Skoči na vsebino

Tema o e-mobilnosti


Priporočeni prispevki

Arey reče pred 18 urami:

To pomeni da imas povprecno hitrost 80km/h, predvidevam da na avtocesti ne gres bistveno hitreje od 110km/h al pa se ful po regionalki vozis. Jz mam na podobni relacijiv drugo smer slo povprecno hitrost precej nad 100km/h s porabo 5.2l/100km. 

33km regionalke 67avtoceste, vozi se kolkr promet dopusca, za praznike na morci, bomo vidl kak se bo obnesl, do kopra bom pa ze zbombal v enmu susu

 

passerati mi je kuru 5.1 avg v 90k km takih relacij

uredilo bitje PuskA
Povezava do prispevka
PuskA reče Pravkar:

33km regionalke 67avtoceste, vozi se kolkr promet dopusca, za praznike na morci, bomo vidl kak se bo obnesl, do kopra bom pa ze zbombal v enmu susu

 

Jaz to pravim skoz folku. Lahko pikiram proti LJ. Pol ko pridem do Vrhnike pa oba pasova počasi istočasno ali pa skoz skačejo cik cak in počasi prehitevajo. Do LJ pa že pade povprečna poraba. 

Povezava do prispevka
Vodokotlič reče pred 1 uro:

Lepa cena. Samo sem tukaj pričakoval več moči. Celo razmišljam, da bo prišla še močnejša različica.

Meni se zdijo vse cene še vedno previsoke, but that's just me :D

wicked reče pred 1 uro:

Kaj sploh še ostane nemcem? Za tako ceno nimajo primerljivega vozu.

ICE. Itak očitno EV že počasi tone glede na trenuten padec prodaje. Sicer mislim da če bodo cene avtov še vedno tko visoke bo precej padla celotna prodaja, ne samo EV.

Povezava do prispevka
Vodokotlič reče pred 2 urama:

Lepa cena. Samo sem tukaj pričakoval več moči. Celo razmišljam, da bo prišla še močnejša različica.

Ameriška verzija naj bi mela več max moči kot tiste narjene na kitajskem 460 vs 510 zaradi baterije. Kolko je pa to točno pa ne vem. Pospeševanje do 100 naj bi bilo povsem enako verjetno pa se bo razlika poznala pri višjih hitrosti

Povezava do prispevka
Morski reče pred 28 minutami:

Da mi daš primer dedicated limuzine srednjega razreda za 35k (ala passat, mondeo, mazda 6…), ne pa hatchback z vecjim kofanom:D  mislim da boš teško našel

Jaz primerjam kakšen avto bi lahko dobil za ta denar, pa da je bolj uporaben. Octavia je že, ker ima liftback in s tem precej bolj uporaben prostor, da ne govorim o karavanu. Superb je še večji in ima tudi liftback. Passat navaden je sedan in isto neuporaben kot Model 3, zato niti ne gledam, Passat karavan pa je enako kot superb karavan precej bolj prostoren in uporaben. Passat so nehali delat limuzino z razlogom, ne prodaja se, ker ima neuporaben prostor. Iskreno ne vem zakaj bi kdo sploh želel limuzino v današnjem času, ko ima večina en avto za vse. Te limuzine so manj uporabne od nekega novega Polota. V teoriji imajo več prostora, v praksi pa ne.

 

Pa tudi ne moreš itak tako spet gledat, ker Passate, Superbe kupujejo v večini podjetja in šopajo z njimi kilometre na veliko, kjer je tudi čas in komoditeta pomembna. Model 3 SR zato odpade, LR pa vemo koliko več stane, tko da ne primerjaj modela za 35k, ki je bolj ali ne kot mestni ali drugi avto z avtom ki je namenjen za autobahn.

 

Pa če dodam še malo subjektivnosti, je tudi kvaliteta izdelave in oprema pri zgornjih boljša. Dobiš vsaj senzorje pa žmigavce pa delujoč senzor za dež, že to je neki vredno.

uredilo bitje Skynetz
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   1 član

×
×
  • Ustvari novo...