Skoči na vsebino

Gospodarstvo


tyne

Priporočeni prispevki

Marvak reče pred 59 minutami:

Zadnjič ko Mujo presekal plinovod.

 

https://www.24ur.com/novice/slovenija/meziska-dolina-poskodovan-plinovod-ustavil-proizvodnjo.html

 

Pa piše pol da prišlo do izpada proizvodnje v več podjetjih, pa me zanima konkreten primer kako se v podjetju uporablja zemeljski plin?

 

Kapiram pozim da se halo greje, pa za delanje gnojil kjer direkten input

 

Če se v proizvodnji segreva večje kose ali tonaže materiala je peč zelo verjetno na plin, steklarne imajo peči večinoma na plin / elektrika kombo, železarne isto itd.

Povezava do prispevka
tyne reče pred 5 urami:

Treba je zmanjšat output gap (ohladiti pregreto gospodarstvo), posledica česar je višja brezposelnost.

kakšno pregreto gospodarstvo, treba je zabremzati porabo, ker je premalo ponudbe na trgu oz. so vhodni stroški ponoreli

 

manj folka si lahko privošči dobrino, manjša inflacija

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
maksi reče pred 30 minutami:

kakšno pregreto gospodarstvo, treba je zabremzati porabo, ker je premalo ponudbe na trgu oz. so vhodni stroški ponoreli

 

manj folka si lahko privošči dobrino, manjša inflacija

Erm, ja :D

pregreto gospodarstvo = izrazit pozitiven output gap. Ta lahko nastane zaradi negativnega ponudbenega ali pozitivnega šoka v agregatnem povpraševanju

Povezava do prispevka

Samo če ne bi se printalo toliko denarja, potem tudi toliko povpraševanja in špekulacij na trgu.

 

  

bainit reče pred 55 minutami:

problem je, da je inflacija po praktično celem svetu...

ker se dobrine na trgu prodajajo v dolarjih, ZDA izvažajo inflacijo po svetu

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
tyne reče pred 14 urami:

Sem dodal.

Zdaj pa povej, kako to urediš. V razmerah polne zaposlenosti imaš delojemalce s povečano pogajalsko močjo zaradi nizke brezposelnosti, ki zaradi inflacije razumljivo zahtevajo višje plače. A se lahko nehamo obnašat, kot da je profit pri delovanju firme zgolj smetana za bogate lastnike in ne tudi pogoj za njeno preživetje ter da se vsa podjetja kopajo v denarju in profitih?

 

 

Moje mnenje je da je glavni izziv, da se gre za večplastno težavo, ki ni plod samo enega, temveč večih faktorjev, dostikrat sploh ne tipično ekonomskih. Za začetek bi bilo vrjetno fajn reči, da je inflacija posledica odziva gospodarstva kot celote in ne zgolj nekih sektorjev, ali specifičnih skupin, faktorjev.

Prav tako je pomembno, kakšno je splošno stanje trga. Smo v konjukturi? Imamo hiperinflacijo itd itd..
Dober pogled na to ti, da na primer hipotetična projekcija različnih tipov podjetij, majhnih, srednjih, velikih, javnih, zasebnih na isti problem.
Recimo kako bo situacijo reševal privatnik, v srednje velikem podjetju ki je na robu preživetja firme, ali pa privatnik, ki mu gre objektivno res dobro in ima njegovo podjetje po končni bilanci lepe čiste poslovne izzide, roche in podobne parametre.
Na drugi strani pa recimo korporacija, ki je komaj da likvidna ali pa kot zgoraj v nekem zdravem hitro rastočem podjetju.

Privatniki, v majhnih in srednje velikh podjetjih, se bodo zadeve lotili popolnoma drugače in popolnoma drugače reagirali na manjko kadra na trgu in pa stanja inflacije. Vsi delodajalci pa bodo seveda imeli enako željo, ki je, da je na trgu dela dovolj kadra s katerim lahko dodajajo ali nadomeščajo zaposlene.

Skratka če se vrnem in ne zatavam. Ko imaš nek produkt so za proizvodnjo in distribucijo/prodajo slednjega potrebna neka sredstva oz. se ustvarjajo neki stroški. Od delovne sile, do surovin itd...
V naši situaciji recimo se podraži nafta, ker je slednja prisotna pri končnih stroških večine produktov (transporti, proizvodnja....vse rabi gorivo) se posledično dodana vrednost tvojega produkta zmanjša. Še huje, tudi izdatki za tvoje splošne operacije (samega podjetja) se dvignejo in še huje, tvoja delovna sila so svet zase in njihov osebni standard prav tako v trenutku pade.
Vse to pomeni, da se mora podjetje -> posledično pa gospodarstvo na kratek, srednji in dolgi rok na slednje odzvati.

Prav tako, kot ni edini odgovor na obnovljive vire energije imeti vso energijo jedrsko, ali pa veterno in podobno, tako isto ni odgovor na to vprašanje, preprosto več ljudi na trgu dela.
Dejstvo je da če ni nikogar na trgu dela = je to enak problem, kot če manjkajo tranzistorji, jeklo, litij, je premajhna moč električnega omrežja in podobno.
Gre za ozko grlo. In rezultat tega je med drugimi tudi inflacija. Ampak če se vrnem.
Odgovor ni enoznačn in se lahko zadeve lotiš malce drugače, kot da se osredotočiš zgolj na težavo "manjka" delovne sile.

 

Bom dal primer: Enačba ADP x TUT = FUT 
(Za tiste, ki ne veste za kratice = average daily price x total utilization = financial utilization).
Če želiš povečati FUT ni odgovor samo v ADPju, še huje, vprašanje če sploh je v ADPju. To je tipičen korporacijski pogled na situacijo, problem je mnogo bolj kompleksn.

Pa da se na hitro vrnem. Vprašanje če je brezposelnost pod 5% problem. Kakšna je struktura brezposelnih? Leta, izobrazba, stroka? Kakšna je geografska distribucija. Jih je 4% okoli Texasa 1% pa po ostalih mestih, kjer je kot sahara? Kolikšna je potreba po novih delovnih mestih, kakšn je splošen standard zadovoljstvo zaposlenih v trenutnih pozicijah itd itd.>
Vsi vemo, da je enačba preveč kompleksna,  da bi jo reševal pavšalno a na makroekonomski ravni je logično, da je ne moreš gledati specifično in case by case, ker ne boš nikamor pršu ampak jaz sem veliko bolj pristaš optimizacije delovnih procesov in samega sistema kot pa pavšalnega črtanja z ravnilom, kjer se pogleda z enim učom in reče, da je problem v pomankanju delovne sile / cenejše delovne sile oziroma če rečemo grše v premali brezposelnosti.

Če me razumeš kaj hočem povedati? Skratka zelo zelo nehvaležno vprašanje za odgovort, če se resnično potrudim na njega odgovoriti resno in pa moj odgovor je bolj, da me moti, da se je na njega odgovorilo na tipičn neokapitalističen način (morda sem nefair v temle zadnjem stavku).

 

Pa še malce bolj filozofsko na koncu -> zgolj deloma povezano
_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Če je odgovor podjetij na dano situacijo samo višanje cen => sem mnenja da mora to eventualno voditi v propad določenih in preživetje drugih, ki raje razmišljajo, kako optimizirati poslovanje, brez rezov in zategovanja pri dobrem kadru. Če je kader slab pa naj podjetja ali posledično posamezno gospodarstvo če je polno slednjih gre v franže.
Zamenjaj produkt, zamenjaj surovine, production, sales cycle itd....skratka optimiziraj in se prilagodi ali pa izumri kot dinozavri. To, da se makroekonomsko, odgovarja na vse skupaj z višanjem cen....
In tudi gospodarstvo samo, mora biti pametno in ne odreagirati samo z nekimi umetnimi vzvodi, ki samo podaljšujejo življenje bolniku priklopljenemu na aparate. (Evropska centralna banka, pa ZDA printing factory....)
Model je totalno nezdrav in je bil že dolgo časa, ampak ne za posameznike, ki z njim bogatijo, pokupijo v cajtu bede, kar je vrednega pokupit za majhne denarje itd...
Resetiraj, če je potrebno, pokoplji mrliča in vozi dalje, drugače se cikel ki prihaja in je VEDNO prišel v intervalih samo odlašuje in poslabšuje. Ljudje se obnašajo, kot da s trenutnim modelom gospodarstva lahko prprečiš kakršnokoli resno recesijo, oziroma, da je kao boljše, če jo lahko umetno odložiš za par let.

Meni je žalostno, da se pretvarjamo, kot da se gremo neko tipično znanost in fair play igro. Na scale-u posameznih podjetij morda ja. 100% pa ne ko gledamo globalno gospodarstvo, mahinacije in puppet mastering je bolan in ne služi posameznih pravnim osebam ampak posameznikom (fizičnim osebam). In me prav zanima, koliko časa bo trenutni prevladujoči gospodarski model zdržal v taki ali drugačni obliki. 20, 100, 1000 let? Nekega dne bo šel v franže, ampak ne ker bo nekdo, rekel, da se je spomnil boljšega..

Oprosti za wall of text

uredilo bitje BlueSan
Povezava do prispevka
BlueSan reče pred 10 urami:

Če me razumeš kaj hočem povedati?

Ja, ampak težko rečem, da si dal kak konkreten odgovor :D 

 

Basically, je tvoj predlog naj podjetja delajo na učinkovitosti. Moj odgovor je, da je večina podjetij že bolj kot ne optimiziranih, ker(če) delujejo v konkurenčnih razmerah. Že konkurenca je dovolj velik pritisk, da optimizirajo poslovanje. Poleg tega težava prihaja z druge strani. Nastala situacija ni posledica sistemskega padca učinkovitosti po celem gospodarstvu hkrati, ampak v pregretem gospodarstvu, ki je posledica eksternega zunanjega šoka (covid+ukrajina). Zato z optimizacijo ne moreš reševati tega problema. Prvič, ker predpostavljaš, da imajo podjetja neko rezervo pri tem. To predpostavko boš težko ubranil. Drugič, ker bi optimizacija pomenila povečanje produktivnosti zaposlenih, kar bi lahko v večjem obsegu izvedel zgolj s povečano avtomatizacijo, s katero bi stroji prevzeli delež del, ki ga sedaj opravljajo ljudje. To zahteva obsežne in (z vidika poslovnih procesov) kompleksne investicije, za katere potrebuješ financiranje, ki se draži ter dovolj strokovnih kadrov v gospodarstvu, ki bodo avtomatizacijo izvedli. Če bodo vsi naenkrat skočili v to, bo teh kadrov vsaj 10x premalo. Ugani, kaj se v takšnih razmerah zgodi s cenami :P 

 

Se strinjam, da bodo v trenutnih razmerah odpadli najmanj učinkoviti ali preobsežni deli gospodarstva. Na nek način je to celo koristno, ker se malo prečisti. Problem pa je v tem, da če se inflacije ne ukroti, postane vztrajna, persistentna. Ker gospodarstvo pričakuje rast cen, se bodo pričakovanja vgradila v pogodbe in inflacija bo začela poganjati sama sebe. Višji stroški dela>pritisk na profit>višje cene>višji življenjski stroški>pritisk na povišanje plač... In v razmerah polne zaposlenosti imajo zaposleni dovolj novih priložnosti za zamenjavo delodajalca, zato bodo podjetja prisiljena dvigovati plače. 

Povezava do prispevka

image.png.1c7073993816cf3941900e4700c60086.png

 

Ne v bistvu da gospodarstvo kot celota dela na učinkovitosti. Pri posameznih pravnih konsktruktih pa se ne strinjam in mislim, da je tu težava. Bom dal primer. Namesto, da rečeš, da si Porsche in hočeš delati najboljše avte na svetu in jih optimiziraš, pa optimiziraš itd itd.... jaz mislim, da si večina podjetij in vodstva zada napačno vprašanje.
Ni tvoj cilj narediti najboljši avto na svetu, Durexu, najboljši kondom na svetu, Krki pa najboljša zdravila....
Seveda je to del potovanja, ampak glavno vprašanje je vedno, Kako narediti najboljšo sredstvo da spraviš človeka iz točke A do točke B. Najboljši produkt, ki zaščiti posameznika pred nezaželenimi posledicami spolnih odnosov, in pa produkt, ki poskrbi za zdravo telo.
Te primeri so kar nekaj, ampak govorijo o tem, da fokus ne sme biti konstantna optimizacija produktov, ampak konstantno stremenje po NOVIH boljših produktih, ki so lahko magar popolnoma drugačni od prejšnih. Tako pridemo do ogromnega napredka in poskrbimo, za blaginjo.
Ko smo začeli uporabljati stroje na paro, elektriko, prve digitalne računalnike, avtomobile, 3d printerje, internet, gnojila....smo posledično sprožili domino efekt. Kar naenkrat pocenitev storitev, opcija povečanja obsega poslovanja, hkrati pa posledično poskrbeli, da si kar naenkrat rabil manj ljudi, da si lahko naredil iste stvari.
Seveda, da je ogromno prostora za optimizacijo, vedno jo je bilo, slednja pa prinese po naravni poti konstanten tok nove delovne sile in pa nižanje stroškov. Včasih so to stroji seveda, včasih, pa se gre zgolj za optimizran cikel poslovanja, ali nove produkte na trgu. 

Prav tako je pomembno, da spremljaš trend in na njega proaktivno odreagiraš. Ali to pomeni, da izvajaš pilot standardnega temeljnega dohodka aka Finska, nižanje št. delovnih ur aka Francija, digitaliziranje valute aka Norveška itd....

Globalno gospodarstvo in kaj se z njim dogaja ni rezultat odličnega planskega vodenja, ampak situacij kot so vojne, političnih odločitev aka Brexit, trgovskih vojn, OPEC monopolov, načrtno kupovanje in prodajanje afriških investicij, printanja denarja, načrtnega lobiranja, višanja rezerv v tvoji valuti po svetovnih bankah itd itd.
Moje mnenje je, da sistem ni vzdržen in je preveč kaotičen, ranljiv za udarce pod rebra in nenamirna rušenja stolpov iz kart. Preveč filozofsko vem, ker je preveč zapleten in prepleten, predvsem pa kaotičen in neodvisen da bi ga lahko razumsko in plansko reševal.
Vsaka država rine po svoje, pa če gremo na mikro enote, še huje...Kitajska, kolikor se jo zasmehuje v drugi temi, je v tem pogledu znotraj svojih meja relativno gledano drugačna.
Na drugi strani se "Zahodna" Evropa lahko zahvali svoji zgodovini za trenutni položaj in bonuse/jokerje, ki jih vztrajno porablja.
Če bi razmišljali manj egoistično, manj politično, bolj plansko in podobno, ne bi nikoli gledali razne Brexit odločitve in ostale neumnosti. 

Zato, težko, jasno odgovorim na vprašanje, ker je stanje kaotično, kontrola pa slaba. Znotraj posameznega podjetja morda še na globalni ravni je pa freaking texas in shooting gallery. Ko omenimo inflacijo smo vrjetno vzeli pod drobnogled prevelik del torte, da bi lahko kaj pametnega rekli.

 

Lažje je iti v konkretne primere pa morda debatirati o tem, ker bomo lažje kaj bolj pametnega rekli. Recimo, ko smo pri optimizaciji, pa vedno aktualnih ZDA, pa enih večjih gospodarstev na svetu v Kaliforniji, lahko kako rečemo o njihovemu Speed Rail programu. Koliko "hitrih" vlakov ima dandanes ZDA? So imeli/imajo plane da jih naredijo? Kaj se je zgodilo / se dogaja s hitro progo San Francisco - LA.
Zaradi taki nebuloz, potratnje denarja in zapravljenih priložnosti gredo gospodarstva lahko na dolgi rok tudi v "rit" so nekonkurenčna....

 

In kar se tiče trenutnega stanja cen nafte, jaz mislim, da je lahko to morda celo blagoslov v preobleki. Take situacije lahko zlomijo ekonomije/ekonomijo ali pa vodijo do drastičnih sprememb in novih opcij na trgu.
Poglejmo samo primer avtomobilske industrije kot ogromnega playerja pri vsemu skupaj. Če ne bi Musk na svoj (pustimo kakšen) način prisilil vse te lutke iz statusa QUO se danes ne bi niti slučajno toliko pogovarjali o alternativnih virih energije, revolucij na področju baterij, nekompleksni elektroinštalaciji in ostalih....
Ljudje so pozabili ko je starček na sejmu v Parizu dobro stoletje nazaj prodajal sladoled na sončne celice, pričel s projektom sončnih elektrarn v severni afriki pred 1. svetovno vojno in so v ameriki razmišljali ali bodo avtomobili na nafto ali elektriko.
Prav tako smo pozabili, zakaj se dandanes tako povdarja da gre za NEOSVINČEN bencin in kako je nekdo želel ugotoviti startost planeta zemlje, vrtal luknje v led in odkril da nekaj zastruplja ozračje, hkrati pa pozabili izvor angleške besede Plumber -> Plumbum -> Pb -> Svinec -> svinčene cevi za vodo -> rimljanski vodovodi -> vedenje o strupenosti in efektih svinca a neizpodbitno gospodarsko desjtvo, da ga je enostavno ogromno in je poceni....

 

Današnja situacija je v veliki meri rezultat kaosa in podle igre ljudi ki premikajo domine, ne pa domin samih, je pa problem , če jih premikaš, pa še veš ne katere domine bodo padle kot rezultat slednjega. 
Kot nekdo, ki imam stike z vsemi sektorji gospodarstva od čistilcev, filmarjev, trgovin, gradbeništva.... in dokaj živo vidim št. planiranih projektov za letos, naslednje leto... v Sloveniji, Evropi... lahko rečem, da v kolikor nekdo namenoma ne spodmakne stol, se nam na kratek rok ni ničesar za bati. 
Težave je seved a v tem da se spodmikanje stolov dogaja. Covid-19.... Ukrajinska "kriza", trgovinska vojna Kitajska - ZDA, Brexit....
Gospodarstvo pa gazi preko vsega, seveda v veliki meri zaradi mehurčka ustvarjenega s strani Evropske Centralne banke, Federal Reserves... in tako dalje. Ta model je nevzdržen in bo kolapsiral (če temu lahko sploh tako rečeš - prej bi jaz temu rekel reset) ker še vedno je. Makroekonomsko, greš lahko samo gledat


- 1975
- 1982
- 1991
- 2009
- (vstavi svojo številko) al se bomo delali da ne?

uredilo bitje BlueSan
Povezava do prispevka
Navedek

 

Amid high-profile meetings of the G7 and NATO leaders, Chinese Foreign Ministry spokesman Zhao Lijian posted an image on Tuesday pointing out that despite being referred to as “international society,” the G7 countries actually account for a small percentage of the world’s population.

 

Depicting the leaders of the G7 countries alongside the leaders of the BRICS nations, the image noted that the population of the former amounts to 777 million, while the BRICS countries are home to 3.2 billion people

 

 

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

To je kar nerealno kak debil si ti.

 

Kje so laži, povej. Poznam en kup folka z doktorati in vsi, popolnoma vsi pravijo isto, kot je v tem prispevku. Ravno pred dvema tednoma je doktoriral kolega, njegov mentor je star 81, skoraj vsi se ga hočejo znebit pa se ga ne morejo, ima pa v vrsti za seboj že naslednika, ki bo fural tisto gnezdo korupcije, nepotizma in nesposobnosti.

 

Slovensko visoko šolstvo je rak rana te države. Nič čudnega, da je Golobiču tako všeč.

  • Račka +1 2
  • Trol 1
Povezava do prispevka

Vsaka beseda. Tvoj kolegs je sel torej samovoljno doktorirat k 81letnemu govnu, za kateregs komaj caka, da odleti? Hah. Vsi tastari so po ZUJFU odleteli f penzijo in ta lahko ostaja na doktorskem programu sam zato, ker ga hočejo tam met. Verjetno je tudi se v raziskovalni skupini, bi rekel celo njen vodja, ker je bil edini sposoben dobiti dovolj referenc, da so lahko sploh dobili projekt. Nesposobneži za njim pa jamrajo

uredilo bitje Vrhovni_Plenum_OF
Povezava do prispevka

Pa take trditve 

Navedek

 V Sloveniji zaradi tega proizvajamo vedno manj izdelkov z visoko dodano vrednostjo,

Kjer ne pove, da to nima veze s fakultetami, ampak zavestno odločitvijo slovenske buržoazije, da hoče iz slovenskega delavskega razreda narediti "kitajce", kjer so važne samo nizke plače in čim nižje investicije. In potem se v državo vlači razne Boxmarke in druge visokorazvite firme. Uradna politika pa namerava 10 milijard EU sredstev vreči v asfalt. In nekako je tega kriv en 81letni profesor na EF. 

 

In potem jim premier, eden izmed njih, pove, da so navadno govno, katerih horizont ne sega prek kitajskih švicfabrik in njihova najnovejša ideja za bildanje dodane vrednosti so Filipinci, Tajci in ostali, ker lahko po novem že Bosanci celo v Bosni dobijo boljs šiht k pr slolvenskih kapitalistih, pa so ožaljeni. 

uredilo bitje Vrhovni_Plenum_OF
Povezava do prispevka
Vrhovni_Plenum_OF reče pred 40 minutami:

Vsaka beseda. Tvoj kolegs je sel torej samovoljno doktorirat k 81letnemu govnu, za kateregs komaj caka, da odleti? Hah. Vsi tastari so po ZUJFU odleteli f penzijo in ta lahko ostaja na doktorskem programu sam zato, ker ga hočejo tam met. Verjetno je tudi se v raziskovalni skupini, bi rekel celo njen vodja, ker je bil edini sposoben dobiti dovolj referenc, da so lahko sploh dobili projekt. Nesposobneži za njim pa jamrajo

Nesposobneže je kar sam kreiral, ker že desetletja izkorišča in ubija vsakršno konkurenco in vsak pol normalen po hitrem postopku spizdi v privat sektor. Če ne dovoliš normalnega razvoja kadrov, nimaš dobrih kadrov. Shocking.

 

Pa ne rabiš nabijat zgolj o enem primeru. Imam iste zgodbe z večih fakultet ter tudi z IJŠ. Greznica.

Vrhovni_Plenum_OF reče pred 34 minutami:

Pa take trditve 

Kjer ne pove, da to nima veze s fakultetami, ampak zavestno odločitvijo slovenske buržoazije, da hoče iz slovenskega delavskega razreda narediti "kitajce", kjer so važne samo nizke plače in čim nižje investicije. In potem se v državo vlači razne Boxmarke in druge visokorazvite firme. Uradna politika pa namerava 10 milijard EU sredstev vreči v asfalt. In nekako je tega kriv en 81letni profesor na EF. 

 

In potem jim premier, eden izmed njih, pove, da so navadno govno, katerih horizont ne sega prek kitajskih švicfabrik in njihova najnovejša ideja za bildanje dodane vrednosti so Filipinci, Tajci in ostali, ker lahko po novem že Bosanci celo v Bosni dobijo boljs šiht k pr slolvenskih kapitalistih, pa so ožaljeni. 

Oh uau, a slučajno marksist trdiš, da so kapitalisti lahko boljši in slabši? :lol: a te svoje teorije imaš s čim za podkrepiti?

Pa nikjer nisem rekel, da gre za EF.

Povezava do prispevka

Lol, sej vaju je zabavno brat, še posebej zato ker mata v tejle debati oba hkrati prav.

 

Tyne ma prav glede tega, da je slovenski akademski prostor čist v pizdi in da gospodarstvo ustvarja premalo dodane vrednosti.

VPOF ma prav glede tega, da je članek šalabajzersko napisan in vleče čist neke pavšalne, nepodprte trditve.

uredilo bitje Skunky Lee
Povezava do prispevka

Se čist strinjam s @Skunky Lee oba imata prav :D

 

Načeloma je res tisti zakon upokojil vse, ki so imeli pogoje in se fakultete niso trudile najti luknje. Sem delal z enimi, ker so iskali alternativne službe :D. Ampak po drugi strani je tudi res, da na vseh faksih je 1-2 oseb, ki imajo nenormalno število točk, ki potrebne za raziskovalne skupine in pač furajo zadeve po šerifovsko. In da doseže te točke moraš biti na v vlogi, ki ti to omogoča. Eni predavajo 24/7 da njihovi mentorji objavljajo (če se jim da in se n pripišejo samo na članke). Pa tile faksi in inštituti, ki jim je prejšnja vlada zrihatal fuul keša in mimo akreditacij ... ne bo ravno izboljšala stanja. Pa tole, k je zdaj ARRS dal odločanje na univerze bo tudi polom. Poznam par zaposlenih v tej srenji in par mladih MRjev, ki so al zgarani ali pa čislani kot novi Einšajni (in imajo tudi primerne objave). Ampak po drugi strani pa če mal veš kako to objavljanje deluje, tudi veš, da ni čudno da smo imeli take probleme med covidom. 

 

Povezava do prispevka

Moja teorija je vedno bila, da je delo na faksu častno in da bi morali vsi na faksu prejemati minimalno plačo. Potem pa naj delajo še kaj za zraven, če želijo, in prodajajo svoje ekspertize v koristen namen.

 

Ne moreš vleči redne plače za 10 ur dela tedensko (eni pa še to ne).

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...