Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

In ja če bodo novembra Trump slogani v igrah me bo isto motilo ker jaz bi samo rad igral.  Tako kot večina sveta, ki jih boli k za notranjepolitične probleme v USA.

 

Kot pravim stvar je ista kot če bi namesto političnega aktivizma bile reklame za Topshop.

Povezava do prispevka
Arey reče pred 4 minutami:

Pol pa v tem primeru ne razumem kako se lahk izogneš politiki kjerkoli. Deus ex je mega političen ker narativve razlaga o polemiki augumentacije teles, call of duty govori o vojni tko al tko, miljon politike kjerkoli pogledaš.

Če nočeš politike v igrah lahko igraš tetris pa pacman, skoraj karkoli drugega bo imelo nek košček politike notri, kot jo ti definiraš.

 

mogoče sem se slabo izrazil v unem predhodnem postu

bolj gre za to, da nočem aktivizma v špilih 

ker res je, vsaka narativa je že ideološka/politična 

 

in BLM/ALM  je, ne glede na to ali podpiraš ali ne

čisti aktivizem

uredilo bitje Berbasecks
Povezava do prispevka

@Arey

 

Očitno nisi igral novejših COD-ov

 

Potem ne bi pisal takih bedarij.

 

In kaj ima COD veze z BLM ? Vidiš v tem je problem.

 

Naj naredijo BLM igro, ki se bo ukvarjala s to problematiko al neki.

uredilo bitje gojc
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 1 minuto:

Vem, ampak so oni edini, ki to tako izpostavljajo to pravim. Drugim, ko se zgodi krivica ne izpostavljajo kako je moja rasa boga...

 

Parada ponosa pa gre na kurac tudi dzavru :D Tako, da verjetno to ni nič čudno. Pa kot si rekel, ne zaradi sporočila, ampak načina na kaki je izvedena. Bi se dalo dosti, dosti bolje poslati sporočilo v svet.

Jah, saj je rasizem nad črnci v ZDA tudi najbolj prisoten. Pa problematika je toliko bolj izpostavljena tudi zaradi zgodovine suženjstva v državi.

Sej se strinjam s tabo, da all lives matter yada yada, vsak normalen človek to razume, samo gibanje je uperjeno proti folku, ki tega NE razume.

Povezava do prispevka
KE RIT reče pred 1 minuto:

Jah, saj je rasizem nad črnci v ZDA tudi najbolj prisoten. Pa problematika je toliko bolj izpostavljena tudi zaradi zgodovine suženjstva v državi.

To, da se še danes izpostavlja to suženstvo po toliko letih in stoletjih pa mi gre isto na kurac kot naše ven vlačenje rdečkarjev in domobrancev (pa je dosti bližja zgodovina). Enako križarski pohodi in svinjarije cerkve... Nemci kar so naredili v drugi vojni bi še zdaj morali biti smrtni sovražniki z Izraelom... Eni so pač sposobni premostiti razlike in pozabiti napake preteklosti, ter živeti sedanjost, drugi ne in bodo ven nosili to še generacije in generacije.

Povezava do prispevka
gojc reče pred 2 minutama:

@Arey

Očitno nisi igral novejših COD-ov

Potem ne bi pisal takih bedarij.

In kaj ima COD veze z BLM ? Vidiš v tem je problem.

Nisem, ampak kolikor se spomnim igraš ti CoDe že več kot zadnjih nekaj let pa se nikoli nisi pritoževal nad prikazovanjem ameriškega aspekta vojne.

CoD ima toliko veze z BLM koliko Activision to hoče. Enako kot ima toliko veze z ameriškim pogledom na vojno kolikor Activision hoče.

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 1 minuto:

To, da se še danes izpostavlja to suženstvo po toliko letih in stoletjih pa mi gre isto na kurac kot naše ven vlačenje rdečkarjev in domobrancev (pa je dosti bližja zgodovina). Enako križarski pohodi in svinjarije cerkve... Nemci kar so naredili v drugi vojni bi še zdaj morali biti smrtni sovražniki z Izraelom... Eni so pač sposobni premostiti razlike in pozabiti napake preteklosti, ter živeti sedanjost, drugi ne in bodo ven nosili to še generacije in generacije.

Razloži, kako suženjstvo (zadnji sužnji so umrli tam v 50ih) več nima nobenega vpliva na sodobno ZDA?

Povezava do prispevka
Arey reče pred 2 minutama:

Black Lives Matter ni političen ampak pozitivno sporočilo da dajmo faking nehat gledat na barvo kože. Zdej, to da je v CoDu to sporočilo izjemno cinično ker je vsem jasno da noben črnc nima toliko velikega kurca kot activisionu dol visi za karkoli kar ni keš, ampak osnovno sporočilo ostaja - a lahko plz nehamo z rasizmom.

 

To je lahko politična izjava samo če se jo spolitizira, al pa če misliš da je del tega da si desničar tudi dasi rasist.

 

Ko pogledaš v kontekstu, ni treba biti ravno genij, da vidiš da gre za izjavo, ki se direktno navezuje na trenutno (notranje)politična stanje v ZDA. For fucks sake, no. Mladostniki, jejte polnozrnati kruh namesto belega je tudi pozitivno sporočilo, pa se mi načeloma ne naloada, ko igram Civ 6? Odstopite starčkom sedež na busu se mi tudi ni prikazal zadnjič ko sem loadal Days Gone?

 

Point je, da nimaš kaj srati v špilih s političnimi sporočili oziroma, če hočeš, da je po tvoje, s sporočili, ki so neposredno povezana s trenutno politiko. Sploh pa ne z jebeno NOTRANJO politiko ene same jebene države. Ki je kljub temu, da je edina superpower nacionalna država, še vedno samo nacionalna država, ne cel svet. U bistvu nimaš za srati z ničemer drugim kot samo z zadevami, ki se tičejo produkta - torej z igrico samo oziroma z materijo, ki jo igrica obdeluje.

 

Povezava do prispevka
Galko reče pred 1 minuto:

 

 

 

Point je, da nimaš kaj srati v špilih s političnimi sporočili oziroma, če hočeš, da je po tvoje, s sporočili, ki so neposredno povezana s trenutno politiko.

 

Zakaj pa ne, a je to kje kak zakon, ki bi to omejeval? Ali kakšna božja zapoved? Ali igre delajo ljudje, ki so iztrgani iz vsakdanjega življenja in to nanje ne vplia?

uredilo bitje MihaKihot
Povezava do prispevka
Arey reče pred 1 minuto:

Nisem, ampak kolikor se spomnim igraš ti CoDe že več kot zadnjih nekaj let pa se nikoli nisi pritoževal nad prikazovanjem ameriškega aspekta vojne.

CoD ima toliko veze z BLM koliko Activision to hoče. Enako kot ima toliko veze z ameriškim pogledom na vojno kolikor Activision hoče.

 

Slabo se spomniš ali pa ne hodiš v COD temo. Oziroma nisi hodil v COD temo zdaj na novem forumu je itak resetirana.

 

Dej res no nehaj pisat, ker res nimaš pojma (glede Coda).

 

Povezava do prispevka
MihaKihot reče pred 3 minutami:

Razloži, kako suženjstvo (zadnji sužnji so umrli tam v 50ih) več nima nobenega vpliva na sodobno ZDA?

Enako kot na nas (mene in mlajše generacije) nima vpliva dogajanje v vojni (politično) in povojni poboji pri nas. Pa so eni (sicer redki), ki so to doživeli še danes živi. Enako so še eni židi živi, ki so doživeli in preživeli holokavst, pa ne zasledim v medijih, da bi še dandanes na veliko pljuvbali in srali po Nemčiji.

Povezava do prispevka

Zakaj folk obsoja napada in je triggered @ "its okay to be white"

 

Ne mi z  bullshitom da je to rasisticno. A vsak news objavlja kako je to problematicno, da se tak list pojavi nekje na public place_u , v redu bo, se prav vidi kam pes taco tici. Pizda da bi strgal "its okay to be black" poster me smrk bana iz mongolskega waterpolo in filatelijskega foruma se isto sekundo.

 

A da bi belega obesil bi mi """"modroval"""" kako je to nek supremacizm.

 

Poslusanje te leve politike je dobesedna una scena pri death of stalin ko Betiya nabija pune rore z mentalno gimnastiko PCja da ga hruscev sam odjebe

uredilo bitje Sovica
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 1 minuto:

Enako kot na nas (mene in mlajše generacije) nima vpliva dogajanje v vojni (politično) in povojni poboji pri nas. Pa so eni (sicer redki), ki so to doživeli še danes živi. Enako so še eni židi živi, ki so doživeli in preživeli holokavst, pa ne zasledim v medijih, da bi še dandanes na veliko pljuvbali in srali po Nemčiji.

 

pa ti veš, do kdaj so meli segregacijske zakone v USA?

Povezava do prispevka
gojc reče pred 8 minutami:

Slabo se spomniš ali pa ne hodiš v COD temo. Oziroma nisi hodil v COD temo zdaj na novem forumu je itak resetirana.

Dej res no nehaj pisat, ker res nimaš pojma (glede Coda).

Modern Warfare-ov nisi igral? Zelo klasičen 'murica špil.

Galko reče pred 9 minutami:

Point je, da nimaš kaj srati v špilih s političnimi sporočili oziroma, če hočeš, da je po tvoje, s sporočili, ki so neposredno povezana s trenutno politiko. 

Jz se ne strinjam s tem. Tko kot založniki/razvijalci na hard sprejemajo odločitve kako se bo igra igrala, o čem bo govorila in tako naprej se lahko tudi odločijo da pišejo kakršna koli sporočila o trenutni politični situaciji hočejo. Sure, nas potrošnike lahko to razpizdi (in prav je da to povemo), ampak ultimativno je to strežba trgu. Če trg tega noče teh sporočil ne bo notr (oziroma bojo povzročila upad prihodkov za ta produkt) tko da ultimativno firmi ni v interesu širjenja političnih sporočil ki jih nihče noče. Sej verejtno zato niso pisali o tem koga volit na prejšnjih volitvah. Ker to ni profitabilno ker alienataš polovico igralcev. Tle pa očitno ni tko.

Tko da ker bo zarad tega sporočila Gojc in par ostalih nehalo igrat COD bo Activision to opazil in bojo razmislili kako postopat naslednjič. Če pa je Gojcev premalo, ali pa je več ljudi ki se STRINJAJO s takimi sporočili, ali pa Gojci ne bojo zarad tega nehali igrat igre (kar vsi vemo da se bo zgodilo), se bo pa to dogajalo še naprej.

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka

Mislim meni kot nekomu, ki mu je immersion v špilih pomembnen in ki vidim špil kot izdelek, ki se "v vakuumu" ukvarja z neko svojo materijo, ob kateri ni prostora za bilokaka RL sporočila (sponzorska / politična verska itd) je to neumno / smešno. 

 

Ampak ja, ravnokar vidim, da je tudi Pusheen the Cat updatala svoj profil v Black Lives Matter :D :D 

uredilo bitje Galko
Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 1 minuto:

pa ti veš, do kdaj so meli segregacijske zakone v USA?

Dobro glej, ne da se mi več. Sem povedal svoje mnenje, ki ostaja isto in to je to. Povsod se dogajajo krivice in na kurac mi gre, ko se izpostavljajo samo eni, ostali pa nikoli (mogoče v zelo mali meri kje, da mi niti ne izvemo za to). Sem ziher, da je policija kdaj ubila krivično tudi kakega Mehičana... Vi ne boste spremenili, niti za milimeter premaknili "našega" mnenja, mi ne "vašega" in to je to. Vsi se že ponavljamo v tej temi.

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 8 minutami:

Enako kot na nas (mene in mlajše generacije) nima vpliva dogajanje v vojni (politično) in povojni poboji pri nas. Pa so eni (sicer redki), ki so to doživeli še danes živi. Enako so še eni židi živi, ki so doživeli in preživeli holokavst, pa ne zasledim v medijih, da bi še dandanes na veliko pljuvbali in srali po Nemčiji.

No, zdaj boš moral še pojasniti, kako naj bi črnci in mulati, ki do konca 60ih niso smeli hoditi v iste šole, trgovine in gostilne kot belci, ki še v zgodnjih 90-ih niso nikoli videli belega zdravnika/policista/učitelja, naj kar imeli sužnjelastnišvo za neko daljno preteklost? Pa ti veš, kako je izgledal konec suženjstva? Sužnjom, ki niso imeli nobene lastnine, so dali "svobodo" in potem so bili "Svobodni ljudje", ki si niso lastili niti oblačil, v katerih so dočakali razglas o koncu suženjstva. Hkrati pa so gospodarsko nabildali državo, ki jih je zasužnjevala.

uredilo bitje MihaKihot
Povezava do prispevka
MihaKihot reče Pravkar:

No, zdaj boš moral še pojasniti, kako naj bi črnci in mulati, ki do konca 60ih niso smeli hoditi v iste šole, trgovine in gostilne kot belci, ki še v zgodnjih 90-ih niso nikoli videli belega zdravnika/policista/učitelja, naj kar imeli sužnjelastnišvo za neko daljno preteklost? Pa ti veš, kako je izgledal konec suženjstva? Sužnjom, ki niso imeli nobene lastnine, so dali "svobodo" in potem so bili "Svobodni ljudje", ki si niso lastili niti oblačil, v katerih so dočakali razglas o koncu suženjstva.

Beri moj odgovor nad tem tovjim, lp :D

Povezava do prispevka
Demogorgon reče pred 33 minutami:

 

 

Verjetno res, Smrk in podobni pa bi nakladli o rasizmu. Hotel sem opozoriti na dvoličnost, ki je v zahodnjih medijih postala nekaj običajnega. Sem prepričan, da bi zapis Stop illegal immigration to the United States povzročil pravi shitstorm v medijih in širše, čeprav v osnovi ne gre za nič drugega kot poziv k spoštovanju zakonov. Ampak sedaj je nova normalnost, da se vsak odmik od levega pogleda na svet avtomatično označi za rasizem. Če ne v real lajfu so v medijih manjšine ne samo enakopravna ampak priviligirana skupina.

Če ti dam en primer iz tvojega foha :D, Ballotelli je celotno Evropo označil za rasistično, pa sploh nihče ni trznil, Ko pa Trump določena države označi za shit show (al neki podobnega) je pa takoj rasist. Valjda se zavedam razlike v funkciji enega glupega nogometaša in predsednika ZDA, ampak poanta ostaja.

 

 

Tole :)

Vse je res, samo a ni logično, da bi bil večji shitstorm, če bi sporočilo bilo bolj kontroverzno samo po sebi. Za BLM je splošni konsenz, da je to neki pozitivnega (razen, če si rasist al neki), med tem ko je "Stop Illegal Immigration" veliko bolj vroča tematika, kjer nima nujno samo ena stran prav.

Za moje pojme je vsak politični slogan v igrah odveč, samo ne moreš pa tudi kar vsakega metat v isti koš imo.

 

EDIT: Primer Balottelli je res mal slab, k tip je pač klovn in ga nihče ne jemlje resno, ampak razumem poanto in se do neke mere strinjam, da se delajo razlike tam kjer se morda ne bi smele. Do neke mere pravim, ker se mi OSEBNO zdi bolj prav forsirati inkluzivnost in strpnost, kakor omejevanje in "nasilje".

uredilo bitje KE RIT
Povezava do prispevka
Arey reče pred 5 minutami:

Tko kot založniki/razvijalci na hard sprejemajo odločitve kako se bo igra igrala, o čem bo govorila in tako naprej se lahko tudi odločijo da pišejo kakršna koli sporočila o trenutni politični situaciji hočejo.

 

ko bom nabavil murica life simulator 2021, lahko

 

dokler pa kupujem igre zato, da se odmaknem od tega jebenega sveta za tisti 2 uri na dan, mi pa ne nosi dreka iz real lajfa v izdelek, ki sem ga PLACAL, da se lahko odmaknem od tega istega dreka, ki mi ga sedaj rines v gobec

Povezava do prispevka
amnesia reče Pravkar:

 

ko bom nabavil murica life simulator 2021, lahko

 

dokler pa kupujem igre zato, da se odmaknem od tega jebenega sveta za tisti 2 uri na dan, mi pa ne nosi dreka iz real lajfa v izdelek, ki sem ga PLACAL, da se lahko odmaknem od tega istega dreka, ki mi ga sedaj rines v gobec

kaj že liberalčki trobite

 

"vote with your wallet" - nehi kupovati SJW igre, doofec

Povezava do prispevka
Sovica reče pred 5 minutami:

Pa pekarna grosuplje se tud lah odloci sds logo na kruh delat

Seveda, zakaj ne, dokler jim to SDS seveda dovoli ker gre za avtorske pravice. Na tebi je če boš tak kruh kupil. Jz ga ne bi ker ne maram politike na mojem kruhu sam na dolenjskem polju al kaj je že bi se pa prodajal za med.

 

MihaKihot reče pred 3 minutami:

kaj že liberalčki trobite

 

"vote with your wallet" - nehi kupovati SJW igre, doofec

Točno to. Lahko rečeš da prej nisi vedel da bojo to naredili, zdej pa veš in ne boš več kupil Activision produkta ane.

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 26 minutami:

To, da se še danes izpostavlja to suženstvo po toliko letih in stoletjih pa mi gre isto na kurac kot naše ven vlačenje rdečkarjev in domobrancev (pa je dosti bližja zgodovina). Enako križarski pohodi in svinjarije cerkve... Nemci kar so naredili v drugi vojni bi še zdaj morali biti smrtni sovražniki z Izraelom... Eni so pač sposobni premostiti razlike in pozabiti napake preteklosti, ter živeti sedanjost, drugi ne in bodo ven nosili to še generacije in generacije.

Po toliko stoletjih? Prosim? XD

Civil Rights movement se je dogajal še v 60ih letih prejšnjega stoletja stari. :D

 

Rasizem je enostavno še vedno zelo prisoten povsod v ZDA in ni prav, da se preteklost kar pomete pod predpražnik. Ne v takem socialnem in političnem podnebju, kot ga ima ta država.

uredilo bitje KE RIT
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...