Skoči na vsebino

neuradna tema o kolesarjenju


Priporočeni prispevki

hawa meyta reče pred 12 minutami:

Boris, kako je pa s kruzanjem po teh travnikih in gorskih potkah? nikjer nihče ne čaka z vilami v rokah?

Zakaj bi kdo cakal z vilami? Pa sej nismo divjaki. Tu se lahko furas kjer hoces. Ce ima kmet travnik z kravami more z vratci omogocit prehod kolesarjem in pescem. Nesme nihce ograjevat nobene zemlje in onemogocat prehod. 

Povezava do prispevka

Se kdo ukvarja s tem?

 

Jaz ze leta gledam kako je zadeva postala na Pohorju popularna, tudi ful enih pohval sem slisal da je dobra proga, tujci na veliko hodijo sem....

Se mi je pa to vedno zdel nek ekstremni sport, ki je nevaren in mores zadevo obvladat.

Zadnje case pa vidim da je tudi vedno vec mlajsih, celo osnovnosolcev in dobivam obcutek da ocitno nik tak bav bav.

In me nekak mika da bi kaj takega sprobal, ne vem pa kako se zares lotit zadeve kot zacetnik. Ker predvidevam da ni dovolj da si samo opremo sposodim pa se spustim po progi.

 

Se kdo ukvarja s tem, pa ma kaksen nasvet kako zacet? Mogoce tudi glede proge da jr kaksna primerna zacetnikom?

Na pohorju mislim da je vec tras, samo kaj vec pa tudi ne vem, koliko so zahtevne pa kako dobro je oznaceno katera je zahtevna in katera lahka...

 

 

Povezava do prispevka

Začneš tako, da se voziš okoli z gorcem in dobiš malo občutka za vožnjo po različnih terenih. Potem si na telefon naložiš trailfork, pogledaš na kakšen zemljevid trailov (recimo stran singlca) ali pa kot si sam predlagal - obiščeš kakšen park. Proge so velikokrat z barvami označene po težavnostih: črna je najtežja, potem sledi modra nato zelena (najlažja). Z nekaj občutka za gorsko kolesarjenje lahko brez skrbi sprobaš te zelene proge, z nekaj previdnosti tudi plave (izogni se črnim na začetku). Pač ne s prve pičiš kot idiot na vse ali nič in potem večinoma ni nič strašnega. Težje ovire boš že prej opazil in se nanje primerno pripravil ali prehodil, če vidiš da odseka ne boš zdelal. 

 

Sicer pa ja, to bi lahko spadalo kar v temo za gorsko kolesarjenje.

uredilo bitje young
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...