Skoči na vsebino

[PS5] [Uradna tema] PlayStation 5

1833 odgovorov na to temo

#1801 ke_kit

ne ve, kam bi sam s sabo.

• mn3njalničarji
  • 630 sporočil

Objavljeno 16 oktober 2019 - 15:51

Oglej si sporočilomaksi, ob 16 oktober 2019 - 14:55, rekši:

poanta GPU raytracinga naj bi ravno bila, da se developerjem treba manj zajebavat s osvetlitvijo
sej to mi je jasno, samo pol imaš padce frameratea in, da lahko tisto urediš, moraš sekat na drugih koncih.

#1802 Stipe2

je bil zasačen pri zlorabi gasilskega aparata.

• vesoljci
  • 5 077 sporočil

Objavljeno 16 oktober 2019 - 16:02

To bo pa itak vedno, če ne zaradi raytracinga, pa zaradi česa drugega - brez fine tuninga ne gre...

#1803 Stipe2

• vesoljci
  • 5 077 sporočil

Objavljeno 16 oktober 2019 - 16:07

Zanima me recimo konkretno, koliko jim bo rabilo tokrat za novi Gran Turismo - ki Kazunori se je neki hvalil, da so že dovolj dobro poskenirali avte tudi za PS5...recimo take igre mi ni jasno, kaj rabijo toliko med deli - ki steze tudi imajo že večinoma poskenirane...

#1804 VEĐETA

na veliko mlati prazno slamo.

• šerifi in depjutiji
  • 3 931 sporočil

Objavljeno 16 oktober 2019 - 16:10

Objavljena slika

#1805 maksi

tekmuje v snemanju. Kožce z glavce, se razume.

• vesoljci
  • 8 314 sporočil

Objavljeno 16 oktober 2019 - 16:10

Bolj zanimivo bo pri Forzi, kjer izdajo več iger kot eno na generacijo.

#1806 Stipe2

• vesoljci
  • 5 077 sporočil

Objavljeno 16 oktober 2019 - 17:17

Oglej si sporočiloVEĐETA, ob 16 oktober 2019 - 16:10, rekši:

Objavljena slika

Upam samo, da ne izdajo GTA6 v izdihljajih trenutne generacije, kot so 5ko in da potem na novi generaciji dobimo spet nek kurčev remaster - al pa da so jo imeli spremno za trenutno, pa niso izdali, ker se 5ka prodaja tako dobro in jo bodo prevekslali na novo generacijo z zastarelo podobo.

Če jo pa delajo from ground up za novo generacijo, pol je ne bomo videli vsaj še 3 leta. Ne veš kaj je slabša opcija. :D

#1807 ke_kit

ne ve, kam bi sam s sabo.

• mn3njalničarji
  • 630 sporočil

Objavljeno 16 oktober 2019 - 17:19

Prva opcija je slabša opcija, mislim, da o tem ni dvoma.
Drugače pa valjda je ne bo za current gen, ker niso še niti pisnili o zadevi.

#1808 Mefisto

Playstation pro, lasje na glavi, jaz sem vendar moški pravi!

• legende
  • 5 143 sporočil

Objavljeno 16 oktober 2019 - 17:30

Eh GTA 6 mene že zdaj čisto nič ne navdušuje. Koncept GTAjev je meni prežvečen in preprosto preveč boring. Saj ne rečem, produkcija, zgodba, setting vse je top, samo ko pa pomislim, da sem RDR 2 kupil lansega božiča in ga še zdaj nisem obrnil, pa je očitno da v sami igralni mehaniki nekaj pošteno smrdi

Stipe, ki tule haypa nad GTA 6 mislim, da ni obrnil ne RDR 2, za GTA 5 sem pa tudi skeptičen, da ga je.

#1809 Čenir_

eden od desetih najboljših fafačev

• mn3njalničarji
  • 211 sporočil

Objavljeno 16 oktober 2019 - 17:31

Ma ja, current gen se bolj ali manj poslavlja. Cyberpunk je potrjeno medgeneracijski naslov, ker je napovedan že za next gen, Last of Us 2 bo morda dobil day 1 remaster treatment, Final Fantasy 7 bo itak po epizodah, tako da bodo najbrž prvo epizodo hitro portali ... Izšlo bo še par random špilov ala Watch Dogs 3 in Dying Light 2, katerih porte bo najbrž narekovala popularnost :D. Pač iskreno je ta gen done. Če najavijo še nek nov big AAA a la GTA, me bodo konkretno presenetili

#1810 Čenir_

• mn3njalničarji
  • 211 sporočil

Objavljeno 16 oktober 2019 - 17:35

Oglej si sporočiloMefisto, ob 16 oktober 2019 - 17:30, rekši:

Eh GTA 6 mene že zdaj čisto nič ne navdušuje. Koncept GTAjev je meni prežvečen in preprosto preveč boring. Saj ne rečem, produkcija, zgodba, setting vse je top, samo ko pa pomislim, da sem RDR 2 kupil lansega božiča in ga še zdaj nisem obrnil, pa je očitno da v sami igralni mehaniki nekaj pošteno smrdi

Stipe, ki tule haypa nad GTA 6 mislim, da ni obrnil ne RDR 2, za GTA 5 sem pa tudi skeptičen, da ga je.
Jah, saj večina big budget IP-jev je malo prežvečena. Ali gre za Souls(-like) igrice, Sony inhouse upgrade-tree cinematične igrice, gotta-catch-em-all nabiralniške open worlde z mikrotransakcijami, ni da ni, vse že videno. Res upam na kak big budgeter, ki bo malo bolj konkretno obrnil sceno na glavo. Nazadnje je temu blizu prišla nova Zelda, samo po svoje pa je najbolj copy-paste igrica možna, pač nabere vse popularne last-in-current-gen mehanike in jih fukne na kup

#1811 Galko

Zvezdan!

• šerifi in depjutiji
  • 6 800 sporočil

Objavljeno 16 oktober 2019 - 17:45

+1

S tem da RDR 2 se res VLEČE ko čreva, prov že skor Persona 5 style samodisciplino rabiš, da obrneš špil :D

Meni je GTA 5 ful bolj kul in zabaven špil.

#1812 Sovica

Prvi brez skupine in ponosen!

• neuvrščeni
  • 1 296 sporočil

Objavljeno 16 oktober 2019 - 18:10

Oglej si sporočiloKavorka, ob 16 oktober 2019 - 13:31, rekši:

bretty funny

#1813 shure

si mota joint.

• vesoljci
  • 285 sporočil

Objavljeno 16 oktober 2019 - 19:05

@Galko: A Witcher 3 pa ne? Meni že malo preseda vse skupaj, pa sem naredil samo vse glavne in stranske queste (vprašajev od nekje 20-ga levela skoraj ne čistim več), pa en del contractov. Ne vem kje vam čas za obračanje, nekateri še večkrat...

#1814 kemik

bo v petek štel do pi kvadrat.

• šerifi in depjutiji
  • 2 696 sporočil

Objavljeno 16 oktober 2019 - 19:40

Ma gta koncept je meni zakon, sploh ko ga popestrijo tako kot so ga nazadnje z menjavo likov. Streljas, vozis, letis, ful nekih smesnih eventov med igro... Za next gen si zelim res spimpan strelski model, uno da je ful dober obcutek orozja in filing ko nekoga spucas, pa cim vec heist misij ki res spominjajo na film Heat. Rdr2 je ratal mal dosaden zarad gnilega streljanja, ki sem ga mel dovolj ze na polovici. Me zanima kako bo na pcju.

Witcher bi bil danes mogoce tut meni mal predolg, ampak ob releasu sem ga pozrl z odprtimi usti.

#1815 Čenir_

• mn3njalničarji
  • 211 sporočil

Objavljeno 16 oktober 2019 - 19:42

Meni je imel RDR 2 kar dober filing orožja, samo preveč sovražnikov. Igral sem sicer vsa pomagala na off in samo s pikico na zaslonu za merek, tako da nobenega radarja ali karkoli, pa se je včasih pokalo as fuck. Škoda edino, da so sovražniki ful razvrednoteni, ker jih je pač 30 na misijo. Ful bi bolj cenil, če bi bila skupina petih inteligentnejših sovražnikov, ki bi izvajali kakšne napredne manevre in ti bili enakovredni nasprotnik

#1816 Stipe2

• vesoljci
  • 5 077 sporočil

Objavljeno včeraj, 13:17

Oglej si sporočiloMefisto, ob 16 oktober 2019 - 17:30, rekši:

RDR2 ne da sem obrnil, če nebi blo online trofej, bi ga tudi platiniral - in en item nisem dostavil unemu malemu seronji Jacku, nisem dobil une trofeje, mi gre tako na kurac. :D
GTA5 pa res nisem igral, ker sem ga zamudil na PS3 in kasneje na PS4 mi je bila bljak podoba - sem pa igral prejšnje dele.

Vglavnem kakorkoli, meni open world so bomba, samo spet ne igram svašta - recimo Witcher 3 nikakor da dobi prednost pred kakim drugim naslovom.
Ne zato ker je slab, ampak ker mi ta setting ne leži in se mi zdi da bi jo igral samo zato, ker je kao neka uspešnica.

#1817 Stipe2

• vesoljci
  • 5 077 sporočil

Objavljeno včeraj, 13:54

Hmm, zanimivo...

Sony hasn’t said much about the PS5 controller at this point, but a new patent unearthed by the folk at Techtastic has suggested that the pad may end up embracing cloud gaming in such a way that the device will be able to connect to the Internet on its own.

#1818 Stipe2

• vesoljci
  • 5 077 sporočil

Objavljeno danes, 11:12

Itak spet bo samo ke_kit prebral, ostali pa samo pametovali, ampak vseeno...

Open World Tech Demo Running On Navi-Based Hardware Shows What The PlayStation 5 Will Be Capable Of

A new report posted by a former GameFan magazine editor on ResetEra revealed that he has recently seen a tech demo of a multiplatform open-world game that is in development for PlayStation 5, Xbox Scarlett and PC. This demo, which is not all that polished, runs at a solid performance and it's way ahead of games like Red Dead Redemption 2 and The Last of Us Part 2 in terms of scope, lighting and environment dynamics.

The demo I saw had the very best real time graphics I've ever seen. And what I mean by that is it looked like a real game you can play.[indent]
Not some super polished UE4 or Unity technical demo that you would see at gdc.
To me, there was no mistaking this for a current generation on PC or console.
To be clear, in terms of scope, lighting and environment dynamics, RDR2 or TLOU2 aren't even in the same time zone as this.
and yeah, it kinda was like a Shadowfall moment to me in that it seemed totally different from what I've been used to in the previous generation.
Now granted, Framerate was maybe 25 to 30-ish and it was early, early,early. But I actually said out loud WTF when I first saw it.
Shadows, in particular, are impressive, and the overall picture quality is solid, which should be a given, considering the hinted power of the PlayStation 5 and Xbox Scarlett.
One thing I found really interesting was the quality of the shadows. I especially noticed there were some approx 2-3ft high bushes. When they were swaying in the wind they were casting moving shadows with fucking PERFECT detail. No shimmering or stairstepping at all.
And I am talking about a bush with maybe 75-100 branches and 100s of leaves on it!
Casting. Perfect.Fucking. Shadows.
Keep in mind this was just a random, whateverthefuck bush!
Also
The overall picture quality was astoundingly solid....like it used some super duper AA.
The game is full 2160p, but again, has no shimmering whatsoever. Just a really solid resolve to the graphics.
It's also been confirmed that this demo is running on Navi-based hardware, so it could be running on a PlayStation 5 devkit.[indent]
It was running on Navi-based hardware. So a current for the time PS5 development kit.(June 2019).

#1819 atomic

živi v deželi Xarantaniji

• vesoljci
  • 6 017 sporočil

Objavljeno danes, 12:09

Nekdo je nekaj napisal.

#1820 maksi

• vesoljci
  • 8 314 sporočil

Objavljeno danes, 12:17

PS5 bo imel lepšo grafiko kot PS4, fascinantno.

#1821 Enterprise

"Kar piv piv bi."

• vesoljci
  • 2 178 sporočil

Objavljeno danes, 12:18

ko govori tako zavzeto o "perfect shadowsih", upam da je videl kaj takega

Objavljena slika

ker sence v naravi so mehke, ker sonce ni tocka, ampak krogla in senca ima umbro in penumbro in soft prehod med njima (pa ce smo natancni nima vsaka umbre, ce ni dost velik objekt, zato se posamezni listi sploh ne vidijo)

je pa to res efekt ki ga je, ce hoces tak realizem, pocasi ze lazje narest z raytracingom, ce imas dost stvari na screenu

#1822 bigboss82

• vesoljci
  • 5 065 sporočil

Objavljeno danes, 13:13

Jaz sence prvo izklopim, ce hocem boljsi performance

#1823 Stipe2

• vesoljci
  • 5 077 sporočil

Objavljeno danes, 13:22

Oglej si sporočiloatomic, ob 18 oktober 2019 - 12:09, rekši:

Nekdo je nekaj napisal.

Dobro, tip ni baš nek zvezdniški poster na mn3njalu, tako kot ti, je samo urednik neke gaming revije...ampak vseeno

#1824 Stipe2

• vesoljci
  • 5 077 sporočil

Objavljeno danes, 13:26

Oglej si sporočilomaksi, ob 18 oktober 2019 - 12:17, rekši:

PS5 bo imel lepšo grafiko kot PS4, fascinantno.

Kaj ni ?
Dokler ni novih konzol, vse kar dobiš od lepše grafike, so PC porti, na katerih lahko malo več nabiješ sliderje, kot na konzoli...

#1825 Stipe2

• vesoljci
  • 5 077 sporočil

Objavljeno danes, 13:28

Oglej si sporočiloEnterprise, ob 18 oktober 2019 - 12:18, rekši:

je pa to res efekt ki ga je, ce hoces tak realizem, pocasi ze lazje narest z raytracingom, ce imas dost stvari na screenu

Se mi zdi, al počasi postajaš believer v rt na konzolah? :)

#1826 maksi

• vesoljci
  • 8 314 sporočil

Objavljeno danes, 13:46

Oglej si sporočiloStipe2, ob 18 oktober 2019 - 13:26, rekši:

Kaj ni ?
Dokler ni novih konzol, vse kar dobiš od lepše grafike, so PC porti, na katerih lahko malo več nabiješ sliderje, kot na konzoli...
ne pove nič novega, tole bi lahko napisal tudi če nisem nikoli videl PS5 igre

Oglej si sporočiloStipe2, ob 18 oktober 2019 - 13:28, rekši:

ne pričakuj čudežev na 500-600€ konzoli

#1827 Mefisto

Playstation pro, lasje na glavi, jaz sem vendar moški pravi!

• legende
  • 5 143 sporočil

Objavljeno danes, 13:47

Tisto zgoraj se bere kot da bi pisal 12 letni polpismeni otrok. Tako da sem skeptičen o kredibilnosti.

#1828 atomic

• vesoljci
  • 6 017 sporočil

Objavljeno danes, 13:48

Oglej si sporočiloStipe2, ob 18 oktober 2019 - 13:22, rekši:

Dobro, tip ni baš nek zvezdniški poster na mn3njalu, tako kot ti, je samo urednik neke gaming revije...ampak vseeno
Jest sem še zmeraj tukaj on je pa bivši... ampak vseeno :P

#1829 Enterprise

"Kar piv piv bi."

• vesoljci
  • 2 178 sporočil

Objavljeno danes, 13:48

Oglej si sporočiloStipe2, ob 18 oktober 2019 - 13:28, rekši:

sem ze vedno bil toliko believer kot digitalfoundry, ki so se zadnjic izjasnili da ne pricakujejo bogvekaj
ce hoces medgeneracijski skok, moras druge stvari izboljsat, lighting in sence so ze prakticno "zadost" dobre

#1830 atomic

• vesoljci
  • 6 017 sporočil

Objavljeno danes, 14:05

Meni je še zmeraj ray tracing tista dodana vrednost, ki bo naredila razliko. Sj na slikah pa tko neke primerjave izpade pri igrah, ki imajo že dobro naštelane osvetlitve, kot majhen korak, ampak korak v pravo smer, korak na poti realizma. Veliko stvari umetnih je lahko dobrih, samo prave so le prave in ray tracing je to. Prava osvetlitev!

#1831 maksi

• vesoljci
  • 8 314 sporočil

Objavljeno danes, 14:09

Vse lepo in prav, ampak cena je daleč prevelika glede na fidelity, ki ga dobimo.

#1832 atomic

• vesoljci
  • 6 017 sporočil

Objavljeno danes, 14:21

Oglej si sporočilomaksi, ob 18 oktober 2019 - 14:09, rekši:

Vse lepo in prav, ampak cena je daleč prevelika glede na fidelity, ki ga dobimo.
Ravno tukaj je bilo ogromna napredka narejenega v zadnjih letih in se sploh nič ne govori o temu. Nikogar ni motila cena iz 1440p na 4K, pa roko na srce, razlika je skoraj neopazna. Z resolucijami sem se igral že pred leti, ko sem imel komp v dnevni na TV priklopljen. Tudi shadows v igrah iz medium na ultra ima tudi ogromozansko ceno in marsikatera druga stvar stvar.

Tako da jaz vidim prednost v ray tracingu že samo to da se developerjem čez 5 let ne bo trebalo več jebat z osveltitvijo, ker bo vse ray traced.

To o čemer govorim pa sploh ni neki ful govora o teh tehnologijah.

Tako da bodo za ceno kompenzirali drugje za ray tracing, kot so adaptive shading, adaptive resolution, RIS- radeon image sharpening. Kar pomeni, da bo osvetlitev real resolucija pa fake - imo nič narobe, sploh sedaj ko sem se na komp igral.
4K hdr monitor naštimam 4K resolucijo 0,75% scaling in nabijem image sharpening, ma isto kot 4K, pa si prihranil ogromno resursev, kje so še ostale stvari.

#1833 PiMP

• vesoljci
  • 7 441 sporočil

Objavljeno danes, 14:26

RT bo verjetno tudi bolj in bolj nadomescal konvencionalne tehike sele tekom generacije, ker bo vecina prvih igric medgeneracijskih, tako da bodo developerji se vedno posvecali cas verzijam za last gen klošce in PC peasante brez RTja. Tekom generacije bodo pa opustili support za last gen in potem bolj in bolj izkoriscali RT.

#1834 maksi

• vesoljci
  • 8 314 sporočil

Objavljeno danes, 15:14

Dvomim da bo RT na konzolah dovolj hiter, da bo glavni fokus na konzolah, po mojem samo za 30fps walking simulators.

3 Uporabnik(ov) bere to temo

1 članov, 1 gostov, 1 anonimnih uporabnikov