Skoči na vsebino

Kipci (in druge skulpture)


DaCapo

Priporočeni prispevki

Dajmo objavljat še kakšne sličice ročno izdelanih kipcev, figuric, tudi kakšnih drugih skulptur.
Material in tehnika načeloma ne igrata vloge (vse od papirja, raznih das-mas... do gline, lesa, marmorja... ).
Pred časom se spomnim, da je bil uporabnik Sokec kar legenda na tem področju. In priznam, da ga kar pogrešam (znan predvsem po kipcih Jokerja, Neznanca itd.). 

Tukaj je par mojih (potegnjeno iz arhiva, ampak imam v planu še kaj spacati). Das masa, kot barva pa neke random temperke. Edino pajek je iz časopisnega papirja.
kipci.jpg.a573fa72b8871bade39ad14d6eeb54dc.jpg

Nekako najbolj ponosen sem na tega Zlodeja. Je pa res, da kaj veliko na tem področju (žal) nisem delal. Tudi zelo malo fotk imam, par kipcev je
šlo naprej še preden sem jih sploh poslikal ali pa so se čudežno izgubili. Upam, da bo slej ko prej čas za kaj novega.
Zlodej.thumb.jpg.442ac54fe896d74aff11f9069ddaf2b8.jpg

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

well, recimo da šteje (sicer pa šteje v kumulativo postov)

med karanteno sem osvojila novo veščino kvačkanja 🧓

 

očke moram še zakvačkat, tele nalepke so mal creepy

 

 

 

strikan medo.jpg

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

@Slinch: uf, to zgleda res kulsko. Kateri material si uporabil? In kakšna je dejanska velikost (iz slik nimam neke točne predstave)?

Zdaj sem se tudi spomnil, da sem pred časom pogledal veliko videov na temo izdelovanja iz Sculpy mase. In prebral precej nekih blogov/tutorialov itd. Ampak je ostalo samo pri tem. Čeprav sem si vedno želel uporabiti točno ta material in narediti kaj "konkretnega", ampak je potem vedno prišlo kaj vmes in sem čas vložil pač v druge zadeve. In takrat je bila dobava bolj ali manj samo iz Usa, če se ne motim in nisem nikoli naročil. Kar mi je še vedno žal in mogoče, enkrat... Pozna kdo to zadevo? Mislim na sculpy material (maso)? 

Povezava do prispevka

@DaCapo Cca 30cm. Delal sem s fimo maso, podobna je sculpeyu (isto polimerska glina). Sem pol ubodel par paketov super sculpey firm (na ebayu z neke nemške štacune), ampak razen nekih koščkov, ki sem jih ponucal za malenkosti, je zdaj že ene 5 let v predalu, sploh ne vem če je še uporaben. V bistvu se je vse skupaj ustavilo, ker bi moral nabavit nek ta valjar al whatever, ki se drugač uporablja za testenine, pa se nikoli nisem spravil zravn. Ker za gnetenje z roko je tale super sculpey čist pretrd (that's what she said).

uredilo bitje Slinch
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...