Skoči na vsebino

Tabuji javnega diskurza


andrejus

Priporočeni prispevki

Stasis reče pred 9 minutami:

 

A ni ocitno da se je kr odlocil da o dolocenih temah ni diskurza ceprav diskurz je ob konkretnih dogodkih bil in se vedno traja.

 

v sloveniji ne sme bit diskurza o (razen ce zelis biti politicno mrtev in iz javnega zivljenja onemogocen)

1. splavu, ko se to zacne vsi progresivci zletijo sstolo in nate letijo vse mozne opazke (biti prolife no go)

2. holokavstu, Brscica so skoraj zjebali

3. evtanazija, sploh se o tem ne govori

 

5. Ne mn3 po zaslugi serifa SS o xy lobijih, ki jih baje ni. 
je pa knjiga o tem in sam ex papež pise, da so ga xy lobiji onemogocali.

uredilo bitje andrejus
  • Račka +1 1
  • Nekul -1 1
  • Groot, ki sir je 1
Povezava do prispevka

@andrejus tukaj imaš kozmično tabletko:

 

Diskurz je v tem obdobju zguba časa in napajanje negativnosti, ker nasprotnega brega ne boš prepričal. Če v sebi veš, kaj je resnica, ne potrebuješ nobene zunanje potrditve.  (ampak bo ta vseeno prišla ;))

 

 

uredilo bitje gladius
Povezava do prispevka
andrejus reče pred 5 urami:

 

Torej podpiraš stanje oz dejstvo da v družbi obstajajo določene teme oz področja, o katerih se ne sme (več), debatirat. Privzame se trenutno stanje kot dogma. 

Tu si potegnil popolnoma predrugačeno poanto. Ne podpiram, da se o določenih temah ne bi smelo debatirat. Glede na situacijo, kontekst, namen in pristop izvajalca presojam ali se mi neka retorika ali stališče zdi primerno.

 

Povezava do prispevka
ĆAMIR reče pred 12 urami:

Gre se za artikuliranost. Zate, andrejus, je dosti jasno, da hodiš sem folk drkat v glavo, provocirat in trollat. Z nekim normalnim diskurzom pa lahko po drugi strani marsikaj dosežeš. Mi smo se na faksu (in to celo fakulteta in smer: leglo levičarstva) dosti normalno zgovarjali o splavih, na mizi so bila vsa možna raznolika mnenja. Dokler pa ti bo kot opici se veselje naslajat nad tem, ko mečeš koščke fecesa naokoli in se ljudem zaradi svojega dreka organsko gnusiš, pa ti bodo verjetno šerifi morili. Takle mamo 

Hjoj, a bom tu na Andrejusovi strani? :D

 

Lep primer "tabuja" je bila predstavitev Vodebove knjige na knjižnem sejmu. In bom že takoj omenil, da ne poznam ne knjige ne dela Vodeba, ampak si predstavljam, da je tipični predstavnik desnice, se pravi zakonska zveza je samo med moškim in žensko, družino sestavljata oče in mama, moški je lovec, ženska je matera ... No, to se je liberalni Ljubljani in tistemu pajacu Saviču zdelo vredno it motit in prekinjat, če se izrazim po tvoje "folk drkat v glavo, provocirat in trollat". Sem mnenja, da bi nek diskurz in argumenti imeli večjo moč in boljše sporočilo preostanku "ne tako napredne ljubljanske" Slovenije kot pa nekakšna najbolj infantilna oblika cenzure. 

 

Pač celoten Vodebov pogled je v prestolnici nekakšen tabu, čeprav se mi zdi, da precejšen del Slovenije verjame prav v te vrednote. 

 

Ampak potem smo pa vsako leto presenečeni, kako je Janša lahko spet na oblasti, če pa "v Ljubljani ni nikogar, ki bi volil zanj". facepalm.gif

uredilo bitje Avion
Povezava do prispevka
Avion reče pred 19 minutami:

Hjoj, a bom tu na Andrejusovi strani? :D

 

Lep primer "tabuja" je bila predstavitev Vodebove knjige na knjižnem sejmu. In bom že takoj omenil, da ne poznam ne knjige ne dela Vodeba, ampak si predstavljam, da je tipični predstavnik desnice, se pravi zakonska zveza je samo med moškim in žensko, družino sestavljata oče in mama, moški je lovec, ženska je matera ... No, to se je liberalni Ljubljani in tistemu pajacu Saviču zdelo vredno it motit in prekinjat, če se izrazim po tvoje "folk drkat v glavo, provocirat in trollat". Sem mnenja, da bi nek diskurz in argumenti imeli večjo moč in boljše sporočilo preostanku "ne tako napredne ljubljanske" Slovenije kot pa nekakšna najbolj infantilna oblika cenzure. 

 

Pač celoten Vodebov pogled je v prestolnici nekakšen tabu, čeprav se mi zdi, da precejšen del Slovenije verjame prav v te vrednote. 

 

Ampak potem smo pa vsako leto presenečeni, kako je Janša lahko spet na oblasti, če pa "v Ljubljani ni nikogar, ki bi volil zanj". facepalm.gif

Saj nisem rekel, da so opičji odzivi rezervirani ekskluzivno za Andrejusa in njemu podobne :D. Vodeba sem sicer kasneje dosti videval na knjižnem sejmu in njegovem štantu, ker je zraven njega razstavljala moja kolegica, in mu ni noben več težil. Čisto v miru je razstavljal tam in se pogovarjal s folkom. Ampak ja. Odziv tistih posameznikov na konferenci pa je bil opičji. Kar v bistvu potrdi mojo tezo, ne pa ji nasprotuje? :D

Povezava do prispevka
andrejus reče pred 9 urami:

v sloveniji ne sme bit diskurza o (razen ce zelis biti politicno mrtev in iz javnega zivljenja onemogocen)

1. splavu, ko se to zacne vsi progresivci zletijo sstolo in nate letijo vse mozne opazke (biti prolife no go)

2. holokavstu, Brscica so skoraj zjebali

3. evtanazija, sploh se o tem ne govori

 

1. kaj je tukaj za debatirat? pravila so zelo jasna in zelo dobro definirana. 

2. kaj bi rad tukaj debatiral? zakaj je pomembna točna številka v tem primeru? kaj bo dokazala? 

3. zakaj misliš da je to tabu?

  • Račka +1 1
  • Nekul -1 1
Povezava do prispevka
andrejus reče pred 10 urami:

 

v sloveniji ne sme bit diskurza o (razen ce zelis biti politicno mrtev in iz javnega zivljenja onemogocen)

1. splavu, ko se to zacne vsi progresivci zletijo sstolo in nate letijo vse mozne opazke (biti prolife no go)

2. holokavstu, Brscica so skoraj zjebali

3. evtanazija, sploh se o tem ne govori

 

5. Ne mn3 po zaslugi serifa SS o xy lobijih, ki jih baje ni. 
je pa knjiga o tem in sam ex papež pise, da so ga xy lobiji onemogocali.

 

Problem je ker imaš ekstreme na obeh straneh. Pa težko je imeti debato na način, ko nekdo ti pove xy razlogov zakaj je npr. splav ok, na drugi strani imaš pa en sam argument, ki se ponavlja ... bog tako pravi. Proti temu ne moreš. Poleg tega se pa ljudje počutijo še posebej ogrožene, ker ko rečeš, da bog nima prav ... napadaš še njihovo vero (in s tem na nek način njih). Pri holokavstu recimo jaz nisem vedel, da je Bršič  podvomil "zgolj" v številke. Tisto kar sem jaz videl, da so njegovi citati so kazali bolj na to, da je židevski lobij sproduciral to. Za evtanazijo pa imamo spet isti problem kot pri splavu. In ja v javnosti se temu izogibajo, ker mislim, da imamo mi preveč zaplankano družbo, ki ni dorasla taki debati. Ker na drugi strani imamo pa drug ekstrem, ki nasilno napadajo vernike.

Povezava do prispevka
Arbenowskee reče pred 18 minutami:

1. kaj je tukaj za debatirat? pravila so zelo jasna in zelo dobro definirana. 

2. kaj bi rad tukaj debatiral? zakaj je pomembna točna številka v tem primeru? kaj bo dokazala? 

3. zakaj misliš da je to tabu?

Valda da je za razpravljat o splavu, ker je ogromno stvari še nedorečenih in v sivi coni (sploh, če gledamo v svetovnem merilu), all in all pa bo kot moralno vprašanje vedno aktualen. Sam fora je, da ta tematika dejansko ni pretirano tabuizirana. Letno ti izide par knjig s to tematiko iz liberalnih in konzervativnih krogov, o njej se debatira na faksih, v bolnicah, verskih ustanovah, pišejo se diplomske in magistrske na faksih najrazličnejših smeri itd. Pač ja, ko pride do kakšne razprave v medijih, se ljudje pogosto razpičkajo, isto pod komentarji na random novičarskih strani, ampak diskurz na novičarskih straneh je že dolgo časa smeti :D

 

Pač Andrejusa nima prav že v osnovi: njegove izbrane tematike niso tabuizirane. Folk ga na forumu ne omejuje, ker se ne smemo pogovarjat o teh stvareh, pač pa, ker Andrejus res vidno provocira in se naslaja s svojimi pretiravanji in teženjem. Če bi imel človek namen resno debatirat, dvomim da bi ga kdo banal 

Povezava do prispevka

te teme niso noben tabu, že na gimnaziji smo pri psihologiji in sociologiji namenili ogromno časa temu, pa tudi ogromno ljudi, dela diplomske iz tega

 

sam bi prej rekel, da je ta tema že prežvečena ne pa, da je tabu

Povezava do prispevka
ĆAMIR reče pred 38 minutami:

Pač Andrejusa nima prav že v osnovi: njegove izbrane tematike niso tabuizirane. Folk ga na forumu ne omejuje, ker se ne smemo pogovarjat o teh stvareh, pač pa, ker Andrejus res vidno provocira in se naslaja s svojimi pretiravanji in teženjem. Če bi imel človek namen resno debatirat, dvomim da bi ga kdo banal 

 

Andrejus je dobil opozoril in so mu zbrisali post, ker je pojasnil kako dolocena skupina ljudi oz t.i. XY lobi deluje. O tem lobiju so nastale knjige. Dovoljeno mu je bilo pisati o tem na zaprtem delu foruma. Razglasen je bil za XYfoba.

 

Holokaust je v sloveniji ocitno tabu tema. Bernard Brscic je podvomil v stevilke. Celotni levi establisment in t.i. neodvisna RTV je konstantno o tem razpravljala vec tednov, ce ne ze mesece, Ocitno je to dogma, ki jo j etreba sprejeti. Splav! O spalvu se lahkov SLO govori samo ce se ga podpira. Ce zelis sproziti to tematiko tako, da poskusa zakonodajo okoli tega spremeniti te napadejo z vseh moznih levi trobil. Primer Tarce, ko je bila povabljena Norma Korosec in Angleca je bila razglasena za najnizji nivo novinarstva. Dejansko ljudem se odvzem apravica do izrazanja mnenja in do delovanja (v okvirih zakonodaje) da to menenje tudi v praksi uresnicijo. Evtanazija. O evtanaziji se sploh ne govori. Tema se prestavlja v neko prihodnost brez razloga. Zdravnik Radna je bil demoniziran, celo od kolegov, ker so se zbali za stolcek, ce bi ga podprli. Po vsej verjetnosti bo na sodiscu oproscen. Lep primer je tudi Vodeb. Ko na knjiznjem sejmu se mu je zgodila ulica.  Nek aktivist, placan s strani nas vseh preko davkov, mu je onemogocil dogodek. Namesto da bi javnost onemogocila Savica mu je dal cel oprav in ga opolnomocila. 

 

Recimo primer Nemcije. V Nemciji je diskurz o nacizmu tabu. Nesprejemljivo je kakrsnokoli razpravljanje o nacizmu.

 

Ta tema je nastala predvsem za to da se razpravlja o tem ali je sprejemljivo da obstajajo v sodobni druzbi tabuji javnega diskurza. Torej teme, na katere imas lahko samo en pogled. Revidiranje tega pogleda je nedopustno.

 

Berbasecks reče pred 19 minutami:

res slabe teme je dal naš Andrejus

 

resnično tabuizirana bi bila npr. debata : pedofilija kot spolna usmerjenost

 

Tudi to spada med tabuizirane teme.

Na pedofilijo imas lahko samo en pogled, vse ostalo je nedopustno.

uredilo bitje andrejus
Povezava do prispevka

To, da je bil tebi pobrisan post, nima veze s tabuji. Dobro veš, da si mučki provokator in serješ po forumu, pač ne vem, zakaj se moraš obnašat užaljeno in neki dramatizirat. Ne vem, zakaj ti je tako težko sprejet, da te ljudje po par letih praktično ekskluzivno shitpostanja ne jemljejo resno

 

Če je splav tabu, zakaj se potem o tem izdajajo knjige, organizirajo predstavitve teh knjig z debatami, pišejo diplomska, magistrska in doktorska dela, organizirajo okrogle mize na različnih fakultetah, se o tem debatira v okviru zdravstva, verskih ustanov ...? Ne vem, če tabu deluje tako

 

Romana Vodeba v to vlačit pa je tudi malo hecno, ker je tip shitposter par excellence in mu je verjetno vsa scena okoli njegovega nastopa izredno sedla. Govorimo o tipu, ki nalašč baita s seksističnimi izjavami, da bi dobil bodečo nežo ffs :D. Ne govorimo o nekem gospodu, ki je z dobrimi nameni napisal knjigo in bi rad debatiral o njej. Pač model je v bistvu Andrejus/VG stil, sam da se pač ni omejil na forumsko udejstvovanje, pač pa je svoje haranje zasnoval širše. Zakaj se podobni protesti ne dogajajo, ko na neki drugi konzervativni založbi predstavljajo neko knjigo z recimo temu konzervativnimi pogledi na življenje? Ker take predstavitve knjig so vsak mesec, a pač incident se je zgodil ravno pri top shitposterju Vodebu. Kakšno presenečenje :D

Povezava do prispevka

IMO je Slovenija kar OK kar se tiče odprtosti diskurza. Daleč daleč daleč pred kakimi ekstra konzervativnimi ali ekstra liberalnimi državami. Neka dosti zlata sredina IMO. Sicer bodo določeni topici poželi večji hate in hujše neodobravanje (pri liberalnem delu recimo splav, ki se omenja, pri konzervativnem kaj v zvezi z večimi spoli in da se mora otrok sam odločiti katerega spola je itd), ampak pogovarjaš se lahko dobesedno o vsem. Kar je po mojem edino pravilno.

 

Drgač je pa tudi meni nefer, da so ti izbrisali temo o gejevskem lobiju, Andrejus. Pa si mi totalen smrad od uporabnika :D Ker gejevski lobi definitivno je the thing, ne vem sicer koliko je formaliziran in do katere mere artikuliran, vsekakor pa obstaja določena mera povezovanja nekaterih vplivnih gejev - vsaj iz gospodarstva. Za ziher tudi v SLO, kolikor je meni znano.

 

Ne vem pa, kakšen ton pogovora si ubral v tistem topicu, evo.

Povezava do prispevka
andrejus reče pred 16 urami:

Znan je razvpiti primer Briscica, ki so mu zeleli podtaknit nacifasize, ker je podvomil v st. Zrtev Hololavsta. Ne v Holokavst ampak stevilo zrtev. Za Holokavst v SLO velja tabu javnega diskurza.

 

 

 

 

 

A mas kk citat tega razvpitega primera, ko je dvomil o stevilkah? Kr sam se ne spomnim, kolk vem je slo za tole:

Navedek

Nemški narod je žrtev židovskega vsiljevanja in kurjenja možganov s tako imenovano holokavstologijo. Sprašujem vas, kaj ima moja generacija Nemcev s Kajnovim znamenjem genocida, domnevnega, oziroma holokavstom. Dejansko gre za zelo perfiden način Židov, da so želeli, pravzaprav, nemški um zapreti, ustvariti kolektivno krivdo in ustvariti načrt raznemčenja, razfrancozenja, razangleženja. In vzpostaviti to multikulti distopijo.

 

nobene stevilke not ne vidim.

 

Dalje pa, v bistvu zlo podpiram desnicarsko ljubezen do svobode govora, zelim si samo, da bi bla se mogoce za odtenek bolj...

Torej ce Brscic rece, da je nemski um zrtev zidovskega vsiljevanja holokavsta, zakaj potem recimo jaz ne smem rect, da je to antisemitizem?

 

in nenazadnje, tu je IMO bistvo problema. Ni namrec jasno, kj ti pojmujes s tem, da se "ne sme govoriti"?

A to, da nekdo potem te napade z nasprotnim mnenjem, al te "okarakterizira z najslabsimi etiketami"?

 

torej, ce prav stekam, bi tebi moralo bit dovoljeno, da izrazas vsakojaka mnenja, pol ko jih pa kdo napade, pa to ni ok, ker kao omejuje tvojo pravico, da govoris neumnosti, brez da bi jih kdo problematiziral?

Povezava do prispevka

ena tabu tema, 

 

a je moralno sprejemljivo, da moski, ki gre v Andiamo fukat, pa ponesreci zapolodi eksoticno prostitutko, potem zenski prepreci splav, ker zeli sam sprejeti otroka v svojo obstojeco druzino, ker sledi zdravim moralnim vzgibom?

 

ali lahko moski ob takem primeru le nemo gleda, medtem ko si eksoticna prostitutka isce moznost nelegalnega splava? ali je potem dejansko sokriv umora?

 

a je kondom dejansko umor (nerealiziran angel)?

 

 

 

P.S. a tole muslimansko jokanje je posledica nabijanja v temi o nevladnih organizacijah, more bit?

LP

 

 

Povezava do prispevka
GigiGovedina reče pred 2 minutama:

nobene stevilke not ne vidim.

 

Ja ne gre  za stevilke ampka sa "perfiden nacrt zidov"

Tukaj sem zamesal.

 

Kje je tukaj zanikanje holokavsta?

Zakja bi ga medij in levosucni, ki itak tagovarjajo teroriste palestinske,  na vsak nacin proglasili za antizidovski element. Vsakdo, ki bo podvomil v SLO o holokavtu bo delezen javnega linca.

 

Navedek

torej, ce prav stekam, bi tebi moralo bit dovoljeno, da izrazas vsakojaka mnenja, pol ko jih pa kdo napade, pa to ni ok, ker kao omejuje tvojo pravico, da govoris neumnosti, brez da bi jih kdo problematiziral?

 

Ze sam govor o neki temi je problematiziran.

Recimo: zelim sprmembo zakonodaje glede splava - ze sam govor o tem bo problematiziran. Abortivi lobi se bo spravil name na vse mozne nacine.

Povezava do prispevka
andrejus reče pred 16 urami:

Opažam, da se v sodobni družbi pojavljajo tabuji o katerih se v javnosti ne sme govoriti. 

 

Ce zacnes pogovor o dolocenih temah te varuhi okarakterizirajo z najslabsimi etiketami (fasist, nacist, entisemit ipd). 

 

Znan je razvpiti primer Briscica, ki so mu zeleli podtaknit nacifasize, ker je podvomil v st. Zrtev Hololavsta. Ne v Holokavst ampak stevilo zrtev. Za Holokavst v SLO velja tabu javnega diskurza.

 

V SLO je recimo tabu abortus. Za zagovornike je debata okoli abortusa zakljucena in ta tema ne sme vec na mizo. Ena takih zagovornic tabujev javnega diskurza je clanica NVOja 8. marec. Mizz Kovac.

 

Celo na mn3 se je pojavil tabu javnega diskurza. Pred kako uro me je razvpiti šerif SS opomnil da xxx pa ne bo trpel. Sicer lahko o tem pisem na zaprtem delu foruma, na javno dostopnem pa ne. Tabu javnega diskurza par excellence.

 

Dejansko gre za novonastale družbene dogme v katere ne smemo podvomiti. Prehajamo v somrak človeške misli. Diktat politićne korektnosti.

 

No kaj vi mislite, a podpirate take tabuje?

 

 

Se ne strinjam s tabo.

Mogicevte danes okarakterizirajo in dobis kak begativn odziv na to ce zagovarjas nacifasisticne ideje. Po drugi strani, vcasih ce si pregladno zagovarjal kaksne politicne ideje ki komu niso bile vsec, so te tudi zaprli ali ubili.

Glede drugih zadev pa tudi,dosti bolj svobodno lahko podpiras homoseksualnost, droge, seks, zenske v minicu nihce ne bo obsojal vec, pirsingi, tatuji...

Jaz mislim da je ravno danes najvecja svoboda izrazanja. 

Bom rekel tako, pravice so nezimerno zrasle. Pojavi se pa problem, ko pravice enega kolidirajo s pravicami drugega. 

Recimo ja, nacionalisticne ideje, lahko zagovarkas da mora imet nek narod glavno besedo pri vsem v svoji drzavi, po drugi strani lahko to pomeni da nekdo ki ni del tega naroda izgubi vse pravice...

Abortus podobno, nekdo bo rekel mati ima pravico odlocat o svojemntelsu, drug bo rekel otrok ima pravico zivet...

Tako da ja ene stvari so tezje. Druge, recimo da se lahko dva homoseksualca porocita je lazje, ker s tem nekomu ne zmanjsuje pravic, razen mogoce to, da pac more gledat oz tolerirat obstoj tega...

Povezava do prispevka
andrejus reče pred 8 minutami:

 

Zelo prijazno

 

Seveda quotano brez dela, kjer ti potrjujem, da imaš prav, in brez smajlija. In potem se čudiš, da si mi smrad?

 

Evo prov vidim scenarij

 

Uporabnik A: Bil sem v Izraelu, kjer sem videl veliko aškernazijev.

 

Andrejus: 

Navedek

Bil sem v Izraelu, kjer sem videl veliko nazijev.

To ste vi levičarji, povsod vidite fašizem, tudi tam kjer ga absolutno ni, da vas ni sram

uredilo bitje Galko
Povezava do prispevka

Kakršnakoli cenzura glede katerekoli teme je vsaj zame nedopustna.

Zastopim, da so lahko na določenih platformah določene teme prepovedane, ampak to se naj napiše v disclaimer, ne pa da te za nazaj nek organ iz pozicije moči utiša ker se njemu tako zazdi.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...