Skoči na vsebino

Delo od doma


Pro7osS

Priporočeni prispevki

Ninđa reče pred 22 urami:

So ljudje, ki jim to ustreza, npr. tisti brez otrok in/ali partnerja. Če se primerno kompenzira, je to popolnoma sprejemljiv deal. Poleg tega je ob nedeljah večji mir, ker je manj folka na šihtu in tudi ni toliko strank. Iz istega razloga npr. določen folk z veseljem dela nočne. Zato tudi pravim naj bo pravica do ugovora, na organizatorju dela pa je, da folk primerno kompenzira in zaposli/motivira delavce, ki se s tem strinjajo.

ves kdo mogoce rad dela nocne? mladi fantje ki 1. jim delo v nocnih se ne zjebe spalnega ritma in 2. jim je znotraj obstojecega delovnega mesta to najboljsi nacin da mal vec zasluzjo

noben, sploh ce je mladi stars al pa  30+ ne mara delat nocnih 

 

 

in delo ob nedeljah tud nobenmu ne ustreza

ne dohtarjem ne gasilcem ne policajem ne vojakom ne varkotom ne instrotom ne prodajalcem 

ampak prvim stirim je pac nujno zlo in vsa cast da se kr gurajo 

ce bojo stavkal (razn vojske ki ne sme) z ostrejsimi pogoji uzivajo mojo polno podporo

Povezava do prispevka

dostojno placo, upostevanje dobrih predlogov delavcev za izboljsanje sistema pa relativno varnost, da ne bos za bolnisko zgubu sihta

pa bo marsikdo rad delu

 

ne pa da mas egotripstersko vodstvo k se jim ne sme nic rect

podtikovanja in fovsijo

folk k pride tocn na siht pa tud tocno gre, sam vmes pa nc ne dela

folk k se ne angazira ko je treba neki resit 

in podobne debilne vrste delavcev 

 

no sej debili bojo zmer

sam jih bo sigurno manj

Povezava do prispevka
  • 8 mesecev kasneje...

Evo delam od doma od 13.marca 2020 - vmes bil 2x v pisarni (prvič da sem pobral monitorje, juunij 2020, drugič oktobra da sem vzel še stol :) )

 

meni osebno je super in ne menjam za nič. V pisarni smo bili kot piščanci v pisarni, produktivnost je bila manjša - skozi uletavanje folka, kavica itd), da ne govorim vedno zaseden wc. 

 

Tle doma sm si v tem času ustvaril stanovanje, kar bi bilo veliko težje če bi se dnevno fural. Takisto sem si uredil pisarno, kupil standing desk, vmes med delom če mi kaj dopizdi peljem psa tle mal b gozd da se ohladim, ne rabim nafte, nisem živčen na poti (ura tja, ura nazaj), bolje si lahko razporedim klice v primeru da jih imam.

 

Kar pogrešam je druženje (hvalabogu tle sosed  dela isto od doma in ptide vsak četrtek na pivo). Upam da ko bo tega mimo da firma uredi redne teambuidinge pole je to to.

 

Ne vem, več + kot - vsaj v mojem primeru, verjamem pa da ni vsem to všeč

 

 

Povezava do prispevka
spiler321 reče pred 12 urami:

Ali se vam je delo od doma ohranilo tudi v drugem valu? 

Jawohl. Od konca marca sem sicer večinoma od doma (v avgustu sem bil v pisarni), s(m)o ugotovili, da je precej bolj praktično, naredimo pa isto, kot smo prej, samo da se še prišpara na potnih; za karkoli zmenit se imamo zoom, za sestanke mamo zoom; pač za zdaj res ni downsida. Men zelo ugaja, pa niti nimam urejenega dedicated placa za pisarno doma; edino fotokopirca nimam doma, pa grem kak dan v pisarno, da urejam/kopiram/printam/skeniram papirje :D 

Povezava do prispevka

Delamo lahko od doma kolikor hočemo, ni treba nikomur govoriti kdaj in kje boš. Na koncu tedna poklikaš na Slacku kdaj si bil v pisarni za obračun potnih in to je to. Tudi glede napredovanja ni problema, ker vodstvo dejansko spremlja zaposlene in tudi nagradi trud (moj primer). Vseeno pa lažje delam, če grem enkrat ali dvakrat na teden v pisarno, da zamenjam okolje. Perma remote pa ne bi mogel biti.

uredilo bitje shure
Povezava do prispevka
kapslok reče Dne, 30. 5. 2020 at 22:05:

Problem je v tem, da bo vedno prišla nedelja, ko nihče ne bo hotel delat in se bo trgovina še vedno morala odpret. 

sedaj so moderne trgovine brez zaposlenih.

Ali bo smela biti taka trgovina v nedelje odprta?

(sklepam da nekdo mora to monitorirat od daleč)

Povezava do prispevka

Vsi s katerimi sodelujem delajo od doma od 16. marca.

 

Sred poletja je padla odlocitev da bo cca. polovica folka permanentno delala od doma. Po pandemiji jim bo treba sam se na kak sestanek pridt, torej enkrat al pa dvakrat mesecno.

 

Jest obcasno se hodim v pisarno, sam itak mam najeto svojo. Bolj zato ker zena tud dela od doma kjer je samo en plac v pisarni.

 

Drugac pa verjetno bodo razni coworking placi pridobil na popularnosti. Dolocen folk hoce delat v druzbi in je kar dobra alternativa.

Povezava do prispevka
shure reče pred 4 urami:

Delamo lahko od doma kolikor hočemo, ni treba nikomur govoriti kdaj in kje boš. Na koncu tedna poklikaš na Slacku kdaj si bil v pisarni za obračun potnih in to je to. Tudi glede napredovanja ni problema, ker vodstvo dejansko spremlja zaposlene in tudi nagradi trud (moj primer). Vseeno pa lažje delam, če grem enkrat ali dvakrat na teden v pisarno, da zamenjam okolje. Perma remote pa ne bi mogel biti.

Podobno, upam da se bo dalo zmenit v prihodnosti da lahko kombiniram 

Povezava do prispevka

Jaz delam v IT, itak večinoma z Aut/Ger strankami, zato je vseeno če delam v pisarni ali od doma. Mi je pa od doma super, upam da se bo dalo kaj dogovorit s šefom tudi "po koroni", glede na to, da je res v redu, mislim da se bo dalo. Vsaj tiste dneve, ko ni nobenega na voljo da bi šel po tamalo v šolo bi bilo fajn :D.

Povezava do prispevka

Še en parazit, ki pa je že od prej večinoma delal remote. Sicer sem v istem mestu kot pisarna, a se tudi meni pozna na učinkovitosti, če lahko delam po svojem razporedu. V živo se dobimo enkrat na teden (ravno spet začeli), kar je bolje za določene naloge, skupinsko delo in moralo, je pa čisto dovolj. In vsem, ki bi se sicer morali voziti od daleč vsak dan, precej izboljša QoL.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...