Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

DaCapo reče pred 10 minutami:

Evo, dodajam samo to, da sem si pravkar namesto burgerja za večerjo naročil kitajsko ;) Sicer najcenejšo varianto, ampak mi povsem ustreza. 
papica.jpg.966f0de5bb3195719122fa36d3d9230d.jpg

 

Imam par vprašanj. Kolikšna je količina svinjskega chopsuija in koliko je za plačat dostavo? To si dve malici naročil, ker je mala porcija ali ker si toliko lačen/"velik"?

Povezava do prispevka
Sovica reče pred 2 minutama:

kaj je najboljši kitajski junk food za naročit ?

pač zapečeno, pohano, mastno, mesnato, hrustljavo, nezdravo

ne neki rezanci pa to

Kaj pa vem, zdi se mi, da nekaj ekstra mastnega ni v nobeni ponudbi (vsaj te dostave, ki jih pač čekiram).

Povezava do prispevka
amnesia reče pred 1 uro:

evo, se en absurd novega foruma

 

sadhu, ki je 15 let utrujal, spamal, drekal in tezil, zdaj drugim soli pamet in v kuhni pise romane, zakaj je komu podelil tocke 

 

res ne vem, al naj se smejem al jocem v dlani od rok

 

topkek

Povezava do prispevka
BigBoss reče pred 2 minutama:

 

 

Ne vem meni se zdi bolj provokacija, da ti mene oznacujes za ksenofoba, brez podlage in da sem spacek brez podlage in da ti v marsikateri temi grem na kurac in me prcas brez podlage.

 

Ampak ok. To je tvoje mnenje. Me ne moti, ker zame pac nisi kredibilen.

 

Sicer pa se opravicujem vsem uporabnikom, ki jim je ta tema odvec ampak tudi tebi polagam isto vprasanje, ker vem, da ga komaj cakas ampak ker vem tudi koliko si pameten in koliko, mislis, da si pameten. Me ne skrbi. 

 

Argumentiraj v cem sem jaz ksenofobicen?

Bom rabu navedke, ker tole zdej nabijaš na pamet.

Al to misliš glede branjevk. Tisto se mi zdi, da te bo peklo do smrti. Verjetno ker sem zadel al kaj? Krneki.

 

Glede ksenofobije, pa sem imel v mislih un komentar kjer si se prej branil, da nisi rasističen. Morda res nisi. Je pa komentar na polno ksenofobičen. Če ti tega ne vidiš, ti res ne morem pomagat, sam pač nisem edini, ki tako misli.

Če ne bi bil ksenofobičen, enostavno ne bi omenjal arabcev in mehičanov v tistem stavku.

 

Sicer pa po moje je fora bolj v tem, da rad provociraš, da ustvarjaš dramo, ker se pališ na to.

Ajde, rečmo, da si 10% ksenofoba (ker je v človeški naravi, da se bojimo neznanega) in roka?

Povezava do prispevka
sadhu sequencer reče pred 5 minutami:

 

Imam par vprašanj. Kolikšna je količina svinjskega chopsuija in koliko je za plačat dostavo? To si dve malici naročil, ker je mala porcija ali ker si toliko lačen/"velik"?

Zraven svinje (oz. vsega kar že v osnovi ne vsebuje riža/testenin) dobiš kar lepo porcijo riža (posebej, zavit v folijo in res vroč). Dejansko je vsaka porcija mišljena za 1 osebo. Dostava je gratis. 

Ajde, zdaj ko dobim bom slikal točno to naročilo in tukaj objavil. Ker se mi ne da iskati po arhivu (imam sicer raznorazna naročila poslikana :) ) .

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
KE RIT reče pred 31 minutami:

Bom rabu navedke, ker tole zdej nabijaš na pamet.

Al to misliš glede branjevk. Tisto se mi zdi, da te bo peklo do smrti. Verjetno ker sem zadel al kaj? Krneki.

 

Glede ksenofobije, pa sem imel v mislih un komentar kjer si se prej branil, da nisi rasističen. Morda res nisi. Je pa komentar na polno ksenofobičen. Če ti tega ne vidiš, ti res ne morem pomagat, sam pač nisem edini, ki tako misli.

Če ne bi bil ksenofobičen, enostavno ne bi omenjal arabcev in mehičanov v tistem stavku.

 

Sicer pa po moje je fora bolj v tem, da rad provociraš, da ustvarjaš dramo, ker se pališ na to.

Ajde, rečmo, da si 10% ksenofoba (ker je v človeški naravi, da se bojimo neznanega) in roka?

 

Nene, nobene roke stari moje, zdaj bos moral pokazat kaj znas =)) Sicer pa da bi jaz rad provociral? To mi je resnicno tuje. Mogoce kaksen krat, ampak res redko. Bolj si jaz to predstavljam, da se rad zajebavam in nekateri pac ne stekajo mojih for in se vzalijo po nepotrebnem in me pol prcajo neki. Ampak ok ne bomo sedaj o tem.

 

Ne, branjevke so samo eno od for, ki ti je pač uspela in je tudi meni vsec, sem jo sprejel. Je polno drugih neuspesnih. Ampak sedaj se ne mislim v to zapletat, ker pac nimam back loga in ne belezim teh zadev, spoh pa ne v spominu. Bom pa z veseljem v naprej to izpostavljal, ce te zanima.

 

Bistvo pa je ksenofobija. Ti pac naivno mislis, da je moje omenjanje in metaforicno pretiravnaje z rejpanjem, ki temelji na geopoliticnih dejstvih ksenofobija?! Okej. Lahko razumem, da tako mislis, mislim, itak sem vedel, da bos to napisal, drugace te sploh ne bi vprasal. Moj odgovor pa je:

 

Ksenofobija temelji na strahu (IMO pretiranim) pred vsem tujim. Mene kot prvo ni strah vsega tujega in tujcev. Niti dolocenih tujih ras (ki sem jih navedel) in bi s tem bil prej rasist, kot ksenofob in bi imel Jay prav. Zdaj, ce ti zatrjujes, da tisto kar sem jaz napisal izhaja iz strahu, okej. Jez pravim, da je previdnost, ki izhaja iz trenutnih in zgodovinskih dejstev, izkusenj, kaj se lahko zogdi, ce ni nekega nadzora, reda. Ce ti zatrjujes, da vsaka previdnost izhaja iz strahu? Okej. Samo zakaj potem obstaja policija? Zajak obstaja vojska? Po tvoji logiki, smo vsi, ki imajo policijo invojsko, katera zagotavlja red, ksneofobi al kako?

 

Sicer ti ne znam boljse povedat, ker nimam neke izobrazvbe v socijologiji in se mi ne da, sedaj delat nekih raziskav. Ampak, pomoje imas ti prevec zamazano crto med strahom in previdnostjo oz. lahko celo recemo razumom, glede na stvari, ki se dogajajo in so se v pretekosti. In to izrabljas za manipulirat moje izjave in me ozancevat za nekaj kar nisem in upravicevat tvojo zeljo do provociranja s tem, da samo vracas nazaj. Pac, ce imas ti "previdnost" za "strah". Pol kje je potreba po policajih in vojski, kriminal ne obstaja al kako? Je precenjen? Lahko bi vsi ziveli v rozicah in namenili sredstva kam drugam. Samo IMO pol bi bili pogumni in NEUMNI!

 

Eno je, da se bojis hrvatov in ti grejo a priori na kurac, drugo je, da imas dovolj veliko silo v vojski in policiji, da lahko branis svoje meje in jim ne pustis, da preganjajo NAPRIMER nase ribice po piranskem zalivu ali se kaj hujsega, ko komu kaj zapase. Meni je cisto isti kurac, al mi pride đanki Janez krastv moje stanovanje al musliman iz Sirije, ker je v osebni stiski. Boli me kita kaj je. Ampak jaz imam rad ,da je pri meni doma red in nimam nekih skrbi in nisem glup, da mislim, da zivimo v pravljici 

 

Ce ne razuems razlike med tem dvojim, pol zame enostavno nisi kredibilen in vec kot toliko, ti nimam za povedat.    

 

 

 

 

uredilo bitje BigBoss
Povezava do prispevka

@sadhu sequencer: danes očitno malce bolj dolgo rabijo za dostavo (ker drugače sem vedno dobil v roku točno 30 minut). Zato ena slika iz arhiva, da boš imel predstavo o kakšnih porcijah govorim. Torej: vsaka ta plastična posodica je 1 porcija. Riž je pa posebej (količina je odvisna od porcij v naročilu, kot sem že prej napisal).

spacer.pngDSC_6548.thumb.JPG.a399e5c15f264acdb6b74c5b49db8027.JPG

1 škatla je meni osebno skorajda premalo. Ampak to je seveda relativno. Jaz zase pač vedno naročim vsaj 2 porciji.

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

@DaCapo uh to izgleda dobro, sem mislil, da si za 11 eur dobil nek drobiz.. morem si zapisat kaj si anrocil, bom tudi jaz tle pri nas, da vidim kaj dobim in za koliko

 

Edit okejjj 20 25 eur seems legit =))))

uredilo bitje BigBoss
Povezava do prispevka

Evo, kot obljubljeno, današnja kitajska za 12 € (rezanci z zelenjavo in jajcem in svinjski chopsui) : 
DSC_6602.thumb.JPG.8d37d7a8a7a9d0cecd2eed908f527dee.JPG

Malo hecna perspektiva, vem. Posodice so drugače normalno visoke (pač takšne kot so pri večini teh dostav). Za enega povprečnega moškega čisto legit večerja. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
BigBoss reče pred 37 minutami:

 

Nene, nobene roke stari moje, zdaj bos moral pokazat kaj znas =)) Sicer pa da bi jaz rad provociral? To mi je resnicno tuje. Mogoce kaksen krat, ampak res redko. Bolj si jaz to predstavljam, da se rad zajebavam in nekateri pac ne stekajo mojih for in se vzalijo po nepotrebnem in me pol prcajo neki. Ampak ok ne bomo sedaj o tem.

 

Ne, branjevke so samo eno od for, ki ti je pač uspela in je tudi meni vsec, sem jo sprejel. Je polno drugih neuspesnih. Ampak sedaj se ne mislim v to zapletat, ker pac nimam back loga in ne belezim teh zadev, spoh pa ne v spominu. Bom pa z veseljem v naprej to izpostavljal, ce te zanima.

 

Bistvo pa je ksenofobija. Ti pac naivno mislis, da je moje omenjanje in metaforicno pretiravnaje z rejpanjem, ki temelji na geopoliticnih dejstvih ksenofobija?! Okej. Lahko razumem, da tako mislis, mislim, itak sem vedel, da bos to napisal, drugace te sploh ne bi vprasal. Moj odgovor pa je:

 

Ksenofobija temelji na strahu (IMO pretiranim) pred vsem tujim. Mene kot prvo ni strah vsega tujega in tujcev. Niti dolocenih tujih ras (ki sem jih navedel) in bi s tem bil prej rasist, kot ksenofob in bi imel Jay prav. Zdaj, ce ti zatrjujes, da tisto kar sem jaz napisal izhaja iz strahu, okej. Jez pravim, da je previdnost, ki izhaja iz trenutnih in zgodovinskih dejstev, izkusenj, kaj se lahko zogdi, ce ni nekega nadzora, reda. Ce ti zatrjujes, da vsaka previdnost izhaja iz strahu? Okej. Samo zakaj potem obstaja policija? Zajak obstaja vojska? Po tvoji logiki, smo vsi, ki imajo policijo invojsko, katera zagotavlja red, ksneofobi al kako?

 

Sicer ti ne znam boljse povedat, ker nimam neke izobrazvbe v socijologiji in se mi ne da, sedaj delat nekih raziskav. Ampak, pomoje imas ti prevec zamazano crto med strahom in previdnostjo oz. lahko celo recemo razumom, glede na stvari, ki se dogajajo in so se v pretekosti. In to izrabljas za manipulirat moje izjave in me ozancevat za nekaj kar nisem in upravicevat tvojo zeljo do provociranja s tem, da samo vracas nazaj. Pac, ce imas ti "previdnost" za "strah". Pol kje je potreba po policajih in vojski, kriminal ne obstaja al kako? Je precenjen? Lahko bi vsi ziveli v rozicah in namenili sredstva kam drugam. Samo IMO pol bi bili pogumni in NEUMNI!

 

Eno je, da se bojis hrvatov in ti grejo a priori na kurac, drugo je, da imas dovolj veliko silo v vojski in policiji, da lahko branis svoje meje in jim ne pustis, da preganjajo NAPRIMER nase ribice po piranskem zalivu ali se kaj hujsega, ko komu kaj zapase. Meni je cisto isti kurac, al mi pride đanki Janez krastv moje stanovanje al musliman iz Sirije, ker je v osebni stiski. Boli me kita kaj je. Ampak jaz imam rad ,da je pri meni doma red in nimam nekih skrbi in nisem glup, da mislim, da zivimo v pravljici 

 

Ce ne razuems razlike med tem dvojim, pol zame enostavno nisi kredibilen in vec kot toliko, ti nimam za povedat.   

 

Ma dej kaj si nor, kaj res misliš, da se bom šel zdej tle neke sociološke debate o tem kaj je ksenofobija, kaj so organi pregona, kako je to povezano, itd.

Dej fakof res.

Pač un stavek, ki sem ti ga očital bi nekdo, ki je proti rasizmu in ksenofobiji napisal drugače. To je JEBENO DEJSTVO. Isto se sprenevedaš, kot prej, ko so ti bile pripisane grožnje med vrsticami. Pač, dobro veš, da si napisal neki provokativnega in si pričakoval odziv, ki si ga tudi dobil. Ne stoj mi glumit. Vprašanje je samo ali si mislu povsem resno, ali si "pobarval", da bi dobil večji odziv.

 

Drugače pa kot sem ti zgoraj napisal, to da mi greš na kurac in te prcam je krneki, ker niti približno te ne dojemam tako in MI NE GREŠ NA KURAC. Enkrat mi je poču film, ker si mogu bit pameten s TLOU2 spoilerji, samo to je tudi to. Mi je bilo takoj žal.

To imaš neke res napačne predstave. Mogoče sem samo zatežen na splošno in dojemaš, kot da sem nastrojen proti tebi, samo res ni tako.

 

Anyway, to da rad provociraš pa je precej jasno. Si tudi sam priznal, da to počneš (prcanje Sony fanov in vstop v MS tabor "samo zato, da so console war bolj zanimive"), pa tudi drugeče vedno rad uporabljaš neke izzivalne forice (un "grožnje" Jayu zgoraj recimo).

 

Glej, ne vem koliko od teh stvari "si res ti" in koliko je karikiranja, zato da oplemenitiš debato, samo jaz sem vedno imel filing, da to počneš z nameni trollanja. Če ni tako, pol okej, povsem narobe vse to dojemam.

uredilo bitje KE RIT
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 19 minutami:

Evo, kot obljubljeno, današnja kitajska za 12 € (rezanci z zelenjavo in jajcem in svinjski chopsui) : 


Malo hecna perspektiva, vem. Posodice so drugače normalno visoke (pač takšne kot so pri večini teh dostav). Za enega povprečnega moškega čisto legit večerja. 

 

Okusno? Moral sem si kar it en sendvič naredit, ko videl sliko :D

Povezava do prispevka

  

tomazek reče pred 4 minutami:

 

Okusno? Moral sem si kar it en sendvič naredit, ko videl sliko :D

 

ma daj ja, jaz sem tudi lih šel direkt gledat, do katere ure dela ptujska kitajska (21:00, fail)

 

sploh bi sedlo, ki danes nisem nič drugega v sebe vrgel kot govejo župo in približno kilo in pol češenj (blo treba eno vejo odžagat in valda pol tudi spucat :D )

uredilo bitje Slinch
Povezava do prispevka
Slinch reče Pravkar:

ma daj ja, jaz sem tudi lih šel direkt gledat, do katere ure dela ptujska kitajska (21:00, fail)

 

sploh bi sedlo, ki danes nisem nič drugega v sebe vrgel kot govejo župo in približno kilo in pol češenj (blo treba eno vejo odžagat in valda pol tudi spucat :D )

Ej daj povej... imajo dobro? Par krat se že spravljal, pa potem vedno kam drugam zavil. Ene 2x Ribič, ki je preblizu. Full mi gre na jetra, ko mi folk teži naj ne grem, kake nesnage (nehigienični) so kitajci v teh restavracijah ipd.

Povezava do prispevka

Mene isto zanima kere so dobre Kitajske v LJ oz LJ okolica, zdej ko sem videl DaCapovo fotko :D

 

Včasih se je ful hypalo nako kitajsko iz Kamnika / Komende, kao dosti nekih nagrad pa sem pa tja... Sem bil tam 2x, nazadnje pet let nazaj, pa ful nisem dobil nekega chinese monk iron fista v rit od vsega dobrega. Tko da še čakam na ultimo chinese taste :D

Povezava do prispevka
tomazek reče Pravkar:

Ej daj povej... imajo dobro? Par krat se že spravljal, pa potem vedno kam drugam zavil. Ene 2x Ribič, ki je preblizu. Full mi gre na jetra, ko mi folk teži naj ne grem, kake nesnage (nehigienični) so kitajci v teh restavracijah ipd.

 

tako no, klasična budget-do-midrange kitajska hrana, precej nekonsistentno (lahko naletiš na res okusno omako, lahko dobiš bolj... meh), ampak če ti je kitajska hrana kul, je tudi v najslabšem primeru vredna tistih 5€, kolikor je v času "kosila"

 

največji minus je, da so vsi meniji ful podobnega okusa, ne dobiš tistega spektra začimb in omak, kot v kakšnih boljših kitajskih, ampak za tako kdaj uletet pa je čisto solid

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   1 član

×
×
  • Ustvari novo...