Skoči na vsebino

Gospodarstvo - slovenskega tipa


Kruz

Priporočeni prispevki

Caffrey reče pred 9 minutami:

Drzi da ga gostinci veliko bolj najebejo kot trgovci. Ne vem zakaj ne bi pri njih potem zaceli:lol:

Ker pri gostinjstvu kupiš hipno storitev, ne pa trajne dobrine ;)

 

Ja jebiga, pač marsikatera druga storitev je zaprta ob nedeljah. Predvsem zato, ker gostinjstvo je turizem, in turizem ima znatno več prometa čez vikend kot ostale naštete dejavnosti. Pač dejstvo je, da ste proti samo zaradi neke načelne ravni. Jaz pa sem lahko za zaprtje iz načelne ravni, da potošništvo ni treba spodbujati in nekje je treba začeti. Na koncu bo tako kot bo družben dogovor, in tega je referendum sporočil.

uredilo bitje kROKar
Povezava do prispevka

To nima nobene veze. Poznam ljudi, ki so za zaprtje trgovin v nedeljo, a hodijo v nedeljo še vedno v trgovino. 

Pa tudi, če je 30% ljudi proti zaprtju, je to pol miljona ljudi, ki gre v nedeljo v trgovino.

 

Ja, mnenje ljudstva bomo upoštevali, dokler ne dobimo boljšega. Količina strank v trgovini namreč ni merilo.

uredilo bitje kROKar
Povezava do prispevka
nimious reče pred 40 minutami:

Pa očitno ti tvoji kolegi niso tok za zaprtje trgovin v nedeljah če jih takrat obiskujejo

Saj jih bod(m)o obiskovali tudi, ko bodo trgovine v nedeljo zaprte. Samo po kruh se bo šlo k albancu v pekarno po čike na pumpo, namesto do bližnje trgovine. Ko bomo to naredili dvakrat, bomo začeli razmišljat dva dni v naprej in tega delali manj.

Enkrat mi je tarnala frendica mojih let, ko je šla z deset let mlajšimi sodelavci na morje. Za vsako stvar so šli v trgovino, tudi po parkrat na dan z avtom. Nikoli spiskov kaj manjka ali razmišljat o zalogi za naslednji dan. Otroci trenutne ureditve.

 

MIHA_IS_GOD reče pred 34 minutami:

Referendum star 14 let. Tistih starih mam ki so glasovale za zaprtje ze lep cas ni vec.

A ustrelim full mimo, če rečem, da tisti ki hodijo v nedeljo v trgovine, ne hodijo na volitve? :)

uredilo bitje kROKar
Povezava do prispevka
kROKar reče pred 7 urami:

Ker pri gostinjstvu kupiš hipno storitev, ne pa trajne dobrine ;)

 

Ja jebiga, pač marsikatera druga storitev je zaprta ob nedeljah. Predvsem zato, ker gostinjstvo je turizem, in turizem ima znatno več prometa čez vikend kot ostale naštete dejavnosti. Pač dejstvo je, da ste proti samo zaradi neke načelne ravni. Jaz pa sem lahko za zaprtje iz načelne ravni, da potošništvo ni treba spodbujati in nekje je treba začeti. Na koncu bo tako kot bo družben dogovor, in tega je referendum sporočil.

Potrostnistva ni potrebno spodbujat? Wtf?!

 

Povezava do prispevka
Berbasecks reče Dne, 17. 7. 2020 at 14:11:

mislite, da ne bi bil rezultat referenduma ponovno enak?

Jaz bi glasoval enako. Za svobodno podjetniško pobudo, proti zaprtju trgovin v nedeljah.

 

Sedaj živim v deželi kjer je 99% trgovin v nedeljah zaprtih. 

 

Valda pošiljam ta malega v trgovino ki je odprta v nedeljo.

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...