Skoči na vsebino

Stripi


kid666

Priporočeni prispevki

Hjoj zakon! 

 

Kot prvo, hvala za priporočilo Extremity, ne vem zakaj že sam nisem šel raziskat Johnsonove bibliografije, ampak bolje pozno kot nikoli. Načeloma mi trenutno bolj sedejo kompaktne zaključene zgodbe, čeprav se ravno sam lotevam Ennisovega Crossed. 

 

Also lepo je videt stripe v fizični obliki, čeprav zadnje čase svoja finančna sredstva usmerjam bolj v vinilke in glasbeno opremo :)

Povezava do prispevka

Webtoon: Lore Olympus (Rachel Smythe)

 

87d05dab0082572f92690bfdd63c441ea21a1f30r1-408-846v2_hq.jpg.73e2512f509aa8fa832d8f585a8d2830.jpg

 

NUJNO! NE IT SLUČAJNO BRAT TA ZADNJE EPIZODE (110) K JE MEGA SPOILER ZA CELO SERIJO! ZAČNI OD ZAČETKA!

 

Jaz sem trenutno obsedena s tem webstripom. Super narisan, super napisan, zabaven, napet ... Že 100x premleta vsebina o grških bogovih, konkretno o Perzefoni in Hadu, na sveže interpretirana. Kot rečeno tudi likovno odlično izvedeno, velikokrat zelo inteligentno rešuje prednosti/omejitve vertikalenega webtoon formata - sicer pa priporočam branje na telefonu, ker je format res narejen za to.

 

Je pa mogoče mal bolj za babe, ker je mal taka sapunica :wub: Vmes se dotakne kao nekaj "abusive relationship" tem, k niti niso spet tok pretresljivi, tko da se mi zdijo občasni "content warning-i" čist odveč. Ampak vrjamem, da se avtorica hoče sam zaščiti pred raznimi obtožbami zaradi triggerjev ipd. Občasno tut kakšen mal "feminističen" komentar pade, ampak ne tok, da bi bilo to nadležno ali moteče ali ful neka propaganda ...

 

Za romantike :)

 

 

uredilo bitje Nami
Povezava do prispevka
Avion reče pred 36 minutami:

Hjoj zakon! 

 

Kot prvo, hvala za priporočilo Extremity, ne vem zakaj že sam nisem šel raziskat Johnsonove bibliografije, ampak bolje pozno kot nikoli. Načeloma mi trenutno bolj sedejo kompaktne zaključene zgodbe, čeprav se ravno sam lotevam Ennisovega Crossed. 

 

Also lepo je videt stripe v fizični obliki, čeprav zadnje čase svoja finančna sredstva usmerjam bolj v vinilke in glasbeno opremo :)

cekiraj se njegov space mullet, o exmarine sedaj space truckerju in njegovem alien kolegu na dogodivscinah po vesolju

http://www.space-mullet.com/comic/promo-page/

 

webcomic, ki je imel kasneje tudi izdajo v fizicni obliki

uredilo bitje ngebe
dodan navedek
Povezava do prispevka

Evo, zato sm rabu takšno temo, ker se najdejo tut predlogi, za katere še nkol nisem slišal (Murder Falcon) in jih ponavadi ni na raznih Top 100 seznamih (ki so po možnosti še kupljeni)

 

@samo_hrenHarrow County sem prebral prvi library edition lani pa mi je okish, narisan je lepo, me pa žal zgodba ni preveč potegnila, niti ni preveč scary

zgori si omenju tud Tom Kinga. od njega sem prebral Mister Miracle in mi je bil super, bom prečekiral še omega men

 

Povezava do prispevka

ce komu sede taka cheezy b-movies zgodba, brez kake globje karakterizacije, ki pa je hiperkineticna in visokoktanska zgodba o mascevanju, lahk pocekira Kill them all (Kyle starks). vse skupej izpade nekak kot ce bi imela kill bill in raid froca v stripovski obliki

spacer.png

Navedek

He's the world's best cop, benched just because he blew up half the city and shot that man's penis off; she's been betrayed by the organisation that raised her from childhood to be an elite assassin. Both of them want to get the bastard who's hiding out at the top of 15 storeys of psychos, and an uneasy alliance ensues.

https://www.goodreads.com/en/book/show/33646959-kill-them-all

uredilo bitje ngebe
Povezava do prispevka
osis reče pred 17 urami:

A bodo mange & hentai imele svojo temo al bo debata od njih tekla tule? Rad bi se podal v njihov svet in bi želel kakšno priporočilo kaj priporočate začetniku. Zdaj preberem kar najdem naključno preko https://kissmanga.com. Nisem omenjen glede žanra. Je kdo uporabljal Manga rock?

Odvisno kaj rad bereš. To da nisi omejen na žanr težko verjamem, ker ima skoraj vsak preferenco. Originalni Manga rock je mislim da propadu. Imaš appe in programe kot je HakuNeko za pc in Tachiyomi za android in imaš izbor pluginov za vse manga strani po večini. Drugače pa Mangadex se mi še najbolj dopade samo tudi nima vse, če že hočeš online brati vanila style prek brskalnika.

 

Klasiki - fantasy/history - Berserk, Claymore, Blade of Immortal, Vagabond, Kingdom, Shin Angyo Onshi, Ubel Blatt, Birde's Story, Spice/Wolf, Emanon, Golden Kamuy, Tsubasa, Pandora Hearts, XXXHolic.

Pol maš sci-fi zadeve, meni se predvsem dopade od Tsutomu Nihei serije kot so Knights of Sidonia, Biomega, Aposimz, Blame pa mogoče klasična sci-fi manga serija Alita. Ali pa morda še Gantz.

Potem imaš močno fantasy zadeve kot so Ancient Magus' Bride, Children of the Whales, Made in Abyss, Dorohedoro, Somari... vsi s precej distinktnimi stili risanja.
Pa mogoče kaj od trenutnih hitov Attack on Titan, Tokyo Ghoul, The Promised Neverland, To Your Eternity... :D

 

Isekai mang pa tu ne bom omenjal, ker je tega kot listja in trave čeprav je zgornji predlog od Mantaur-a: Konosuba ni tako slab. Je res ful za smejat se. Samo je pa po knjižni predlogi in te potem mika naprej brat knjige, ki so daleč pred mango se mi zdi oziroma se že končujejo... :whistle:

 

---

Btw trenutno berem Darwin's Game (kul varijatna na battle royale temo) in pa eno staro iz leta 1989 Outlanders sci-fi mango, ki mi je presenetljivo kul. Komični trenutnki, akcija in kul design vesoljskih ladij. :D

Zajeta-slika.jpg

uredilo bitje Merithyn
Povezava do prispevka

Pri nas je bolj bogo vse skupaj, če smo čisto iskreni. 

 

Konzorcij/Mladinska knjiga imajo nekaj na zalogi, ampak se mi zdi, da ta "oddelek" nima dejansko nikogar, ki bi malo bolje spremljal strip sceno. Oziroma, če že imajo osebo zadolženo predvsem za stripe, potem jim očitno primanjkuje budgeta. Zelo postranska dejavnost naše vodilne knjigarne. Definitivno priporočam Bookdepository, večja ponudba, nižje cene pa prej boš dobil. 

 

Par striparnic sicer imamo, najmočnejši sta ljubljanski Buch ter celjska striparnica Oblaček, ampak pričakuj predvsem izdaje iz ex-yu. In tu ni govora samo o kiosk stripih, saj imajo na zalogi precej vsega, od strip albumov do Marvelovih zadev, le te pa so v srbo-hrvaščini. Če ti to ne predstavlja problema, go for it, če pa, potem Bookdepository. :D

 

Je pa na hrvaškem kar precej carska založba Fibra, saj imajo res dobre izdaje, ampak spet, prevodi. 

Povezava do prispevka

Jaz uporabljam https://www.piranhas.co/ za primerjavo cen, čeprav na koncu večino nabavim iz Bookdepositorya. Lahko pa tudi Amazon in Wordery lepo presenetita z dobrimi popusti. Konzorcij/Mladinska knjiga se ne splačata že zaradi visokih cen, pa izbira je res najbolj bizarna, 80% DC/Marvel stvari se začne nekje mid arcov ali so pa med najslabše ocenjenimi zgodbami na tržišču. Sem pa nazadnje videl v BTCju, da imajo še vedno Hickmanov Avengers omnibus, ki je out of print, in se ga preko Ebaya lahko proda krepko čez nabavno ceno, če je kdo into that :D.

Povezava do prispevka

Ja, enkrat so v Konzorciju imeli tudi Absolute Sandman, ogromne knjige, trda vezava, all that jazz, cena cca 100+€ po kosu, no, potem so imeli neke razprodaje pa mislim, da so jih prodajali po 50€ (ali manj) po kosu. To mi je res žal, da sem zamudil. :)

Povezava do prispevka

Se prav ni pri nas nic glede svete trojice iz zahoda... Sm ze pred casom iskal, ce je kje kaj za kar se nisem slisal pa tudi nisem nasel nic, razen Mladinske knjige. Js tudi veliko vecino kr preko bookdepository vzamem. Pa obcasno amazon, ce narocam se kaj drugega zraven.

 

Na booksetc.co.uk je ze narocal kdo? Cene pogosto nizje kot bookdepository/amazon in pakiranje naj bi bilo vsaj zadovoljivo. Ne vem pa koliko pride postnina in koliko so zanesljivi.

Povezava do prispevka
Denny Crane reče pred 11 urami:

Se prav ni pri nas nic glede svete trojice iz zahoda... Sm ze pred casom iskal, ce je kje kaj za kar se nisem slisal pa tudi nisem nasel nic, razen Mladinske knjige. Js tudi veliko vecino kr preko bookdepository vzamem. Pa obcasno amazon, ce narocam se kaj drugega zraven.

 

Na booksetc.co.uk je ze narocal kdo? Cene pogosto nizje kot bookdepository/amazon in pakiranje naj bi bilo vsaj zadovoljivo. Ne vem pa koliko pride postnina in koliko so zanesljivi.

Booksetc še nisem naročal, v bistvu prvič slišim za to stran, sem pa dostikrat naročal iz awesomebook.com, kjer imaš ogromno ponudbo tudi rabljenih knjig (tudi stripi se najdejo). Načeloma sem zelo zadovoljen z njimi, odličen p/p, dober customer service, poštnina je fiksna cca 3€, knjige pa dobiš že od 3€ naprej. :) 

Povezava do prispevka

Na FB sem pred kratkim naletel na Striparno Stripolis (fizično Ljubljana, ampak njihova spletna trgovinca je bila postavljena v času karantene in je očitno dostopna zgolj preko FB). Nisem še kaj dosti gledal, ampak sem vseeno omenil tukaj. Pač kot nek info.

Povezava do prispevka

Vidiš, njih sem spremljal, ko so imeli fizično trgovino v sklopu ljubljanskega lokala Pritličje, potem pa sem malce pozabil na njih ob njihovi selitvi. Bom malo preveril njihovo ponudbo; sicer takrat ni bila najbolje založena striparna na svetu (kar precej daleč od tega), se je pa videlo, da imajo same skrbno izbrane naslove v ponudbi. 

Povezava do prispevka
Avion reče Dne, 12. 5. 2020 at 16:53:

 

 

Saj vem, da bi o celi seriji lahko pisal eseje, ker je to pač nedokončana zgodba, mogoče pa bo vseeno kdo zainteresiran, da si privošči malce dodatne cenenosti v življenju. Žal, kot sem povedal, slovenskih prevodov ni, ameriški Epicenter Comics so zdaj začeli z izdajo nekaterih italijanskih junakov na ameriškem trgu (in, mimogrede, njihove izdaje izgledajo fenomenalno!), tako so prevedli tudi štiri knjige Dylana Doga. Pred njimi je s tem poizkusil ameriški Dark Horse Comics, ki je izdal 7 zgodb, eno izmed njih, Zed, lahko preberete na tej povezavi


 

 

 

WoW.... DD v anglescini deluje SUPER :) Like it was ment to be...ummm... In english :)

Drugace pa ja... Jaz sem odrascal z italjanskim Dylanom.... Ampak meni je bil Nathan Never vedno bolj vsec.... Zal mi je da sem svoje stripe nekam dal/vrgel stran :(

Povezava do prispevka

Ja, pa izdaje od Epicenter Comics so res lične, sem eno videl v Londonu (mislim, da je bila angleška izdaja zgodbe Igra sa smrću, ki je ena izmed mojih najljubših zgodb), na voljo pa so tudi v zagrebški trgovini Stripovi na kvadrat, če bo koga zamikalo. Šefe Epicenter Comics je namreč hrvat, ki živi v Ameriki. :) 

Povezava do prispevka
Avion reče pred 5 urami:

Vidiš, njih sem spremljal, ko so imeli fizično trgovino v sklopu ljubljanskega lokala Pritličje, potem pa sem malce pozabil na njih ob njihovi selitvi. Bom malo preveril njihovo ponudbo; sicer takrat ni bila najbolje založena striparna na svetu (kar precej daleč od tega), se je pa videlo, da imajo same skrbno izbrane naslove v ponudbi. 

Zdej majo spet fizično trgovino in sicer na poljanski zraven črne luknje

Povezava do prispevka

Nazadnje sem prebral Fell Warrena Ellisa:

 

comics-fell-warren-ellis-1 ~ What'cha Reading?

 

Se mi zdi, da je to, kar je včasih bil DC s svojim Vertigom, je danes Image Comics. Mineštra kvalitetnih stripov vseh žanrov in tak je nenazadnje tudi Fell

 

Fell spremljamo detektiva Richarda Fella, ki so ga premestili "preko mostu" v Snowtown, mesto, ki je seštevek vseh sprevrženosti, ki jih ljudje počnemo. Umazanija, nasilje in ustrahovanje sta del vsakdanjika prebivalcev Snowtowna, Richard Fell pa kljubuje skrivnostni preteklosti z reševanjem vsaj malo človečnosti v mestu. 

 

Fell: Feral City | JoeBlogsComics

 

Od leta 2005 do 2008 je izšlo 9 številk, vsaka številka pa vključuje nekakšno zaključeno zgodbo, vendar je vse skupaj povezano z za zdaj še nedokončano celoto. Ta hellblazerjevski strip je odlično, čeprav kar precej zamorjeno branje, vendar je najbolj moreče dejstvo, da morda nikoli ne bomo dočakali zaključka.

 

Warren Ellis je sicer ta strip naredil kot nekakšen eksperiment za bolj cenovno dostopne stripe, ampak se je kar prijel. Ellisa verjetno bolj poznate iz Transmetropolitan ter RED (oziroma filmska adaptacija tega stripa), sodeloval pa je tudi na prej omenjenem Hellblazerju in mnogih Marvelovih stripih. Med drugim je delal tudi na igri Dead Space.

 

Od Ellisa priporočam tudi roman Crooked Little Vein, bizarno, vendar zabavno branje. 

Povezava do prispevka
  • 1 mesec kasneje...
MihaKihot reče pred 6 minutami:

Lahko mamo mal debate na to temo? Ker res ne skapiram navdušenja nad watchmeni ... 

Alan Moore je v Watchmenih dokončno predelal superheroje. Po tem stripu bi enostavno lahko tudi nehali pisat stripe s superheroji. Ni več kaj povedati. 

Pa tudi še nisem bral stripa, ki bi zgodbo pletel na bolj zanimiv način. Od časopisnih člankov, flashbackov, stripa v stripu, potovanja v času... Vse res mojstrsko spisano in zrisano.

Povezava do prispevka

Lušten book club o Watchmenih (nekaj vsebine je tudi na Twitchu):

 

 

 

Also: A poznate še kakšne take fajn book clube oz. a sledite kakim knjižnim moljem?

Jaz sem sledila CB19 prvi Dune club in tale Watchmen club pa mi je bilo kar kul.

 

uredilo bitje Nami
Povezava do prispevka
Robot reče pred 1 uro:

Po tem stripu bi enostavno lahko tudi nehali pisat stripe s superheroji. Ni več kaj povedati. 

 

Dobro, no, umirimo malo konje, ker malo divjajo. :) 

 

@Nami jaz sledim parim na Instagramu, povečini horror literatura, en avstralec mi je zelo simpatičen, moram malo pobrskati po imenu :) 

uredilo bitje Avion
Povezava do prispevka

@Nami evo, tole je na brzino ene par Instagram profilov, ki so povezani s knjigami pa jim z veseljem sledim, ker sem našel že res carska priporočila (recimo The Remains Andrewa Culla):

- melbournebookcollector

 

- book.brute

 

- thehellbound_heart

 

- radioactivereads

 

 

 

 

 

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...