Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

ĆAMIR reče pred 1 uro:

McD v Aleji je mega lol :D 

Predvsem ostali ponudniki hrane so srečni, ker je mcd tam. Pol vidiš drugje prazno, pred macom skoz folk.  :P Je pa lol ja, 2 maca na 100 metrih
 

Berbasecks reče pred 1 uro:

 

mi pa ni jasno, kaj so s to Alejo razmišljali, da ni Spar menze (ok, realno bi itak šel 1x mesečno max)

pa 2 McD v razmaku par 100m :D

names ta bi kak BK al pa KFC

kar nekaj menz je že okol, tut 123 v Mercator Šiška. Pa zna bit kak deal z ostalimi pomoje, da niso nardil še hujši masaker tam okoli s Špar menzo.

Povezava do prispevka
kemik reče pred 2 urama:

Aleja

En dan sem šel prečekirat to sceno na strehi, valda noben ne športa, samo 10 mulcev sedi na eni od naprav in pokajo čefurko na ves glas pa zraven furajo zajebane frise

Dost kul izkušnja 

Zgleda sva naletela na podobno/isto skupino. :D
 

je pa zelo ok razgled direkt na alpe

uredilo bitje Morski
Povezava do prispevka
Morski reče pred 4 minutami:

 

kar nekaj menz je že okol, tut 123 v Mercator Šiška. Pa zna bit kak deal z ostalimi pomoje, da niso nardil še hujši masaker tam okoli s Špar menzo.

 

jah, uno v samskem domu zravn McD so žal zaprli (sem jedu sicer sam kalamare, ampak je blo za tisto ceno kr okusno in dovolj velka porcija)

sej js ne hodim neki, res res redko, sodelavc bolj

pravi pa, da ta 123 je smeč

uredilo bitje Berbasecks
Povezava do prispevka
Arey reče pred 23 minutami:

To majo štajerci neke fore, moji imajo kosilo: šmorn pa solata LOL.

Pol pač najprej jem solato in pol šmorn, men je zakon.

Sem s štajerske in vem, da eni jejo šmorn s solato, jaz nikoli :D Tudi sirove štruklje al s solato al pa s kompotom. Vendar tako kot šmorn so s solato nesladkani, s kompotom pa s sladkorjem posipani. Da pa bi marmelado in solato kdo... pa nisem slišal.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 5 minutami:

Arey, a delajo "štajersko solato" aka da plava v vodi :D

Ne, jih moram res pohvalit ker tisto je ogabno. Za moj okus sicer še vedno preveč vode, ker jz vedno počakam par minut pa še enkrat odlijem lužico k se spodi nabere, ampak overall je hrana precej na nivoju večino časa. Sam take smešne kombinacije so pol k se počutim mal čudno :D

 

tomazek reče pred 1 minuto:

Sem s štajerske in vem, da eni jejo šmorn s solato, jaz nikoli :D Tudi sirove štruklje al s solato al pa s kompotom. Vendar tako kot šmorn so s solato nesladkani, s solato pa s sladkorjem posipani. Da pa bi marmelado in solato kdo... pa nisem slišal.

Ja to je še en nivo višje, se strinjam :D

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka

Hehe, 1 teden nazaj sva se z babo skoraj skregala, kako oz kdaj se pravilno je cmoke:

 

image.png.0e618391ec73d4c27ac8082ee936e9f0.png

 

Vevče style je mega velika porcija cmokov, seveda domačih, tko 12-15 komadov, s pripadajočim cukrom in cimetom.

 

Njena (napačna) primorska interpretacija vloge cmokov v jedilniku je pa da so kot nekakšen miks med glavno jedjo in sladico ter da moraš pred tem jesti orenk fižolovo / krompirjevo juho, potem pa čez 4-5 cmokov.

 

Mislim kakšna predznost, človek ti da streho nad glavo, varnost in toplino, potem mora pa še tako sranje poslušat :no:

uredilo bitje Galko
Povezava do prispevka

Kruhovi cmoki s slanino so zame über top. Komot lahko jem tudi kot samostojno jed. Drugače pa itak kot priloga različnim drugim glavnim jedem, kot je Tomazek napisal zgoraj.
Drugače pa, ko gre za "filo" pojem večino file (+ hrustljavo zapečene kože), dočim mesto velikokrat celo pustim. :) 

Povezava do prispevka
Galko reče pred 55 minutami:

Hehe, 1 teden nazaj sva se z babo skoraj skregala, kako oz kdaj se pravilno je cmoke:

 

image.png.0e618391ec73d4c27ac8082ee936e9f0.png

 

Vevče style je mega velika porcija cmokov, seveda domačih, tko 12-15 komadov, s pripadajočim cukrom in cimetom.

 

Njena (napačna) primorska interpretacija vloge cmokov v jedilniku je pa da so kot nekakšen miks med glavno jedjo in sladico ter da moraš pred tem jesti orenk fižolovo / krompirjevo juho, potem pa čez 4-5 cmokov.

 

Mislim kakšna predznost, človek ti da streho nad glavo, varnost in toplino, potem mora pa še tako sranje poslušat :no:

Tudi v našem kosu štajerske so cmoki samostojna jed. Itak da s cukrom in cimetom. 

Povezava do prispevka

Lol no, zgleda bo treba dat mejo s stajersko pred vevcami :D

 

Cmoke se je po fizolovi juhi, po njih se prelije stopljeno maslo + drobtine, po želji še še doda mlete orehe/lešnike in/ali cuker

 

Also, cimet, mama mia, kaj človek use prebere :no:

 

This is the only way 

uredilo bitje Me3do
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...