Skoči na vsebino

Naša mala greznica #9


kemik
Message added by TitanG

IDEMOOOO

Priporočeni prispevki

Karim reče pred 10 urami:

Mocna ekipa. Glede na letosnjo euroligo nevem kje bi lahko biu Prepelic starter.

Meni se tudi zdi močna ekipa. 

Zaenkrat: Perry, Blažič, Murič, Hodžić, Dimec, Marinković, Hopkins in najverjetneje Morgan.

Na rosterju sta zaenkrat še Vujačić in Simonović. Simonović bo šel zihr stran.

Govori se o Danu Duščaku, Zokiju + enga dobrega playa morjo prpelat. Meni, da je to velik korak naprej proti lanski sezoni.

 

Poslušal sem en intervju z Džiletom kjer omeni, da je dejansko vsa ekipa Reala s posojami vred sestavljena iz Evroligaških starterjev. Če Carroll ne bi podaljšal še za eno leto, bi imel Prepelič po moje dobre šanse. Jst mislim, da je Prepelič starter v 50% Evroligaških ekipah.

image.thumb.png.f5ad4848c91b75bd2f10a6a30f367d38.png

image.png.a2df227b0ed94206b16f839d7f3e8487.png

 

 

Povezava do prispevka
Navedek
Direktor Sportkluba Marko Simeunović o zapletu z operaterji in konkurenci Arene TV.
 

Z vsem spoštovanjem do beloruske lige, ki je privabila nekaj najbolj fanatičnih in najbolj trpečih odvisnikov ter s katero se je Sportklub domiselno odzval na popolno pomanjkanje nogometa, so ljudje televizijo, malodane v popolnosti odvisno od neposrednih prenosov aktualnega športnega dogajanja, postavili na stran. Marsikdo zato ni opazil, da se je na slovenskem trgu na vrhuncu epidemije zgodila velika sprememba. »Operaterjem je licenčna pogodba za predvajanje programov Sportklub potekla 31. marca 2020,« nas je skozi takratno dogajanje popeljal Marko Simeunović, direktor Sportkluba. 

 

»Zaradi okoliščin, povezanih s pandemijo covida-19, so imeli možnost pogodbe pod nespremenjenimi pogoji podaljšati do 30. junija 2020 – torej do datuma, ko bi bilo v vsakem primeru že jasno, kako bo z nadaljevanjem pomembnejših športnih dogodkov. Vsi slovenski operaterji razen Telekoma Slovenije, A1 in T-2 so predlog sprejeli in programe Sportklub še naprej prenašajo. Omenjeni trije operaterji pa so se odločili, da pogodbe prekinejo in svojim naročnikom ne ponudijo možnosti ogleda programov Sportklub,« je pojasnil Simeunović, ki poslovnih odločitev posameznih operaterjev ne more in ne želi komentirati.

 

»Ena redkih stvari v poslovnem svetu, ki ni v krizi, so športne pravice. Cena teh namreč raste iz leta v leto. Če želiš uporabnikom ponuditi dober športni program, moraš biti za to pripravljen plačati določeno ceno. Naš cilj je še naprej jasen, našim partnerjem in gledalcem po vsej Sloveniji ponuditi možnost ogleda najboljših športnih dogodkov in vsebin, kar počnemo že več kot 12 let,« je dodal nekdanji reprezentančni vratar. Čeprav nam tega ni ne potrdil ne zanikal, drugi viri pravijo, da so operaterji poskušali izkoristiti športni mrk za zniževanje vrednosti pogodb in špekuliranje o poletnem (ne)zagonu ligaških tekmovanj.

 

To bomo ob naslednji priložnost vsekakor preverili pri treh omenjenih podjetjih, ki Sportkluba trenutno ne ponujajo in h katerim nas je po tovrstne odgovore nekajkrat napotil tudi Simeunović. Podobno kot ob vprašanju, kaj se bo zgodilo zdaj. Seveda bo problem za Sportklub in za njegove zveste gledalce postal večji zdaj, saj se bodo kmalu vrni mnogi športni dogodki, ki jih ima ta športna televizija v ponudbi. So zaradi tega na vidiku nova pogajanja, je na vidiku rešitev? To je vprašanje, ki se ponuja samo od sebe. Kot se ponuja vprašanje, ali se lahko zgodi, da naročniki Telekoma, A1 in T-2 ne bodo mogli gledati zaključka angleške premier lige, španske la lige ter zaključkov slovenskega, angleškega in italijanskega pokala. 

 

»To vprašanje je morda bolj primerno za operaterje, ki programov Sportklub nimajo v svoji programski shemi,« je bil, kot rečeno, sprva kratek Simeunović, nato pa dodal: »Lahko rečem, da so trenutno programi Sportklub na voljo v Telemachovi programski shemi in programskih shemah kar nekaj drugih manjših operaterjev – seznam vseh je na voljo na spletni strani televizije. Trenutno kaže, da bodo vsebine, ki jih prenaša Sportklub, na voljo le pri teh operaterjih.« Logično sklepanje nas vodi do tega, da je bilo tistih, ki so ostali brez vsebin vseh programov Sportkluba in so se zaradi tega odločili resneje ukrepati, do zdaj zelo malo.

 

Bi pa po enako logičnem sklepanju ta številka že z naslednjim tednom morala skokovito naraščati, pri čemer je verjetno zaradi narave slovenskega potrošnika težko pričakovati, da bi gledalci množično tekli menjat operaterja. Ali pač ne? Precej bolj verjetno se zdi, da bi se po telefonu, elektronski pošti in prek družbenih omrežij ustvaril vsaj določen pritisk na operaterje, ki v svoji ponudbi ne bodo imeli teh programov in s tem vsega, kar bodo prinašali ob zagonu evropskega športa. »Tudi o navadah naročnikov morate vprašati operaterje, saj je to njihovo področje, prav tako težko komentiram kakršnokoli ustvarjanje pritiska.

 

Kot že rečeno, je naša želja, da čim večjemu številu gledalcev v Sloveniji ponudimo možnost ogleda najboljših športnih vsebin,« je dejal Simeunović, ki pa je prepričan, da bodo gledalci zdaj, ko je želja po športnih dogodkih zaradi edinstvene abstinence še toliko večja, do Sportkluba znali priti na tak ali drugačen način. »Kot rečeno, na trgu smo že več kot 12 let in ves ta čas želimo biti in smo najboljši ponudnik športnih vsebin pri nas. Tako bomo nadaljevali tudi v prihodnje. Iz lastnih izkušenj lahko povem, da so gledalci športa zelo zvesti, in predvidevam, da jih odločitev določenega operaterja ne bo odvrnila od spremljanja Sportkluba,« je zagotovil.

 

Pri tem nekateri pravijo, da je z zapletom okrog operaterjev povezan tudi napovedan prihod slovenske različice športne televizije Arena, v kar se Simeunović ne želi spuščati. »Tega ne morem komentirati. Lahko le še enkrat poudarim, da ima Sportklub na voljo najbolj privlačne športne vsebine, za katere imamo ekskluzivne pravice – najbolj atraktivne nogometne lige, odlične mednarodne košarkarske lige, tenis, pomembne regijske športne dogodke in obilo vrhunskih domačih športnih vsebin. Skratka, ponujamo zelo atraktivne vsebine, ki so zanimive za slovenske gledalce. In naša strategija ostaja nespremenjena – želimo biti najboljši ponudnik lokalnih in mednarodnih športnih vsebin.«

 

Nova konkurenca bo seveda začela s pravicami, ki so bile na voljo. Dogajanje pa se bo bolj razburkalo, ko bodo Sportklubu potekle pogodbe, s katerimi si trenutno zagotavlja vse omenjene pravice. Takrat se verjetno obeta hud boj na trgu, Arena za slovenski trg napoveduje tri od petih najmočnejših lig od leta 2021 dalje. Trenutno nima nobene, saj je bundesliga za naše ozemlje v rokah Eurosporta, serie A in ligue 1 v rokah Šport TV, najbolj elitni premier liga in la liga pa v rokah Sportkluba.

 

»Vsaka športna televizija razmišlja in pripravlja načrte za kar nekaj let vnaprej. Vendar pa lahko resne napovedi predstavimo le za eno prihodnjo sezono, zato težko govorimo, kakšna bo situacija na trgu na primer čez štiri leta. Naša ponudba bo tako tudi naslednje leto vrhunska in gledalci bodo zagotovo navdušeni nad njo. Čakajo nas premier liga, la liga, liga prvakov, kvalifikacije za svetovno prvenstvo v nogometu in liga narodov, košarkarska evroliga, teniški turnirji ATP in WTA, liga prvakov v odbojki in številni drugi vrhunski mednarodni dogodki.

 

Seveda ne smemo pozabiti na domače športne dogodke, kot so nogometni Pokal Slovenije, 2. slovenska nogometna liga, tekme slovenske nogometne reprezentance U-21 in ženske nogometne reprezentance, kvalifikacijske tekme slovenskih klubov v evropskih tekmovanjih, slovenska rokometna liga in slovenska odbojkarska liga,« je naslednjo sezono po letošnjem vročem poletju napovedal direktor Sportkluba, ki smo ga še vprašali, kako težko se je bilo (kot da kot športni dnevnik tega ne bi dovolj dobro vedeli tudi sami) spoprijeti z obdobjem praktično brez športa, koliko so pomagale nekoliko bolj nenavadne vsebine v slogu že omenjene beloruske lige in – vendarle – kakšni so načrti za malce bolj oddaljeno prihodnost.

 

»Imam občutek, da v tem vprašanju namigujete, da je beloruska liga najslabša liga na svetu,« se je nasmejal. A spomnil – kar mu moramo priznati, da je beloruska liga vendarle postala nekakšen zelo poseben hit pandemije in da je pri njej predvsem šlo za globlje sporočilo. »Sportklub je bil edini športni program, ki je tudi v času pandemije prenašal športne dogodke v živo. S to potezo smo pokazali, da nam ni vseeno za naše gledalce in jim želimo vseskozi zagotavljati zanimive športne vsebine,« je poudaril. In zaključil: »Kot resni športni delavci ne moremo z gotovostjo trditi, kakšna bo situacija na trgu na primer leta 2025. Lahko pa še enkrat potrdim, da bomo imeli tudi v naslednji sezoni najboljšo ponudbo športnih vsebin na domačem trgu.«

 

torej, Šport TV bo verjetno odrinjen čisto nekam v ozadje (Arena ima že zdaj pravice za Serie A in Ligue 1, a jih je prodala Šport TV, ker pač niso imeli lastnega medija pri nas). ostal bo le z obrobnimi športi, kar verjetno prej ali slej pomeni tudi dokončen propad.

 

Arena bo štartala še po pravice za angleško in/ali špansko ligo in šla v totalno vojno proti Sportklubu. lastniki teh dveh medijev so med seboj na smrt skregani, kar obeta verjetno scenarij iz zahodnoevropskih držav; ponudnik vsebin se bo prilimal na določenega operaterja/ponudnika, ostalim pa navil nerealne cene, ki jih noben ne bo hotel plačat.

 

tako se lahko v prihodnjih letih zgodi to, da boš izbiral operaterja na podlagi tega, katere lige ti bo nudil v svoji programski shemi. :D

 

Povezava do prispevka
hawa meyta reče pred 1 uro:

 

torej, Šport TV bo verjetno odrinjen čisto nekam v ozadje (Arena ima že zdaj pravice za Serie A in Ligue 1, a jih je prodala Šport TV, ker pač niso imeli lastnega medija pri nas). ostal bo le z obrobnimi športi, kar verjetno prej ali slej pomeni tudi dokončen propad.

 

Arena bo štartala še po pravice za angleško in/ali špansko ligo in šla v totalno vojno proti Sportklubu. lastniki teh dveh medijev so med seboj na smrt skregani, kar obeta verjetno scenarij iz zahodnoevropskih držav; ponudnik vsebin se bo prilimal na določenega operaterja/ponudnika, ostalim pa navil nerealne cene, ki jih noben ne bo hotel plačat.

 

tako se lahko v prihodnjih letih zgodi to, da boš izbiral operaterja na podlagi tega, katere lige ti bo nudil v svoji programski shemi. :D

 

Ko bi le imeli vsi možnost izbire. Do naslednjega SP ko bo 4k v polnem teku, bomo taki v večini. To je totalno zgrešena strategija.

Povezava do prispevka

En primer tega https://www.theiptvway.com/iptv-pricing-and-order

 

Gledaš preko android tvja ali pa vlc playerja na kompu preko M3U playliste.

 

Sam še nisem sprobal ker so mi šele pred kratkim napeljali optiko v blok, me zanimajo predvsem 4k streami.

 

Je pa to sivo območje ker pač resellajo te zadeve.

uredilo bitje Hell666
Povezava do prispevka

A mogoče kdo kaj ve glede strojne požrešnosti streamov, oz njih prikazovanja?

K recimo si zalavfam en 6000kbps NBA stream, ki lavfa in browser na monitorju v fullscreen (1920x1080)

in dela vse super lepo in prav

prebacim čez na TV (4k) in mi v fullscreen prav predvaja v "slow-motion" z normalno hitrim zvokom

tud, če je to edin odprt tab in bl al manj edina stvar, ki lavfa v tistem trenutku

 

če kaj, bi sumil sam proc (i5-4670, je plan počasi menjat), ker mam 16gb rama in Geforce 1080

res nek svašta problem 

Povezava do prispevka

Ryan Giggs bo letošnji prejemnik One Club Man Award, ki jih od leta 2015 podeljuje Athletic. Pred njim so to nagrado prejeli Matt Le Tissier,  Paolo Maldini, Sepp Maier, Carles Puyol in lani Billy McNeill.

 

 

also, German Burgos po 9. letih zapušča Atletico in bo začel samostojno trenersko kariero. Me zanima, če se je kaj naučil od Cholota in kam ga bo zanesla pot. :)

uredilo bitje ronaldinho
Povezava do prispevka
SpaWn reče pred 8 urami:

Ta IPTV se sliši zelo zanimivo, poročajte. Z veseljem bi skenslal vso televizijo, ko poteče vezava.

 

12,75€ boš plačeval še vedno (:D), se pa lahko znebiš operaterja, to pa.

 

 

ronaldinho reče pred 6 urami:

also, German Burgos po 9. letih zapušča Atletico in bo začel samostojno trenersko kariero. Me zanima, če se je kaj naučil od Cholota in kam ga bo zanesla pot. :)

 

sem ravno prej razmišljal,- koliko teh trenerjev, ki so bili long term pomočniki (5+ let) pred prevzetnjem lastne ekipe je sploh dejansko uspelo? 

Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 13 urami:

A mogoče kdo kaj ve glede strojne požrešnosti streamov, oz njih prikazovanja?

K recimo si zalavfam en 6000kbps NBA stream, ki lavfa in browser na monitorju v fullscreen (1920x1080)

in dela vse super lepo in prav

prebacim čez na TV (4k) in mi v fullscreen prav predvaja v "slow-motion" z normalno hitrim zvokom

tud, če je to edin odprt tab in bl al manj edina stvar, ki lavfa v tistem trenutku

 

če kaj, bi sumil sam proc (i5-4670, je plan počasi menjat), ker mam 16gb rama in Geforce 1080

res nek svašta problem 

Pri meni je bilo isto.

Sprobaj Display port kabel do TVja. Oziroma pri meni sem vzel converter, ker Sony TV ima itak sam HDMI pri meni.

Povezava do prispevka
hawa meyta reče pred 36 minutami:

12,75€ boš plačeval še vedno (:D), se pa lahko znebiš operaterja, to pa.

Zdej sem šel pogledat kake so cene interneta pri T2 in se mi sploh ne splača kenslat televizije, ker je sam internet svinsko drag.

Povezava do prispevka
SpaWn reče pred 23 urami:

Zdej sem šel pogledat kake so cene interneta pri T2 in se mi sploh ne splača kenslat televizije, ker je sam internet svinsko drag.

 

Telekom internet, 100/10, 32€, na Telemachu optika in TV (začetna programska shema, ampak imaš notri vse Sportklube, ŠTV1, ŠTV2, Eurosporta) 41€. dejansko se ti ne splača. :D  mesečno porabim nekje med 350-400GB podatkov, torej ravno toliko, da se mi ne splača vzeti tistega HOFER net paketa 200GB za 14,99€.

 

Urban Laurenčič pravi, da se že leta ni tako veselil prenosov slovenske nogometne lige. Műra pa prodala 6.000 kart (več kot je kapaciteta štadiona) za tekmo naslednji teden.

 

Prekmurci. :avadodo:

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...