Skoči na vsebino

Protivladni protesti


Priporočeni prispevki

janez se krega z radiom veseljak, pomojem so ciljna publika tega radia glih sdsovci

 

še od kolega starši. ki že celo življenje volijo sds so ogorčeni nad sranjem, ki ga dela nova24 in naj bi razmišljali da je pa mogoče le čad da volijo koga drugega

Povezava do prispevka
ĆAMIR reče pred 9 urami:

Pesem, z naslovom “najlepša si” sodi med ene najlepših pesmi, ki opevajo našo domovino. Pesem govori o upanju, da Slovenija zmore in zna, o popotovanju po naši Sloveniji in njenih lepotah. Janez Janša je pesem enostavno poklonil Sloveniji, poklonil jo je vsem nam, z upanjem, da premagamo krizo in da v teh trenutkih koronavirusa stopimo skupaj. A pesem ni zadostni razlog, ni dovolj dobra, da bi prešla glasbeno sito “levosučnega” radia Veseljak?

jonoz janša warrior poet

rešitelj slovenske grudi

prinašalec sprave

odnašalec levičarjev

Povezava do prispevka
VonGriffin reče pred 8 urami:

Icka se boji da ji bodo 1800 penzije vzel

 

 

Ima IMHO več. 

 

 

En znan režiser v pokoju (pismo, se ne spomnim več imena), mislim da ima 2400 ojričev. Ona ima IMO izica čez 2k.

 

En dober frend ima punco, ki dela v tistem domu za starce v Trnovmu. Slišiš take, da te srat prtisne.

 

PS: Dušan Jovanović je omenjeni režiser.

 

uredilo bitje Waslich
Povezava do prispevka

itak, meni je občudovanja vredno da se Rupetina ne sesuje ob tezi plačevanja vseh teh prisklednikov

med tem ko pa ima vecina slovencev penzije 550 evrov

 


Ampak me bk, ta kriza mi je le potrdila stalisce da je ta narod brez prihodnosti

uredilo bitje VonGriffin
Povezava do prispevka
VonGriffin reče pred 43 minutami:

itak, meni je občudovanja vredno da se Rupetina ne sesuje ob tezi plačevanja vseh teh prisklednikov

med tem ko pa ima vecina slovencev penzije 550 evrov

 


Ampak me bk, ta kriza mi je le potrdila stalisce da je ta narod brez prihodnosti

 

 

Kaj je narobe s 550 penzije? Skupaj z zdravstenim zavarovanjem in vsemi ostalimi ugodnostmi.

 

Ti bi seveda raje (recimo usa) sistem, kjer niti penzije ne dobiš, o zdravstvenem lahko le sanjaš in se po 40 letih trdega dela niti upokojiti ne smeš, ker boš umrl od lakote.

Mater kakšno brozgo moraš imeti v glavi, da slediš "kurčevo RTV je treba plačevat", "prokleti komunajzarji vodijo vse" da padaš na najprozornejše lupetalščine običajnih malih lopovov, ki nas bodo prikrajšali še za to kar imamo, kot majhna uboga državica.

 

 

Ne, ta narod nima prihodnosti s pajaci kot sta z andrejusom in ostalimi brozgoglavci. Dejte nam naredit uslugo, najdite si vsak svoj močan štrik in visoko drevo, ter naredite častno kar je treba, ker prihodnosti tako ali tako ni.

Jo bomo vsaj mi imeli!

 

Faking desničarji prave whiny little bitches, ki drugega kot se pritoževati ne znajo. Sam da imajo koga za krivit, pa so srečni. Sploh ni važno kaj je, važno da lahko kažejo s prstom drugam od samih sebe, nesposobnih vodenoglavcev.

 

 

 

  • Nekul -1 1
Povezava do prispevka

Men gre res na kurac tole jamranje s 550€ penzije. Kake stroške točno že ma penzionist? Folk mora na minimalcu preživeti otroke, pa še lastne nepremičnine nimajo, za razliko od upokojencev. Če pa ne more s to penzijo vzdrževati 700 kvadratov velke bajte naj jo pa proda.

Povezava do prispevka

550 evrov vsaj zame ni dostojno placilo za nekoga ki je celo zivljenje delal za ta denar. Se doma za hiranje ti ne pokrije. Penzionist ima prav iste stroske kot ti . a ker je doma zivi od lufta al kaj ?

 

Da us sistem je boljsi v tem obziru da vsakdo razpolaga z svojim lastnim denarjem in ne drzava. Bos placeval za penzijo jo bos dobil . ne bos placeval zavarovanja ne bos delezen top medicinske oskrbe..seveda to gre v smeri mene in andrejusa ker sma posameznika ki se ne zadovoljima z minimalcem. 

 

 

uredilo bitje VonGriffin
Povezava do prispevka
nimious reče pred 47 minutami:

Men gre res na kurac tole jamranje s 550€ penzije. Kake stroške točno že ma penzionist? Folk mora na minimalcu preživeti otroke, pa še lastne nepremičnine nimajo, za razliko od upokojencev. Če pa ne more s to penzijo vzdrževati 700 kvadratov velke bajte naj jo pa proda.

Kake stroške mata pisateljica ali režiser zgoraj, da rabi 2k penzije in sta vredna za 4 penziče? Denar bi lahko razporedili bolj smotrno. 2k in podobne penzije so insane, ker dvomim da sta prej omenjena vlagala toliko v penzionerski sistem

uredilo bitje Morski
Povezava do prispevka
Morski reče pred 6 minutami:

Kake stroške mata pisateljica ali režiser zgoraj, da rabi 2k penzije in sta vredna za 4 penziče? Denar bi lahko razporedili bolj smotrno. 2k in podobne penzije so insane, ker dvomim da sta prej omenjena vlagala toliko v penzionerski sistem

+ da pisateljica živi brezplačno v domu za ostarele na stroške ljubljančanov.

Povezava do prispevka

Meni se ne zdi problematično, da ima nekdo dobro pokojnino. Meni je bolj problematično to, da ima ogromno ljudi premalo pokojnino. In res ne vem, kaj ima Makarovička pri tem, razen to, da je nekakšen red herring, da ste pozabili, da si je celotna preplačana vlada ob času krize še dodatno dvignila plače. 

 

Pardon.

 

Spremenila plačilne razrede. 

Povezava do prispevka

Pokojnina bi načeloma morala biti vezana na vplačane prispevke skozi delovno dobo. Tako, da tole nagrajevanje čez palec po politični liniji, je kako bi reku... partijsko. 

 

Sploh AFAIK s vplačanimi pispevki mislim, da je penzija omejena na 2k neto, ne glede na to koliko prispevkov ti vplačaš v blagajno. Mi nimamo socialne kapice, ki bi to omejevala.  Tako, da dobivaš dodatke k osnovni pokojnini, če si prijatelček od politikov. 

 

S 550 eur na mesec lahko preživiš, če ješ poli salamo in S budžet kruh. Pa še to samo enkrat na dan.

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
Avion reče pred 9 minutami:

Meni se ne zdi problematično, da ima nekdo dobro pokojnino. Meni je bolj problematično to, da ima ogromno ljudi premalo pokojnino. In res ne vem, kaj ima Makarovička pri tem, razen to, da je nekakšen red herring, da ste pozabili, da si je celotna preplačana vlada ob času krize še dodatno dvignila plače. 

 

Pardon.

 

Spremenila plačilne razrede. 

Meni se tudi ne zdi problematično, če ima nekdo magari 4k penzije. Če je toliko vplačal. Drugo so pa neke penzije za posebne zasluge in podobno. 

V Sloveniji je plača za tiste v  vladi naravnost pomilovanja vredna. Kdo se bo šel drekat za 5k bruto... Malo več, kot ima Makarovič (kot primer) penzije...

uredilo bitje Morski
Povezava do prispevka
Gost
Tema je zaprta za nadaljnje odgovore.
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...