Skoči na vsebino

Trenutno igram [05/2020]


Priporočeni prispevki

Še vedno igram Grim Dawn oz. se pripravljam, da ponovno začnem, ker kmalu prihaja nov patch. V špilu že 2101 ur in me še vedno vleče, sploh če ga pustim za nekaj časa in potem pridem nazaj. Močno priporočam, za moje pojme najboljši moderni arpg z idealno kombinacijo starega in novega, špil je glih prav indie in razvijalci so super. V razvoju že leta (iz EA je prišel že leta 2016), vse od takrat se stalno posodablja, dodajajo razširitve in izboljšave, ga balansirajo...

 

Dobesedno ne igram nič drugega, ker nimam časa/volje. Večino časa itak ne igram več ničesar, vsakih nekaj mesecev pa ponovno zapadem v Grim Dawn binge.

Povezava do prispevka

Končal Gears Tactics in ostal hladen. Nimam filinga, da je tak špil vreden polne cene, saj je zelo "plitek" (manjko boljšega izraza). Če ga dobite na kaksnih popustih, se ga splača ubodit.

 

No sedaj laufam Deus Ex: mankind divided z vsemi dlcji. V spominu sem imel, da je zgledal lepši k sem ga prvič igral. Pa zgleda da ne. 😆

uredilo bitje ChAiN
Povezava do prispevka

Hehe :D

 

Jaz sem si pa na razprodajah kupil Days Gone za Lizzard ceno pa da vidim to čudo. Po parih tednih nažiganja tako pure PC špila kot je Civ 6 mi bo IMO prov sedlo neki tako tradicionalno konzolaškega :D

 

Kaki pro tips, kako najbolje nastaviti igrico in težavnost, da uživaš v špilu?

uredilo bitje Galko
Povezava do prispevka

Meni je špil kar odličen, res uživam zaenkrat - v bistvu sem si vedno želel igrati tak open world zombie špil, ki je dobro narejen. Igram na normal in je ravno prav zajeban, zombiji te ubijejo kor kurca, pa res jih je ogromno. Na hard bi bilo po mojem preveč frustrirajoče, tako da sem kar happy da nisem dal, ker ni mogoče spremeniti kasneje.

 

Edino glavni lik mi gre res na kurac ko svinja. Eden bolj annoying glavnih protagonistov to generacijo.

Povezava do prispevka

Problem Days Gone je v tem, da je na začetku čisto proper špil. Streljaš zombijake in haraš levo desno

 

In pol si tako ah yeahhh, sem prišel do zadnje misije — res nice 7/10 roba, lepo jim je ratal. Čisto proper streljanje, zanimiv svet za malo se furat, horde zombijakov so kul, zgodbica bedna ampak OK, kul paket all in all 

 

... In pol ti igrica pove, da v bistvu nisi delal zadnje misije, pač pa si nekje na sredi in da enjoy še ostalih 30 main story misij pičkica

 

Pol pa postane ful tuga 

Povezava do prispevka

Ja baje je ta razvlečenost glavni očitek špilu. Je pa tudi res, da naj bi zadnji patchi zadevo precej izboljšali.


Pa fighti z zombiji in predvsem človeškimi postojankami so meni res res cool narejeni. Že dolgo mi niso bili strelni obračuni tako cool. Tako da morda mi celo uspe priti do konca :)

 

V bistvu mi res ni jasno kako je ta špil lahko dobil tako slabe ocene? Pa še glede na to, da je PS eksluziva bi prej pričakoval, da jo bo folk dal vzdevek open world Last of us in jo hvalil kot naslednjo revolucijo v open world špilih:nicjasno:


 

 

 

uredilo bitje Mefisto
Povezava do prispevka

Saj nima slabih ocen, 71 je meta, to je res "zlata sredina". Po mojem imajo druge igre previsoke ocene :D

 

Je pa tudi kontekst čisto drugačen. Zdaj kupiš Days Gone za 20 € in nažigaš dobro polovico, kolikor je približno dobrega contenta, pol pa prodaš naprej za 15 €, kar je izčiščena in dobra izkušnja

 

Kot reviewer si pa tam 50 ur nažigal po zombijakih in igral totalno razvlečenih zadnjih 40 % igrice. Ocenit pa moreš celostno. Če igra zadnjih 40 % fukne tempo skozi okno in postane razvlečena, pol pač neka top jaka ocena ne more past :D

Povezava do prispevka

Mislim da je glavni razlog za nizko oceno slab momentum, ki ga je bilo čutiti s strani igralcev, ko so napovedali špil. Tko dobesedno 90% komentarjev je bilo Bravo res spet open world špil s prežvečeno vsebino, Še 200-ti zombie shooter, Kdo da fak ta špil sploh hoče, Izgleda generično bla bla. Špil je bil pri reviewerjih doomed preden je sploh prišel ven.

 

In ta pre-hype (oziroma manjek njega v tem primeru) IMO ful vpliva na to, v katero smer gredo opisovalci - po mojem mnenju najbolj od vseh faktorjev. Če je špil ful hypan in če je še dejansko dober zraven bo dobil BRUTALNE ocene (RDR 2, God of War itd), če pa tega hypa nima oziroma ga ima manj ga pa reviewerji dostikrat neupravičeno skurijo (Prey, Doom 2016 itd). 

 

Mogoče bi znal biti pri kakih reviewerjih mini majčken faktor tudi to, da igraš redneck belega motorista hehehe, ampak IMO to ni bil ful velik faktor. Vseeno so špil raztrgali tudi največji, zelo mainstream outleti. Pismo Gamespot je špilu zabalinal oceno 50, Destructiod 60, IGN 65... To so pa res brutalno nizke ocene za ekskluzivo

Povezava do prispevka

ceprav spila ni za primerjat, pa vseeno, Days Gone sem z uzitkom platiniral, mnogo bolj cislani Dying Light pa sem po drugem poskusu siljenja fuknu po stengah (s tem, da sem obrnil Dead Island)

uredilo bitje g. Profesor
  • Račka +1 1
Povezava do prispevka

Ampak res neupravičneno. Špil ni čisto ni slabši od vseh Far Cryev in Assasinov, meni osebno pa ta zombie open world res sede. Ker tisti MSjev špil (pozabil naslov) mi je bil precej češki.

 

Z glavnim likom so pa res zajebali. Če bi naredili neko kopijo Joela iz Last of Us bi bil špil nor.

 

Kar se tiče ocen pa točno to kar je rekel Galko. Ni hypa - slabe ocene. Zato mi gresta hype in mainstrem opisovalci špilov res res na kurac. Ker po eni strani ti neka jajca prodajajo kot naslednjega jezusa z ocenami 10+, po drugi pa res cool špile po krivici raztrgajo. Čeprav to kar so Prayu naredili je res pod vsemi kritikami. Fuck no, metacritis score 79!!! potem pa smeti Wolfenstein 2 - 87, poberte se klošarji.

uredilo bitje Mefisto
Povezava do prispevka

Predvsem se je noro dobro prodajal :D  Najbolj prodajana PS4 ekskluziva v 2019, 8. najbolj prodajan špil v 2019 na PS4, več prodanih kopij v 2019 kot RDR 2 za PS4 itd.

 

Tko dosti brutalne prodajne cifre glede na res slabe review score, ne vem kdaj so bila nazadnje taka odstopanja

Povezava do prispevka

Sem fan Days Gona in to že od vsega začetka.  Da je bil popljuvan je predvsem posledica časa v katerem je bil napovedan. Takrat je bil SJW DIVERSITY na vrhuncu in itak bo potem hejt do straight white male karakterja. Ker tip predstavlja dobesedno vse kar sovražijo :D

 

In še če ga kurcata  slich ter čenir potem si lahko ziher, da gre za odličen špil !

 

ĆAMIR reče pred 6 urami:

 

 

In pol si tako ah yeahhh, sem prišel do zadnje misije — res nice 7/10 roba, lepo jim je ratal. Čisto proper streljanje, zanimiv svet za malo se furat, horde zombijakov so kul, zgodbica bedna ampak OK, kul paket all in all 

 

... In pol ti igrica pove, da v bistvu nisi delal zadnje misije, pač pa si nekje na sredi in da enjoy še ostalih 30 main story misij pičkica

 

Pol pa postane ful tuga 

 

Kako neumna kritika.  Ravno to je carski suprise motherfucker moment :ododava:   Praktično ti razkrije igra, da obstaja še skoraj polovica neodkrite mape ! Poleg tega se dejanska zgodba šele zares prične.  Pa še dostop do boljše orožarne & opreme dobiš in s tem možnost uničevanja hord.

 

 

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
gojc reče pred 5 minutami:

Sem fan Days Gona in to že od vsega začetka.  Da je bil popljuvan je predvsem posledica časa v katerem je bil napovedan. Takrat je bil SJW DIVERSITY na vrhuncu in itak bo potem hejt do straight white male karakterja. Ker tip predstavlja dobesedno vse kar sovražijo :D

Kdo je pa hejtal lik zaradi SJW diversity? Pač model je res najbolj generičen lik možen, ne moreš to drugače povedat. Pa itak imajo igrice ponavadi generične like, ker pisci večkrat sploh ne formirajo realnih likov, pač pa samo vloge, ki bi jih naj liki zastopali v zgodbi, ampak Days Gone je še v tej skledi žalosti gaming karakterizacije ekstra generičen

 

Meni je upravičeno in niti malo SJW imet mnenje, da je Deacon najbolj generičen white male model lika. Ker pač dejansko je točno to: generičen white male. Pač naj naredijo zanimiv in kompleksen white male lik, pa ne bo problema 

Povezava do prispevka

 

Galko reče pred 3 urami:

Predvsem se je noro dobro prodajal :D  Najbolj prodajana PS4 ekskluziva v 2019, 8. najbolj prodajan špil v 2019 na PS4, več prodanih kopij v 2019 kot RDR 2 za PS4 itd.

 

Tko dosti brutalne prodajne cifre glede na res slabe review score, ne vem kdaj so bila nazadnje taka odstopanja

 

Sony preprosto zna brat trg in želje folka :)

 

Žanr zombie open world iger ni na playstation-u. Na PC jih je early acces ko listja, Xbox  ima svoje kupljene serije (Dead Rising, State of Decay)....

Normalno, da potem sestradan folk, ko končno dobi svojo porcijo kupuje na polno.

 

Glej zdaj Ghost of Tsushima.

Folk že leta prosi Ubisoft naj da samuraje in ninje. Očitno bo zopet Sony tisti, ki bo uslišal želje :happy:

 

uredilo bitje gojc
Povezava do prispevka
Gost
Tema je zaprta za nadaljnje odgovore.
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...