Skoči na vsebino

ZDA - pospešeno hirajoč imperij


Kruz

Priporočeni prispevki

hordak reče pred 34 minutami:

Tole hypanje Kitajske je že smešno. Kitajska ne bo nobena a velesila, dokler nima nadzora nad obročem otokov, ki ji zapirajo izhod na morje, to je vse od Japonske do Bornea. Vse kar je potrebno za padec Kitajske je, da nekdo zaneti gverilo v malaški ožini in jih odreže od bližnjevzhodne nafte in USA ne posreduje. Kitajci nimajo mornarice, ki bi to lahko rešila, še enega Tajvana pred svojo obalo ne morejo prevzeti. Kitajska (in večina ostalega sveta tudi) je odvisna od ameriške dobre volje, dokler ji bodo ti še vzdrževali trgovske poti.

 

Sam kitajci splavijo za royal navy rušilcev vsake par let, američani so pa po 20 letni slepi ulici zdaj dobili italjane da jim bodo v odgovor po licenci zgradili 10 frigat... smer črt je kar prava tudi kar se razmerja moči v  pacifiku tiče.

Povezava do prispevka
andrejus reče pred 1 uro:

 

Ja kultura v SLO, šolski sistem, mediji ipd so izrazito antiameriški - indoktrinacija.

Sem prepričan, da većina slovencev misli, da je življenje vamerki slabše kot v sloveniji.

 

@Ne me jeb ni dokazal povedal nič. Povprecna amerisko gospodinjstvo ima cca 8000 USD tekocih sredtev na racunu.

 

Tukaj bi pripopal se mediano kupne moci za US gospodinjstva. Da se mal vidi kako shajajo.

 

 

834c282873b3a6c3da99de77cd393708.png

 

Pa prikaz, koliko se je povečalak kupna moč gospodinjstva, mediana!!!! Od pristanka na luni do sedaj. 

 

https://www.cato.org/cato-journal/winter-2019/us-median-household-income-has-risen-more-you-think

 

SmartSelect_20200531-194221_Chrome.jpg

 

kaj spet limas neke zadeve ce nic ne gledas

 

boli tebe kurac sam da neki bluzis

 

se kr da ma v povprecju amerisko gospodinjstvo 8k na racunu, ceprav iz linka ki si ga sam prilepu ne znas postavit konteksta kot naprimer da to cifro gor drzijo boomerji in penzici.

 

pa evo ti prikaz kako se je povecala kupna moc gospodinjstva sam kokr zgleda je branje grafov zate itak umetnost

 

https://www.in2013dollars.com/us/inflation/1960

 

 

in pa ja zivljenje povprecnega slovenca je boljse od zivljenja povprecnega americana. Ce ze druzga ne zarad zdravst

 

 

 

 

Povezava do prispevka
Brdavs reče pred 10 minutami:

 

Sam kitajci splavijo za royal navy rušilcev vsake par let, američani so pa po 20 letni slepi ulici zdaj dobili italjane da jim bodo v odgovor po licenci zgradili 10 frigat... smer črt je kar prava tudi kar se razmerja moči v  pacifiku tiče.

Kaj jim to pomagajo te rjavine, če ne morejo pluti več kot 1000 milj od obale in so na vseh straneh zaprti?

 

Povezava do prispevka
Ne me jeb reče pred 11 minutami:

 

kaj spet limas neke zadeve ce nic ne gledas

 

boli tebe kurac sam da neki bluzis

 

se kr da ma v povprecju amerisko gospodinjstvo 8k na racunu, ceprav iz linka ki si ga sam prilepu ne znas postavit konteksta kot naprimer da to cifro gor drzijo boomerji in penzici.

 

pa evo ti prikaz kako se je povecala kupna moc gospodinjstva sam kokr zgleda je branje grafov zate itak umetnost

 

https://www.in2013dollars.com/us/inflation/1960

 

 

in pa ja zivljenje povprecnega slovenca je boljse od zivljenja povprecnega americana. Ce ze druzga ne zarad zdravst

 

Oprosti,

ampak moj graf prikazuje vrednost za leto 2017, kar na njem lepo pise (real 2017 USdollars).

 

Kar se tiče 8.000 USD na racunu, sem tu dal link, kjer je stanje razvidno po starosti in na druzinsko obliko.

 

Enostavnonse se ne poglobis v podatke in silis z neko mantro, ki nima realnih temeljev. Ampka je posledica slovenske indoktrinacine.

uredilo bitje andrejus
Povezava do prispevka
andrejus reče pred 10 minutami:

 

Oprosti,

ampak moj graf prikazuje vrednost za leto 2017, kar na njem lepo pise (real 2017 USdollars).

 

Kar se tiče 8.000 USD na racunu, sem tu dal link, kjer je stanje razvidno po starosti in na druzinsko obliko.

 

Enostavnonse se ne poglobis v podatke in silis z neko mantro, ki nima realnih temeljev. Ampka je posledica slovenske indoktrinacine.

kaj ti govoris nima smis

Povezava do prispevka
andrejus reče pred 2 urama:

Iz linka je bilo jasno razvidno, da gre to za likvidna sredstva, brez upostevanja premoze ja v obliki delnic, obveznic in penzijskega sklad

 

Ja ce si masiran celo zivljenje od SLO sistema in kulture potem verjames, da je zivljneje v Ameriki slabo. ZAGOTOVO PA MISLIŠ DA JE SLABŠE KOT V SLOVENIJI.

 

andrejus reče pred 2 urama:

Ja kultura v SLO, šolski sistem, mediji ipd so izrazito antiameriški - indoktrinacija.

Sem prepričan, da većina slovencev misli, da je življenje vamerki slabše kot v sloveniji.

 

@Ne me jeb ni dokazal povedal nič. Povprecna amerisko gospodinjstvo ima cca 8000 USD tekocih sredtev na racunu.

 

 

In kaj to pomeni, da imajo kar vsi 8k na banki?

Poznaš tisto, da v povprečju vsi jemo sarmo, resnica je pa ta, da 10 posto je zrezke, 90% pa zelje   ;)

 

In to je to. Da si v top 1% američanov, moraš zaslužiti preko POL MILJONA letno! Koliko misliš, da imajo le ti na banki?

Sedaj pa si izračunaj, koliko ostane za spodnjih 40% prebivalstva!

 

 

Iz posta v post pišeš kot kakšno zabito teslo, ki zna samo ponavljat ene in iste fraze, ama nič, popolnoma nič pa ne razmislit o stvari.

 

In ja, življenje v Sloveniji je veliko veliko, celo neizmerno boljše, kot življenje za enega američana.

 

uredilo bitje Zorro Zamoro
Povezava do prispevka

Ne, povprečen slovenec napram povprečen američan. Sem mislil da je to jasno iz vse te debate.

 

Also

 

Navedek

Almost 40% of American adults wouldn’t be able to cover a $400 emergency with cash, savings or a credit-card charge that they could quickly pay off, a Federal Reserve survey finds.

 

https://abcnews.go.com/US/10-americans-struggle-cover-400-emergency-expense-federal/story?id=63253846

Povezava do prispevka
andrejus reče pred 8 minutami:

Bedt countries 4imigration 

#6 Slovenia

 

https://www.usnews.com/news/best-countries/best-immigrants

haha model pejt spat no 

 

ti bos prilepu katerkol link sam da je kao voda na tvoj mlin

 

pol gres pa gledat kaj je na njemu pa je isto k da bi sam v svojo skledo pljuval bruhal

 

image.png.cd642871efc8e14022676ad02a2f65a4.png

 

dej nehi se brukat mode

uredilo bitje Ne me jeb
Povezava do prispevka
Ne me jeb reče pred 1 minuto:

haha model pejt spat no 

 

ti bos prilepu katerkol link sam da je kao voda na tvoj mlin

 

pol gres pa gledat kaj je na njemu pa je isto k da bi sam v svojo skledo pljuval bruhal

 

image.png.cd642871efc8e14022676ad02a2f65a4.png

 

dej nehi se brukat mode

 

Imigranti že vejo kam je treba it. #6 je Slovenija

He he he. Kar kolesari po trgu naprej.

 

Povezava do prispevka
gladius reče pred 4 minutami:

če? Raje se vprašaj koliko.

 

Dovolj da povzročijo ogromne požare na komando

 

 

Ne vem zakaj bi za to rabil oborožene satelite, če to lahko to narediš že z obstoječo tehnologijo precej ceneje...

Povezava do prispevka
Zorro Zamoro reče pred 1 minuto:

Evo že harajo ostali, da čimprej zabrišejo in zameglijo  z nepotrebno navlako vso sramoto ki si jo je andrejus nardil    :rofl:


 

Najboljši zdravstveni sitem na svetu.

Mali Kris se ni se šel zdravit v rupetino ali v švico ampak v ameriko.  V vesolje je poletelo privatno podjetje iz amerike ne iz rusije ne kitajske.

In nenazadnje sistem, ki ga uporabljas za pisat nebuloze niso iznajdli ne nemci ne sovjeti ampak amerićani.

 

He he he. Amerika ni za lenuhe in za politkolesarje. Težko si boš korveto kupil če boš kolesaril v krogu.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...