Skoči na vsebino

Nakup novega računalnika


amnesia

Priporočeni prispevki

amnesia reče Dne, 20. 5. 2020 at 16:50:

dej ti tle pol napisi tocne modele za plato pa napajalnik, da ti ne bodo prodal kaksnega sranja

 

FRACTAL DESIGN Focus G - Gunmetal Gray midiATX

ASUS PRIME X570-P AM4 ATX DDR4 RGB

KINGSTON HyperX Predator RGB 32GB (2x 16GB) 3200MHz DDR4 (HX432C16PB3AK2/32)

BE QUIET! Pure Power 11 700W CM (BN299) 80Plus Gold

KINGSTON A2000 500GB M.2 PCIe NVMe (SA2000M8/500G) SSD

TOSHIBA P300 3TB 3,5" SATA3 64MB 7200rpm

GIGABYTE GeForce RTX 2070 SUPER WINDFORCE OC 3X 8G

ASUS DRW-24D5MT SATA DVD-RW črn BULK

 

Takole specifikacijo imam naročeno. Sem vse preguglal in se strinjal z izbranimi komponentami. Glede na prvo specifikacijo sem vzel hitrejši RAM.

 

Mal me je Tadey znerviral, da bi imel en ločen ssd disk za igre. Ampak sem se odločil, da bo za tiste 2-3 igre plac tudi na primarnem ssd disku.

Povezava do prispevka

Zakaj? Cena je po komponentah kot so najceneje na netu, par procentov dol (kolega), pa brez davka ker sem davčni zavezanec. Ne bom povedal zneska, ker je to potem samo kost za offtopic. :mellow:

 

Sem pa zdej bil celo dopoldne znerviran glede dodatnega diska za igre, da sem še en ssd disk pcie vzel. Kriv je pa @Tadey ker sem še enkrat videl njegov post o njegovem kompu :mad:

Povezava do prispevka
dzuko reče pred 27 minutami:

Zakaj? Cena je po komponentah kot so najceneje na netu, par procentov dol (kolega), pa brez davka ker sem davčni zavezanec. Ne bom povedal zneska, ker je to potem samo kost za offtopic. :mellow:

 

Sem pa zdej bil celo dopoldne znerviran glede dodatnega diska za igre, da sem še en ssd disk pcie vzel. Kriv je pa @Tadey ker sem še enkrat videl njegov post o njegovem kompu :mad:

EEe sori :)

 

Jest sm čudn človek :D  Rad mam pospravljene stvari :D

 

Torej 1 disk windowsi + programi (ti bi lahko si dal še 1ga za svoj software), 1 samo igre , 1 razni filmi in serije ter "backup onedrive" vsi so ssd razn backupa :)

 

 

Povezava do prispevka
dzuko reče pred 30 minutami:

Zakaj? Cena je po komponentah kot so najceneje na netu, par procentov dol (kolega), pa brez davka ker sem davčni zavezanec. Ne bom povedal zneska, ker je to potem samo kost za offtopic. :mellow:

 

ja dobr, ce je tako, pol je ok, mislil sem pac, da te ne bi kdo nategoval s kaksnimi navitimi cenami

Povezava do prispevka

@Tadey Ja sej jst tudi. In to me je žrl. Tako da na prvem ssd bodo windowsi, office in vsi programi, vse licenčno plus delovna mapa, kjer bodo vsi projekti (to bi bil tudi lahko svoj ssd, ampak nekje je treba mejo postavit ja)..na drugem ssd igre (mogoče bi tukaj lahko svojo particijo naredil za projekte, ampak po drugi strani programov ne bo nikoli za 500 gb, za igre pa lahko zmanjka)..na tretjem hd pa arhiv projektov ter muzka, slike, risanke in filmi.

Še dobro da imam zunanjega prenosnega (1 tb) za otroke z risankami, ki pa je čisto poln in bo treba zamenjat z 2 ali 3 tb. Sem se igral nekaj s serviio in strimanjem, ampak je bistveno lažje imet vštekan usb disk v tv skoz, pa samo z daljincem preklapljaš.

Aja btw, če bo kdo videl tole, a še komu iz usb mi box pri predvajanju zaostaja oziroma ni usklajen zvok s sliko? Sem probal z vlc in kodi, pa ni v redu. Sem pa probal samo z diska, nisem z 3.0 usb ključka. Medtem ko televizija predvaja tako kot mora.

 

@amnesia Hvala za skrb, tolk že zaupam oziroma ko sem guglal komponente, sem videl koliko drugje stanejo.

Povezava do prispevka

Kaj se zgodi, če imaš več particij? Na eni particiji imaš swap file, os nekaj indexira in piše meta podatke, na drugi particiji pa imaš ene fajle, ki se niti ne spreminjajo pogosto. S časoma se celice v prvi particiji istrošijo precej hitreje. Če je na particiji manj kot 10% free prostega prostora se znajo delat čudne zadeve kot nestabilnost in velik upad perfomansov. To je zelo očitno pri cheap SSDjih brez lastnega cacha v obliki drama. Sploh ni potrebe po dodatni particiji. 

 

Je pa res če kupiš 1TB ali večji ssd ga ne boš nikoli izrabil in je itak vseeno.

Povezava do prispevka
Navedek

 

SSDs do not, I repeat, do NOT work at the filesystem level!

There is no 1:1 correlation between how the filesystem sees things and how the SSD sees things.

Feel free to partition the SSD any way you want (assuming each partition is correctly aligned, and a modern OS will handle all this for you); it will NOT hurt anything, it will NOT adversely affect the access times or anything else, and don't worry about doing a ton of writes to the SSD either. They have them so you can write 50 GB of data a day, and it will last 10 years.

 

 

Navedek

In this case, what actually happens is, even if you are writing a ton of data in a specific partition, the filesystem is constrained by the partition, BUT, the SSD is not. The more writes the SSD gets, the more blocks/pages the SSD will be swapping out in order to do wear leveling. It couldn't care less how the filesystem sees things!  That means, at one time, the data might reside in a specific page on the SSD, but, another time, it can and will be different. The SSD will keep track of where the data gets shuffled off to, and the filesystem will have no clue where on the SSD the data actually are.

 

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka

Moja praksa kaže malo drugače ampak po tolikih letih so tudi krmilniki in fwji pametnejši v ssdjih. Seveda OS nima direktnega dostopa. Tudi pri HDDjih ki so 4k in še emulacija 512 čez.

Napisal sem tudi da velike SSDje težko izrabiš. Za manjše žal ni tako. Bi lahko pisal dolgo in široko, samo nimam časa. Res da bolj v enterprise primerih. Za doma je verjetno res vseeno. Ampak treba je pustiti 10% free prostora. Zlato pravilo, ki še zdaj velja.

Povezava do prispevka
tiesto reče Dne, 22. 5. 2020 at 11:05:

Sem kr trdno odlocen za Bequiet TF Topblow, ker bo kista namenjena predvsem renderiranju in bo laufala prakticno 247, bo ventilator istocasno maticno in cipovje hladil. Sem se pa odlocal med tem in Noctuo.

 

 

S tem ne boš falil. Jst sm se za top blow odloču zato ker je navijanje ramov edino smiselno navijanje na AMD platformi.

 

Ne prepreči pa niti ta zlo tih cooler butastega PWM nažiganja na polno skoraj brez pofukanega razloga oz. ob sekundnem loadu. Še vedno je slišno. Ampak je vsaj zvok kot da ti kišta vzleta, ne pa cviljenje kot pri stock coolerju. :D

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...