Skoči na vsebino

Nakup novega računalnika


amnesia

Priporočeni prispevki

Pennywis3 reče pred 7 urami:

Katero vodno pa imaš?

Ker recimo za konkretno prekašat NH-D15 moraš imeti že kar orenk loop, da je opazna razlika.

Včasih sem imel na Skylake 6700k Noctuo NH-D15 in sem kasneje prešaltal na EKWB loop ( 240 rad ) in ko se je po daljši obremenitvi voda segrela je bilo par stopinj razlike v prid ekwb, skoraj zanemarljivo.

Kasneje sem itak menjal za Krakena zaradi estetskih razlogov in ker se mi ni dalo vode menjavat vsake par mesecev.

 


Ne da je ogromna razlika, oba sta top of the line. Bolj mi je pri vodnem kul to, da ni čez celo kišto kot zračni oboževalci. 

Kopirano z random forum:
I did run AIDA64 stress test (30 mins) with both coolers:


Ryzen 3900X


NH-D15:
CPU (Tctl/Tdie): Average [67.2c] Maximum [70c]
CPU Die: Average [67.2c] Maximum [70c]
CCD1: Average [64.6c] Maximum [74.5]
CCD2: Average [64.8c] Maximum [74.3]
-----
Liquid Freezer II 280mm:
CPU (Tctl/Tdie): Average [64.5c] Maximum [67.5c]
CPU Die: Average [64.6c] Maximum [67c]
CCD1: Average [62.1c] Maximum [70.8c]
CCD2: Average [62.4c] Maximum [70.8c]

Povezava do prispevka
tomazek reče Dne, 4. 6. 2020 at 14:45:

Noctua so vsekakor vrhunski ventilatorji, so pa meni tak ogabnih barv, da nikamor ne pašejo. Samo zaradi tega sem bolj Be Quite team.


Če kaj, pa pri teh zadevah res ne gledam na barvo, ker je kišta črna, s protiprašnimi filtri in brez okna in pod mizo, tako da temu res ne posvečam pozornosti. V bistvu barve ventilatorjev ne bi videl drugače, kot da odprem ohišje. :) 

Povezava do prispevka

Momci. Torej, lani poleti sem želel kupit nov komp, ampak potem sem moral kupit nov avto, tako da ... Se je vse skupaj premaknilo za eno poletje. Ekran in ostalo periferijo imam že zdaj dobro, tako da se res osredotočam na nakup škatle. 

 

Kaj počnem/bi rad počel na računalniku:

— uporabljam word in indesign, občasno zmontiram kak videoposnetek

— streamal igranje kakšne igrice

— igral kakšno igrico, novejšo, lepo 

— rad bi, da bi bil računalnik VR ready, ker si mislim da 30 rojstni dan ubost proper VR

 

Za družinski budget bi zelo sedlo, če bi tak računalnik sestavil za tam okoli 1200 €. Sem pa res že vsaj desetletje iz te scene, tako da nič ne sledim komponentam in cenam komponent. Bi prosil, če bi mi kdo pomagal sestavit tak komp

Povezava do prispevka
ĆAMIR reče pred 4 minutami:

Momci. Torej, lani poleti sem želel kupit nov komp, ampak potem sem moral kupit nov avto, tako da ... Se je vse skupaj premaknilo za eno poletje. Ekran in ostalo periferijo imam že zdaj dobro, tako da se res osredotočam na nakup škatle. 

 

Kaj počnem/bi rad počel na računalniku:

— uporabljam word in indesign, občasno zmontiram kak videoposnetek

— streamal igranje kakšne igrice

— igral kakšno igrico, novejšo, lepo 

— rad bi, da bi bil računalnik VR ready, ker si mislim da 30 rojstni dan ubost proper VR

 

Za družinski budget bi zelo sedlo, če bi tak računalnik sestavil za tam okoli 1200 €. Sem pa res že vsaj desetletje iz te scene, tako da nič ne sledim komponentam in cenam komponent. Bi prosil, če bi mi kdo pomagal sestavit tak komp

 

Lahko te malo usmerim, da vsaj veš približno.

 

Veliko se jih ne bo strinjalo, vendar bi jaz na tvojem mestu zelo zmogljiv procesor, za cca 300€ ala R7 3700 8/16, zato ker:

- bodo nove konzole imele takega in ti bo dolgo služil

- montiraš kak posnetek in delaš s kakimi programi

- igraš tudi kak emulator in tam je procesor dosti pomemben, sploh switch emulator pridno nastaja

 

Neko vodno hlajanje tudi za 50€ lahko...

 

Malo boljšo ploščo za 150€, ala X570, da je future proof in bo dolgo držala

 

32GB rama 3200mhz = 150€

 

1TB hitrega NVME diska = 150€

 

Ohišje in napajalnik po želji 150€, ohišje tisto, ki ti je všeč in napajalnik naj bo gold

 

Grafična RTX 2070 400€

 

 

To je sicer res 1300€, kar ni malo. Samo boš miren 8 let in produktivnost bo res izjemna.

 

 

 

 

Povezava do prispevka

@ĆAMIR Dejansko to, kar je napisal Atomic. Mogoče lahko v štartu daš 16 GB Rama (kasneje dokupiš) in pa vodnega hlajenja res ne rabiš (rajši malce boljša škatla že v osnovi in s kvalitetnimi ventilatorji, 2 spredaj, 1 zadaj in to je to). Ne varčuj pri napajalniku! 
Podoben sistem, ta zgoraj opisan in točno v tem cenovnem rangu, ima pubec in verjemi, da je užitek. Za naprej pa bomo pač videli.  

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Nujno minimalno 16gb rama in definitivno ne vodnega ampak nek normalen aftermarket cooler, pa tudi to ni NUJNO (je priporocljivo). Ostalo pa se strinjam z atomicom.

 

*Edit

Sry, narobe prebral: ja, 16gb rama je minimum, ce mas kes za 32 lahko vzames, samo realno se ne bos nujno rabil nekaj casa.

 

 

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka

kar je folk zgori napisal, sam se edino ne bi ubadal z vodnim hlajenjem ampak bi dal kot je arey napisal nek aftermarket cooler noter

 

Pa rama bi za začetek vzel 16, pol pa čez čas, če se izkaže potreba, bi nabavil še 16

uredilo bitje Me3do
Povezava do prispevka

Tu je tudi odvisno, kaj točno ima namen delati v InDesignu (ali gre za konkretno knjigo na 200 straneh s 600+ fotografijami ali pač samo kak krajši tekstovni dokument s par ilustracijami). Video je pa tako ali tako zgodba zase, tam največ vloge itak igra procesor in veeeeelik hiter disk. Je pa v vseh Adobe aplikacijah izkoristek GPU-ja kar velik, in ker bo PC namenjen tudi igram je dobra grafična itak obvezna. Celokupno gledano: za 1200 - 1300 € bi v vsakem primeru moral dobiti zadevo, ki zelo dobro funkcionira in bo služila še vsaj 8 let. 
Dejansko 8 let, ker okoli te številke (in omenjenega cenovnega razpona) se vrtim tudi jaz.  (povprečno gledano na moje prejšnje nakupe računalnikov).

Ena primerjava, vezana na InDesign:

Knjigo (priročnik), ki ima 280 strani in ohoho slikovnega materiala, lahko komot urejam tako na mojem starem I5, 8 GB, 1070ti, kot na Threadripperju, 128 GB, 2080ti. Razlika je samo v hitrosti odpiranja fajla in v kvaliteti prikaza linkanih slik. Pa seveda v hitrosti izdelave Print PDF fajla. Je seveda še par zadev, ki pa se jih iz glave zdaj ne spomnim. Hočem pač reči, da  InDesign niti ni tako zateven glede tehnikalij. Video je pa itak druga zgodba. In celo Fotošop s kakšnimi večjimi projekti.  :) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Ne razumem zakaj toliko govora o 16gb vs 32gb. Mislim, k da je to ne vem kak strošek. Daš 60€ več in imaš v štartu 32gb rama in se ne jebesh nikoli več s tem, ali bo čez 4 leta na voljo točno tak isti ram in kako se bo ujemal s starim.

 

Zdej kar se tiče vodnega hlajenja,pa priznam, nimam pojma nikoli nisem imel, ampak glede na trenutne cene, ker so ful poceni, pa tudi perfomance je cool, pa cool faktor ker imaš vodno hlajenje, hell why not :)

Povezava do prispevka
Arey reče pred 2 minutama:

Vodni hladlilnik za 50€ je enako zmogliv kot heatpipe-i za toliko ali par evrov manj?

Sj ne rabi bit, ne delamo budget builda in konzole killerja za 500€. Imamo na voljo okoli 1200€m zakaj bi delal potem neke kompromise, da se prišpara 20€? Sploh če je res watercooling boljši, glede hlajenja glasnosti in temperaturnega nihanja.

Povezava do prispevka
Arey reče pred 6 minutami:

Vodni hladlilnik za 50€ je enako zmogliv kot heatpipe-i za toliko ali par evrov manj?

Kot atomic pravi se tuki ne bo sparalo da bi gledal na vsak eur in mislim da je na konc res vseeno al je 1200 al pa 1260 eur sploh ce kupujes zadevo za dolgo casa. 

 

Res ne stekam kok mate raj veternice k zujijo splih pol k se mal praha nabere napram vodi, ker ce je sam cena ovira je to res butast razlog.

Povezava do prispevka

Ce zracni coolerji sploh niso glasni, moj Schyte Mugen je bil vedno na najnizjih RPMjih in neslisen. Prah se pa nabere tako na zracnem kot na vodnem hlajenju. In ponavadi so graficne BISTVENO glasnejse od dobrih CPU coolerjev.

Mene tut zanima lifespan AIOjev.

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka
atomic reče pred 1 uro:

Zdej kar se tiče vodnega hlajenja,pa priznam, nimam pojma nikoli nisem imel, ampak glede na trenutne cene, ker so ful poceni, pa tudi perfomance je cool, pa cool faktor ker imaš vodno hlajenje, hell why not :)


Trenutno top of the line vodno hlajenje je Arctic Freezer II 280 (boljši kot vsa zračna hlajenja), če ti seveda sede voda. Stane pod 100e - kar je isti k. kot noctua, katera hladi 4 stopinje slabše (recimo 60 vs 64 pri full loadu na 3900x)
Na pumpi ma še ventilator, da ti po plati hladi VRMje. 


Liquid Freezer II Series – Multi Compatible All-In-One CPU Water ...

Povezava do prispevka
Arey reče pred 12 urami:

In ponavadi so graficne BISTVENO glasnejse od dobrih CPU coolerjev.

saj to sem razmišljal, ko je atomic omenjal tihost AIO hlajenja na procesorju, kot da je edina komponenta, ki se greje 

 

btw. sem nekaj bral, da je AF II 280 težko dobavljiv, a je kaj naj na tem

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
Arey reče pred 21 urami:

In ponavadi so graficne BISTVENO glasnejse od dobrih CPU coolerjev.

 

To nima veze, to je tako, kot da bi te skrbela električna poraba sesalca, zato ker je dekleriran 2000W.

maksi reče pred 9 urami:

saj to sem razmišljal, ko je atomic omenjal tihost AIO hlajenja na procesorju, kot da je edina komponenta, ki se greje 

 

Ne vem točno, kaj si ti razmišljal. Kaj ima veze to gretje z diski, rami...? Človek, ki bo pisal in urejal tekste, rezal videje, igral indie games si pač zasluži neslišen komp. In moderen napajalnik je danes praktično neslišen, grafične ob mirovanju tudi, večina jih ima celo zero-fan mode.

Nevem kako je z adobe indesign, ampak lightroom zelo lepo žge procesor. Ko pa pognal nek AAA naslov in obremenil grafično do 99% je pa vsakomur jasno, da bo postala najglasnejši člen, kar pa ne pomeni, da bi se zato, moral odreči tišini 95% časa.

 

Poleg tega pa maksi si ti vedno najbolj pameten, a nisi sestavil kompa že 15 let.

 

 

Povezava do prispevka
atomic reče pred 1 uro:

To nima veze, to je tako, kot da bi te skrbela električna poraba sesalca, zato ker je dekleriran 2000W.

Ti se moraš odvadit delat primerjave ker so VEDNO slab način argumentacije in ker nisi ravno dober v njih ker mi ni nič jasno kaj točno hočeš povedat.

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka
Arey reče pred 1 uro:

Ti se moraš odvadit delat primerjave ker so VEDNO slab način argumentacije in ker nisi ravno dober v njih ker mi ni nič jasno kaj točno hočeš povedat.

To mi vedno ti govoriš, ne rečem, da sem dober, sam mogoče si pa ti slab v razumevanju njih? 

 

Pravim, da se ni smotrno odpovedati dobremu hlajenju cpuja, zato ker bo grafična najglasnejši člen, ki pa bo večinoma časa 0% fan.

Tako naj se človek ne obremenjuje preveč z električno porabo in glasnostjo sesalca, saj bo le ta redko in kratko v uporabi. Bolj pomembno je da imamo varčen in tih hladilnik, ker ta pa dela 24/7 tako, kot cpu hladilnik.

Povezava do prispevka
atomic reče pred 1 uro:

mogoče si pa ti slab v razumevanju njih? 

Hehehe fair enough :D

 

Jz recimo mam to nesrečo da sem kupil grafično ki tut na idle vrti ventilatorje in je glasnejša od stock Ryzen 1600 coolerja. Tko da če res ne kupiš grafične ki je v idle tiha, pol je moj komentar na mestu. Če pa nisi glup, kot sem bil jaz, pa imaš prav. Še vedno pa mislim da je za isto ceno AIO manj zmogljiv (in morda glasnejši), vsaj glede na videe ki se mjih gledal. V high tieru pa se verjetno stvari obrnejo.

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka
atomic reče pred 1 uro:

To mi vedno ti govoriš, ne rečem, da sem dober, sam mogoče si pa ti slab v razumevanju njih?

 

Bolj je fora da redkokdo bere te tvoje nebuloze, vecina teh ti kaj prebere, samo facepalma in gre dalje. Sicer pa da bo ironija se vecja pises to o sesalcih vec let po tem ko je EU zacela omejevati dovoljeno moc in glasnost sesalcev, fak.

Povezava do prispevka
Stasis reče Pravkar:

Sicer pa da bo ironija se vecja pises to o sesalcih vec let po tem ko je EU zacela omejevati dovoljeno moc in glasnost sesalcev, fak.

A res al kaj... waw... ti pa si razgledan... hvala ker si povedal. Prasci so se na sesalce spravil. Druge naprave pa lahko dovoljeno kurijo štroma, kolikor jim je mila volja, od pralnih strojev, do žarnic... or maybe...

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...