Skoči na vsebino

Zdajle poslušam:


Kavbojc

Priporočeni prispevki

 

OSI, oziroma Office of Strategic Influence, je ameriška prog rock zasedba, ki načeloma obstaja že vse od leta 2002, trenutno pa si je zasedba vzela nekakšen premor. Sprva naj bi to bil solo projekt Jima Matheosa, ki ga progressive rock svet bolj pozna iz zasedbe Fates Warning, vendar je kaj kmalu v svoje vrste povabil tudi Kevina Moorea iz zasedbe Chroma Key, bil pa je tudi nekdanji član Dream Theater, ter Mikea Portnoya prav tako iz Dream Theater. Med prvimi člani je na basu bil tudi Sean Malone, ki je meni osebno najbolj znan po svojem doprinosu pri zasedbi Cynic. 

 

Čeprav za edina stalna člana štejemo samo Matheosa in Moorea, je seznam gostujočih glasbenikov kar precejšen. Tako na njihovih izdajah najdemo tudi Stevena Wilsona, Mikaela Akerfeldta, Gavina Harrisona (ki je tudi zamenjal Portnoya po dveh albumih) ... 

 

Zasedba je od svojega nastanka izdala 4 studijske albume, Office of Strategic Influence, Free, Blood  ter Fire Make Thunder, mislim pa, da so izključno studijski projekt in da nikoli niso nastopili v živo. 

 

Album Office of Strategic Influence sem prvič slišal okoli leta izida, se pravi 2003 in me je takoj odpihnil, sploh zaradi te dodatne uporabne elektronike, ki prvotno sploh ni bila v planu, vendar je Moore kar precejšen genij. Monotonost njegovega vokala mi je iz nekega razloga skorajda hipnotična prednost, najboljše pri celotnemu projektu pa je to, da albumi ne zvenijo kot kopija njihovega dosedanjega dela, ampak da je OSI samostojen projekt. 

 

Drugi album, Free, iz leta 2006, mi je en najboljših albumov, ki si jih lastim, ne vem, verjetno bo marsikdo samo skomignil z rameni, ampak je do zadnje note napisan po mojem okusu. Blood mi je všečen album, moram pa priznati, da mi je Fire Make Thunder že rahlo neinovativen. 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...