Skoči na vsebino

Nakup novega računalnika


amnesia

Priporočeni prispevki

Hvala vsem za odgovore.

Potem so najbolj primerni 3600mhz cl16, kaj pravite na te dvojne? Budget mam recimo na 400e, ciljam na 64GB.

 

https://www.mindfactory.de/product_info.php/64GB-G-Skill-DDR4-PC-3600-CL16-KIT--4x16GB--64GVKC-Ripjaws_1333972.html
 

ali te

 

https://www.mindfactory.de/product_info.php/32GB-Crucial-PC-3600-CL16-KIT--2x16GB--Ballistix-weiss_1354408.html

 

Iskreno, G skill Ripjaws firme ne poznam, Crucial pa je itq znana firma.

 

 

uredilo bitje tiesto
Povezava do prispevka

sej tud jst predvidevam, da je plata, ampak iskreno se mi ni dalo ukvarjat s tem

 

aorus x570 elite, najbolj gnil bios v zgodovini PCjev

 

ne vem niti katero plato ima model, zato sem napisal, bolje da preveris 3x pred nakupom, kot da se zajebes, ceprav tud to ni receno, da imas nesreco

 

ta moja plata je zmagala na vseh testih, ampak noben kurac ni niti pisnil glede problematicnega biosa

Povezava do prispevka
tiesto reče pred 2 urama:

Tnx, ker se mi res zdi huda cena 350/64 GB, se posebej, ce so res dobri rami.

 

amnesia reče pred 45 minutami:

 

jst tocno teh ne morem spravt na 3600 pa ce se ubijem, kaj sele vec

 

Kokr je men znano je to zato, ker memory controller ne folga 4 palčke na visokih frekvencah. Max kapaciteta je 2x16gb, da še lahko normalno dosežeš 3733Mhz.

Povezava do prispevka
amnesia reče Dne, 15. 5. 2020 at 20:09:

sej tud jst predvidevam, da je plata, ampak iskreno se mi ni dalo ukvarjat s tem

 

aorus x570 elite, najbolj gnil bios v zgodovini PCjev

 

ne vem niti katero plato ima model, zato sem napisal, bolje da preveris 3x pred nakupom, kot da se zajebes, ceprav tud to ni receno, da imas nesreco

 

ta moja plata je zmagala na vseh testih, ampak noben kurac ni niti pisnil glede problematicnega biosa

A XMP oz AMP oz D.O.S.C.P al kar je si vklopil?

Exit: Extreme memory profile je pr teb. Sm pogledal v manual

 

uredilo bitje DaMachk
Povezava do prispevka
amnesia reče Dne, 15. 5. 2020 at 20:09:

sej tud jst predvidevam, da je plata, ampak iskreno se mi ni dalo ukvarjat s tem

 

aorus x570 elite, najbolj gnil bios v zgodovini PCjev

 

ne vem niti katero plato ima model, zato sem napisal, bolje da preveris 3x pred nakupom, kot da se zajebes, ceprav tud to ni receno, da imas nesreco

 

ta moja plata je zmagala na vseh testih, ampak noben kurac ni niti pisnil glede problematicnega biosa

Ha, sem imel v mislih X570 Aorus Ultra oz plato do cca 300€. Predlagaš katero drugo plato za ta proc in rame?

Povezava do prispevka

Ali ima mogoče kdo več informacij, zakaj traja tako dolgo, da bi mi poslali iz ComputerUniverse robo? Naročil sem eno miško in nvme ssd 30.4. Oboje na zalogi, piše, da je rezervirano zame, ampak poslali pa še vedno niso. Od supporta pa tudi (še) ni odgovora. Nazadnje sem v začetku aprila naročil grafično, pa je prišlo prej kot v enem tednu :/

 

Še rezervacija sredstev na kreditni je izginila vmes :D

uredilo bitje JediEagle
Povezava do prispevka

glede denarja ni panike, niso nič vzeli. Na začetku se je pojavila rezervacija sredstev, ampak je izginila, niso zaračunali, zato se tudi preveč ne sekiram, pa nič nujnega nisem naročil :) Mnjah, bom pa še enkrat pisal, nazadnje sem dobil samo autoreply, da malo dlje traja zaradi covid-19.

 

No, nečak ima enak problem, ampak on je naročil šele prejšnji teden, support mu tudi nič ne odgovori. Zato v bistvu sprašujem, če kdo kaj več ve.

uredilo bitje JediEagle
Povezava do prispevka

Nabavil bom nov računalnik, zaenkrat imam namišljeno:

AMD Ryzen 7 3700X

DDR4 32GB (2×16GB) 3200MHz

512 SSD in 2 TB HD
NVIDIA GeForce RTX 2070 SUPER, 8 GB GDDR6
za ostalo, matična, napajalnik, ipd, upam da bodo dali zraven smiselno

 

Bi bilo dobro kaj nadgradit ali zamenjat?

Budget tole zgoraj plus 200 eur

 

Funkcija je delovni računalnik, z občasnimi igrami seveda.

Povezava do prispevka
dzuko reče pred 3 urami:

Nabavil bom nov računalnik, zaenkrat imam namišljeno:

AMD Ryzen 7 3700X

DDR4 32GB (2×16GB) 3200MHz

512 SSD in 2 TB HD
NVIDIA GeForce RTX 2070 SUPER, 8 GB GDDR6
za ostalo, matična, napajalnik, ipd, upam da bodo dali zraven smiselno

 

Bi bilo dobro kaj nadgradit ali zamenjat?

Budget tole zgoraj plus 200 eur

 

Funkcija je delovni računalnik, z občasnimi igrami seveda.

mogoce bi blo fino ce bi ostalim se povedal za kako delo ga bos uporabljal

Povezava do prispevka

@amnesia Bom ja.

 

@DaMachk Gledam malo vseeno na kaj rabim. Trenutno imam 160 GB programov oziroma vsega kar je na sistemski particiji, pa 90 GB v delovni particiji, s tem da bi jo seveda lahko arhiviral in zmanjšal (se prilagajam prostoru na google drive, ki je 100 GB in potem enkrat na leto arhiviram zadeve), tako da bo 512 GB več kot dovolj za naslednjih n let. 2 TB pa rabim za arhivske kopije filmov in iger, slike, arhivirano delo, itd - trenutno imam tega za 1 TB. In ni potrebe, za večji ssd disk. Pa iz tega računalnika bom enega izmed diskov za varnostno kopijo prestavil v novega.

 

@lizz Med celotnim mojim delovnikom imam odprt 2x Autocad (na vsakem zaslonu enega), v vsakem ene 5 zadev, v ozadju laufa radio preko brskalnika ali kakšen podcast, včasih youtube, pa v brskalniku imam odprto sigurno ene 15 zavihkov (od google maps do kakšnih pravilnikov, gursa, mmc, ipd). Večino časa imam tudi prižgane torrente.

Moj trenutni računalnik je bil kupljen julija 2009, takrat za precej denarja in zaenkrat še vedno solidno opravlja svojo funkcijo, recimo temu za povprečno pisarniško delo. Pri večjih .dwg datotekah šteka, pri renderjih pa čisto zablokira, če imam 15 zavihkov odprtih zamrzne, prižiga se mi 5 min. Ga pa ne upam (več) formatirat, ker imam en kup programske opreme, katere support je potekel in da bi sedaj kupoval nove windowse in gor inštaliral staro programsko opremo, ki ne bo kompatibilna, se mi pa ne da jebat*. V bistvu si že pet let govorim, da sej zdej bom pa res novega nabavil in da je brezveze formatirat in ga sploh ne ugašam več, ker mi drugače pol ure melje, preden on vse sinhronizira pa uredi, da sploh lahko začnem delat.

 

Bi pa rad z novim računalnikom dosegel, da bo razen kakšne posamezne komponente (zaradi okvare) spet 10 let mir.

 

*Z novim računalnikom bom seveda šel na novejšo programsko opremo, ampak tega bom pa pustil v kotu za backup, dokler ne bo nov 100 %. Najbolj me je razjezilo kakšno leto nazaj, ko se mi je sesul program od HP, s katerim sem skeniral dokumente in jih urejal. Sem vse zbrisal dol in hotel na novo naložiti in na netu ni več te programske opreme. Kao ukinjena, ker je HP kupil Samsung ali obratno, sej ne vem točno. In ker imam ene 20 takih programov, tudi npr. neke module stare za Autocad za prikaz zavijalnih krivulj ipd, se bojim, da če bom na novo naložil, da ni šans da usposobim nazaj.

Nekaj sem celo razmišljal oziroma prišel na idejo, ko sem kupil novo miško (logi mx master s2), ki naj bi imela funkcijo, da preklapljaš med računalniki, ampak nisem nekaj navdušen zaradi prostora. Dve kišti bi že še spravil pod mizo, sam 3 monitorje pa že težko.

 

 

V bistvu me najbolj zanima, če se mi splača npr. vzeti grafično 2080, ali je npr. po vašem mnenju ta že toliko boljša, da se splača, ali pa da pride sedaj ne vem nova ven in bo 2080 zdej zdej čist pocen. Ne vem, včasih kaj zanimivega preberem, kar jaz nisem ugotovil preko gugla.

Ali pa procesor i9, ki je po mojem guglanju dražji, v cpu mark oziroma modeliranju celo malenkost slabši od amd, ampak pri igrah pa par fps več, kar mi pa spet ni bistveno, ker razlike med 120 pa 131 fps moj monitor sploh ne pokaže, pa moje čorave oči za krigli tudi ne. Tudi poraba energije kot sem gledal, je pri amd nižja, ampak kaj jst vem, mogoče ima kdo kakšen drug argument, da bi pogledal še na drugo stran.

Pa RAM. A sploh obstaja hitrejši? 10 let nazaj so mi vsi govorili "kaj ti bo 8 GB rama, 4 GB je čisto dovolj", no pa če ne bi takrat vzel 8 GB bi verjetno že par let nazaj bil prisiljen kupiti nov računalnik.

Je pa moje vprašanje bilo mišljeno predvsem zato, da se ne bi zaj***l in za par 10 eur manj npr. nekaj vzel, kar je že preteklost oziroma je na trgu že novejša boljša zadeva.

 

 

 

 

Povezava do prispevka

Aja btw, če me spomin ne vara, sem kakšno leto nazaj na starem menjalniku isto objavil, pa se sploh ne spomnim več, zakaj potem ni prišlo do realizacije. Po eni strani sem vesel, ker za isti denar bi takrat dobil precej manj.

 

Ne vem koliko je pomembno za moje izbrane posamezne komponente, ker verjetno bi vsak nov računalnik danes to odpravil, ampak ravno sedajle sem ves naživciran, ker imam v autocadu en 50 mb dof pripet in ko zumiram je vse z 0,5 s zamikom in bom živčnga fasal, ker ne morem ene črte pravilno zadet z miško, ker vse skače levo desno po zaslonu. :confused:

uredilo bitje dzuko
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...