Skoči na vsebino

Ideje za izlete/potovanja z otroci.


Priporočeni prispevki

Bom vseeno odprl namensko temo, pa mogoce je primerneje v frotirki.

 

Torej tu lahko pisete kaksne dobre ideje kam z otroci. 

 

 

 

Evo en moj predlog, ker sem nad zadevo navdusen.

En "mali" privatni zivalski vrt v Boračevi (pri radencih), ki se kmenujev Sikalu.

Gre za en tak druzinski projekt, kjer cela druzina upravlja ta zivalski vrt in res se vidi da delajoto z ljubeznijo, ker je vedno vse lepo urejeno, ograje pobarvane, nic ni polomljeno ali zanemarjeno... Zadeva po velikosti ni primerljiva ravno z ljubljanskim, je pa, glede ns to da za to skrbi ena druzina, presenetljivo velika. Si upam rect da imajo kaksnih 30 vrst zivali, predvsem pa so to pritlikave vrste zivali, ki so nekako ljubke. Kamele so sicer velike, drugace pa kmas opice, kenguruje, pritlikava goveda in koze, lame...

 

Kar je posebej fajn je to, da se zivali sme hranit, je pa res da je treba hrano kupit tam. Ampak mislim da je zavojcek 1 eur. Dosti zivali to hrano kr z roke poje, ne grizejo...

Potem pa imajo se razne druge zanimive zadeve, recimo elektricne jeepe za otroke in se lahko kot na safariju s tistim vozijo.

Pa igrala so tam...

 

Da se tudi rojstne dneve praznovat in si rezerviras zadevo za sebe. V blizini pa je tudi ena gostlna/pizzerija, od koder v [rimeru rojstnega dneva dostavijo pizze. Drugace pa imajo tudi obicajno dogovorjeno, da ce si bil v zooju imas popust na hrano v gostilni ali obratno ce si bil v gostilni, popust na vstop v zoo.

 

Ni pa nonstop odprt, nekurnik kmajo, ali je samo popoldne in podobno. Ker je pac treba za zivali skrbet in to delajo sami, ko jih porihtajo pa potem prodajajo vstopnice, spominke...

 

https://www.sikaluzoo.si/

 

 

Povezava do prispevka
The-Saint reče pred 4 urami:

Bom vseeno odprl namensko temo, pa mogoce je primerneje v frotirki.

 

Torej tu lahko pisete kaksne dobre ideje kam z otroci. 

 

 

 

Evo en moj predlog, ker sem nad zadevo navdusen.

En "mali" privatni zivalski vrt v Boračevi (pri radencih), ki se kmenujev Sikalu.

Gre za en tak druzinski projekt, kjer cela druzina upravlja ta zivalski vrt in res se vidi da delajoto z ljubeznijo, ker je vedno vse lepo urejeno, ograje pobarvane, nic ni polomljeno ali zanemarjeno... Zadeva po velikosti ni primerljiva ravno z ljubljanskim, je pa, glede ns to da za to skrbi ena druzina, presenetljivo velika. Si upam rect da imajo kaksnih 30 vrst zivali, predvsem pa so to pritlikave vrste zivali, ki so nekako ljubke. Kamele so sicer velike, drugace pa kmas opice, kenguruje, pritlikava goveda in koze, lame...

 

Kar je posebej fajn je to, da se zivali sme hranit, je pa res da je treba hrano kupit tam. Ampak mislim da je zavojcek 1 eur. Dosti zivali to hrano kr z roke poje, ne grizejo...

Potem pa imajo se razne druge zanimive zadeve, recimo elektricne jeepe za otroke in se lahko kot na safariju s tistim vozijo.

Pa igrala so tam...

 

Da se tudi rojstne dneve praznovat in si rezerviras zadevo za sebe. V blizini pa je tudi ena gostlna/pizzerija, od koder v [rimeru rojstnega dneva dostavijo pizze. Drugace pa imajo tudi obicajno dogovorjeno, da ce si bil v zooju imas popust na hrano v gostilni ali obratno ce si bil v gostilni, popust na vstop v zoo.

 

Ni pa nonstop odprt, nekurnik kmajo, ali je samo popoldne in podobno. Ker je pac treba za zivali skrbet in to delajo sami, ko jih porihtajo pa potem prodajajo vstopnice, spominke...

 

https://www.sikaluzoo.si/

 

 

 

Podoben zivalski vrt je tud na dolenjskem: Ranc Aladin: http://www.kamela.si/

 

Bi reku da ni tko lepo zrihtano kt tega ki si ti predlagal. Vsaj glede na slike.

Povezava do prispevka
MIHA_IS_GOD reče pred 23 urami:

 

Podoben zivalski vrt je tud na dolenjskem: Ranc Aladin: http://www.kamela.si/

 

Bi reku da ni tko lepo zrihtano kt tega ki si ti predlagal. Vsaj glede na slike.

 

Aladin je kr uredu sedaj, ko so dodali precej več igral za otroke, pred tem je bila cena vstopnic čisto neupravičena.

Otroc itak na hitro pogledajo živali, potem pa gas na igrala.

Je tko za eno sobotno popoldne, drugače pa nič posebnega.

 

Podobno kot Mini zoo v SL. konjicah, s tem da je tam precej manj igral.

 

Za otroke še vseeno 3x boljše kot kakšen Zoo v LJ ipd.

Povezava do prispevka

Za recimo par dni zabit okoli Blatnega jezera

1. jama tapolca - top zadeva, po jamskih rovih se voziš v malih čolničkih, otroci obožujejo to afnanje

boating-underground.jpg

 

2. različni gradovi ala Szigligeti var (igre s sokolom, perfekten razgled)

szigliget-castle-view-towards-upper-ruin

 

Sumeg var (odličem program viteških bojev, lokostrelcev, prikaz srednjeveškega življenja, otroke lahko zapreš v kletko in greš na pir)

Sümegvár

 

3. Obisk Heviza, toplic (voda, obogatena z žveplom in rezkim vonjem po starih jajcih, kopanje v blatu, kaj še češ)

Tourism in Hévíz, Hungary - Europe's Best Destinations

 

4. Balatonfured: mesto na severu, za fotre je must obisk festivala vina v poletnem času, ko s kozarcem v roki obredeš vse punke in probaš kakih 69 različnih krajevnih kapljic / vožnja z ladjo in pijanka)

8e8d537e-ca7c-43f4-8a85-76bfd79b36b4.jpg

5. Dvorec v Kezshelyju: zvečer, odlično

10 Fun Things To Do In Keszthely, Hungary - Updated 2020 | Trip101

 

6. Siofok ponoči, party mode on, pustite mulce v hotelu.

Uitgaan in Siófok | Siofok.nl

 

uredilo bitje Zamorc
Povezava do prispevka
Pennywis3 reče Dne, 27. 5. 2020 at 12:42:

In še eden v Slovenskih konicah

 

https://minizoo.si/

 

 

 

 

tega tudi poznam ja, mi je pa sikalu bolj všeč, čeprav ima vsak svoje pluse

minizoo land ma mogoče bolj eksotične živali, pa večja igrala, tista ladja in stolpi in zipline... po drugi strani so te večje živali pač tam in ležijo v kletkah, ni tiste interakcije kot s pritlikavimi ki jih otroci sami lahko hranijo... igrala so tudi ful slabše vzdrževana kot v sikalu...

 

@Zamorc
kul, hvala za ideje

Povezava do prispevka

drugače pa to sem bil sicer brez otrok, Poljska Wroclav, ampak se mi tudi zdi da je marsikaj zanimivega za otroke. Ne bom tu našteva vsega kar je tam za videt, bolj to kar bi otrokom bilo zanimivo.

 

Pa bom začel mogoče tudi pri  živalskem vrtu. Osebno bi lahko rekel da mi je bil najboljši tak velik živalski vrt kar sem bil. Predvsem všeč mi je bilo da imajo vse živali dosti prostora, okolje narejeno kot ga imajo v naravi, hkrati pa tako, da se vseeno nekam ne skrijejo za grmovje da jih nebi videl... Je pa res zalo raznolika zadeva, od kopenskih žvali, pol maš terarij tudi prostore kjer metulji prosto letako okoli tebe, pa akvarij kjer se sprehajaš po tunelih, gledaš ribe d spodaj, nilske konje kako plavajo v vodi....
Afrykarium_tunel.jpg

wroclaw-zoo-afrykarium.jpg

 

 

to sicer nisem bil ampak je tudi tam, Aquapakr
13_08_26_Aqua_Park_baseny_61a087797473a8

Aquapark_wroclaw_baseny_rekreacyjn_MG_62

 

 

pol je Hydropolis, to je en muzej na temo vode, res zanimivo narejeno za otroke in odrasle, nekako interaktivno in z ful enimi efekti

dwc-loves-hydropolis-museum-37302-106289

hydropolis-learn-all-about-the-important

143060.jpg

 

 

 

potem so tudi ene mestne gondole ki te čez preko peljejo

polinka-wroclaw-p2-jpg.jpg

 

 

pa en res fantastičen japonski botaničen vrt

ogrod-japonski3-jpg.jpg

 

pa po celem mestu so eni taki bronasti škrati skriti

mislim da jih je preko 200 na raznoraznih lokacijah, tak da tudi če se po kr eni ulici po mestu sprehajaš, lahko nekje zagledaš tega škrata skritega in dela to nekak vsak trenutek zanimiv, ko jih "zbiraš" koliko ti jih bo uspelo najt

Wroclaw-Gnome-Trail-image-1.jpg?auto=com

 

 

to tudi nisem bil ampak je zanimivo za otroke, modelčki železnic Koljewko

 

 

pa sky tower, najvišja zgradba poljske

104922429.jpg

 

 

 

 

 

potem je pa so še razne zadeve za zapravaljenje denarja in poljska je res poceni
recimo ful maš te razne učinčne hrane ki je pri nas ni, od raznih sladkarij neke vrste krofov z raznoraznimi nadevi pa pač do naplošno njihove hrane kot so pierogi pa golenke...

drugače pa maš tudi shopping centre kjer tudi dobiš marsikaj ful poceni, med drugim imajo poljaki tudi svojo kopijo lego kock - Cobi kocke. Tarkat sem ful iskal cobi titanik kot suvenir, ker je nečak pač nor na legokocke in na titanik in original lego nima titanika in sem že prej na aliju gledal te zadeve in potem ugotovil da je cobi najlepši in slučajno sem ravno šel na poljsko....

LEGO / COBI TITANIC SPEED BUILD - YouTube

 

 

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
MIHA_IS_GOD reče Dne, 26. 5. 2020 at 13:33:

 

Podoben zivalski vrt je tud na dolenjskem: Ranc Aladin: http://www.kamela.si/

 

Bi reku da ni tko lepo zrihtano kt tega ki si ti predlagal. Vsaj glede na slike.

 

Tale aladin je ultra trash :D sem se enkrat mim pelal in mi je žal, da nisem slikal. Tisoč barv, plastika, salonitke, oesbejke, našprejan napis ALADIN na strehi, itd...Mam rad trash, ampak zgledalo je zanemarjeno. Blizu pa nisem bil, mogoče lepo skrbijo za živali.

 

+1 za karkoli na AVT koroškem. Majo zelo ugodne turistične pakete oziroma kartice, vidš lahko pa....park s prosto sprehajajočimi opicami, sokole pa orle na enem gradu, neka kmetija z lamami, gradovi z muzeji, minimundus, vrbsko jezero je pa tud fajn. Poleti je vzdušje kot na morju, čolni, ladjice, folk se kopa, muzika, lokali...Pa vse samo 1h+ stran od Ljubljane, kakšnih konkretnejših primerjav z vikend odhodi na slovensko obalo se bom pa raje vzdržal.

Povezava do prispevka
  • 1 mesec kasneje...

Nam je pa aladin ravno zato malo poseben. Kar se igral tiče, prostora za usest se, potk, itd je vse lepo zrihtano. Za živali imaš pa občutek, kot da so na pol v divjini. Divje svinje so v gmajni zaraščeni, ker tako tudi v divjini živijo. Men je velik lepš za videt kot pa ZOO, kjer imajo beton, zemljo, 2 drevesa pa krmilnico. bv. Se je pa zadnjih par let zlo popravlo, to pa res. 

Prvič, ko smo bili tam smo pa res imeli občutek, da imajo to sam tuk da lahko bluzijo cele dneve pa nc ne delajo:D par vstopnin, pivo 2 pa se nabere za čez mesec.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...