Skoči na vsebino

Katere družabne igre si lastite


Sadako

Priporočeni prispevki

7 wonders: Duel Odlična igra s kartami za dva igralca. Svetovna klasika polna cutthroat situacij.  9/10

Sherlock Holmes Consultive Detective: The Thames Murders & Other Cases co-op klasika za ljubitelje detektivskega genija. Primerna tudi za solo play. 10/10

Stone Age: preprosta igra z zelo dopadljivim designom, ki temelji predvsem na cutthroat potezah. 6/10

Terraforming Mars: eurogame z domiselno mešanico sci-fija in znanosti s sicer nekaj pomanjkljivosti (design, element sreče) 7/10

Castles of Burgundy: klasika odlična za dva igralca 8/10

Brass: Birmingham Precej kompleksna zadeva z daleč najlepšim production designom. (moram še parkrat preigrati za oceno)

Dead of WInter: co-op postapokaliptična igra prežeta z gore humorjem (nisem še igral)

Masnions of Madness: še ena zanimiva pustolovščina za raziskovanje paranormalnih primerov podprta z aplikacijo (nisem še igral)

uredilo bitje Sadako
Povezava do prispevka

7 Wonders top igra, še posebej cool, ko znajo vsi za mizo igrat in se runda res hitro obrne (cca. 30min)

Dixit ponavadi zaključimo igralske večere z Dixit oz. kakšno igro s kartami. Je pa res, da z osnovno igro in isto družbo hitro pokapiraš, kako ostali razmišljajo in postane precej izziv. 🙂

Catan + mesta in vitezi klasika

catan potovalna verzija

Ubongo super igra, mi jo tudi prilagodimo in nas igra včasih več, kot samo 4.

Scrabble 

Isle of Skye + Druidi fanstastična igra. 

Make 'n' break lastim si potovalno verzijo, ki je za nas starejše bolj primerna, saj je potrebna večja preciznost, kot pri "original" verziji.

The Mind fantastična igra za zaključit oz. otvorit igralni večer. Brez besed od najnižje do najvišje cifre.

Taco cat goat cheese pizza hitra igra kot UNO. Bojne rane obvezne. 🙂

F**k the game podobno kot Taco cat goat cheese pizza, zahteva precej zbranosti, dodaš lahko svoja pravila in polna skleda smeha 🙂

Unstable unicorns ena izmed boljših iger s kartami. Ko se poglobiš v igro, ugotoviš, da je v ozadju precej strategije in nič sreče 🙂

Kill the unicorns še ena igra, pri kateri ti tudi solzica uide zaradi smeha. Precej strateška, je pa tudi malo sreče.

Like chess but less

Exploding kittens hitropotezna igra s kartami, izogibaš se vlečenju kart, kot pri UNO.

Povezava do prispevka

 

7th Continent (+ What Goes Up must come down + Facing The Elements + The Icy Mage + The Forbidden Sanctuary + Swamp of Madness)

7 Wonders (+ expansion: Leaders)
7 Wonders Duel (+Parthenon expansion)
Age of Steam (Eagle-Gryphon Deluxe 2019 version + 2 map expansions)
Android Netrunner (+ shitload of expansions)
Arboretum (2nd Edition)

Awkward Guests (KS Edition)
Axis & Allies: Anniversary Edition

Azul

Bang: The Dice Game

Battle Line

Battlestar Galactica

Black Rose Wars (KS Edition)
Blitzkrieg

Blokus

Blood Rage

Brass Birmingham

Captain Sonar

Century: Golem Edition

Chronicles of Crime (+ expansions: Welcome to Redwood, Noir)

Clank! (+ expansion: Sunken Treasures)
Claustrophobia 1643

Codenames

Codenames: Pictures

Coloretto
Concordia

Cosmic Encounter: (English 2011 edition + expansions Cosmic Incursion, Conflict, Dominion)
Court of The Dead (Bone Faction)
Deadwood 1876

Die Macher (Limited Edition)

Diplomacy (Avalon Hill 50th Anniversary)

Dixit

Dixit:Odyssey

Dominion
Eclipse: Second Dawn for The Galaxy
(+ Worlds afar collection)

Ethnos

Falling Sky

Fog of Love

Formula D

Gaia Project

Galaxy Trucker

Game of Thrones 2nd Edition (+ Mother of Dragons)

Go

Great Western Trail

Hanamikoji

Hannibal & Hamilcar (Phalanx Edition)

High Society (Osprey English Edition)

Hive: Pocket

Heroes of Air, Land & Sea ( + shitload of expansions)

Jungle Speed

Kami Sama (KS Edition + expansion: The Awakened)

Kan Ban (Driver's Edition)
Kemet:
(+ Ta seti Expansion)

Le Havre

Legendary Encounters: Allien

Magic Maze

Making of a President: 1960

Maria

Marvel Champions

Memoir 44 (2 main boxes + operation overlord + overlord scenarios:The Battles of Khalkin-Gol, Through Jungle & Desert)

Mission Red Planet

Mysterium (+ expansion: Hidden Signs)

Nemesis (KS edition + shitload of Expansions)

Ohanami

Orleans (+ expansion: Trade & Intrigue)
Pandemic

Photosynthesis

Power Grid (+ China/ Korea Expansion)

REX: Final Days of The Empire

Rising Sun (KS edition + expansions: Kami Unbound, Monster Pack, Daimyo Invasion)

Robinson Crusoe

Roll for The Galaxy

Root

Scythe (+ expansions: The Wind Gambit, Encounters)

Shadows over Camelot (+ expansion: Merlin's Company)

Sheriff of Nottingham
Shogun

Smash Up! (+ The Bigger Geekier Box & shitload of expansions)

Space Base

Spirit Island (+ expansion: Branch & Claw)

Spirits of The Forest (KS Edition)

Spletke (+ Temno mesto)
Star Wars: Rebellion (+ Rise of the Empire)

Stockpile (Epic Edition)
Summoner Wars (+ Shitload of Expansions)
Summoner Wars: Alliances

Tainted Grail (+ expansions: Monsters of Avalon)

Talisman (Revised 4th Edition)

Terraforming Mars (+ expansions: Prelude, Turmoil)

The Castles of Burgundy (20th Anniversary which comes with expansions)

Ticket To Ride Europe
Through the Ages: New Story of Civilization

Tragedy Looper

Twilight Imperium IV

Twilight Struggle (Deluxe Edition GMT)

Two Rooms & a Boom (Handmade -_-)

Ultimate Warewolf
Vindication (KS version + Leaders and Alliances expansion)

Viticulture Essential Edition (+ expansion Tuscany)
War of The Ring (Anniversary Edition + 2 expansions)
Watergate

WingSpan

Xia: Legends of a Drift System ( + expansion Embers of a Forsaken star)

Zombie Dice

 

Povezava do prispevka

To mi je jasno ja. Samo čudno se mi zdi da toliko kart ostane v kupčku. Se mi zdi da je kar veliko naključnosti prisotno v tej igri. Recimo da se na začetku odločiš da bi nabiral sashimije (če nabereš 3 dobiš 10 točk, drugače nič), možno pa je da je edini sashimi to rundo tisti ki je bil v tvoji roki. Saj vem da je špil res lahkotna zadeva, samo to se mi res zdi malo sumljivo :)

Povezava do prispevka
Sadako reče Dne, 9. 5. 2020 at 20:31:

7 wonders: Duel Odlična igra s kartami za dva igralca. Svetovna klasika polna cutthroat situacij.  9/10

Sherlock Holmes Consultive Detective: The Thames Murders & Other Cases co-op klasika za ljubitelje detektivskega genija. Primerna tudi za solo play. 10/10

Stone Age: preprosta igra z zelo dopadljivim designom, ki temelji predvsem na cutthroat potezah. 6/10

Terraforming Mars: eurogame z domiselno mešanico sci-fija in znanosti s sicer nekaj pomanjkljivosti (design, element sreče) 7/10

Castles of Burgundy: klasika odlična za dva igralca 7/10

Brass: Birmingham Precej kompleksna zadeva z daleč najlepšim production designom. Dopušča ogromno možnosti za razvoj in je morda bolj kot za "stratege" primerna za "taktičarje". Je napeta, zna pa pripeljati do anaylsis paralysis. 8/10

Dead of WInter: co-op postapokaliptična igra prežeta z gore humorjem. Co-op za dva igralca ni najbolj dodelan, za več moram še sprobati, a vidim ogromen potencial za zabavo.

Masnions of Madness: še ena zanimiva pustolovščina za raziskovanje paranormalnih primerov podprta z aplikacijo (nisem še igral)

 

Dodal v zbirko še:

Dixit: domišljija, branje misli, namigov ... Pravljično/pripovedovalni pictionary (nisem še igral)

Air, Land & Sea: luštna in kratka igra s kartami za dva igralca, preprosta v svoji kompleksnosti. 7/10

uredilo bitje Sadako
Povezava do prispevka
FettOlaf reče Dne, 14. 5. 2020 at 23:20:

Dva tedna nazaj sm prvic igrau Catan. Kaj si ti ja nor, cuj! Carska igra. Klaus Tauber, mas moje vecno spostovanje!

 

V času karantene smo dosti preko neta igrali. Video klic, vsak svoj prenosnik/tablico in smo imeli igralni večer.

 

Moraš pa probat še 7 Wonders.

Povezava do prispevka
Jake the Mess reče pred 23 urami:

To mi je jasno ja. Samo čudno se mi zdi da toliko kart ostane v kupčku. Se mi zdi da je kar veliko naključnosti prisotno v tej igri. Recimo da se na začetku odločiš da bi nabiral sashimije (če nabereš 3 dobiš 10 točk, drugače nič), možno pa je da je edini sashimi to rundo tisti ki je bil v tvoji roki. Saj vem da je špil res lahkotna zadeva, samo to se mi res zdi malo sumljivo :)

 

Ni najbolj strateška ja 

 

P.S. Hvala vsem, ki ste se ponudili za playtest igre na Tabletopiji morm rečt, da nism pričakoval tak odziv, res pomaga, trenutno smo opravili 5 playtestov, danes je na vrsti 6. 

uredilo bitje BlueSan
Povezava do prispevka

Ena mojih najljubših je Duel - 7 Wonders (+ dodatek Pantheon). Škoda edino, da ni za več igralcev (vem za originalni Duel). Močno pa moram priporočit še Parks . 

 

S prijateljem se že več mesecev ogrevava, da skup vrževa za Terraforming Mars. Any thoughts?

uredilo bitje Slasher
Povezava do prispevka

Tko no. Za dobrih 60 evrov se dobi tud boljše zadeve. Je res, da ima zanimivo tematiko in precej padeš notri in je primerna za začetnike v svetu družabnih iger, saj ni preveč kompleksna ima pa kar nekaj pomankljivosti. Ma precej love - hate razmerje. Sam sem kljub pomankljivostim, ki sem jih opazil na love strani. Padem čisto not in uživam v igri.

 

Poglej OP :D

uredilo bitje Sadako
Povezava do prispevka
FettOlaf reče pred 5 urami:

Smo igrali se z ladjami. Blo res kul. Pa svetove smo nakljucno gradili, tko da je blo res zanimivo kako do otokov pridt.

ksno razsiritev posebej priporocas?

 

 

Ravno to, ker ostalih nisem igral. Sem pa slišal, da razširitev mesta in vitezi dodajo neko novo dimenzijo.

Povezava do prispevka

Za 60€ dobiš 95% vseh gameov heh

Moja 2 glavna vprašanja da pomagaš izbrati bi bila:

 

1. S kom igraš (št. igralcev, tip igralcev)
2. Kaj imaš ti rad pri igrah (da je hitra, strateška, fun, da ima tematiko itd....)

In potem na podlagi tega lažje priporočaš, ker drugače je preveč različnih okusov, da bi človek vedel dobro svetovati

uredilo bitje BlueSan
Povezava do prispevka
Slasher reče pred 1 uro:

Prvi si, ki je označil Terraforming Mars kot "primerna za začetnike" in "ne preveč kompleksna" :D Katero igro pa bi ti za podoben denar priporočal?

 

TKo nekako kot je BlueSan rekel. Preveč je vsega, da bi kar nekaj na slepo ustrelil.

 

Ker tvoje bprašanje je nekje v stilu, kateri film bi priporočal :)

 

Mogoče malo po boardgeeku pošnofaj.

uredilo bitje Sadako
Povezava do prispevka
Sadako reče Dne, 9. 5. 2020 at 20:31:

7 wonders: Duel Odlična igra s kartami za dva igralca. Svetovna klasika polna cutthroat situacij.  9/10

Sherlock Holmes Consultive Detective: The Thames Murders & Other Cases co-op klasika za ljubitelje detektivskega genija. Primerna tudi za solo play. 10/10

Stone Age: preprosta igra z zelo dopadljivim designom, ki temelji predvsem na cutthroat potezah. 7/10

Terraforming Mars: eurogame z domiselno mešanico sci-fija in znanosti s sicer nekaj pomanjkljivosti (design, element sreče) 8/10

Castles of Burgundy: klasika odlična za dva igralca 8/10

Brass: Birmingham Precej kompleksna zadeva z daleč najlepšim production designom. Dopušča ogromno možnosti za razvoj in je morda bolj kot za "stratege" primerna za "taktičarje". Je napeta, zna pa pripeljati do anaylsis paralysis, sploh pri Railway fazi 9/10

Dead of WInter: co-op postapokaliptična igra prežeta z gore humorjem. Co-op za dva igralca ni najbolj dodelan, za več moram še sprobati, a vidim ogromen potencial za zabavo.

Masnions of Madness: še ena zanimiva pustolovščina za raziskovanje paranormalnih primerov podprta z aplikacijo (nisem še igral)

 

Sadako reče Dne, 15. 5. 2020 at 13:58:

 

Dodal v zbirko še:

Dixit: domišljija, branje misli, namigov ... Pravljično/pripovedovalni pictionary (nisem še igral)

Air, Land & Sea: luštna in kratka igra s kartami za dva igralca, preprosta v svoji kompleksnosti. 8/10

 

Malo spremenjene ocene (navzgor) po več odigranih igrah.

uredilo bitje Sadako
Povezava do prispevka

Zaenkrat ne. Zelo pazim pri nakupu in pred njim naredim temeljito raziskavo kaj kupim. Vem kaj mi odgovarja, tako da zaenkrat sem imel kar srečo. Je pa res, da so to vse igre, ki so med top 100 na BoardGeek in mnoge med njimi prave klasike (Ok, razn Dixit in Air, Land & Sea). Dixit sicer še nisem igral in ga sam tudi ne bi kupil, ampak ga je punca dobila v dar kaj čmo, Air Land, And & Sea mi je pa super.

uredilo bitje Sadako
Povezava do prispevka

Te ratingi so itak dost čudna stvar. Lahko jih vzameš za neko vodilo, vsekakor pa jest ne bi dajal preveč fokusa na rating. Velio bolje si je pogledati kakšen playthrough, dobiš veliko več občutka o igri. V top 10 so itak same precej težke igre, ki jih fani teh iger povzdigujejo v nebesa in jim talajo desetke. 

Povezava do prispevka

Jaz imam slabih 150 iger, pa sta mogoce 2 med njimi, ki bi jim dal oceno nizjo od... Ne vem, 6 (in se to me trgovec na zacetku moje boardgaming kariere nategnil). 

 

Ce si vzames cas, pogledas par reviewov z razlicnimi mnenji, si lahko na koncu ze sam naredis lepo sliko, ce ti bo igra kul, ali ne. Scasoma ti tudi postane jasno, kateri kanali imajo podoben okus tvojemu in ti je ze to v ogromno pomoc. 

 

Drugace pa, Sadako... Kar nabavi si War of the Ring, igra je nora. 😜 Twilight Struggle pa dobesdno struggle (ampak v dobrem pomenu besede - tole je sicer ze precej resna igra in mogoce ni ravno za vsakogar, definitivno pa proper quality stuff, kakor tudi vecina iger od GMT). 

Povezava do prispevka

Obe bosta vsekakor pristali v moji zbirki. War of the Ring, ko preberem trilogijo, Twilight Struggle pa ko par dokujev pogledam. Sam kdo bo pol vse te figurce pri War of the Ring postrihal :)

 

also, 150 iger lol

uredilo bitje Sadako
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...