Skoči na vsebino

Delo od doma


Pro7osS

Priporočeni prispevki

chinasky reče Dne, 22. 5. 2020 at 7:15:

zdr sicer doloca povracilo stroskov ki nastanejo kot posleddica dela na domu

sam da bi pa to kdo to dejansko izvajal pa se nisem slisal

Mi dobimo enkratno izplačilo verjetno konec junija. Je pa res, da sem v VG-landiji.

Morski reče Dne, 21. 5. 2020 at 19:53:

In bodo po firmah obdržali moźnost dela od doma ali se vraca v stare smernice?

Pri nas je jutri spet vse po starem. Na srečo začnem 2.6. tako, da mi je prihranjen vsaj en teden depresivnega nošenja maske. Sploh se ne veselim več dela v pisarni in na sestanku s šefom bom prosil za full-time WFH, ki pa bo itak zavrnjen s strani vodilnih. <_<

uredilo bitje Amare
Povezava do prispevka
Amare reče pred 57 minutami:

Mi dobimo enkratno izplačilo verjetno konec junija. Je pa res, da sem v VG-landiji.

Pri nas je jutri spet vse po starem. Na srečo začnem 2.6. tako, da mi je prihranjen vsaj en teden depresivnega nošenja maske. Sploh se ne veselim več dela v pisarni in na sestanku s šefom bom prosil za full-time WFH, ki pa bo itak zavrnjen s strani vodilnih. <_<

 Ja lej, bi se mogli potrudit in bit še bolj produktivni od doma, pa bi lahko še naprej delali od doma. :D
sreča, da se jaz nisem navadil od doma delat, da ne bi imel sedaj neke težave s ponovnim prilagajanjem. Delodajalci itak radi placujejo potne. :alma:

Povezava do prispevka

Evo, zdej smo dobil ukaz, da se osebje, ki dela s strankami, vrne v pisarne. Obvezna uporaba maske v pisarni, 2m social distancinga, obvezna uporaba razkužila, druženje odsvetovano ...  komi čakam :ermm:

Bo pomoje mal morilo met skos masko gor, bi še raj delal od doma v tem primeru :D
 

Povezava do prispevka
kapslok reče pred 10 urami:

končno nazaj v pisarni. 

 

glede dodatka je pa pomoje malo tud od firme odvisno. ene ga dajo kar tko, za moralo.

Mene zanima kako je bilo v JS, zasebne firme so pošlihtale pa za JS pa pričakujem, da bomo čez par mescev na tarči poslušali, kako so si uprave, profesorji, direktorji talal dodatke. Na drugi strani pa teral prodajalke, snažilke ipd. ki niso nč dobil. 

Povezava do prispevka
osis reče pred 15 minutami:

Mene zanima kako je bilo v JS, zasebne firme so pošlihtale pa za JS pa pričakujem, da bomo čez par mescev na tarči poslušali, kako so si uprave, profesorji, direktorji talal dodatke. Na drugi strani pa teral prodajalke, snažilke ipd. ki niso nč dobil. 

Prodajalke se atm fajtajo za zaprtje nedelj. Give them a helping hand.

Povezava do prispevka
osis reče pred 48 minutami:

Glede tega pa res ne vem. Ker vem, da enim prodajalkam je nedeljski dodatek prišel prav.

Ne, je pa to laž, ki jo kar naprej ponavlajo.

 

Za nedeljsko delo dobijo cca 17 € neto na koncu meseca. Prav tako je bila med trgovkami in trgovci izvedena anketa, kjer se je od več kot 1000 vprašanih 98 % opredelilo, da bi bili ob nedeljah raje doma. In 95 % tudi ne glede na to, da več ne bi bilo tistega zaslužka, ki ga prinese nedeljski dodatek.  

uredilo bitje MihaKihot
Povezava do prispevka
gladius reče pred 47 minutami:

Če delavka rabi nedeljski dodatek, da pride do spodobne plače, je nekaj hudo narobe. Imo je čas, da se neha opravičevati sužnjelastniške prakse, ker vam je tako marginalno bolj udobno.

dal sem ti plusek ceprav me bos ze z naslednjim postom najverjetneje razpizdil

Povezava do prispevka
kapslok reče pred 1 uro:

prvi korak je, da v nedeljo ne greš v trgovino.

če ne bi blo prometa. se trgovcem ne bi splačalo imet odprto, problem rešen.

 

ampak to pa ne gre, ker dobiš nepričakovane obiske in moraš "samo po 2 sixpacka skočit".

Se strinjam, definitivno je to prvi korak, ki strezni delodajalca. Profit.

Povezava do prispevka
osis reče Dne, 29. 5. 2020 at 10:01:

Glede tega pa res ne vem. Ker vem, da enim prodajalkam je nedeljski dodatek prišel prav.

tle si zelo mim useku

ampak ti je ze chinasky povedu tko da pustmo

 

 

men je zanimivo, kako nobena slovenska televizija ni omenila problema, ki so ga mele stacune pred korono 

in to je, da niso nasle delavcev

da je mercator zategadelj zapiral male stacune

vse, kar znajo pokazat je, kako je sindikat ZA zaprtje stacun in gospodarska zbornica proti

kot da je svet samo crno bel (belo rdec)

Povezava do prispevka
gladius reče Dne, 29. 5. 2020 at 12:22:

Kaj kot družba stremimo k temu, da si mora del prebivalstva zlomiti hrbet, da lahko živi v njej? Skupnost, ki svoje člane postavlja na rob (in to celo namerno), nima prihodnosti.

 

 

To pretiravaš sedaj malo, a ne. Namesto v torek dela v nedeljo. So branže ko ni delo samo pon-pet 7h-15h.

Za vse pa velja 40h delavnik.

V končni fazi pa zakaj ne bi tudi bencinske ble zaprte? Nafta bolj pomembna od kruha? Se ne da v petek tankat? Ali pa samo samopostrežne uporabljat za tiste nujne zadeve?

Povezava do prispevka

Naj se uzakoni pravico do primernega nadomestila za delo ob nedeljah in pravico do ugovora. Če je nedelja Gospodov dan, je zahtevati delo ob nedeljah od globoko vernih podobno kot muslimanom za malico v službi nuditi samo sendvič s šunko. Potem se naj pa delodajalci odločijo, če se jim bolj splača skeširat ali imet zaprto in delavci, če jim bolj sede nedeljski izlet ali torkov izlet s kremšnito, ki so jo dodatno zaslužili z delom v nedeljo.

Povezava do prispevka

So ljudje, ki jim to ustreza, npr. tisti brez otrok in/ali partnerja. Če se primerno kompenzira, je to popolnoma sprejemljiv deal. Poleg tega je ob nedeljah večji mir, ker je manj folka na šihtu in tudi ni toliko strank. Iz istega razloga npr. določen folk z veseljem dela nočne. Zato tudi pravim naj bo pravica do ugovora, na organizatorju dela pa je, da folk primerno kompenzira in zaposli/motivira delavce, ki se s tem strinjajo.

Povezava do prispevka
gladius reče pred 12 urami:

V mojih očeh ima še vedno večjo legitimnost kot karkoli se spomnijo povreči v parlamentu

 

 

To se strinjam, toda to je v tvojih očeh. Parlament pač ni zavezan upoštevat posvetovalnega referenduma. In če bi bil svet pošten bi bilo, to kar Ninđa pravi idealno. Toda ker ni, je edina rešitev pred izkoriščanjem celostno zaprtje trgovin. 

Povezava do prispevka
lizz reče Dne, 30. 5. 2020 at 16:34:

 

men je zanimivo, kako nobena slovenska televizija ni omenila problema, ki so ga mele stacune pred korono 

in to je, da niso nasle delavcev

da je mercator zategadelj zapiral male stacune

 

 

kok je men to najbolj ogabna stvar, k podjetja jamrajo, da ne dobijo delavcev

isto kot k je Akrapovič jamral za varilce

 

ne dobite jih za takšno plačilo, ne pa da jih ne dobite

če se bo v Akrapovičevem primeru Štajercu bolj splačalo furat v Črnomelj, kot v Avstrijo

le kaj bo izbral

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...