ps. Naša tavelka ma lih dons 9 let :D Kam gre čas... Noro. 

Povezava do prispevka
Nodi reče pred 9 minutami:


Kako naj te vzamem za kredibilen vir, če niti ne veš kaj je epiduralna. Pa v vsakem primeru se ne morem strinjat s tabo, ker sta najina pogleda na porod očitno preveč različna. 

 

Tudi ta tvoja zgodba z doulo se mi zdi povedana malo čez palec. Pri porodu doma je doula samo obporodna spremljevalka, ti še vedno potrebuješ babico, ki vodi porod - tako kot v porodnišnici. Kar sva midva raziskovala področje domačega poroda in doul sva dobila sama lepa in verodostojna priporočila. Seveda pa porod doma precej stane in za naju je bilo to trenutno predrago.

 

Mal sm šlampast napisu v prvem postu. Jasno mi je kaj je epiduralna, sam moja je potem namest injekcije (ker je bla že mal prepozna) dobila tist plin in sem jo komi prepriču naj si da masko gor in ji ni treba trpet če noče. Mi je bla pol hvaležna. :)

 

Tisto kar mi je pravil kolega z doulo je pač tko kot mi je povedu, razn če se je zajebavu. Je pa njegova pač tisti tip mamic, ki tamalih ne cepijo ipd. in je tud hotla rodit doma, tko da bi mu kr verjel.

Povezava do prispevka
Nodi reče pred 15 minutami:

Tudi ta tvoja zgodba z doulo se mi zdi povedana malo čez palec. Pri porodu doma je doula samo obporodna spremljevalka, ti še vedno potrebuješ babico, ki vodi porod - tako kot v porodnišnici. Kar sva midva raziskovala področje domačega poroda in doul sva dobila sama lepa in verodostojna priporočila. Seveda pa porod doma precej stane in za naju je bilo to trenutno predrago.

Vse lepo in prav. Ampak, tudi če imaš pri porodu doma 6 babic zraven, ti v primeru kakršnihkoli komplikacij ne bodo mogle kaj dosti pomagati. Prvič nimajo ustreznih aparatur s seboj in drugič niso zdravniki.

Povezava do prispevka
Nodi reče pred 14 urami:


Na a4 listu po alinejah 😅😅 Predvsem v smeri cim bolj naravnega poroda s cim manj invazivnimi medicinskimi posegi v kolikor to ne bo nujno potrebno. Brez epiduralne, punca ne zeli rodit na hrbtu, brez rezanja presredka itd ...

 

Spomni se na to, ko se bo drla, da pejd u kurac ti in tvoj porodni načrt in naj ji že dajo epiduralno. 

 

 

Sicer pa bo najbolj naravno v skednju, s kravo zraven za gretje. 

Povezava do prispevka
Slick reče pred 1 uro:

Vse lepo in prav. Ampak, tudi če imaš pri porodu doma 6 babic zraven, ti v primeru kakršnihkoli komplikacij ne bodo mogle kaj dosti pomagati. Prvič nimajo ustreznih aparatur s seboj in drugič niso zdravniki.


Se zavedam, da je porod doma lahko rizicen. Ob tem je treba upostevat tud okoliscine kot je lokacija - recimo porod doma v Ljubljani je zarad blizine porodnisnice manj tvegan kot porod doma nekje v Prekmurju. Obenem je tak porod odvisen tud od stanja nosecnice. Tiste, ki imajo ze tko rizicno nosencnost ali pa se ob porodu pricakujejo zapleti valda ne bodo rodile doma. Ne vem pa zakaj je to tak tabu, v zahodnih evropskih drzavah je porod doma neki normalnega. Imajo tud izkusene in izurjene terenske ekipe, ki poskrbijo za varnost ob morebitnih zapletih. 

  • Groot, ki sir je 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...