Skoči na vsebino

Zamenjava službe - prilagoditev na okolje


Morski

Priporočeni prispevki

Zanima me, koliko časa traja, da se navadite na okolje (ljudi ipd.) v novi službi pri menjavi? Saj veste uno, ko si rečete “kaj mi je bilo tega treba” in z nostalgijo gledate na staro službo?

 

Jaz bi rekel, da je to nekaj mesecev (recmo nekje 6), po kakšnem letu in pol pa že rataš bolj ali manj “družina”.


Valda, zamenjava je stresna. Težko je iti iz comfort zone-a ampak če je treba, npr. za nadaljevanje kariere

 

uredilo bitje Morski
Povezava do prispevka

Jaz vedno, ko sem menjal šiht sem se nekaj tednov ponavadi po glavi tolkel in nostalogiral za prejšnjim šihtom.:closedeyes:

 

Ampak potem, ko to mine rata kul. Še v nobenem šihtu do sedaj nisem bil ravno nezadovoljen. 
 

ponavadi menjam zaradi novih izzivov, čeprav se lahko sliši še tako obrabljeno. Pravi moški gredo pa itak na slabše plačano mesto in se potrm vzpenjajo po hierarhiji:D
 

uredilo bitje Morski
Povezava do prispevka

Bi rekla da traja nekako pol leta. Najhuje je nekje prve 2 tedna, ko se ti vsi predstavljajo, rokujejo, ime pa itak pozabim se preden se oseba do konca predstavi. Nekje po prvem mesecu se zacne lazje dihat, ampak da se popolnoma navadim okolice in ljudi okoli mene pa traja se precej dlje.

Pri meni je sedaj mimo ravno en mesec in me je prejsnji 2 noci zaporedoma presenetila nocna mora iz bivsega sihta, tako da sem se ocitno odlocila pravilno. 

Povezava do prispevka

najtežje je itak prve dva do tri tedne, ko je običajno količina prejetih informacij abnormalna in se loviš na vseh koncih in krajih. v tem prvem obdobju praviloma hodim domov mentalno čist izžet in grem samo še pod tuš in spat. :D

 

drugo obdobje (1 mesec - 3 mesec) mi je običajno najbolj bedno, ker se moraš vpet in pozicionirat v to notranjo dinamiko podjetja; kdo se med sabo ne mara preveč, kdo je bolestni ambiciozneš, kdo zabušant, na koga se lahko zaneseš, komu si odveč itd.

 

v tretjem obdobju (3 mesec - 6 mesec) si običajno že izboriš nek status in spoznaš vse fore in zakonitosti zaposlenih in podjetja. postaneš domač, težko se te spravi v situacijo, v kateri bi bil nepripravljen. 

 

po 6 mesecih ti je pa bolj ali manj že vse jasno in lahko dejansko začneš delat neke resne premike in rezultate. tukaj ponavadi tud vidim, ali sem se zajebal z menjavo, ali bom odnesel kaj koristnega itd. 

 

sicer ne vem, kako je pri vas, ampak men je menjava službe zaradi določenih osebnih specifik ena težjih preizkušenj v življenju. :hmm:

Povezava do prispevka
Morski reče pred 23 urami:

Jaz vedno, ko sem menjal šiht sem se nekaj tednov ponavadi po glavi tolkel in nostalogiral za prejšnjim šihtom.:closedeyes:

 

 

js mam problem da ko srecam bivse sodelavce pa ti recejo Joj kok smo mel vcasih vse poslihtano

mi je da bi pustila siht pa sla pomagat

in pol se morm prepricat vedno znova da sem z razlogom odsla

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...