Skoči na vsebino

[multi] Civilization VI


Priporočeni prispevki

Jaz imam samo osnovno verzijo in uživam 100 na uro, je pa res, da je to tak time sink :S Nekih youtube kanalov niti ne rabim, mi je to skregano z mojo filozofijo uživanja ob igranju, igram pa civo že od 1 naprej, v kombinaciji z vsemi možnimi sid meierjevimi zadevami.

 

Je pa moj default setting marathon speed zato niti ne vem, če se mi splača probat kak multi game :(

Povezava do prispevka
Lunco reče pred 8 urami:

Se mi zdi, da je kr neki igralcev, da mamo lahko že novo temo. Jst mam v petki 1000 ur pa v šestki 200 ur, tko da lahk kej razložim, če kdo rabi pomoč. Sm v prejšnji temi linku 2 videa od decent Youtuberjev. 

Fino. Že par dni se spravljam začet, ampak bi rad prej končal eno avanturo, ki jo trenutno igram. Mislim, da bom danes ali pa zadnje jutri končal pa grem v Civo pogledat. Sigurno bom kot začetnik rabil kak nasvet.

Povezava do prispevka

Civ 6 sem nabavil nekaj mesecev nazaj na ps4. Največ sem itak igral 2 in 3. 4 malo, 5 skoraj nič.

 

Prvo igro sem šel s Španci. Vse lepo in prav. Neki Bušmani delajo pizdarije po mapi, samo nam jih je ratalo držat nazaj, kakšen uspešen protinapad, ni panike.

Dokler iz drugega kontinenta dobesedno ne uleti cela armada ruskih apostolov. V roku nekaj potez so zmagal, ker so konventiral vse kar je možno. Izredno zasedanje ZN ni pomagalo nič.

 

 

Drugo sem šel pa nalašč z Rusi. To je bila maratonska igra. Prvo srečam Kleopatro in kmalu postanema prijatelja in tako do konca igre. Potem še Roosevelta in tudi tu postanema zaveznika.

 

Potem se pa začelo. Se širim, ni da ni, dokler ne postavim Moskve na eni strani ožine, na drugi pa Španska Sevilla. Seveda sma se že grdo začela gledat. Medtem ene Indijance(pojma nimam zdaj kaj so bli, vem da težijo, ker sem onesneževal okolje), napadejo Egipčani, jaz grem zraven in na koncu jim ostane eno mesto na enem otoku. On prosil za mir jaz se nisem dal in zavzamem. Adijo, bil si najšibkejši člen.

 

Vmes se seveda odkrije tudi drugi kontinent z Brazilci, Korejci in Nizozemci. S Korejko ratama bffa, Brazilci so podobno ko Španci neki zamorjenci, Nizozemka me pa denounca vsak turn, ker ne trgujem z njo wtf. Malo spammam apostole in Egipt in ZDA postanejo pravoslavci. Potem počasi Španci in grem na drugo celino. Spreobrnem ene pol celine ko Španci neki začnejo pizdit, da mam preveč enot tam in napadejo.

 

Ok, whatever. Artilerijo ipd v Moskvo, okoli morske enote, da me ne bi kje presenetili. Začne se obstreljevanje med Sevillo in Moskvo. In traja in traja. To je bilo že v moderni dobi in smo že imeli mitraljezce ipd. Obstreljujem jim Sevillo, oni pošiljaji enote katere večinoma že na morju uničim, tu in tam jim rata po drugi strani kaj notri dobit samo ni panike, ker je vmes ally mestna državica. Končno ima Sevilla uničeno obrambo in vkorakamo notri. Svet je na trnih, izredno zasedanje ZN. Vse pade v vodo, ker smo z ZDA, Egiptom in Korejo zavezniki.

 

Potem pa opazim, da je nekaj polj severno prestolnica Madrid z zalivom in lepim dostopom do S. morja. Malo cincam a bi al ne bi in začnem ofenzivo na Madrid. To je bilo že pa krepko v moderno dobo in je bila atomska oborožitev že opcija, samo sem se zaenkrat zadrževal. Končno mi uspe zasesti Madrid. Čez turn ali dva se zmenima s Špancem za mir in hvala lepa in lp.

 

Tukaj sem opustil možnosti za religiozno zmago in šel na science. Vmes zmagam par športnih iger, največ pomoči dam prizadetim področjem ipd in sem tudi na diplomatic lestvici blizu zmage.

 

Seveda pa Wilhelmina, nizozemska kurba, ne neha težit, ker z njo ne trgujem. Pizda glupa. Korejka itak že v vojni z Brazilci, sem pa začel pošiljati enote pred obalo Nizozemcev. Dobesedno mel sem jo zadosti in pošljem tudi polno jedrskega arzenala pred njihove obale. Podmornice, križarke, dve letalonosilki, v ozadju so pa čakale kopenske enote. 

 

Prve križarke začnejo obstreljevat Eindhoven. Vojna se je začela(spet). Wilhelmina znori. Korejko podkupim v vojno z Nizozemci, samo so bli preveč zaposleni z Brazilci. Po dolgi potrpežljivi bitki Eindhoven pade. Izgube precej hude in zato sem bil v precepu, zasesti ali izbrisati? Izbrišem z obličja Eindhoven. Počasi padejo in so izbrisana tudi ostala mesta. Na koncu ostane Amsterdam. In jebiga, vržem termonuklearko. Nizozemci padejo.

 

Nekaj časa še držim mesto, samo so začeli Španci nekaj rožljati z orožjem in pošljem vse enote nazaj, Amsterdam pa se spunta in ga zavzamejo Korejci. Ok, no biggie.

 

Svet je v stanju miru. Aja, ni, Egipt napade ZDA. Ma pizda matrna, 4000 let al koliko ni bilo vojne na moji celini zdaj pa to. Tu se mi ni dalo več nič in seveda ne grem zaveznikov napadat naj se tam med sabo. Tolkla sta se itak zgleda zaradi Filadelfije, ker je nekaj časa bila Egipčanska, nekaj pa Ameriška.

 

Utrdim enote na mejah in pičim ful force v gradnjo vesoljskih projektov. Tu sma bila izenačena s Kleopatro, sam da jo napadem ni šans, ker sma imela polno mest tik ob mejah in bi oba najebala totalno. Egipt pa Zda pa malo vojne malo miru.

 

Aja tu je še pametno omenit, da sem v zadnjem stadiju globalnega segrevanja in je večina obalnih področij pod vodo, lakota preti takim področjim, ledu skoraj ni več. Jaz k sreči zagradil večino obale in ni take panike. Industrija pa še kar šopala na polno, co2 ni in ni zmanjkalo. Puščave so se razširile, čedalje več naravnih nesreč, še posebej šuš in lakote, jaz pa vedno zmagoval v št. pomoči dane prizadetim narodom in sem se tudi v diplomaciji bližal zmage.

 

Tu sem se zgleda zameril Kleopatri in ni več hotela obnovit zavezništva. Ok, bitch. Isto Korejka. Babe pač. Edino Roosevelt še vedno isti bedak. No ajde, glede na to da sem uničil Zemljo jim ne zamerim.

 

Bilo je mirno obdobje, na ZN srečanjih niso nikoli več volili meni v prid, jebiga. Kurim koln, jezovi zaenkrat branijo pred vodo me, šopam rakete v vesolje.

 

In potem šok. Zmaga wtf. In vidim, da sem dobil še zadnjo točko za diplomatsko zmago. Prav tisti wtf, počutil sem se praznega. 

  • Na jagodo +1 1
  • Za crknit smešno +1 2
Povezava do prispevka

Evo še tri premagane civilizacije oddaljen od prve zmage na Immortal z random voditeljem. 

 

Sam to bom rekel - Nubijci so OP. Sosedov (in to jebenega Shako Zulu, top 3 vojaške civilizacije) nisem tako brutalno povozil niti s Perzijci dve težavnosti nižje. Tko turn 20 lepo v miru pečeš ribe na ognju in se ravno učiš delati lončeno posodo, o poglej poglej sem notri lahko zlijem okusno hladno vodo, komaj čakam da to povem poglavarju, tudi zvezde so mi iz dneva v dan bolj jasne, iz nas pa še nekaj bo... Nakar ti iz džungle poskače deset vreščečih archerjev z višjim DMG-jem kot katerakoli melee enota v tistem času, extra movementom in z built-in 50% hitrejšim pridobivanjem izkušenj. Ki jih potem, ko pridobiš za faking 4 levele izkušenj že na prvem sosedu, nadgradiš na samostrelce in topove v kasnejših dobah. In iz njih narediš bataljone in armade. Z God of the Forge panteonom in z Agoge vojaško politiko sem šopal lokostrelce s hitrostjo 1 unikatna enota na 2 turna v pradavnini.

 

1

unikatna enota

na

2

turna

v

pradavnini.

 

Jup, zelo bo fer fajt, in za brata Šako in za vse ostale :D

uredilo bitje Galko
Povezava do prispevka

Kak setup pa igraš? 

 

Jz igram diety, standart speed, small map, pangea, disaster pustim na 2, apocalypse pa ne igram.

 

hitrost sem ponavad online, potem sem ugotovil da je igra bolj zanimiva na standart speed, (ker so enote dlje relevantne in nasploh mislim da se celoten način igranja spremeni), mapa pangea, small,.

 

Men so nekak najljubše: Turčija, Nemčija, Koreja, Švedska, Kanada po novem še Grand Kolumbija.. Na faith nikol ne igram, ker mi je snooze fest in nasploh mi je kr neki faith sistem v civ 6 (5 in 4 so mi mele bolš to narjen)

Povezava do prispevka

Težavnost: Immortal

Speed: Standard

Map: Shuffle

Map size: Standard

Leader: Random

 

Sede mi, da je vse čimbolj random, tako da mi je igrica vsakič na nek način nova in ostane dlje časa sveža. Isto kot mlada ženska v hladilni skrinji. Je pa minus, da vsakič na novo spoznavaš civ ki ti ga dodeli comp in je se na začetku malo loviš 

 

Zaenkrat so mi bile najbolj zabavne cive Mali, Indonezija in Kupe, karkoli že je on (Polinezija?). Z nobeno od teh nisem zmagal, u bistvu sem dobil res kvalitetno po pički z vsako od teh treh hehe, mi imajo pa najbolj unikatne mehanike do zdaj. Tko res hudo lastno identiteto imajo, povsem drugačno kot kaka klasična civa tipa Kitajska, Nubija, Španija, Rusija, Brazilija, Perzija itd, ki mi jih je tudi dodelil comp na random.

 

Pizda, Kupa te vrže sredi ocena pa se ti jebi in plavaj, kamor češ, z na polno razvitom sailingom, ekstra emarkmentom in mega bonusi, če se sploh ne dotikaš narave oziroma samo nažigaš naselbine po svetu. Dobesedno je najbolj viable strategija, da pustiš vse skupaj pri miru, daš folku čas in mir da se ga razplodijo ko zajci, jih razpošlješ po svetu naseljevati nova "mesta" in gledaš, kako vse skupaj samo raste. Potem pa tvoj sosed poseka eno drevo pa sam nož v roke, pička ti materina modelček a tko se bomo zdej šli al kaj

 

Mali ima brutalne minuse na produkcijo, nič od nič, prov vidiš ene boge zamorce sredi puščave ko probajo skupaj postaviti tri opeke iz blata pa se jim vedno spodsuje ta spodnja... Potem pa zapokajo tako brutalni bonusi na trading in gold in vidiš da imaš možnost direktnega kupovanja stavb in samo služiš mega keš in kupuješ vse kar leze in gre in odpreš google in vidiš da je bil njihov leader Mansa Musa najbogatejši Zemljan / lastnik največje količine zlata na svetu pa samo avadodo avtorjem kok so naredili cool civilizacijo.

 

Indonezija pa itak brez besed, modelom fukneš 1 tile sredi ocena, direktno rabijo samo 1 jeben tile zemlje sredi ničesar... Pol pa pogledaš isti tile čez 30 turnov pa sam tko največje velemesto, milijavžent hrane in produkcije in housinga od njihovih vodnih vasic pa si sam tko wtf. Jebene vodne žuželke ffs

uredilo bitje Galko
Povezava do prispevka

Igral 2x s Kupetom ker mi je cool lik, 2x zapored mi je comp fuknil jebeni Pangea map in je totalna borba z mlini na veter, pismo se settlaš s prvim mestom, narediš dva mova ob obali proti džungli, cing cing, lep LP Montezuma pozdrav in že takoj iz prve živčen ko prasec, ker tvoji ribiči nabirajo želve ki jih on še ne zna, sinko še en tak neznan amenity vidim pa kr začnite razmišljat kaj boste oblekli ker bodo prišli bratje eagle warriors malo od bližje pogledati tele vaše ribiške čolne - v obeh igrah :D  Očitno bo treba malo pocheatati in pač izbrati islands map, ker tele celinske mape na random so pa pretežke, sorry.

 

Obrnil z Nubijci na Immortal, yaaay. Zelo standardna domination igra, nič novega, ampak vseeno še kar fun. Morda se nekoč lotim še Diety težavnost z neko S-tier vojaško civilizacijo tipa Zulu / Azteki, imam občutek da bi dejansko lahko obrnil zadevo, glede na to, kako je AI glup ko prode do borbe...

Povezava do prispevka
Dono reče Pravkar:

dobu sm free na epicu. 

probal 10min in zbrisal. 

A se moram prisilit 2 uri špilat, da rata kul? Ta turn game način mi nekako ne sede. Isto sem Divinity Original sin špilal samo 15min. 
 

Ej jaz se tudi lep čas spravljam že. Samo tutorial sem dal skozi. Ampak vem, da bi mi dogajalo full, ne vem pa če mi je ure in ure osnov se za učiti.

Povezava do prispevka
Dono reče pred 8 urami:

dobu sm free na epicu. 

probal 10min in zbrisal. 

A se moram prisilit 2 uri špilat, da rata kul? Ta turn game način mi nekako ne sede. Isto sem Divinity Original sin špilal samo 15min. 
 

Potem kr obvoz, ker ce bos padu noter si fucked up :D ta game je res ultimate time consuming, ce so ti seveda potezne strategije ok. 
Ghandi ga pa itq zmaga, zmeri ko sm igral, se je neki vzigal, ena nukica ga naredi podloznika.

uredilo bitje tiesto
Povezava do prispevka

Bom kr tu vprasal, ker se mi ne da googlat...recimo da mas hex dva futra, stiri produkcije pa recimo neki faith se zraven al pa gold. Pol se odlocis, da das gor recimo campus al pa fabriko...kaj se zgodi pol s toto basic produkcijo, ki je na hexu? Zgine al ne zgine? Delno zgine?

 

Povezava do prispevka

afaik, tkoj k postavš district se ne upoštevajo atributi tila.. izjema je, če so gor resoursi, ki se ti še vedno akumulirajo.. npr da se kasneje zgodi da je bil uranij pod tvojim campusom se ti akumulira, ampak polovično kot pa z improvmentom.

 

A se sam men zdi al je še kdo ugotovil da so barbari velilk bolj agresivni/nadležni/močni od tega mini dodatka? AI-ju prov mesta rušjo.. V early game-u včas (z izjemo  vojaško agresivne igre) ni blo treba neki vojske met, razn par archerjev, zdej mi pride tko po 5 courserjev pa 3 crossbownmani, pa se jebi xD

 

Za Gandhi meme sem nekje prebral da naj bi v eni zgodnejših civ igrah želel ga nardit najbolj miroljubnega in mu dal aghresivnost pod minimum, nakar se je zabugal da je mel nasprotni učinek. Ker se je razvijalcem zdela ideja tko zavabna naj bi zadevo pustil v špilu, zato je Gandhi tko rad grozi z nuki..

Povezava do prispevka

Mi lahko kdo razlozi kako naj bi zmagal culture victory? Sem si prebral na netu ze mnogo pa sploh ne razumem sistema.

 

Imam ogromno culture pointsov na rundo (mislim da like 600), in pa tourism points (mislim da 300+, pogledam naslednjic ko zazenem).

 

Tisti culture victory screen je tako jebeno confusing, nic mi ni jasno :D

Povezava do prispevka

Pomaga seveda če maš kako civo k ma mega bonuse za culture.. recimo Švedka ma da so avtomatsko muzeji themani + njena unikatna knjižnica :wub:. Sicer jih pa pri drugih civah "na roke" prestavljaš da postanejo themani, kar pomeni dvojne pike. To nardiš da potrebuješ v eni stavbi iz istega obdobja (npr classical) imet stvari od različinih virov (npr: barbar, grčija, švedska).  potem je tu še governer Pingala z odličnimi bonusi in si hitro pri visokih številkah kulture.

Najlažje z rock bandi... Z national parki naj bi blo tut menda na izi, sam še nisem sprobov... akumuliraj faith, nabavi rock bande, men se zdi najbolš promotion da majo +2 lvla na culture districtih in pol sam šopej...

Kak Cristo Redentor wonder recimo zelo pripomore. Odlično se dopolnjuje z Eiffel-ovim stolpom in potem nardiš ogromno seaside resortov.

Povezava do prispevka

Jah mam kar zelo visoke tocke kulture, ampak imam obcutek da mi tisti cultural victory score komaj da kaj gre gor.

 

Mislil sem bolj v smislu kaj sploh naj bi pocel za culture victory? Kaj je point?

Recimo vrzem rock band v mesto nekoga, in mi napis, nevem, +750 tourism, ampak tourism per turn ostane isti, nekega skupnega "tourism points" pa sploh ne vidim. Sploh ne razumem kako deluje sistem.

Povezava do prispevka

Cultural victory je mal neituitivno poimenovan, mogu bi bit tourism victory. Zmagaš dejansko tako, da maš veliko produkcijo turizma na turn, premaguješ pa vbistvu kulturo od enemijev. Nabijanje kulture je torej tudi obramba, če gre kakšen AI tak victory, zato ne smeš zanemarit kulture (watch out desničarji), če greš science. 

 

Torej nabereš turizem (vglavnem great works, kakšni improvementi in wonderji), pol maš pa razne modifierje iz tehnologij pa tudi od bolj cultural civilizacij, ki pospešijo proizvodnjo turizma. Vpliva pa tudi, če maš z vsemi open borders, trade route, skupno religijo in najbrž še kaj (če prekineš take stvari, se je tudi lažje braniti proti AI, ki gre cultural victory). 

 

Tle je res v nulo razloženo: https://www.eurogamer.net/articles/2018-11-16-civilization-6-culture-victory-explained-how-to-earn-foreign-tourists-domestic-tourists-and-tourism-in-civ-6-4879

uredilo bitje Lunco
Povezava do prispevka

Cultural victory je ful cool, ampak je daleč najbolj zahojena mehanika ja. Sem imel tudi sam kar probleme z razumevanjem celotnega koncepta (@Lunco verjetno zato, ker sem desničar), ampak zdej kr gre. Če greste na culture victory ne spregledat rock bandov v zadnji tretjini špila. So namreč pošastno močni, skorajda OP, oziroma dejansko so povsem OP,  če vam uspe katerega od bandov spraviti na 3rd promotion in uspete dobiti prave promocije (ali jih direktno izbirate z nekim policy cardom). +2 promotion on wonder tiles, 50% turism to gold, convert cities to religion = na enem samem koncertu +15.000 turizma, +7.500 golda pa še konvertiraš jim mesto. Sploh ni broken :D:D

 

Evo glih sem s Kupejem naredil cultural victory na Immortal. Fun igra ko svinja, Kupe je BOG za culture oziroma je overall res petarda od leaderja, ko enkrat izbereš malo bolj "otoško" mapo hehe. Je malo bolj kisel vojaško oziroma zelo kisel produkcijsko, tako da kak space race odpade, ampak potem pa več kot delivera na culture strani, na fleksibilnosti, na sick sposobnosti generiranju hudega golda in na nori sposobnosti naseljevanja kjerkoli (samo še Indonezija je bolj huda, kje pa ti modeli lahko postavljajo mesta je pa insane).

Povezava do prispevka

Kaj pa je fora da je v kasnejsih delih igre nenormalno tezko sesut in zavzet mesto? Defense je nenormalen. Celo z najbolj upgrejdanimi siege uniti traja sto let. Edino kar je res efektivno je letaliste nekje blizu in bombardiranje. Sam to traja noro dolgo, da naredis letaliste in par bomberjev za vsako naslednje mesto.

 

@Galko Kaj je drugace "convert cities to religion".

 

Kako sploh ta religija deluje, to mi tud ful ni jasno :D

 

Naprimer vedno meni uletijo neki modeli in razsirijo religion v mestu, in potem tudi ce naredim tiste spreaderje lahko sirim samo njihovo?

Ce so ze 4 obstojece religije v obstoju, lahko se vedno ustvaris svojo?

uredilo bitje Gost
Povezava do prispevka

Enkrat sem samo spilal na zmago s pomocjo religije (pa se to po nakljucju), tak da nimam pojma v bistvu, ampak kolko sem pogruntal mors pac na turn cimvec faith-a generirat, da kupujes one verske enote in ko je vecina mest na karti pod tvojo vero, si ga zmagal. In a nutshell bi reko. Drgace mas se pol tu pantheon, ko ti pomaga z plusi, pa se seveda wonderje in tiste great persons.

 

Navedek

 

Naprimer vedno meni uletijo neki modeli in razsirijo religion v mestu, in potem tudi ce naredim tiste spreaderje lahko sirim samo njihovo?

 

Ne vem ce obstaja kaka druga metoda, jaz sem to resil tak,da sem naredil svojo versko enoto v enem mestu, ki je mel mojo religijo in sem ga pol poslal v svojo mesto retakeat vero. 

 

Morm enkrat ko bo cajt si malo bolj prebrat o tem, ker se nisem nic poglabljal kaksna je razlika med temi verskimi enotami in kako jih najbolj efektivno uporabit. Apostol je menda dober, da dodas en feature al kak se rece k pantheonu, pol tud nisem tocno postekal kaj je prednost ce startas inkvizicijo, itd...

 

Lahko pa kaki Civ6 majster tu naredi en mini guide, bi bilo prav fino. :)

 

 

Povezava do prispevka

 

 

Religija deluje zelo podobno kot denar v igrici :) Generiraš XY vere per turn, z njo pa kupuješ verske enote (ali pa tudi districte / stavbe, odvisno od različnih abilityjev / bonusov). Koliko vere per turn "zaslužiš" je odvisno največ od tega, koliko imaš verskih stavb (holy site -> shrine -> tempelj -> specializirana verska stavba) in kje je postavljena (najboljša pozicija je načeloma med hribi, podobno kot campus), vpliva pa na generiranje vere še polno drugih zadev (pokroviteljstvo verskih mestnih državic, različna naravna čudesa, wonderji, določeni tile improvementi itd). Glede na to, koliko vsako mesto generira vere, potem to mestu tudi "pritiska" z vero na ostala mesta, lasta in tuja. 

 

Vero najbolj učinkovito širijo verske enote. Misionarji lahko vero samo širijo. Apostoli lahko širijo vero, imajo različne upgrade ampak samo 1 upgrade per apostol (nekateri od njih so sick) in kar je najbolj važno, lahko napadajo apostole, guruje ali misionarje od ostalih civilizacij (misionarji in guruji se lahko samo branijo, ne pa tudi napadajo). Sploh fino je, da ko ubijejo misionarja, vsa mesta okrog, ki "vidijo" kako je tvoja vera bolj cool, močno "izgubijo" vero od premaganega misionarja in pridobijo tvojo vero. Torej če z Bogom v srcu štihneš misionarja ravno lepo pozicioniran med štirimi mesti, boš naredil za boost tvoje vere več kot bi ga lahko s tradicionalnim širjenjem. Potem imaš pa še guruje, ki vere ne širijo niti ne morejo napadati, lahko pa 3x pozdravijo vse verske enote okrog njih. Verske enote se sicer lahko healajo tudi v domačih verskih zgradbah.

 

Če ti comp converta mesto, potem tvoje mesto generira vero od compa / izdeluje verske enote njegove vere, ja. 

 

Versko zmago dosežeš v trenutku, ko je tvoja vera dominantna v vseh civilizacijah, ki so še v igri. Nekaj jih convertaš pasivno (torej ker na njih "pritiska" vera iz tvojih mest), večino je treba pa kar aktivno, torej z apostoli in misionarji. Meni je najbolj dolgočasna metoda zmage, pač samo šopaš mlade poskočne duhovnike in laufaš po mapi.

 

Static reče pred 1 uro:

Ma pri meni je fora da vedno naredim pac pantheon, ampak se nikoli zaenkrat nisem ustvaril svoje religije. Vedno pac koncam igro brez da bi jo ustvaril :D

 

Da lahko ustvariš svojo religijo, rabiš najprej dobiti Propheta. Propheta potem "aktiviraš" in razviješ vero. Nato pa potem lahko še 2x z apostolom še dodatno upgradaš vero z novimi beliefi. Nekateri od njih so res hudi in kr zelo upravičijo velik investment v razvoj religije. Recimo eden od beliefov ti generira toliko kulture kot ti je generirajo verske stavbe, kar ti efektivno omogoča, da skozi špil sploh ne delaš Teatrov, spet nek tretji (Crusade) ti da insane +10 combat strenght proti enotam, ki so tvoje vere (torej ki si jih prej konvertiral) itd itd. Religion je lahko dosti sick, ampak rabi ful investmenta.

 

Če bi kdo videl brutalno generiranje vere v akciji priporočam Petra Velikega (bolj tradicionalen gameplay in overall noro močna civilizacija) oziroma za še bolj insane faith generation, brata zamorca & malijsko legendico Mansa Muso (popolnoma odbit, carski civ, ki temelji na BRUTALNO močni veri če si nastanjen v puščavi in najbolj insane generiranjem golda v špilu... ....v zameno za to, da je production praktično neobstoječ, modeli rabijo 5 turnov da nataknejo motiko na kol, tko dobesedno samo stinkajo na puščavskem soncu, molijo in štejejo keš).

Povezava do prispevka
Galko reče pred 1 uro:

 

 

Religija deluje zelo podobno kot denar v igrici :) Generiraš XY vere per turn, z njo pa kupuješ verske enote (ali pa tudi districte / stavbe, odvisno od različnih abilityjev / bonusov). Koliko vere per turn "zaslužiš" je odvisno največ od tega, koliko imaš verskih stavb (holy site -> shrine -> tempelj -> specializirana verska stavba) in kje je postavljena (najboljša pozicija je načeloma med hribi, podobno kot campus), vpliva pa na generiranje vere še polno drugih zadev (pokroviteljstvo verskih mestnih državic, različna naravna čudesa, wonderji, določeni tile improvementi itd). Glede na to, koliko vsako mesto generira vere, potem to mestu tudi "pritiska" z vero na ostala mesta, lasta in tuja. 

 

Vero najbolj učinkovito širijo verske enote. Misionarji lahko vero samo širijo. Apostoli lahko širijo vero, imajo različne upgrade ampak samo 1 upgrade per apostol (nekateri od njih so sick) in kar je najbolj važno, lahko napadajo apostole, guruje ali misionarje od ostalih civilizacij (misionarji in guruji se lahko samo branijo, ne pa tudi napadajo). Sploh fino je, da ko ubijejo misionarja, vsa mesta okrog, ki "vidijo" kako je tvoja vera bolj cool, močno "izgubijo" vero od premaganega misionarja in pridobijo tvojo vero. Torej če z Bogom v srcu štihneš misionarja ravno lepo pozicioniran med štirimi mesti, boš naredil za boost tvoje vere več kot bi ga lahko s tradicionalnim širjenjem. Potem imaš pa še guruje, ki vere ne širijo niti ne morejo napadati, lahko pa 3x pozdravijo vse verske enote okrog njih. Verske enote se sicer lahko healajo tudi v domačih verskih zgradbah.

 

Če ti comp converta mesto, potem tvoje mesto generira vero od compa / izdeluje verske enote njegove vere, ja. 

 

Versko zmago dosežeš v trenutku, ko je tvoja vera dominantna v vseh civilizacijah, ki so še v igri. Nekaj jih convertaš pasivno (torej ker na njih "pritiska" vera iz tvojih mest), večino je treba pa kar aktivno, torej z apostoli in misionarji. Meni je najbolj dolgočasna metoda zmage, pač samo šopaš mlade poskočne duhovnike in laufaš po mapi.

 

 

Da lahko ustvariš svojo religijo, rabiš najprej dobiti Propheta. Propheta potem "aktiviraš" in razviješ vero. Nato pa potem lahko še 2x z apostolom še dodatno upgradaš vero z novimi beliefi. Nekateri od njih so res hudi in kr zelo upravičijo velik investment v razvoj religije. Recimo eden od beliefov ti generira toliko kulture kot ti je generirajo verske stavbe, kar ti efektivno omogoča, da skozi špil sploh ne delaš Teatrov, spet nek tretji (Crusade) ti da insane +10 combat strenght proti enotam, ki so tvoje vere (torej ki si jih prej konvertiral) itd itd. Religion je lahko dosti sick, ampak rabi ful investmenta.

 

Če bi kdo videl brutalno generiranje vere v akciji priporočam Petra Velikega (bolj tradicionalen gameplay in overall noro močna civilizacija) oziroma za še bolj insane faith generation, brata zamorca & malijsko legendico Mansa Muso (popolnoma odbit, carski civ, ki temelji na BRUTALNO močni veri če si nastanjen v puščavi in najbolj insane generiranjem golda v špilu... ....v zameno za to, da je production praktično neobstoječ, modeli rabijo 5 turnov da nataknejo motiko na kol, tko dobesedno samo stinkajo na puščavskem soncu, molijo in štejejo keš).

 

Tnx za info!

 

Kako pa dobis tega Propheta?

Povezava do prispevka

Generirati rabiš veliko faith points per turn. Lahko klikneš na great people zavihek in vidiš, kje si. Ampak pazi! Čimprej ga moraš začeti rekrutirati (torej asap dobivati faith points, torej asap postaviti holy site), ker jih je omejeno število! Če igra 8 civilizacij, je na voljo samo 5 prophetov, kar pomeni, da bodo 3 ostale zunaj in plesale okrog ognja ob poganskih malikih, dokler jih surovo ne konvertira proper napredna religija.

Povezava do prispevka

...sredi vsega tega hypa okrog PS5 in TLOU 2 eni še vedno igramo Civ 6 :D

 

Prvič sem se lotil igranja na Deity - nekaj, kar si par tednov nazaj nikdar ne bi predstavljal, da si bom kadarkoli upal. Za extreme manhood bonus sem zraven zategnil še random leader in map shuffle. Ker živim na robu in ker sem uspešen bel moški. Če koga zanima, kako brutalna je Deity težavnost - takole izgledajo bonusi, ki jih dobi AI. Pač comp dobi popolnoma nefer, overpowered in do konca insane booste na praktično vse, kar v špilu obstaja - ampak jebi ga, sam se odločiš, da boš tako špilal :D

 

image.png.4252d78f7941df3ed2103f6a56a2915d.png

 

Kliknem torej create game in čakam, kaj mi bo namenil randomize leader. Nameni mi... Skite in njihovo warrior queen Tomyris. Torej luštno, mid-tier civilizacijo, ki ni niti slučajno overpowered beast tipa Koreja / Rusija / Nemčija itd, še manj pa je nek sluzast polž tipa Indija ali Gruzija. Pač solidna civilizacija z močnimi vojaškimi bonusi, ki bi morali biti v normalnih okoliščinah kar cool. Skiti imajo namreč poudarek na lahki konjenici in na hitrem vdiranju na nasprotnikova ozemlja, sweet lootanju, spizdevanju in neprestanem napadanju. Trije glavni bonusi Skitov so zelo cool:

- vsakič, kadar delaš lahko konjenico, dobiš 2 enoti namesto ene

- ko tvoja enota ubije nasprotnikovo enoto, se poheala za 30 pik 

- tvoje enote imajo +4 napada, ko napadajo ranjene enote

 

Vse skupaj bi mi moralo omogočiti soliden odpor proti overpowered AI-ju, sploh če bi že na začetku našel enega ali dva konja. Plan bi bil masovno grajenje lahke konjenice - uno ko da špilaš Zerge - vse resurse fukniti v vojsko in merchant centre, da imaš keš za vzdrževanje vojske, in samo gas s konji do konca sveta.

 

In evo, špil se zažene, dosti kul začetna lokacija. Se settlam in takoj raziščem konje. Dejansko 6 polj stran od mene dva nahajališča konj, OMG, tole bo pa dejansko še lahko šlo, hype, deity eat my teenage pussy! ...nakar se pojavi sosed 1 - Mongolija :D:D Od 50ih jebenih civov, ki so v špilu, mi comp da za sosedo civilizacijo, ki ima: a) še boljšo konjenico od mene b) ima main ability, da nasprotniku ne samo ubija konjenico, ampak mu jo JEBENO PREVZAME - oni dobijo tvojo enoto, če jo premagajo. Tko gledam, wtf, a se sploh še splača igrat to sranje, itak me takoj denouncajo z razlogom They plain don't like you, nice nice, tole že obeta...

 

Nakar se pride predstaviti drug sosed - Grčija :D Torej civilizacija, ki ima unique enoto (ki jo povrhu vsega dobi že v ancient / klasični dobi) nekakšnega hoplita oziroma extra močnega suličarja, ki deluje najbolje - ugotovili ste pravilno - ravno proti konjenici. Tko konjeniki nimajo proti njim za suh kruh - 1 hit kill pade, preverjeno :D Torej mi je comp, poleg tega da imajo AI-ji nebeške bonuse na vse, za sosede dal cive, ki popolnoma in dokončno negirajo glavni bonus Skitov, torej močno lahko konjenico. 

 

Tretji sosedi so Španci, evo vsaj nekdo, ki nima anti-konjeniki agende, so pa ultra agresivni in napadalni za popizdit. Kar pa itak nima veze, ker so na Deity itak vsi napadalni ko svinja. OK.

 

Vseeno se še ne predam in pač uvalim plan B - furanje težke defenzive, izdelovanje ranged enot (na katere nimajo Skiti nobenega bonusa, ma vseeno) in igranje na to, da je AI zabit ko kanta, kljub temu da ima neskončno enot in resursov. Pa da vidimo. Vem, da bo začetek noro težek (glej s čim začne špil AI na Deity in kaj imaš ti - 1 settler in 1 warrior VS 3 settlerji, 5 warriorjev, 2 builderja in 4 random razvite tehnologije - ob 180% višji produkciji od tebe lol lol lol), ampak ajde, sprobajmo. In... ...dejansko preživim early game :)  Grki mi na srečo dajo mir, Mongoli tudi - očitno jih pomiri, da se konjenice sploh ne dotikam (itak nima smisla). Najbolj tečen je Španec, ki odkrito zbira vojsko direkt na mojem ozemlju in mi za bonus še pošlje settlerja direkt ob moje mesto. Rečem fuck it, zdaj ali nikoli - in mu jaz napovem vojno. V dveh turnih mu spizdim settlerja in pobijem večino warriorjev z lokostrelci. AI itak popizdi in začne brezglavo napadati - in samo crkne ko kos dreka pod mojimi lokostrelci. Napadi trajajo skoz, AI-ju dejansko uspe zaseti moje tretje mesto, neki mini zaselek ob obali, ampak očitno vse skupaj pojenja. Še ta drugič rečem yolo, potegnem iz obeh mest lokostrelce / vse warriorje in z vsemi enotami pičim nad Špance. Mu obkolim Barcelono, na srečo brez zidov, in ga po nekaj turnih prevzamem. Naslednji je Madrid. Pade. Naslednja je prestolnica, Toledo. Ima zidove in se upira, ampak vseeno pade presenetljivo hitro, jst tko že ful happy... Nakar se zasliši najbolj dreaded zvok prekrižanih mečev - vojna napoved. Suprised war s strani Grkov, direkt v hrbet mojemu drugemu mestu, ki je brez bilokake zaščite. Mater ti jebem u usta. Kaj zdaj? Fuck it. Pošljem eno enoto v prestolnico, v prestolnici začnem izdelovati novega archerja, ampak vztrajam na tem, da spucam Špancem še zadnje mesto. Premagam Španijo, ki ji ostane tako samo še moja mini vas ob morju (ki se itak upira) in se odpravim ves polomljen in posran proti Grkom.

 

Grki seveda odlomijo drugo mesto ko šus, prestolnice pa ne morejo zavzeti. Kar sledi naslednjih 50 turnov je postopno porivanje grkov iz mojih teritorijev nazaj v matično Grčijo in počasno, ultra naporno oblegovanje njihovih utrnjenih mest z mojimi lokostrelci, ki so zdaj že na +4 Experience - kar pomeni brutalne bonuse VS vse enote in 2x možnost napada v 1 turnu, če stojiš na mestu. Še vedno cel špil ne delam faking nič kot se samo bojujem in delam enote, pizda folk je še v letu 500 po Kristusu nepismen in še ne pozna niti matematike, zna pa zelo kvalitetno streljat z lokom :D  Zrinem Grke na zadnja 3 mesta... Ko se SPET sliši zvok prekrižanih mečev, Surprised war declaration by Mongolia. Ma dej, resno??

 

Ampak tokrat sem pripravljen - vsa mesta imajo zidove in posadke, pripravljene na tak sweet backstab. Odbijem Mongole brez bilokake škode, razen par polootanih polj. Mu pokoljem tam nekje 7-8 enot, AI ugotovi, da ne bo šlo nikamor, in zaprosi za premirje. Sprejmem, ker doda zraven še faking 50 golda per turn, m m mmmm :D Zavzamem Grke v naslednjih 20 turnih in se počasi obrnem proti Mongolom...

 

Tako da evo, tudi Deity se da. Je pa naporno ko svinja in ne preveč fun. Fun je Immortal difficulty, tole je pa malo preveč hardcore predvsem zaradi božjastnih AI-jev, ki se vsi obnašajo kot bloodlustani ogri. Pismo tko od leta 3500 pr nš do 600 nš ne vem če sem bil 200 let brez vojne :D 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...