Skoči na vsebino

[PS5] PlayStation 5


Priporočeni prispevki

Mefisto reče pred 14 urami:

Ne pozabite si prej podmazati šupkov

ps5 analrape.PNG

 

Mefisto reče pred 14 urami:

Normalno! Deviške riti slatkih dvajsetletnic je treba prej malo podmazati.

 

Mefisto reče pred 13 urami:

Jaz to berem, igre bomo kazali na svinjsko navitem PCju ali xbox one X, vam pa se zlagali, da tečejo na ps5.

 

Mefisto reče pred 11 urami:

Kar zasoljena cena. Playstation klošarji boste na koncu vsi čakali, da pade na vam sprejemljivo ceno 300 evrov:rofl:

 

Mefisto reče pred 11 urami:

 

MS je napovedal, da ima finance, da se gre money vojno z Sonyijem, tako da zagotovo bodo izenačili ceno. Seveda pa boš pri njih  dobil za enako ceno 50% močnejšo konzolo.

 

 

 

Povezava do prispevka
JediEagle reče pred 17 urami:

 

A se tole še komu zdi, da se bere kot: "Igre bodo, konzole/cene pa še ne bomo pokazal" :D

 

Itak - This is part of our series of PS5 updates and, rest assured, after next week’s showcase, we will still have much to share with you

 

Ceno 100% ne bodo razkrili.

Zanima me edino, če bodo pokazali vsaj konzolo - ker proizvodnja je sigurno že v teku in če ne bodo sami pokazali, jih bo zjebal prej kak leak iz tovarne... 

Povezava do prispevka
Mefisto reče pred 14 urami:

 

MS je napovedal, da ima finance, da se gre money vojno z Sonyijem, tako da zagotovo bodo izenačili ceno. Seveda pa boš pri njih  dobil za enako ceno 50% močnejšo konzolo.

 

XSX mora biti vsaj 100€ cenejši, če hoče kaj - za isto ceno nima šans...

 

Mogoče bi jih rešilo edino to, če bi XSX imel BC tudi za PS igre; že ki očitno delajo ultimativno konzolo za preteklost iger, namesto prihodnost. :D

Povezava do prispevka
Arey reče pred 26 minutami:

Ne verjamem da je proizvodnja pol leta prej ze zalavfana.

 

Nimam pojma, kako hitra je proizvodnja konzol, samo ob launchu štirke so jih shippnili dobre 4 milijone v mescu in pol. Da nardiš 4 mio konzol v pol leta jih morš fuknit čez 20k na dan. Pizda, me res zanima, kako zgleda tak projekt behind the scenes

Povezava do prispevka
Arey reče pred 47 minutami:

Ne verjamem da je proizvodnja pol leta prej ze zalavfana.

 

Ne vem niti jaz, ugibam po svoji logiki...

Po moje tudi če že ni zaganana, bo verjetno vsak čas in dizajn je torej tudi že dorečen, ker treba je naredit kalupe in stestirat vse za proizvodnjo, naredit poskusni run...

Proizvodne kapacitete so verjetno tudi zmanjšane zaradi korona ukrepov, je treba mogoče začet malo prej.

Moraš upoštevat tudi, da traja približno 1 mesec, da roba pride iz Kitajske do EU + dokler se v EU opravijo vse formalnosti in roba dejansko odpremi in kasneje še razpošlje trgovinam traja še minimalno 2 tedna + vzameš malo rezerve, da slučajno zaradi kake carine nimaš robe na policah na launch day.

Mogoče bodo launchali tudi kaj prej, da jih nebi slučajno proti koncu leta presenetil novi val koronavirusa - to malo streljam, ampak kolikor poznam japonce iz svojega poklica, ni ga naroda ki tako v ekstrem naštudira nek projekt in proba predvidet vse možno - ne smem dosti govorit, ker zdaj ravno delamo z njimi nek velik projekt, ampak so "zanimivi" no, da ne uporabim kak drug izraz vezan na prebavne motnje. :D

Povezava do prispevka

prej, ki smo se kregali če tisti UE5 demo res teče na PS5, sem se spomnil UE4 PS4 demota, pa sem ga šel poiskat...pizda, zdaj ko ga gledam, vidim da PS4 je to že zdavnaj presegel - pa ta demo niti ni bil igralni, kot ta UE5...tako, samo se mi je zdelo zanimivo, v razmislek - čez 5 let se nam bo lahko tudi ta UE5 zdel zastarel.

 

 

Povezava do prispevka

Ta UE5 sicer res zgleda mightily impressive, samo moras vedt da, kot sem to ze pisal, je to koscek sveta ki je bil narejen z mislijo da bo zgledal cimlepse. AFAIK ni bilo nic NPCjev, od gameplaya ni bilo nic razen animacij, bog ne daj kaksnih sistemov kot jih vedno v igrah najdes.. Tko da bi, vsaj za enkrat, to jemal z rezervo. Dokler se ne vidi gameplaya so vsi ti demoti zanimivi in nic vec kot to.

 

*edit
Ja, valda isto velja za PS4 demo, samo pravim. Pa zdej ko ga zgledam res slabo zgleda ane :D

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 43 minutami:

prej, ki smo se kregali če tisti UE5 demo res teče na PS5, sem se spomnil UE4 PS4 demota, pa sem ga šel poiskat...pizda, zdaj ko ga gledam, vidim da PS4 je to že zdavnaj presegel - pa ta demo niti ni bil igralni, kot ta UE5...tako, samo se mi je zdelo zanimivo, v razmislek - čez 5 let se nam bo lahko tudi ta UE5 zdel zastarel.

 

 

 

  

[]D [] []V[] []D reče Dne, 14. 5. 2020 at 10:51:

Recen je blo da na PS5 ampak ja valda ne mores zares vedet. Ni pa zdej da so ti tech demoti neka fantazija kot so bli tisti Killzone in Motorstorm "target renderji" za PS3. Ce pogledas 2013 tech demote za PS4 od square enixa pogona in unreal engine 4, ne bos videl nic takega, kar tekom PS4 generacije nebi dostavili v igralni obliki.

 

Povezava do prispevka

sem ga poslusal ze par tednov nazaj, za uni unreal e. 5.. se mi zdi sekar nakaladac.. pac neki ve o softwereju in programiranju in kako deluje hardwere za to kar on rabi, ma vse ostalo kar dosti nakladanja.. in tip iskreno ni povedal nic novega, samo jaja to je res 

 

lep primer kako nima pojam kaj govori 2. video, 22:00 .. "my CPU is 3.5 Ghz" "that means nothing!! CPUs 20, 15 years ago can be 3.5 Ghz.. dont tell me this is as good as i7 in 2020" =))))))))))))))) ne vem kaj bi rekel: prosim, ne mi postat vec tega tipa na forum, hvala. drugace bom tudi jaz zacel o politiki pisat.

 

Ne res, raje poslusas original video 5x magri in zraven google, za ai razjasnit dolocene pojme, kot tega poslusat.

 

Sej Ps5 ima res revolucijonaren koncep loadinga, in flash controllee cip, bo dejansko lahko razbremenil main CPU, mogoce tudi audio cip.. in ce bo uno res, da ti loada samo kar vidis, vsaj priblizno, komaj cakam, da vidim take igre. Samo dokler ne bo to meta, devi ne bodo to uporabljali, ker bo bottle neck na ostalih napravah in posledicno bottle neck za prodajo. Tako da.. pac ps5 ima samo eno veliko, ogromno prednost, zaradi cesar se ga bo izplacalo imeti in to so ekskluzive. Ampak tudi to ni ziher, je pa zelo velika, verjetnost.

 

Ps5 plus PC je kar ql kombo, samo kaj ki, bodo ziher kaj zaglumli, da na pcju bos lahko dolocene igrw igral komaj pol leta, leto po izidu na konzolah

 

Lep Lp 

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka
bigboss82 reče pred 1 uro:

 

 

lep primer kako nima pojam kaj govori 2. video, 22:00 .. "my CPU is 3.5 Ghz" "that means nothing!! CPUs 20, 15 years ago can be 3.5 Ghz.. dont tell me this is as good as i7 in 2020" =))))))))))))))) ne vem kaj bi rekel: prosim, ne mi postat vec tega tipa na forum, hvala. drugace bom tudi jaz zacel o politiki pisat.

 

Ne res, raje poslusas original video 5x magri in zraven google, za ai razjasnit dolocene pojme, kot tega poslusat.

 

 

 

Lep Lp 

 

Haha sem vedu kaj te bo zmotlo!

 

Ampak ja model je itak bedak sploh glede na njegove ostale videoposnetke. 

/S

Povezava do prispevka

Valda ker ko naredijo raketo, ki gre v vesolje, uni model, ki jim naredi softwere, naredi all inclusive na kljuc tudi pogon, aerodinamiko, ...

 

Tip je delal na Frostbajtu, limal teksture na poligone in zdaj, ker je bil toliko hud snema filemcke na yt.. dejansko pa s takimi primerjavami, da vedet, da mu ni lih jasno koliko jeder so imeli CPUji pred 15leti in koliko danes, kar je ultra osnova, da ne govorim o razlicnih tehnoligijah tranzistorjev polprevodnikov in ne vem se kaksnih materijalih in strukturah in funkcijah cipovja, o katerih iskreno nimam pojma. Ni cudno pol, da stipe tripa ker ima ps5 vec Ghz in bo kao hitrejsa konzola haha

 

Mislim sej tip ima dejansko prav, sam smesno je ker je uporabil ta argument, na racun PS5 =)))))

 

Dej ne me jebat prosim vas. Ki cene lahko samo mislim, al da me zajebavate al pa, da veste kaj ste oz niste....

 

Tip je reku, da se danes folk pali ker ima 3.5ghz in da to ne pomeni nic, da so imeli racunalniki 15let nazaj 3.5ghz! In, da tak racunalnik, ne more nic proti danasnjim?! No shit Sherlock!! Pa kaj vam ni jasno?? Kot da primerjas jabolke (TF) in fucking rdeco peso (Frekvenca).

 

Kot da jaz recem, ps5 delavci so v popvrecju 10% hitrejsi, ampak jih je 30% manj. Se pravi, xbox bo prej opravil delo! In pol dat primerjavo, da se je glupo palit hitrostjo dela. Maja, kaj res?? Valda je glupo, kako lahko to sploh omenis pizda. Da ne govorim o ironiji, da bo imel PS5 vec Ghz v primerjavi z xboxom, ultra LOL!!!! Tako, da ultra glup primer strokovnjaka, ki je delal na Frostbite enginu za EA.

 

Pol se neke primerjave z megapixli v kamerah lol.. 

 

Pa ajde povejte mi vi argumentirano, kaj je povedal pametnega?

 

In zdaj mi bo uletel stipe in mi bo reku, ja ma ssd starii, ps5 ne samo, da ima hitrejse delavce, amapk tudi ce jih je manj imajo boljse organizirano logistiko in zato lahko tudi v 35 naredijo boljse in vec.. ahamm bomo vidli.

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka

Sony's Jim Ryan: “We are going to launch PS5 this holiday and we're going to launch globally". PlayStation on how COVID-19 has (and hasn't) changed its launch plans for its next console

https://www.gamesindustry.biz/articles/2020-05-29-sonys-jim-ryan-its-time-to-give-fans-something-that-can-only-be-enjoyed-on-playstation-5

 

Navedek

In an interview with Gamesindustry.biz, Sony’s Jim Ryan says the PlayStation 5’s price will reflect its value rather than making it the cheapest price.

 

Navedek

Ryan also goes on to talk about how they don’t have plans to make first-party titles cross-platform across the PlayStation 4 and 5. Additionally, Sony is implementing new guidelines on July 13 that say new PlayStation 4 games need to be compatible with the PlayStation 5.

 

One way to keep PS4 users engaged would be to make upcoming PS5 games playable on the older machine, just like Microsoft is proposing with its Xbox Series X games being playable on Xbox One. Yet Ryan says that's not something PlayStation is interested in doing.

 

"We have always said that we believe in generations. We believe that when you go to all the trouble of creating a next-gen console, that it should include features and benefits that the previous generation does not include. And that, in our view, people should make games that can make the most of those features.

 

uredilo bitje Slinch
Povezava do prispevka
bigboss82 reče pred 5 urami:

Valda ker ko naredijo raketo, ki gre v vesolje, uni model, ki jim naredi softwere, naredi all inclusive na kljuc tudi pogon, aerodinamiko, ...

 

Tip je delal na Frostbajtu, limal teksture na poligone in zdaj, ker je bil toliko hud snema filemcke na yt.. dejansko pa s takimi primerjavami, da vedet, da mu ni lih jasno koliko jeder so imeli CPUji pred 15leti in koliko danes, kar je ultra osnova, da ne govorim o razlicnih tehnoligijah tranzistorjev polprevodnikov in ne vem se kaksnih materijalih in strukturah in funkcijah cipovja, o katerih iskreno nimam pojma. Ni cudno pol, da stipe tripa ker ima ps5 vec Ghz in bo kao hitrejsa konzola haha

 

Mislim sej tip ima dejansko prav, sam smesno je ker je uporabil ta argument, na racun PS5 =)))))

 

Dej ne me jebat prosim vas. Ki cene lahko samo mislim, al da me zajebavate al pa, da veste kaj ste oz niste....

 

Tip je reku, da se danes folk pali ker ima 3.5ghz in da to ne pomeni nic, da so imeli racunalniki 15let nazaj 3.5ghz! In, da tak racunalnik, ne more nic proti danasnjim?! No shit Sherlock!! Pa kaj vam ni jasno?? Kot da primerjas jabolke (TF) in fucking rdeco peso (Frekvenca).

 

Kot da jaz recem, ps5 delavci so v popvrecju 10% hitrejsi, ampak jih je 30% manj. Se pravi, xbox bo prej opravil delo! In pol dat primerjavo, da se je glupo palit hitrostjo dela. Maja, kaj res?? Valda je glupo, kako lahko to sploh omenis pizda. Da ne govorim o ironiji, da bo imel PS5 vec Ghz v primerjavi z xboxom, ultra LOL!!!! Tako, da ultra glup primer strokovnjaka, ki je delal na Frostbite enginu za EA.

 

Pol se neke primerjave z megapixli v kamerah lol.. 

 

Pa ajde povejte mi vi argumentirano, kaj je povedal pametnega?

 

In zdaj mi bo uletel stipe in mi bo reku, ja ma ssd starii, ps5 ne samo, da ima hitrejse delavce, amapk tudi ce jih je manj imajo boljse organizirano logistiko in zato lahko tudi v 35 naredijo boljse in vec.. ahamm bomo vidli.

in od kod teb da je tip limal teksture na poligone?

 

ker ce kej vem se to pocne k mas enkrat pogon razvit. ergo pogon omogoca da limas teksutre na poligone, sam nekdo mora pa to naredit. 

 

pa ne vem kaj se tok vzigas zarad necesa kar ma dejansko prav sam ti pac ni vsec ta argume

Povezava do prispevka
bigboss82 reče pred 6 urami:

Valda ker ko naredijo raketo, ki gre v vesolje, uni model, ki jim naredi softwere, naredi all inclusive na kljuc tudi pogon, aerodinamiko, ...

 

Tip je delal na Frostbajtu, limal teksture na poligone in zdaj, ker je bil toliko hud snema filemcke na yt.. dejansko pa s takimi primerjavami, da vedet, da mu ni lih jasno koliko jeder so imeli CPUji pred 15leti in koliko danes, kar je ultra osnova, da ne govorim o razlicnih tehnoligijah tranzistorjev polprevodnikov in ne vem se kaksnih materijalih in strukturah in funkcijah cipovja, o katerih iskreno nimam pojma. Ni cudno pol, da stipe tripa ker ima ps5 vec Ghz in bo kao hitrejsa konzola haha

 

Mislim sej tip ima dejansko prav, sam smesno je ker je uporabil ta argument, na racun PS5 =)))))

 

Dej ne me jebat prosim vas. Ki cene lahko samo mislim, al da me zajebavate al pa, da veste kaj ste oz niste....

 

Tip je reku, da se danes folk pali ker ima 3.5ghz in da to ne pomeni nic, da so imeli racunalniki 15let nazaj 3.5ghz! In, da tak racunalnik, ne more nic proti danasnjim?! No shit Sherlock!! Pa kaj vam ni jasno?? Kot da primerjas jabolke (TF) in fucking rdeco peso (Frekvenca).

 

Kot da jaz recem, ps5 delavci so v popvrecju 10% hitrejsi, ampak jih je 30% manj. Se pravi, xbox bo prej opravil delo! In pol dat primerjavo, da se je glupo palit hitrostjo dela. Maja, kaj res?? Valda je glupo, kako lahko to sploh omenis pizda. Da ne govorim o ironiji, da bo imel PS5 vec Ghz v primerjavi z xboxom, ultra LOL!!!! Tako, da ultra glup primer strokovnjaka, ki je delal na Frostbite enginu za EA.

 

Pol se neke primerjave z megapixli v kamerah lol.. 

 

Pa ajde povejte mi vi argumentirano, kaj je povedal pametnega?

 

In zdaj mi bo uletel stipe in mi bo reku, ja ma ssd starii, ps5 ne samo, da ima hitrejse delavce, amapk tudi ce jih je manj imajo boljse organizirano logistiko in zato lahko tudi v 35 naredijo boljse in vec.. ahamm bomo vidli.

 

Preber še enkrat ti svoje prispevke pa boš videl kdo ima več pojma on (ki programira svoj lasten Game engine) al ti k pišeš takele užaljene wall of text nesmisle...  Sej ne da ni model dobesedno niti besede rekel čez XSX. On je sam komentiral Cernyjevo predstavitev ti pa si užaljen ko dojenček ki mu vzamejo dudiko.

Povezava do prispevka

Mislim, da ai vi to mal narpbe predstavljate, koliko sem jaz vzaljen. Bolj se mi zdiste vi vzaljeni, ko preberete moj post. Ampak v redu ;) Zmaga bo na koncu toliko slajsa haha

 

Aices pa jaz swm vsaj neki napisal, ti nisi napisal nic, razen, da ai vzaljen in da ne razumes kaj sem napisal in zato se ri zdi neumno ;)

 

Ce pa imas kaj za argumentirat izvoli...

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...