Skoči na vsebino

[PS5] PlayStation 5


Priporočeni prispevki

Mefisto reče pred 14 minutami:

Hmm če pride PS5 ob launchu z Demon Souls remasterjem bo pa to res launch, ki bo trgal gate. Mogoče grem na launch day zjutraj pred Leclerc, nalomi, par čefurjev in si ga kupim day one.

 

Sony uradno zmagal vojno, šerifi fegetski zaprite un drugi topic 

uredilo bitje kemik
Povezava do prispevka
Static reče pred 28 minutami:

Meni je res zalostno da smo leta 2020, konzole pa se kar niso prisle na 60 fps standard. 

 

Medtem ko na PCju vecino stvari furam na 144...

Kaj pa so te stvari? Dvomim, da imaš kake AAA spektakularne naslove na takih fpsjih.

Fortnite, CS GO in razne dote bi pri 144 verjetno še kaki smart hladilniki furali.

Povezava do prispevka
KE RIT reče pred 11 minutami:

Kaj pa so te stvari? Dvomim, da imaš kake AAA spektakularne naslove na takih fpsjih.

Fortnite, CS GO in razne dote bi pri 144 verjetno še kaki smart hladilniki furali.

 

Glede na to da CSGO in Fortnite na PS5 ne bosta laufala na 60 fps, torej logicno sledi:

 

smart hladilnik > PS5

 

A god of war na PS4 ni spektakularen AAA naslov?
Pa RDR2 na PCju?

 

Al kater nov izgovor bo prispel tokrat?

Povezava do prispevka
Static reče pred 3 minutami:

 

Glede na to da CSGO in Fortnite na PS5 ne bosta laufala na 60 fps, torej logicno sledi:

 

smart hladilnik > PS5

 

A god of war na PS4 ni spektakularen AAA naslov?
Pa RDR2 na PCju?

 

Al kater nov izgovor bo prispel tokrat?

Kako bo kaj teklo na PS5 nimam pojma. Upam, da bo čim več akcijskih iger imelo 60 fps, sam po moje bojo bolj ciljali na spektakularnost in 30 fps.

 

A RDR2 furaš na 144, al pa vsaj na 60 ajde?

 

Drugače, ni da ti oporekam, itak da imajo PCji višje framerate. Tvoja provokacija je 2013 material in brezvezna. Standardni PCjaški butthurt, ker ne morete igrati TLOU, Uncharted itd.

 

Mene je sam zanimalo ali lahko dejansko kake zajebane igre res furaš pri 144 fps (Recimo kak zadnji TR ali RDR2). Po moje ne. :D

uredilo bitje KE RIT
Povezava do prispevka
Static reče pred 4 minutami:

Glede na to da CSGO in Fortnite na PS5 ne bosta laufala na 60 fps, torej logicno sledi:

 

smart hladilnik > PS5

Fortnite ze na PS4 laufa na 60fps...
 

KE RIT reče pred 2 minutama:

Mene je sam zanimalo ali lahko dejansko kake zajebane igre res furaš pri 144. Po moje ne. :D

Ce das detajle na nivo PS4 detajlnov (torej nekje med low in medium) potem je odgovor: Z lahkoto.

Povezava do prispevka

Napisal sem vecino, vecinoma pa igram starejse competitive zadeve. Nimam vec top masine (je sedaj stara ze 3-4 let), folk z boljsimi PCji bi lahko seveda furali se boljse.


Ne vem pa zakaj se sploh o tem pogovarjava, derailas pac.

 

Point je da niso dvignili standarda iz jebenih 30(!!!) FPS, pa smo leta 2020.

 

Kako je to lahko sprejemljivo?

Povezava do prispevka
Static reče pred 5 minutami:

Napisal sem vecino, vecinoma pa igram starejse competitive zadeve. Nimam vec top masine (je sedaj stara ze 3-4 let), folk z boljsimi PCji bi lahko seveda furali se boljse.


Ne vem pa zakaj se sploh o tem pogovarjava, derailas pac.

 

Point je da niso dvignili standarda iz jebenih 30(!!!) FPS, pa smo leta 2020.

 

Kako je to lahko sprejemljivo?

Itak ne boš nabavil konzole, kaj se sploh kurčiš brezveze? Aja, verjetno samo rad provociraš, tko kot za W3 zadnjič XD

 

FPSjev ne dvignejo, ker je lažje privabiti kupce z eye candy. Ni neka huda matematika :D

 

Še vedno upam, da bodo igre, ki to res potrebujejo, imele 60 fps target. (Hack and Slash, Dirkačine, FPSji)

Men je isti kurac al bom igral Uncharted 5 s 30 ali 60 fps. No ajde, ne ravno isti, sam ne bom se metal po štengah, ko ne bo 60. Glavno je, da ne bo Demon's Souls trokiral na sub 30. :D

uredilo bitje KE RIT
Povezava do prispevka
bigboss82 reče pred 55 minutami:

ma nini toliko fake.. demon's souls je skoraj ziher samo ni se uradno..

gran turismo 7 je sekar mocen leake..  neki devi ki razvijajo neki pac, neki v zvezi z avti, so twitnili logo in kao katera igra med vec drikacin je najbolj pricokovana za leto 2020.. pol ko so vidli, da so zajebali so hitro odstranli in se zaceli neki izgovarjat, kar ni pilo vode

pol je se Silen Hill, ki pa se ne vem tocno kdaj bo in ce bo lunch title..

 

sam ja Demon's souls je skotaj 100%, Gtan Turismo pa je kar mocna varijanta za lunch tittle

 

samo ce je res jez bom kupil ps5 day one in res ne bom vedel kaj igrat hahaha

 

hja, po drugi strani mogoče ni niti za izključit, da če že ne bodo mogli več kot toliko s ceno it dol, da bodo vsaj imeli dober lineup ob izidu za kompenzirat - makes sense...

čeprav Gran Turismo ob izidu bi bilo preveč za moje srce. :D 

Povezava do prispevka
KE RIT reče pred 1 minuto:

Itak ne boš nabavil konzole, kaj se sploh kurčiš brezveze? Aja, verjetno samo rad provociraš, tko kot za W3 zadnjič XD

 

FPSjev ne dvignejo, ker je lažje privabiti kupce z eye candy. Žal.

 

Še vedno upam, da bodo igre, ki to res potrebujejo, imele 60 fps target.

 

Si Lastim PS4, prav tako pa sem si lastil PS3 in PS2.

 

To da podam argumente in ti na njih nimas odgovorov ne pomeni da "samo rad provociram".

 

Lahko pa debatiramo normalno dalje.

Ja, na zalost je situacija taka, boljsa grafika ki ostane na 30 fps. Saj, kot pravim, zalostno :\

Povezava do prispevka
Static reče pred 4 minutami:

Napisal sem vecino, vecinoma pa igram starejse competitive zadeve. Nimam vec top masine (je sedaj stara ze 3-4 let), folk z boljsimi PCji bi lahko seveda furali se boljse.


Ne vem pa zakaj se sploh o tem pogovarjava, derailas pac.

 

Point je da niso dvignili standarda iz jebenih 30(!!!) FPS, pa smo leta 2020.

 

Kako je to lahko sprejemljivo?

 

dokler bo možno s 30fps imet lepšo grafiko, do takrat 60fps ne bo standard (beri; za veke vekomaj)...žal

mogoče to naslednjo generacijo dobimo vsaj opcijo 30 al 60, ker CPU bo tokrat zmogel

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 11 minutami:

 

dokler bo možno s 30fps imet lepšo grafiko, do takrat 60fps ne bo standard (beri; za veke vekomaj)...žal

mogoče to naslednjo generacijo dobimo vsaj opcijo 30 al 60, ker CPU bo tokrat zmogel

 

Ja, direkt!

Vprasanje kolko dodatnega programiranja je potrebno za kaj takega.

Povezava do prispevka

  

Stipe2 reče pred 15 minutami:

Ko sem jaz govoril, da bosta SSD in CPU glavna igrača na novih konzolah, ste vi še debatirali če bo SSD sploh serijski...

 Classic stipe bullshit.

 

Stipe2 reče pred 15 minutami:

Me pa edino žalosti malo, da vas večina nima več tistega otroka v sebi - meni je vedno prihod novih konzol najbolj exciting time - no, razen trenutno generacijo, ko sem bil razočaran nad hardverom in prvič nisem nabavil konzolo ob izidu - tokrat pa vse spet kaže na proper konzolo...

Jst sm itak excited as fuck itak sem early addopter po defaultu, sam to ne pomen, da ne premorem objektivnosti.

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 10 urami:

2s al 4s je razlika 8GB - torej v istem času lahko v PS5 RAM spraviš 8GB več podatkov kot v xboxovega...meni se ne sliši ravno zanemarljivo - zdaj kako in če bodo developerji izkoristili to razliko, to verjetno v tem trenutku ne ve nihče - odvisno je najbrž tudi, kako dobro bo šlo xboxu.

Ja v istem casu 2x toliko, sam ti pravim... ce morac cakat 2 al 4 sek. Oz. zloadat isto kolicino podatkov v 2 sek vec je isti kurac, pri takih majhnih casih. To igra vlogo samo v dveh primerih.

 

1. Da loading 15s al 30s, kar ne pride v postev, ker bodo diski hitri

 

2. Da je loading skoraj na 0 in da to postane meta. Pol imas prav, da lahko zloada 2x toliko. Ker v nasprotnem primeru al bo XB imel par sekund loadinga in kvaril immersion al se bo npr. spiderman premikal bolj pocasi, al bo enostavno slabsa grafika.

 

Sam to pride v postev samo ce je loading skoraj neobstojec.. cim je loading.. par sekund vec ni big deal.

 

 

Povezava do prispevka
bigboss82 reče pred 7 minutami:

Ja v istem casu 2x toliko, sam ti pravim... ce morac cakat 2 al 4 sek. Oz. zloadat isto kolicino podatkov v 2 sek vec je isti kurac, pri takih majhnih casih. To igra vlogo samo v dveh primerih.

 

1. Da loading 15s al 30s, kar ne pride v postev, ker bodo diski hitri

 

2. Da je loading skoraj na 0 in da to postane meta. Pol imas prav, da lahko zloada 2x toliko. Ker v nasprotnem primeru al bo XB imel par sekund loadinga in kvaril immersion al se bo npr. spiderman premikal bolj pocasi, al bo enostavno slabsa grafika.

 

Sam to pride v postev samo ce je loading skoraj neobstojec.. cim je loading.. par sekund vec ni big deal.

 

 

 

Ni fora 2s več čakanja, ampak GB, ki jih ti 2s prineseta - PS5 lahko 2x nafila in izprazni tistih 16G RAMa, medtem ko xbox v istem času to lahko naredi 1x...torej PS5 lahko ima svet z več podrobnostmi, lahko se premikaš po svetu dvakrat hitreje in karkoli ostalega se bodo še developerji spomnili v zvezi s tem.

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 12 minutami:

 

Ni fora 2s več čakanja, ampak GB, ki jih ti 2s prineseta - PS5 lahko 2x nafila in izprazni tistih 16G RAMa, medtem ko xbox v istem času to lahko naredi 1x...torej PS5 lahko ima svet z več podrobnostmi, lahko se premikaš po svetu dvakrat hitreje in karkoli ostalega se bodo še developerji spomnili v zvezi s tem.

ja sej to mi ni jasno.. jaz si predstavljam, da pac najprej loada v RAM (VRAM ne vem kako deluje, verjetno podobno), za cel level oz. del mape, potam pa pac CPU/GPU to uporablja, dokler ne rabi s5 loadat za nov del okolja.. sam, kot te razumem, ocitno se sproti neki loada.. ce bo tega sprotnega loadinga ful oz. ceimvec pol ok.. pesekakor big plus

 

sam se vedno obstajata dva vprasanja, kdaj in ce bo lahko GPU to dvojno kolicino podoatkov obdelal  

Povezava do prispevka
Stipe2 reče Dne, 22. 5. 2020 at 19:26:

 

Ni fora 2s več čakanja, ampak GB, ki jih ti 2s prineseta - PS5 lahko 2x nafila in izprazni tistih 16G RAMa, medtem ko xbox v istem času to lahko naredi 1x...torej PS5 lahko ima svet z več podrobnostmi, lahko se premikaš po svetu dvakrat hitreje in karkoli ostalega se bodo še developerji spomnili v zvezi s tem.

 

Mislim da nekaj pozabljaš stipe - te podatke je treba obdelati. Samo nafilati ni dosti. In ker je sp5 tukaj precej slabši od novega xboxa, se bo tu ustavilo novi stipe state drive pravljica.

 

Na sliki je rezalnik krompirja, ki ti v sekundi naredi slatki pomfrit, ki ga potem v macu cvrejo in naredijo najboljši krompirček na svetu. Sony je pogruntal metodo kako lahko namesto dveh krompirjev (za orangutane to je 2 gb/s prenosa) v krompirjereznico vržejo naenkrat štiri krompirje (za orangutane to je 4 gb/s prenosa). Ampak še vedno so tam rezila, ki lahko v sekundi obdelajo na xboxu približno 2,5 krompirja na sekundo in iz njega naredijo slatki pomfrit, medtem ko na ps5 ta rezila še vedno lahko obdelajo le 2 krompirja na sekundo. Tako žal stipič - primer s krompirjereznico popolnoma uniči ps5.

 

potato.jpg

uredilo bitje Mefisto
Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 9 urami:

 

jap, zajebane pogruntavščine - imo tokrat ne bo potrebe po midcycle pro verzijah konzol...

 

 

atomic reče pred 8 urami:

Pomoje pa da ne bodo, ker trenutne so bile res švoh in je bilo potrebno. Zdej bodo pa v drugi polovici cikla raje služili na konzoli, ker če bodo želeli služit že takoj, kot s trenutno generacijo, bodo morale kostati 700€+

https://en.wikipedia.org/wiki/Moore's_law

Povezava do prispevka
bigboss82 reče pred 1 uro:

ja sej to mi ni jasno.. jaz si predstavljam, da pac najprej loada v RAM (VRAM ne vem kako deluje, verjetno podobno), za cel level oz. del mape, potam pa pac CPU/GPU to uporablja, dokler ne rabi s5 loadat za nov del okolja.. sam, kot te razumem, ocitno se sproti neki loada.. ce bo tega sprotnega loadinga ful oz. ceimvec pol ok.. pesekakor big plus

 

sam se vedno obstajata dva vprasanja, kdaj in ce bo lahko GPU to dvojno kolicino podoatkov obdelal  

 

resolucijo lahko vedno zmanjšaš, da gpu lahko spegla - hitrost filanja pa ne moreš povečat...pač ne bo vedno true 4K, koga boli kurac, če boš zaradi tega imel bolj žive svetove - vzamem slednje anyday

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...