Skoči na vsebino

Trenutno igram [05/2020]


Priporočeni prispevki

Kočevc reče pred 4 urami:

Dishonored. Mam original. Kupil rabljeno. Jezik: franzoski, da ti 

 

 

Sam dobr, sm vidu da je slaba grafika, tk da ni sile

Res ne vem zakaj se na konzolah ne da spremenit jezika igre tako kot na PC, popolnoma smetarsko.

Povezava do prispevka

Zelo smetarsko indeed. Sam to ni pr vseh igrcah, ene par teh starih je tko,  k nimajo vseh jezikov gor. Ce bi si spremenu ps4pro na namescino pa bi nel v nemscini lel. Neka fora iz regijami, mogu bi glih angleski cd kupt da bi nel anglescino. Mah itak je stara igrca, sm sam tk mel enkrat idejo, da bi najprj enko obrnu preden bi sel na 2ko

Povezava do prispevka

Jaz sem enkrat na počitnicah v Italiji kupu neko igro za Wii in bil zelo nestrpen in komaj čakal, da doma začnem igrat. Pridem domov, poženem in igra je bila v španščini. Sem bil precej sad, še nisem je mogel vrnit, ker je bila kupljena v neki trgovini zelo daleč in takrat je bil to nek nov Mario, za katerega sem tudi odštel 40€+, če se prav spomnem.

Povezava do prispevka

platiniral RE Zero. 8/10

dobro: ko v zajebanem Leech Hunterju odklenes Magnum revolver + infinite ammo, pozenes speedrun normal, in v dobrih dveh urah poraziras vse kar leze po ekranu, ter igro obrnes, brez da bi enkrat stisnil heal, za desert pa nisi uporabil one single ink ribbon. fuckin 6 trofej v susu. ultimate rush!

slabo: pobiranje/uporaba predmetov je res mucno. manjko item boxa in nadomestna izmenjava itemov ubijeta uzitek, ko igro obracas na hard. zadeva do takrat ni moteca. hard mode ima cist prevec inkov v prvih 2/3 igre.

in ja, igro tudi pod razno ne mores stisnit kot combo z Enko, kot je to predlozil anketar Camir :)

zdej pa za pavzo krog ali dva Sekira, potem pa verjetno The Last Guardian

image.jpg.8f82bd38738293a36ff5f0c1602bb154.jpg

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka

Mal mam pavze od dveh tednov Minecrafta in sem pognal Divinity OS 2

 

Ankol prej se nisem taknil Baldur's Gatea, D&Dja, Planescape Tormenta in ostalih klasik, iz katerih spil izhaja, mal premlad se verjetno bil takrat za tako kolicino angleskega teksta

 

Kul igra, combat je zelo dober. Sam exploration ma enpar unorthodox prijemov, ki se jih se navajam, pa inventory je smotan ko drek (ce ve kdo za kak mod, ki mal izboljsa UI, bring it pls :) ) drgac svet je ful lepo narjen, karakterji tudi. Vidi se, kolk dela in ljubezni je slo v izdelavo. Spilam ga pa ful pocasi, se zdalec nisem prisu iz one obale, kamor naplavi ladjo. Semizdi taka igra, ob keri se res mors ustavit in mal povohat vrtnice vsake tolk, ker je ogromno stvari

Povezava do prispevka

evo, končal Gears Tactics. mislim da tak tip igre odlično paše v okolje oz. svet gearsov, to mi je bilo ze všeč. nikoli nisem špilal XCOMa, tako da ne morem narediti direktne primerjave. kolikor sem bral, je največja razlika, da tukaj nimaš baze, ki bi jo gradil oz. razvijal. poleg tega imaš na turn tri action pointe, za razliko od XCOMovih dveh, tako da je akcija hitrejša.

v igri imaš na voljo pet različnih klas (support, vanguard, scout, sniper in heavy), vsak od katerih ima svoje drevo skillsov, kamor vlagaš pridobljene skill pointe. vsako drevo ima štiri usmeritve, tako da je mogočih kombinacij kar nekaj. tekom igranja dobiš tudi reset pointe, s katerimi lahko skillse vsaj enkrat tudi drugače premešaš.

kampanjo sestavljajo tako glavne misije, kot tudi stranske, katere pa so se meni zdele bolj nategovanje dolžine kampanje pod pretvezo lova za epic in legendary lootom, kot karkoli drugega. misij je ene pet različnih tipov - kontroliraj dve točki, pobiraj cheste medtem ko bežiš pred bombardiranjem, uleti v bazo in uniči/ukradi nekaj (pobij vse sovražnike), reši ujete gearse.

kot sem že rekel, igra mi je dogajala, okolje in potezni taktični boj sta super zastavljena. imam pa tudi dve pripombi - prva je inventar oz. primerjanje kosov opreme med sabo (predvsem čelad, armorja in škornjev, ker so pač skupni za vse klase, orožja ipd imajo itak vsi svoje, tako da je tam bistveno lažje). proti koncu igre imaš namreč nabranih tolko kosov, da je že prav tečno primerjati vse skozi.

druga pripomba pa leti na misije in mape - te se namreč sčasoma začnejo že preveč očitno ponavljati, predvsem mape so si včasih že prav preveč podobne, sploh pri stranskih misijah.

 

zdaj se bom lotil pa Divinity Original Sin 2.

Povezava do prispevka

Upam, da se za BG3 ne bodo posluzili tega pretiranega eksponentnega skejlanja vseh stvari. Da moras v dolocenih delih npr. tocno slediti zacrtani poti questov, da si pravilen level za encounterje, ker drugace nimas pogojev. Ali pa da zamenjas neko hudo lvl13 orozje z lvl14 sivim orozjem od vendorja. Take stvari res ubijajo RPG feel igre. To mogoce pase v Diablo, CRPGji bi se imo moral stopnjevat bolj linearno.

uredilo bitje zasledovalec
Povezava do prispevka

Old World so fixal memory leake (še kr) in sem dejansko lahko odigral igro do konca. Dejansko res kr hud core igrce, sam po midgamu je mal shallow - vbistvu maš samo combat, vse ostalo je dost postransko. Če mate radi 4x strategije s ščepcem grand strategya, priporočam ful. Stay away, če vam ni zanimivo spremljat early access razvoja. 

 

T44QCwT.png

 

uredilo bitje Lunco
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka
Sovica reče Dne, 12. 5. 2020 at 15:34:

AoE DE :D

 

Očiten odgovor, ja :D

 

Molekula reče Dne, 12. 5. 2020 at 18:27:

Meni je bila kar carska single player "strategija" Frostpunk. Čeravno ni strategija (je neke vrste survival), se igra tako, ker gradiš, nadgrajuješ stavbe določaš mesta delavcem... Priporočam.

 

Imam že kakšne pol leta na PCju, vendar še nisem preizkusil. Bom tale vikend :)

Povezava do prispevka
zasledovalec reče pred 6 urami:

Upam, da se za BG3 ne bodo posluzili tega pretiranega eksponentnega skejlanja vseh stvari. Da moras v dolocenih delih npr. tocno slediti zacrtani poti questov, da si pravilen level za encounterje, ker drugace nimas pogojev. Ali pa da zamenjas neko hudo lvl13 orozje z lvl14 sivim orozjem od vendorja. Take stvari res ubijajo RPG feel igre. To mogoce pase v Diablo, CRPGji bi se imo moral stopnjevat bolj linearno.

Glede na to da naj bi bil zasnovan na DnD 5e pol ni tako hudo. Idiotski scaling, ki ga imajo mnogi današnji rpgji (tudi recimo Witcher 3, kjer te 4 lvle nad tabo volkec ubije kot nič), v DnDju ni tok izrazit. Nasploh 5. edicija težavnost viša bolj s številom nasprotnikov kot z njihovim lvlom. Jaz bolj vidim težavo v tem, da bo težavnost cele igre težko balancirati; ali bo prelahka, ali pa (manj verjetno) pretežka. Pač, problem 5. edicije.

Povezava do prispevka

Diablo 3: Eternal Collection: Ker je bil nedavno na USA PSN znižan Necromancer DLC sem ga ubodel in štartal z drago sezonski karakter. Moram rečt da je igra odkar sem nazadnje igral 3 leta nazaj očitno fasal cel kup res dobrih QOL posodobitev saj je Adventure mode še bolj zabaven in še hitreje prideš do dobrega loota. Ravno tako te zelo hitro ko zlevelaš do 70 igra nagradi z class setom ki je določen za trenutno sezono, ko seveda narediš zahtevane naloge. Kljub slabi prvotni verziji igre je treba priznat da je Diablo 3 v trenutni verziji absolutno ultimativna kavč coop izkušnja. Pa še Eternal collection verzija je 21€ oz 19,99$ trenutno. Žal DLC ni več v akciji...

Povezava do prispevka

Na Twitchu je ratu ful šah popularen odkar je xqc kolaboriral (fak prou negativno je zaznamovana ta beseda v slovenščini) z GM Hikaru Nakamura (en najboljših igralcev hitrega šaha na svetu). Livestreamfails je flooded s Hikaru clipi in zdej že par tednov gledam in se počasi malo učim. Dons sm prvič malo pognal tutoriale na chess.com in odigral par iger proti botom. Fun as fuck pa noro težko. Čist insane mi je kako en napačen move zajebe cel game posledično - dobro, dost tipično za strategije. Tudi pri računalniških igrah se napake snowballajo v primerjavi z nasprotnikom, sam tle je res očitno. Pomoje sem nazadnje igral šah okoli leta 98, ko sem mel Lego Chess za PC (takrat je bla res zlata doba čist hudih Lego igric, med drugim Lego Island in Creator). 

 

 

Chess.com ma še čist hudo funkcijo, da pol greš skozi replay in računalnik vmes računa kaj je najbolj optimalen move in ti pove kaj si zajebal in kok težko si zajebal. Sam je nažalost treba plačat, da lahk uporabiš večkrat. Tudi puzzle in bolj zapleteni tutoriali so za paywallom. Mal bom še prelagal figure proti botom, pol bom pa vidu, če bom vzel. Ta content, ki je za sprobat je definitivno high quality. 

uredilo bitje Lunco
Povezava do prispevka
4Stringed reče pred 6 urami:

Sem odlozu D:OS 2, ker mi je v narocje priletel Cities Skylines

 

Zaka nisn vedu tolk cajta, da ta spil obstaja, izsamarajte me prosim

Obvezno si nalozi tale mod: https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=1637663252

 

Osnovni traffic management in izbira cest ter urejanje pasov je govno in te zelo omeji.

 

Se posebi v late game, ko je cel spil cimboljsa optimizacija prometa in izogibanje chokepointom.

uredilo bitje Gost
Povezava do prispevka
Paljo se ruga reče pred 5 urami:

Obvezno si nalozi tale mod: https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=1637663252

 

Osnovni traffic management in izbira cest ter urejanje pasov je govno in te zelo omeji.

 

Se posebi v late game, ko je cel spil cimboljsa optimizacija prometa in izogibanje chokepointom.

Ze mam, hvala vseen :)

 

Vidim, da je kr brukollini s tem prometom. Vceri sm mnda do tretjega al cetrtega milestonea prisu, pa se moj bogi rondo pr avtocesti ze pridno zafila tu in tam

 

Ta mod je zlata vredn, sploh no lane switching opcija pa give way v rondojih, drgac si ne predstavljam, kk bi ga igral :D

Povezava do prispevka
Lunco reče pred 23 urami:

Cities Skylines je smeti. Realno sam neki mal gradiš levo desno, nobenga challenga. Failani Sim City je ful bolj deep in engaging game. 

Podaj kak argument, Sim Cityja ne taknem več od kar sem našel Skylines...

Povezava do prispevka
Gost
Tema je zaprta za nadaljnje odgovore.
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...