Skoči na vsebino

Potovanje z letali

588 odgovorov na to temo

#561 Flaming_C

prišel v fANALe za mistra mn3njalnika

• rumeni jaki
  • 2 711 sporočil

Objavljeno 19 julij 2018 - 11:48

Ja,sam Qatar ne leti v Taipei

#562 kola

"Moj curak je korenjak, malo kdo mu je enak!"

• komunisti
  • 258 sporočil

Objavljeno 19 julij 2018 - 12:32

Ah, ok. Presenetljivo. Sem privzel da so na vsakem malo vecjem letaliscu, my bad.

#563 Boris

bi rad na gnoj.

• svinjski pastirji
  • 89 sporočil

Objavljeno 19 julij 2018 - 13:14

Ce je potovanje dolgo priporocam quatar ker je res par razredov boljsa izkusnja kot ostali. Jaz ce se da vedno letim z njimi.

#564 osis

je bil diskvalificiran iz fANAL za mistra. Ima premalega.

• rumeni jaki
  • 2 888 sporočil

Objavljeno 22 julij 2018 - 13:52

Sicer je of topic, samo vseeno:

Navedek

Zgode in nezgode potnikov v letalskem prometu: Vroča kri, flirt in druge zgodbe visoko med oblaki

»Gospa, prosim, bi se lahko presedli?« To je bilo dolga leta vsakdanje vprašanje, ki so jih stevardese na letalih izraelske letalske družbe El Al namenjale ženskam, ko so vstopili v črno oblečeni moški s črnimi klobuki in dvema dolgima kodroma las, iskali svoj sedež in globoko vznemirjeni ugotovili, da bodo sedeli zraven žensk.
Nekateri so zaradi tega zagnali vik in krik, da ob tujih ženskah že ne bodo sedeli, drugi so od stevardes zahtevali, naj sedež zraven svojega izpraznijo ali tja posadijo katerega od moških. Po odločitvi sodišča v Jeruzalemu, ki je presodilo, da mora biti tega poniževanja žensk za vselej konec, je letalska družba konec prejšnjega meseca objavila, da ne bo več dovolila presedanja žensk po volji pravovernih moških, hkrati pa prepovedala, da bi stevardese postavljale poniževalna vprašanja samo zato, da ne bi kakšna pregrešna misel švignila skozi globoko verne in zveste moške možgane.
A za razumevanje tega je treba povedati nekaj več o ozadju, ki je to spodbudilo. Zgodbe so se v glavnem dogajale na letališču Johna F. Kennedyja v New Yorku in povzročale velike zamude pri vzletih, med več kot enajst ur dolgim poletom do letališča Bena Guriona v Tel Avivu pa slabo voljo in zavreto kri. Eden najbolj svežih primerov, o katerem je poročal Times of Israel, govori o 75-minutni zamudi letala iz New Yorka v Tel Aviv zaradi štirih ortodoksnih judov, ki niso hoteli sedeti zraven žensk, niso pa hoteli govoriti niti s stevardesami. Na pomoč je moral priskočiti celotni moški del kabinskega osebja, ki se je namesto s pripravami letala na vzlet ukvarjal s trdovratno četverico. Zaplet je bil res hud: oni ne bodo sedeli ob ženskah – in pika, če se postavite na glavo! Po izjavah sopotnikov je bil eden med njimi posebno zagret: vse od prihoda v letalo ni gledal ne levo ne desno, ampak samo strmo v tla. Vročica je naraščala, zaradi zamude so ljudje glasno negodovali. Potem je eden od stevardov potegnil zadnjo potezo: »Tako, gospodje, če ne boste sedli na svoje sedeže, lahko v tem trenutku zapustite letalo!« Medtem je padla še diplomatska prošnja ženskam, naj razumejo težavo in se presedejo. A tudi ženske so bile trdovratne in so glasno ugovarjale samovolji v črno oblečenih moških, dokler se nista dve med njimi, starejša Američanka in mlajša Izraelka, le odločili, da prepustita svoja sedeža, da je letalo lahko vzletelo.
Po vsem tem se je oglasil Barak Eilam, generalni direktor izraelskega podjetja Nice Systems, ki izvaja nadzor nad letališčem. Na twitterju je objavil, da bodo bojkotirali El Al, če se bodo podobne nevšečnosti in diskriminacija žensk nadaljevale. Oglasila pa se je tudi Shoshanna Jaskoll, soustanoviteljica organizacije za zaščito ortodoksnih judovskih žensk, in sporočila, da pozdravlja El Alovo odločitev, da na letalih ne bodo več prosili žensk, naj se presedejo.

Majhnih in velikih zgodb, takih, ki ostajajo samo v osebnih spominih posameznikov, in drugačnih, ki obidejo ves svet, je na letalih in letališčih na pretek. Ta, ki jo bomo na kratko povzeli, se je odvijala na letalu British Airways iz Johannesburga v London. Ženska, stara okoli 50 let, je vrtela v rokah karto, stala ob sedežu in poklicala stevardeso.
»Kaj je narobe, gospa?«
»Ne vidite? Zraven tega črnuha ste me posadili. Niti zamisliti si ne morem, da bi sedela ob tako odvratnem človeku. Poiščite mi kak drug sedež.«
»Bom pogledala,« je rekla stevardesa, »a zdi se mi, da je letalo polno.«
Čez čas se je vrnila. »Res je, letalo je polno, edini prosti sedež je v poslovnem razredu, vendar v naši družbi velja, da se potniki iz ekonomskega razreda ne morejo presedati v poslovnega. Velja pa tudi, da bi bilo škandalozno, če bi kdo sedel ob tako odvratni osebi.«
Obrnila se je k temnopoltemu moškemu. »Izvolite, gospod, če želite, lahko vzamete svojo prtljago in se presedete v poslovni razred.« Ženska je osramočena ostala odprtih ust.

Naslednjo zgodbo smo preverili na lastne oči. V letalo, pripravljeno za dolg nočni polet, sta vstopila ženska in moški, očitno zakonski par. On je njej odstopil sedež ob oknu, sam pa je sedel zraven nje. V zadnjem trenutku je prihitela mlada ženska in sedla na prosti sedež ob moškem. Nekaj vljudnostnih besed, kmalu je sledila večerja in potniki so se počasi pripravljali na spanec. Ženska ob oknu je že spala in v letalu so pogasili luči, gorele so samo najnujnejše. Moški in mlada ženska ob njem sta ostala budna. Izmenjala sta kakšno besedo, čez čas pa se spustila v živahen klepet. Ohladilo se je in vzela je odejo, da si je prekrila naročje. Nato je moški potisnil del njene odeje čez svoja kolena. Najprej sta se pogledala, kot da so besede odveč, zatem se je pod odejo začelo nekaj premikati. Najprej so se iskale njune roke, potem pa božajoče pod odejo drsele sem ter tja. Bilo je kratko srečanje dveh ljudi 10.000 metrov visoko, dokler se ni prebudila ženska pri oknu. Prižgali so luči, letalo je pristalo in nočna ljubimca sta se razšla kot tujca.
To pa se je zgodilo na letalu Transavia Airlines med Dubajem in Amsterdamom. Zaradi človeških vetrov, ki jih je nezadržno spuščal eden od potnikov, sta njegova soseda najprej zatiskala nos in obračala glavo stran, potem sta ga opozorila, naj bo malo bolj kulturen. A ko vse to ni nič pomagalo, sta poklicala stevardeso. Ni zaleglo in odločila sta se, da bosta vzela zadevo v svoje roke, kajti človek ob njiju je še vedno širil smradove. Nastal je tako divji pretep, da se je pilot odločil za nepredviden pristanek.
Na splošno so črevesni plini in smrad v letalu večja nadloga, kot bi si mislili, prav tako ni redko, da prav to sproži medsebojno obračunavanje na trd način. Zato niti ni čudno, če si je potnik v kitajskem letalu, ki se je pripravljalo na vzlet, zaželel malo svežega zraka in je odprl vrata zasilnega izhoda…
Boldano je smešn

#565 Muj01

caporegime

• mafija
  • 816 sporočil

Objavljeno 31 julij 2018 - 13:33

Iscem ugodne lete via Mehika (Cancun). Poslusam od folka po dolgem in pocez kako so oni za manj kot 400€ leteli in da se ful najde teh kart itd.

Na skyscannerju pod 650€ ne pridem pa da se jebem.

A je za une konce tut kak nizkocenovc kot je za azijo recmo FlyDubai?

Iscem termin nekje v zacetku februarja

#566 Flaming_C

• rumeni jaki
  • 2 711 sporočil

Objavljeno 31 julij 2018 - 14:38

Maš neke ultra last minute fore ki so zelo poceni ja (izlet na dlani, po svetu)

Mnogi pot v Amsterdam,Frankfurt,Bruselj,Madrid,Pariz ki ima tud direkt lete v Cancun ne štejejo k ceni leta

Drugač pa takole,Cancunu nam najbližje letališče z direkt povezavo je Munchen iz tam redno leti Condor

#567 MIHA_IS_GOD

božanski padawan

• božanstvo
  • 1 645 sporočil

Objavljeno 31 julij 2018 - 14:39

Za lete v Cancun moras pocakat na akcijo. Parkat letno jih imajo, ni pa nujno ravno v terminu ki bi ti ustrezal.

#568 Arbenowskee

importatore di olio d'oliva e melanzane

• mafija
  • 1 536 sporočil

Objavljeno 31 julij 2018 - 21:16

Oglej si sporočiloMuj01, ob 31 julij 2018 - 13:33, rekši:

Iscem ugodne lete via Mehika (Cancun). Poslusam od folka po dolgem in pocez kako so oni za manj kot 400€ leteli in da se ful najde teh kart itd.

Na skyscannerju pod 650€ ne pridem pa da se jebem.

A je za une konce tut kak nizkocenovc kot je za azijo recmo FlyDubai?

Iscem termin nekje v zacetku februarja

ker nisi specificiral datuma sem našel tukaj septembra za slabih 500 po osebi:

https://www.flyavel....nc%C3%BAn-70136

samo je trikoten let in te zna priti prevoz nazaj v lj kar drago.

To sporočilo je uredil Arbenowskee: 31 julij 2018 - 21:25

#569 Muj01

caporegime

• mafija
  • 816 sporočil

Objavljeno 31 julij 2018 - 21:49

Sej sem napisal da iscem zein v zacetku februarja :) hvala vseeno

#570 Muj01

caporegime

• mafija
  • 816 sporočil

Objavljeno 31 julij 2018 - 21:55

Hvala tut ostalim za info, bom brskal naprej :)

#571 Arbenowskee

• mafija
  • 1 536 sporočil

Objavljeno 01 avgust 2018 - 07:09

sorry, popolnoma spregledal. drugače si za takrat še malo zgoden. ene 4-5 mesecev prej so ponavadi najbolj ugodne cene, ko vsi prevozniki objavijo lete. odvisno od destinacije.

drugače imaš tudi takrat za dobrih 500 evrov/oseba iz dunaja:

https://www.flyavel....nc%C3%BAn-70156

ko najdeš omiljeno traso in termin, jih potem lahko trackaš na https://www.google.com/flights

je zraven potem tudi zgodovina cen itd...

To sporočilo je uredil Arbenowskee: 01 avgust 2018 - 07:12

#572 Muj01

caporegime

• mafija
  • 816 sporočil

Objavljeno 01 avgust 2018 - 07:43

Vrhunsko, teh dveh strani nisem poznal, sem si jih shranil pa bom spremljal.

Hvala na pomoci :)

#573 Fantom

ga najraje faše pod pazduho in pri tem konjsko prdi.

• rumeni jaki
  • 1 268 sporočil

Objavljeno 01 avgust 2018 - 07:52

opa nice Google page, a obstaja še kak bolj specializiran za hitra iskanja letov kam daleč? mal random iščem kake eksotične destinacije za jan-feb 19...

#574 Arbenowskee

• mafija
  • 1 536 sporočil

Objavljeno 01 avgust 2018 - 09:36

kot sem že ene 2x nalepil link: jaz kar flyavel uporabljam, ker je kul tool če iščeš ugoden let, in ti destinacija in termin nista velika omejitev. za iskanje uporablja https://www.kiwi.com tako da lahko tudi tam probaš srečo.

ampak boš valda podpiral domačo industrijo (disclaimer: sem pa tja dodam kaj kode v flyavel =) )

#575 Fantom

• rumeni jaki
  • 1 268 sporočil

Objavljeno 01 avgust 2018 - 10:05

tist slovenački me je neki jebal, tale kiwi pa dela sweet, damn Honolulu za 1015€ very nice :) thx za tole bo prav prišlo

#576 Arbenowskee

• mafija
  • 1 536 sporočil

Objavljeno 01 avgust 2018 - 12:04

Povej kaj te je matral, bom(o) porihtal

#577 Fantom

• rumeni jaki
  • 1 268 sporočil

Objavljeno 01 avgust 2018 - 12:14

Vpisat moram destination..oz skoz mi teži da nisem vpisal tud če dam tam levo search anywhere... zdaj ne vem možno da jaz kaj narobe delam :D

#578 Arbenowskee

• mafija
  • 1 536 sporočil

Objavljeno 01 avgust 2018 - 12:39

Ja, destinacija je obvezen podatek. za dobre deale lahko slediš

http://facebook.com/flyavel

ali se pridružiš

https://www.facebook...ups/flyavelSlo/

#579 Fantom

• rumeni jaki
  • 1 268 sporočil

Objavljeno 01 avgust 2018 - 12:42

ok se bom joinal pa da vidim :D Jap glih to je pri meni problem, jaz zmer iščem destinacije tko, da prvo pogledam cene po celem zemljevidu pa se pol odločam sprot, zato mi je tolk pomembna funkcija search anywhere :D

#580 Flaming_C

• rumeni jaki
  • 2 711 sporočil

Objavljeno 01 avgust 2018 - 14:30

Na hitro malo prečekiral Skyscanner

2.2.2019 - 13.2.2019 najcenejši leti,ne nujno tudi najhitrejši,samo nobeden daljši od 24 ur,max 2 presedanja

Brnik - Cancun - Brnik = 904 €

Zagreb - Cancun - Zagreb = 813
Zurich - Cancun - Zurich = 682
Benetke - Cancun - Benetke = 665
Bruselj - Cancun - Bruselj = 660
Budimpešta - Cancun - Budimpešta = 660
Frankfurt - Cancun - Frankfurt = 657
Amsterdam - Cancun - Amsterdam = 616
Milano - Cancun - Milano = 595
Munich - Cancun - Munich = 560
Pariz - Cancun - Pariz = 550
London Heathrow - Cancun - London Heathrow = 534
Madrid - Cancun - Madrid = 454

Jebemti Brnik

#581 Muj01

caporegime

• mafija
  • 816 sporočil

Objavljeno 01 avgust 2018 - 16:49

Ja to sem ze vse predrkal, jaz sem recmo najcenejse nasel 1.2.-14.2., pa je bil 500€ in to z dunaja

bomo vidl kaj pa kako :) bom pocakal se kak mesec dva in spremljal

drugace mava pa backup plan, lepo nizkocenovci enosmerne pa bova sla valencia, madrid, lisbona, mogoce kaki kanari pa pol nazaj :)

#582 Arbenowskee

• mafija
  • 1 536 sporočil

Objavljeno 02 avgust 2018 - 05:54

Oglej si sporočiloFantom, ob 01 avgust 2018 - 12:42, rekši:

ok se bom joinal pa da vidim :D Jap glih to je pri meni problem, jaz zmer iščem destinacije tko, da prvo pogledam cene po celem zemljevidu pa se pol odločam sprot, zato mi je tolk pomembna funkcija search anywhere :D

eh sem smotan, saj dela search everywhere, na levi zamenjaš filter namesto plan my flyavel to search anywhere.

Objavljena slika

To sporočilo je uredil Arbenowskee: 02 avgust 2018 - 05:56

#583 Fantom

• rumeni jaki
  • 1 268 sporočil

Objavljeno 02 avgust 2018 - 06:39

No saj to sem mislil da me neki jebe, kadar dam search me resetira stran in začne težit za destination :S

#584 Arbenowskee

• mafija
  • 1 536 sporočil

Objavljeno 02 avgust 2018 - 06:57

kater browser? lahko da imaš blokiran web socket ...

#585 Fantom

• rumeni jaki
  • 1 268 sporočil

Objavljeno 02 avgust 2018 - 07:10

Jap čist možno, ker to gledam na šihtu, mamo pa IE browser... in b4 HA HA :(

#586 Arbenowskee

• mafija
  • 1 536 sporočil

Objavljeno 02 avgust 2018 - 07:37

mnja, procent IE uporabnikov je tako nizek, da v IE sploh ni testirano. vidim da nič ne dela v IE. mogoče naredimo podporo za IE v bližnji prihodnosti.

#587 Fantom

• rumeni jaki
  • 1 268 sporočil

Objavljeno 02 avgust 2018 - 07:51

wtf ne rabiš zarad mene tega :D bom sfehtal chrome tle na šihtu :D

#588 Muj01

caporegime

• mafija
  • 816 sporočil

Objavljeno 02 avgust 2018 - 09:56

Oglej si sporočiloFantom, ob 02 avgust 2018 - 07:51, rekši:

wtf ne rabiš zarad mene tega :D bom sfehtal chrome tle na šihtu :D

potegni si dol chrome portable pa se ne rabs drkat z instalacijo in tezit ITjevcem ;)

#589 bubunabu

je fasal hemeroide. Zdaj mu plapolajo v vetru.

• mn3njalničarji
  • 942 sporočil

Objavljeno 07 avgust 2018 - 16:34

Evo če bi kdo letel na Jamajko

10 do 21 oktobra iz Bruslja.

Objavljena slika

1277 zlota znese 300 eur.

1 Uporabnik(ov) bere to temo

0 članov, 1 gostov, 0 anonimnih uporabnikov