Skoči na vsebino

[Uradna] Skiro tema


G-Man

Priporočeni prispevki

Trenutno čakam na skirco,
Xiaomi M365 pro, za 400e (z bolhe) rabljen 1mesec (120km) z polnimi gumami (katere so okol 30e).


Xiaomi-Scooter-Pro-vs-Xiaomi-M365-size-1024x555.jpg.9a8045947050210c0d04313bd35abc33.jpg


Razlika med navadnim in PRO verzijo je v moči motorja 50w več, večja baterija; 30 vs 45km (v optimalnih pogojih), ter cca 5cm daljši in 10cm višji. 

Na skirco bom naložu še moddan firmware, tako da bo top speed malenkost čez 30km/h.


 

Povezava do prispevka

Jaz mam navadnega xiaomija in lahko potrdim da je malo švoh in bi verjetno blo bolje met PRO. Samo ne bi pa dal tolko več keša za boljšega.

 

Sem videl da se lahko da gor moddan firmware, samo sem malo v dvomim kako je z garancijo pa če lahko kaj sjebeš.. ne vem kolko je priporočljivo to si zrihtat?

 

Dono, glede must-have dodotkov maš na yotube kaj vse je dobro nabavit.  Jaz sicer nisem nič, itak furam zelo malo. Čakam da grem kam na dopust pa vzamem s sabo, tu na selu itak nimam veliko priložnosti za to furat :D

 

 

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Js sm proja flashal preden sem se peljal 1meter :D. 

Skirca je bolj odzivna, polno opremljen mam pa 100kg. In ja, se krepko pozna. 25km/h ni problema, gre pa do 30. Ko gre kača gor gre hitreje. 
S tem da mam pol kle pomoje 20-25km dometa (naj bi jih delal pa do 45, kar z mojo težo in vzpenjanjem ni možno).

Povezava do prispevka
Zorro Zamoro reče Dne, 12. 5. 2020 at 11:42:

A je treba za to imet izpit, kot za kolo?

 

Ta segment prevoznih sredstev drugace sploh ni urejen kar se zakonodaje tice. Samo dokler ne naredis pizdarije, ne bo nihce nicesar pregledoval IMO ker imamo pac take policiste, ki se raje ognejo delu, kot pa da riskirajo svoj osebni gmotni polozaj za izvajanje svojih sluzbenih dolznosti. Ce pa povozis pesca, lepo pripravi denarnico.

Povezava do prispevka

Moja ženkica je lansko leto kupila navadni mi365 in dela suvereno. Ona je bolj lagan tip voznika in se vedno vozi naokoli v eco mode.

Sva pa pod obvezno nabavila vse nujno potrebne dodatke (gumica pri preklopu ter pri zadnjemu odbijaču) in je sedaj bolj udobna reč.

Povezava do prispevka
Lepi Šime reče pred 19 urami:

Moja ženkica je lansko leto kupila navadni mi365 in dela suvereno. Ona je bolj lagan tip voznika in se vedno vozi naokoli v eco mode.

Sva pa pod obvezno nabavila vse nujno potrebne dodatke (gumica pri preklopu ter pri zadnjemu odbijaču) in je sedaj bolj udobna reč.

Ali lahko kaj več poveš?

Kje sta vzela pa kake gumice? :D

 

Za mojo tudi študiram da bi ji vzela enga električnega za na šiht. Ker ma cca 2km do tja. Pa je kolo v kiklcah malo problematičen :)

Povezava do prispevka
Tadey reče pred 4 urami:

Ali lahko kaj več poveš?

Kje sta vzela pa kake gumice? :D

 

Za mojo tudi študiram da bi ji vzela enga električnega za na šiht. Ker ma cca 2km do tja. Pa je kolo v kiklcah malo problematičen :)

 

Midva sva ga kupila preko neke slovenske spletne trgovine za 370€. Ne spomnim se več točno katera je to, vem pa da se zdej za tak denar prodajajo.

 

Na gearbest sva vzela komplet za izboljšavo. Te gumice so za to, da ti balanca potem ne škripa čez vsak kamenček. Pa tudi zrahlja vožnjo čez luknje. Zraven pa je še nek blažilnik za zadnji blatnik, ki zelo rad ropota in gumjasta zaščita zgornjega dela v primeru dežja. 

 

Za take primere je potem kar idealno vozilo, saj je čisto enostaven za uporabo pa tudi moja ga lahko dvigne po potrebi.

 

Je pa edina jeba takrat ko ga dobiš ga moraš malo naštelat po potrebi. Ker so kitajci tele skiroje po hitrem postopku zmetali skupaj in je treba vse pregledati prej. PRi najinemu je bilo potrebno nastaviti zavorne čeljusti, ker so drugač drgnile 

Povezava do prispevka
  • 8 mesecev kasneje...

USTam staro temo, narocila Xiaomi Mi Pro 2 za 478€, nikoli prej se nisem vozila elektricnega skiroja. Vecinoma bo v gepeku, za doma sem ze narocila wall hanger, da ga porinem nekam, kjer ne bo motec element. Kljucavnica tudi narocena, tista z zajlami, drug teden naj bi vse prislo.

 

Any tips, kaj je takoj za spimpat? Kako se gume pumpa, je to potrebno takoj, ko se odpakira? Vidim neke ponudbe za gume, ki se ne preluknjajo, je to smiselno, se drugace vozi z njimi?

 

Lokacijsko sem nastanjena ftw, servis imam 50 m stran, so pa zlatarji.

Povezava do prispevka
JaGuArKa reče pred 2 urama:

USTam staro temo, narocila Xiaomi Mi Pro 2 za 478€, nikoli prej se nisem vozila elektricnega skiroja. Vecinoma bo v gepeku, za doma sem ze narocila wall hanger, da ga porinem nekam, kjer ne bo motec element. Kljucavnica tudi narocena, tista z zajlami, drug teden naj bi vse prislo.

 

Any tips, kaj je takoj za spimpat? Kako se gume pumpa, je to potrebno takoj, ko se odpakira? Vidim neke ponudbe za gume, ki se ne preluknjajo, je to smiselno, se drugace vozi z njimi?

 

Lokacijsko sem nastanjena ftw, servis imam 50 m stran, so pa zlatarji.

Gume pumpaš po navodilih:

50-70 Kg 35-40 psi / (2,4-2,7 bar) 40-50 psi (2,7-3,4 bar)
70-90 Kg 40-45 psi (2,7-3,1 bar) 45-55 psi (3,1-3,8 bar)
90-100 Kg 45-50 psi (3,1-3,4 bar) 50-60 psi (3,4-4,1 bar)

 

Zdj načeloma če ne boš zavozila lih čez žebelj jest nebi menjal še gum.

 

 

Drugače pa bojda polne gume ftw - le vožnja zna biti trša :O

https://www.robbo.si/izdelek/polna-guma-za-elektricni-skiro-xiaomi-m365-pro/

 

Sej vrjetno je tudi kaka druga trgovina.

 

Kar se pa tiče menjave da nebi zlatarji služl na teb bi se znalo na YT najdt - vrjetno je za tvojega podobno.

 

Drugače pa srečno!

Aja ne vem pri sebi ko bo kak eur odveč še tole zmontiral

https://www.m365dash.com/

 

 

Ps,

 

Sam imam M365 (običnga) 

Koliko km kej naredite? 

 

 

 

uredilo bitje Tadey
Povezava do prispevka

Fak odkar sem se preselil nazaj v rodni kraj iz Ljubljane ga ne potrebujem skoraj oziroma nič.

 

Sam ga ne bom prodal ker za fijakat po Ljubljani je top

 

Zadnjo gumo sem menjal s polno, je pa res jeba menjat to sranje (pazite na prste). Najbolje je gumo nekeko segreti (pustit na soncu, eni stavijo v mikrovalovko), da se zmehča in nato je dat gor.

 

Če ne pa super zadevščina tale skirca

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...