Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

samo_hren reče pred 18 urami:

 

Še so odlični, čeprav se pozna, da imajo v mixu očitno nove kuharje, ki naredijo tam nekje 10% slabše. Samo overall je še top.

 

sva šla pol danes

itak klasično naroču govedino v česnovi omaki

ful svetla omaka, kosi česna, milijon bambusa in korenja ter malo slabše pečena(?) govedina 

WTF IS THIS SHIT

 

sej ni blo slabo, sam to ni prava govedina v česnovi omaki

2/10

hrane ne slikam

 

Veliki Hong Kong jih vsaj pri tem povozi na celi črti

Povezava do prispevka

  

KE RIT reče pred 26 minutami:

Sožalje punci od Galkota, ki je morala iz res proper kulinarike prešaltati na slo narodno bedo :\


RIP

 

 

hočeš reči iz primorskega prostaštva v vevški gurmanizem  :mafija::mafija::mafija:  

 

EU, Playstation 5, fižolova juha pred cmoki, star trek, avto od jamesa bonda <- izberi vsiljivca, ki NE PAŠE med razvite in napredne pojme

 

 

 

Kva vam je pa drgač ultimate cmok-fillung?

 

Meni je sadež z imenom "štrboncelj" - ravno prav velik, ravno prav kislo-sladek, lepo okrogel, pa še na vrtu nam raste, 10 / 10 m m mmmmmmmm

 

image.png.14d2cb78b4cfd63dc41c072d36feae6d.png

 

 

uredilo bitje Galko
Povezava do prispevka

@GalkoHaha Prostaštvo je dokaj dobra beseda za našo hrano. Drugače se valjda zajebavam. Meni je večina slovenske bede precej všeč. Sam vseeno sem preveč navajen na Ita/Sredozemsko kuhinjo. Ful en tak pussy želodec dobiš, k definitivno ne bi zmagal nobene vojne.

 

Also, Štrboncelj :avadodo:

uredilo bitje KE RIT
Povezava do prispevka

Meni so isto cmoki (in njoki) za razliko od npr. testenin/krompirja/riža blazno nasitni, vedno pojem kot glavno jed al prilogo samo relativno majhno količino, pol me pa vsaj za naslednjo uro čisto zapahnejo, čez par ur pa spet lačen. Tisti kratek občutek totalne sitosti, ki zlo hitro mine, ker nisi zmazal neke res konkretne porcije, sam tak kratkoročen učinek majo te pocaste, močnate jedi. 

 

Lahk bi se usedel res sestradan za mizo, pa ne bi nikoli mogel 8+ cmokov pojest (poznam take jedce), veliko porcijo testenin al pa mesa + riža/krompirja pa komot.

Povezava do prispevka

Sam ni šans, da pojem več kot 2 cmoka. Samo je pa tudi res, da jih tle jemo kot prilogo/sladico. Verjetno, če bi jedel res izključno cmoke, bi si lahko ustrelu ene 4-5.

Ahh, lagodno življenje folka, ki ne rabi obdelovat vrtov in braniti analne deviškosti pri obiskih vevških štacun.   

Povezava do prispevka
bigboss82 reče pred 53 minutami:

ta Štrboncelj meni izgleda kot Cimbora

 

To pa dela power of the tripple AE cloud, izgleda da imaš prav :D

 

Navedek

Zdaj je pravi čas, da naberemo plodove štrbonclja in iz njega naredimo cmoke, marmelado in še kakšne druge dobrote. Če ste pri kuhanju bolj ustvarjalni, lahko ustvarite jed, s katero lahko sodelujete na natečaju za najbolj inovativno jed. Štrbonclju (Prunus cerasifera) nekateri rečejo tudi (napačno) ringlo, sicer mu pravijo tudi mirobalana, marabela, cibora in še kako.

 

Tako kot češnje, slive, marelice, jablane spada štrboncelj v družino rožnic. Včasih ima rdečkasto obarvane liste, plodovi so pa lahko rumeni, oranžni ali temno rdeči in spominjajo na drobne okrogle slive. Rastlina je uporabna kot podlaga, na katero se cepi sorte sliv in marelic. Predvsem rdečelistna oblika je gojena tudi kot okrasno drevo. Iz Perzije (današnjega Irana) so jo prinesli v Evropo leta 1880 kot zelo cenjen sadež. 

https://www.ljubljana.si/sl/moja-ljubljana/applause/novice/dobroste-iz-strbonclja/

 

uredilo bitje Galko
Povezava do prispevka

??? @ĆAMIR: nekako sem te imel za bolj normalnega (v bistvu enega izmed najbolj normalnih uporabnikov), zdaj pa ne vem, ali samo prcaš, se konkretno šališ ali kaj vem kaj tretjega? :)
Brez zamere, ampak,  č
e si že šerif, to še ne pomeni, da je smiselno objavljati šerifske odločitve drugih šerifov v random javnih postih v smislu šerifovanja. Imamo Kuhinjo za take zadeve. 

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 5 minutami:

??? @ĆAMIR: nekako sem te imel za bolj normalnega (v bistvu enega izmed najbolj normalnih uporabnikov), zdaj pa ne vem, ali samo prcaš, se konkretno šališ ali kaj vem kaj tretjega? :)
Brez zamere, ampak,  č
e si že šerif, to še ne pomeni, da je smiselno objavljati šerifske odločitve drugih šerifov v random javnih postih v smislu šerifovanja. Imamo Kuhinjo za take zadeve. 

Model, nobenga ne briga, da si mi poslal ta screenshot. Ne bo sankcij zate, kr brez skrbi. Tipo mi pošlje screenshot ukrepov raznih šerifov, pol pa tuki piše kot da ima FBI za petami :D 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...