Skoči na vsebino

Hribi


Flaming_C

Priporočeni prispevki

Ok ena kontroverzna tema

 

Kaj imate s sabo na normalen hrib za pit,jest? Ne nek extrem kot Triglav ali podobni zahtevni vrhovi. Normalen kot hrib kjer gre vecina ljudi,ne alpinisticnih 

 

Velikrat sem ze opazil picke samo z flasko vode ko rinejo po hribih,kao bom shujsala ce bom samo vodo pila. Prov cringe ko se komaj premika 

 

 

Jst mam dva bidona z elektroliti,par frutabel ali podobno,extra plastenko pijace pa malco za na vrhu v ruzaku

Povezava do prispevka

normalen hrib as in do 4h hoje (gor in dol) nimam nč za jest, ker mi ponavadi nič ne paše, tko da sam 1-2litra vode (učas z elektroliti). če je na vrhu dejansko kaj za pojest si mogoče kej naročim, če ne jem v dolini.

 

uredilo bitje stena
Povezava do prispevka

sicer je vse odvisno od dolžine ture, drugače pa podobno kot ti. tam kakšen liter, liter pa pol pijače (elektroliti), nekaj energijskih ploščic (flapjacki), frutabel ali pač nekaj podobnega. za na vrh si pa itak naredim še en panin, ker paše nekaj konkretnega pojest, ne moreš cel dan samo tistega cukra glodat.

 

za na triglav se ubistvu ne spremeni kaj dosti (če grem sam), zgolj količina pijače se poveča za 2x, pa kakšen flapjack več se znajde v ruksoku.

Povezava do prispevka

Za navadn hrib mam ponavad sam vodo sabo, kar se hrane pijače tiče. Recimo za Kamniško sedlo ne jem nič, imam pa rezervo seboj. Če je celodnevna tura užijem kaj malega (orehi, proteinska ploščica). Ponavadi jem obilno v dolini ali ko pridem domov. Sem pa lowcarb zaradi česar ‘padca cukra’ načeloma ne občutim. 

Povezava do prispevka
Flaming_C reče pred 1 uro:

Ok ena kontroverzna tema

 

Kaj imate s sabo na normalen hrib za pit,jest? Ne nek extrem kot Triglav ali podobni zahtevni vrhovi. Normalen kot hrib kjer gre vecina ljudi,ne alpinisticnih 

 

Velikrat sem ze opazil picke samo z flasko vode ko rinejo po hribih,kao bom shujsala ce bom samo vodo pila. Prov cringe ko se komaj premika 

 

 

Jst mam dva bidona z elektroliti,par frutabel ali podobno,extra plastenko pijace pa malco za na vrhu v ruzaku

 

Voda (meh 1-1,5 l + ~ 1 l v flaši), tablice in pogosto kak energy shot za vsak slučaj. Občasno kak MRE in pa zelo redko sadje. Imam pogosto sabo za rastopit elektrolite, če je tura krajša, da spijem takoj v dolini. Če je daljša pa že kje na poti.

Povezava do prispevka
Flaming_C reče pred 2 urama:

Ok ena kontroverzna tema

 

Kaj imate s sabo na normalen hrib za pit,jest? Ne nek extrem kot Triglav ali podobni zahtevni vrhovi. Normalen kot hrib kjer gre vecina ljudi,ne alpinisticnih 

 

Velikrat sem ze opazil picke samo z flasko vode ko rinejo po hribih,kao bom shujsala ce bom samo vodo pila. Prov cringe ko se komaj premika 

 

 

Jst mam dva bidona z elektroliti,par frutabel ali podobno,extra plastenko pijace pa malco za na vrhu v ruzaku

 

Ful odvisno kdaj grem (pozim/polet/jesen/spomlad), kako je orientiran hrib (prisojna/osojna) in dolžina ture. Načeloma tja do štirih ur (gor in dol) ne nosm nč s sabo, ker tud ne nucam, ajde mogoče pol litra tekočine pa kakšno žitno ploščico. Za celodnevne pohodne ture po soncu nesem ene dva/tri litre. Sicer ponavad večino prinesem nazaj domov, ampak enkrat sm fasu na soncu cel dan blažji vročinski udar in od takrat rajš nesem kakšn liter več kot premal. Če je poleti tura np. pol dneva po severni strani, nesem kakšen liter. Se mi je tud že zgodil da na Triglav iz Vrat nisem popil tud kapljice in sem potem doma zlil tričetrt pijače ven. Od hrane za cel dan kej oreščkov, jabuk, sendvič, energijska/žitna ploščica. Ob fizičnem naporu mi niti ne sede ne kej preveč jest. Pozimi nesem max en liter čaja za cel dan.

Mam pa na daljših turah zmer mal železne rezerve - par energijskih/žitnih ploščic (ki jih nosim tud po en let v ruzaku in se jih ne tikam).

 

Nikol pa ne nesem same vode. Rajš namešam cedevito/isostar/limono, če nesem več tekočine (recimo dva bidona) je en bidon obvezno magnezij.

 

Na začetk k sm začel hodt v hribe, sem na kakšne turce (recimo na Stol) nosu po dva litra tekočine. Z leti se telo strenira in navadi na manj tekočine. Sploh potem, ko smo začel plezat po hribih, se je količina tekočine v ruzaku omejila na en liter za cel dan. Mal prideš presušen v dolino, ampak bp. :) Je pa pri alpinističnih turah ratalo bolj pomembno, da greš srat že doma ali pa vsaj v dolini oz. na dostopu (ne pa sred stene) :P.

 

uredilo bitje HellAngel
Povezava do prispevka
Flaming_C reče pred 2 urama:

Ok ena kontroverzna tema

 

Kaj imate s sabo na normalen hrib za pit,jest? Ne nek extrem kot Triglav ali podobni zahtevni vrhovi. Normalen kot hrib kjer gre vecina ljudi,ne alpinisticnih 

 

Velikrat sem ze opazil picke samo z flasko vode ko rinejo po hribih,kao bom shujsala ce bom samo vodo pila. Prov cringe ko se komaj premika 

 

 

Jst mam dva bidona z elektroliti,par frutabel ali podobno,extra plastenko pijace pa malco za na vrhu v ruzaku

odvisno

ponavadi sendvič pa vodo pa kak paradajz pa sol

 

če je pa blizu vrhu kul koča, pa nič, ker se jé na koči ričet omnomnom

 

edit: vedno pa vodo

uredilo bitje MihaKihot
Povezava do prispevka
Zorz reče pred 2 urama:

sicer je vse odvisno od dolžine ture, drugače pa podobno kot ti. tam kakšen liter, liter pa pol pijače (elektroliti), nekaj energijskih ploščic (flapjacki), frutabel ali pač nekaj podobnega. za na vrh si pa itak naredim še en panin, ker paše nekaj konkretnega pojest, ne moreš cel dan samo tistega cukra glodat.

 

za na triglav se ubistvu ne spremeni kaj dosti (če grem sam), zgolj količina pijače se poveča za 2x, pa kakšen flapjack več se znajde v ruksoku.

kaj je flapjack in kaj je panin?

Povezava do prispevka

@smarnca flapjack je energijska ploščica, katere glavna sestavina so ovseni kosmiči, npr. tole. všeč so mi, ker imajo ful kalorij glede na težo (500+kcal na komad). mislim, saj imajo vse te čokoladice tam tam kalorij na 100g, ampak tle maš 120g "cokel", frutabele so pa kaj, 30g, une tavelike mogoče 50g.

 

panin = sendvič :D

Povezava do prispevka

Smo šli skoz Žrelo in je blo tole največje prečenje snežišča na poti (jst sm v pajkicah). Sm naredu stope (izjemno mehek sneg) pa tm na sredini se je dal za kamen prjet, tko da je šlo kr fino čez. Bi blo lepš met cepin v roki, sam z derezami si pa ne bi mel kej začet. 

KKOSzKr.jpg

 

Pol smo šli dol po lahki proti koči nazaj. Mal me je ustrašu en na poti k je reku, da zgleda ful snega (pa tudi pot je bolj severna), sam je res tko speljana, da se izogne vsem snežiščem, ki dalj ostanejo. Dva manjša stika sta bla s snegom, sam se je dal obit al pa it čist po robu. Srečal smo pa 2 človeka pa 2 Hrvata, božanski dan res. Mal je blo mrzlo, sam vsaj neki švical nismo. 

uredilo bitje Lunco
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...