Skoči na vsebino

[PC,Multi] Metal Gear Solid Ground Zeroes/The Phantom Pain

Big Boss is back

1152 odgovorov na to temo

#41 el_funisher

tekmuje v snemanju. Kožce z glavce, se razume.

• vesoljci
  • 6 939 sporočil

Objavljeno 12 julij 2012 - 21:31

V štirki ja, so kar orenk razvlečene. Ampak potem pa pogledaš trojko pa vidiš, da tudi ko veš, da so razvlečene sekvence jih hočeš do konca pogledat. Mogoče je Kojima malce preveč filozofiral , ampak vseeno so bile tisti cutsceeni v katerih ni nakladal carski.
itak mi je bilo najbolj carsko vzdušje in seveda konec
Spoiler
Drugače pa če hočeš carske cutscene, ki niso razvlečeni si poglej Peace Walker, zelo dobra izkušnja.

#42 S_i_D

jebe ježevca.

• mn3njalničarji
  • 375 sporočil

Objavljeno 12 julij 2012 - 21:32

Zaključek štirke je verjetno ena največjih muk, ki sem jih moral pretrpeti kot player. Uro in pol neprekinje sekvence je res noro predolgo. In še nepotrebne stvari so not in vse je preveč razvlečeno. Da ne govorim nepotrebnih opisih preteklosti onih pičk iz boss fajtov. Ostalo je pa tako kar šlo. Je pa res, da jih je za 9 ur.

#43 Bogdan

bi rad na gnoj.

• mn3njalničarji
  • 100 sporočil

Objavljeno 12 julij 2012 - 21:33

saj nisem govoril o ostalih delih ... samo v štirki so razvlečene sekvence ... in tudi filozofija predstavljena za igrico se mi je zdela neumnejša kot v prejšnjih delih .... res totalen downgrade pfuj

peace walker je še slabši kar se zgodbe tiče, želi biti nekaj, kar ni... najboljša sta enka in trojka, pa tudi dvojka ni švoh po zgodbi, čeprav je igralno razvlečena

bogdan

#44 el_funisher

• vesoljci
  • 6 939 sporočil

Objavljeno 12 julij 2012 - 21:34

Če bomo imeli srečo, se bo Kojima za 5ko odločil cutscene sistem iz PW in kontrole iz 4ke.

#45 Bogdan

bi rad na gnoj.

• mn3njalničarji
  • 100 sporočil

Objavljeno 12 julij 2012 - 21:34

pardon, dvojka ni igralno razvlečena nego igralno bedna

bogdan

#46 gojc

več kot očitno žre doručak na mn3njalu.

• vesoljci
  • 4 215 sporočil

Objavljeno 16 julij 2012 - 20:45

Objavljena slikaObjavljena slika
Objavljena slika

#47 gojc

• vesoljci
  • 4 215 sporočil

Objavljeno 16 julij 2012 - 20:48

Open Ground Reconnaissance Endeavour => OGRE

Project Ogre?

Objavljena slika
"The moment we were cast out of heaven, we became monsters." Definitivno Big Boss :avadodo:

#48 gojc

• vesoljci
  • 4 215 sporočil

Objavljeno 16 julij 2012 - 20:57

Možno, da je fejk....

Sam Kojima je bil na Comic-Con in je nekaj kazal za zaprtimi vrati !!!

+ mineva 25 let Metal Gear serije !

#49 el_funisher

• vesoljci
  • 6 939 sporočil

Objavljeno 16 julij 2012 - 20:59

BIIIIIIIG BAAAAAAAAAWWWWWSSSSS HEEEEELLLL YEAAAAAAAAAAAAAA :avadodo:

Objavljena slika

#50 gojc

• vesoljci
  • 4 215 sporočil

Objavljeno 16 julij 2012 - 21:17

Objavljena slika

Navedek

"ZER" is missing letter "O" to bezome "ZERO''
"ALZURG" is mising "G" to become "GALZURG".
"ENAMO" is missing "R" to become "RENAMO.
"NFANTS" is missing "E" to become "ENFANTS".
:avadodo:

#51 S_i_D

jebe ježevca.

• mn3njalničarji
  • 375 sporočil

Objavljeno 16 julij 2012 - 21:52

Mogoče so te fotke res fake, samo itak vsi vemo, da slej ko prej bo prišel MGS5. Kojima bo tako še enkrat več naredil svoj zadnji MGS špil.

#52 el_funisher

• vesoljci
  • 6 939 sporočil

Objavljeno 17 julij 2012 - 10:26

Dont care if fake, hyped anyways hell yea :avadodo:

Edit:

jop fake
http://kotaku.com/59...-solid-5-rumors

#53 gojc

• vesoljci
  • 4 215 sporočil

Objavljeno 05 avgust 2012 - 19:27

!

Japonci so danes že dobili patch(MGS4). NA&EU naj bi ga v kratkem :)

Vsebuje trofeje ter možnost za install(tako naj ne bi bilo več nalagalnih časov med poglavji).

#54 Prezioso

najraje liže usmrajenega krapa.

• mn3njalničarji
  • 56 sporočil

Objavljeno 06 avgust 2012 - 04:57

No končno so se zbudili, zdaj lahko preigram se ta 4 del....ker 2, 3, Peace Walker HD ze imam trofeje...haha:)

#55 S_i_D

jebe ježevca.

• mn3njalničarji
  • 375 sporočil

Objavljeno 06 avgust 2012 - 09:05

Evo imamo patch tudi na našem store-u.

BTW celotna inštalacija špila na trdi disk znaša 9gb.

#56 MartinPocrezze

obvlada otorinolaringološko felacijo.

• rumeni jaki
  • 2 191 sporočil

Objavljeno 06 avgust 2012 - 10:44

Bronze Trophies:
  • Divine Wind - Caused a “divine wind” using the Tanegashima.
  • Drum Can Addict - Knocked an enemy soldier flying using a Drum Can.
  • Emotion Control - Controlled an enemy soldier’s emotions using an Emotive Magazine.
  • Hand Up! - Held an enemy soldier at gunpoint and performed a body check.
  • Hurt Me More! - Shocked an enemy soldier using the Mk. II/III.
  • Overhead View, Just Like Old Times… - Used overhead view on Shadow Moses Island.
  • That Tune Is His Mind Control Music - Played Oishii Two-han Seikatsu and made one of the BB Corps dance.
  • You Enjoy All The Killing, That’s Why - Killed many enemies in one area, and vomited.
Silver Trophies:
  • Are You an Otaku, too? - Viewed all model posters.
  • Can You Feel My Power Now!!!? - Took control of an enemy soldier’s body using the Mantis Doll or Sorrow Doll.
  • FaceCamo Addict - Obtained 10 or more types of FaceCamo (excluding types obtained via password).
  • Ghost Photography Addict - Snapped at least 5 shots of ghosts on Shadow Moses Island.
  • I Just Don’t Fear Death - Caused ALERT status while wearing the Corpse Camo.
  • SUNLIGHT! - Obtained the Solar Gun.
  • Where I can See Ya - Located enemy soldiers using the Scanning Plug.
  • You’re Pretty Good - Got kissed by Ocelot during the final battle.
Gold Trophies:
  • Flashback Mania - Viewed all flashbacks.
  • I am THE Expert on Weapons, Equipment and Cutting-Edge Technology - Obtained all weapons (excluding weapons obtained via password).
  • Sounds of the Battlefield - Obtained all iPod tracks (excluding tracks obtained via password).
Platinum Trophy:
  • The Legendary Hero - Obtained all trophies.
IGN reader Ron Danner notes that this is unlikely the full list, as there aren't technically enough Trophy "points" here between the number of Bronzes, Silvers and Gold to justify the Platinum. He's right; this could have something to do with the omission of story-based Trophies that are likely hidden until unlocked. But we'll only know for sure once the patch goes live.

To naj bi bile trofeje na ign.com objavleno zgleda da bo treba se enkrat preigrat nazadnje sem to igral ob izidu

#57 malac

skače z ritko na svečko.

• rumeni jaki
  • 717 sporočil

Objavljeno 09 avgust 2012 - 10:39

Mal preigravam sedaj Metal gear solid HD collection. Zgodba je res nora sam igralnost pa totalno lesena. Sem začel z MGS 3 in sploh nevem, če mi je ratalo kakšno situacijo do sedaj rešiti brez alarma :D

#58 gojc

• vesoljci
  • 4 215 sporočil

Objavljeno 09 avgust 2012 - 13:24

Oglej si sporočilomalac, ob 09 avgust 2012 - 10:39, rekši:

Mal preigravam sedaj Metal gear solid HD collection. Zgodba je res nora sam igralnost pa totalno lesena. Sem začel z MGS 3 in sploh nevem, če mi je ratalo kakšno situacijo do sedaj rešiti brez alarma :D

To veš, da so za neslišno premikanje smerne tipke ?

Sam sem šele po kakih dveh urah ugotovil, ker mi ni blo jasno kako me slišijo/se obrnejo čeprav sem počasi hodil :rofl:
Potem sem pa pogledal manual(je na disku) in
Objavljena slika

#59 malac

skače z ritko na svečko.

• rumeni jaki
  • 717 sporočil

Objavljeno 09 avgust 2012 - 13:46

Sem ugotovil po ene 2 urah ja :D Sam kaj ko se potem tolk počas premika... Pa še zmer mi zmanjka baterije za radar. Na živce mi gre tud k zna hodit samo pokončno ali pa se plaziti po tleh. Aja pa še sedaj mi ni jasno kako ga sploh zagrabiš ne da bi mu prerezal vrat. Če samo pritisnem krogec ga pač takoj spusti, če pa ga držim mu pa zmeraj prereže vrat. Zanima me tud, če je kakšna možnost, da sovražnika pokončaš z enim zabodom, ko je v nezavestnem stanju ne pa, da se moram uležti zraven njega pa ga štihati z nožem 3 leta

#60 Cloverleaf

odrasla oseba z občasnimi izbruhi

• vesoljci
  • 4 983 sporočil

Objavljeno 09 avgust 2012 - 13:57

Hahaha kva me je zdej ta model nad mano spomnu na dogodivscine v MGS3 k je bla se una verzija s staticnim zaslonom. Lej to je car tega spila dolgi filmcki pa lesen gameplay, ampak nakonc ti je ql, vmes pac spusnes vse zivce :D 

#61 gojc

• vesoljci
  • 4 215 sporočil

Objavljeno 09 avgust 2012 - 14:08

Oglej si sporočilomalac, ob 09 avgust 2012 - 13:46, rekši:

Sem ugotovil po ene 2 urah ja :D Sam kaj ko se potem tolk počas premika... Pa še zmer mi zmanjka baterije za radar. Na živce mi gre tud k zna hodit samo pokončno ali pa se plaziti po tleh. Aja pa še sedaj mi ni jasno kako ga sploh zagrabiš ne da bi mu prerezal vrat. Če samo pritisnem krogec ga pač takoj spusti, če pa ga držim mu pa zmeraj prereže vrat. Zanima me tud, če je kakšna možnost, da sovražnika pokončaš z enim zabodom, ko je v nezavestnem stanju ne pa, da se moram uležti zraven njega pa ga štihati z nožem 3 leta

Ne spomnim se. Poglej v manual.
Zdi se mi, da je odvisno od tega kako močno pritisneš :)
Ti starejši mgs-ji majo kup funkcij glede na hitrost in moč pritiska.
Recimo v MGS2 če narediš hold up s pištolo in spustiš gumb boš ustrelil, če ga pa počasi boš pa pospravil pištolo.

Najbolj fino se igra Peace Walker, ki pa je tudi najnovešji v seriji.

#62 gojc

• vesoljci
  • 4 215 sporočil

Objavljeno 09 avgust 2012 - 14:18

Oglej si sporočiloDejch, ob 09 avgust 2012 - 13:57, rekši:

Hahaha kva me je zdej ta model nad mano spomnu na dogodivscine v MGS3 k je bla se una verzija s staticnim zaslonom. Lej to je car tega spila dolgi filmcki pa lesen gameplay, ampak nakonc ti je ql, vmes pac spusnes vse zivce :D

Sam s popravljeno kamero je čisto drugi špil. Tko še 100000x bolj awesome :avadodo:

Že ta mesec pridejo na PSN store in XBL vsi trije špili(MGS2,MGS3&PW) !!! Torej če bi kdo rad kupil le en špil posamezno ga sedaj lahko.

Konec avgusta bomo izvedeli kaj pripravlja Kojima :limona: 25 let mgs, nedavni patch za mgs4.....
MORA biti MGS 5 :innocent:

Karkoli drugega bo razočaranje.....

#63 ALTER EGO

je svinjski pastir brez svinje in pasti. Torej le R.

• rumeni jaki
  • 3 234 sporočil

Objavljeno 09 avgust 2012 - 14:22

Oglej si sporočilomalac, ob 09 avgust 2012 - 13:46, rekši:

Aja pa še sedaj mi ni jasno kako ga sploh zagrabiš ne da bi mu prerezal vrat.

Mislim, da moraš pritiskat na knof :nicjasno:

#64 #1 defender

je prijavljen z ruskim računom.

• prostozidarji
  • 38 sporočil

Objavljeno 09 avgust 2012 - 14:33

Oglej si sporočilogojc, ob 09 avgust 2012 - 14:08, rekši:

Zdi se mi, da je odvisno od tega kako močno pritisneš :)

Tole. Če rahlo pritisneš knof, ga samo drži, če ga pa stisneš do konca, mu prereže vrat.

Oglej si sporočilogojc, ob 09 avgust 2012 - 14:18, rekši:

Konec avgusta bomo izvedeli kaj pripravlja Kojima :limona: 25 let mgs, nedavni patch za mgs4.....
MORA biti MGS 5 :innocent:

MGS1 HD rimejk. :sorcerer:

#65 S_i_D

jebe ježevca.

• mn3njalničarji
  • 375 sporočil

Objavljeno 09 avgust 2012 - 14:36

Še bolje pa bi bilo, če bi dobili rimejk prvih dveh Metal Gearov. MGS1 ga še ne potrebuje. :mafija:

#66 gojc

• vesoljci
  • 4 215 sporočil

Objavljeno 09 avgust 2012 - 14:39

Oglej si sporočilo#1 defender, ob 09 avgust 2012 - 14:33, rekši:

Ampak jaz bi raje MGS5 ali remake MG&MG2. Oziroma še boljše prva polovica špila kjer igramo kot Big Boss v 80-ih in ustanovitev Outer Heaven potem pa druga polovica Solid Snake, ki vključuje remake mg1&2 :happy:

#67 malac

skače z ritko na svečko.

• rumeni jaki
  • 717 sporočil

Objavljeno 09 avgust 2012 - 14:44

A zdej bom moral paziti na to kako močno bom pritisnil krogec... KROGEC?!! Ker debil si je to spovnil pa tud nevem :D Sej špil bi totalno popljuval sam kaj ko je zgodba tako nadmočna, da prav moraš igrati naprej :D

#68 Riptor

obvlada otorinolaringološko felacijo.

• rumeni jaki
  • 2 213 sporočil

Objavljeno 09 avgust 2012 - 15:53

Oglej si sporočilo#1 defender, ob 09 avgust 2012 - 14:33, rekši:

Že obstaja za gamecube ali dolphin emulator.

#69 el_funisher

• vesoljci
  • 6 939 sporočil

Objavljeno 09 avgust 2012 - 16:00

Ja sam Twin Snakes je inferior originalu razen grafike

#70 diamondedge

ni nič.

• rumeni jaki
  • 671 sporočil

Objavljeno 09 avgust 2012 - 17:04

Oglej si sporočilothe_punisher, ob 09 avgust 2012 - 16:00, rekši:

Ja sam Twin Snakes je inferior originalu razen grafike
Ja, sej, to bi moral ljudje vzet v obzir preden tečnarijo z rimejkom MGS1ke. MGS1 je neponovljiva izkušnja in kakrški koli poskusi so zguba časa in denarja.

Če že kakšen rimejk, potem raje MG1 in MG2.

#71 el_funisher

• vesoljci
  • 6 939 sporočil

Objavljeno 09 avgust 2012 - 17:06

Bolj mi je ljub MG2 glede ideje za remake.

Še ljubše pa, če bi dali tale remake originalnega soundtracka :D

#72 diamondedge

ni nič.

• rumeni jaki
  • 671 sporočil

Objavljeno 09 avgust 2012 - 17:19

Če bi MG1 malo raztegnili, bi bil lahko tisti pravi "missing link" med MGS3 in MGS1, ne pa da že žnj iger gledamo Big Bossa, kako kultivira svojo nezdravo obsedenost z The Boss.

#73 Mefisto

Playstation pro, lasje na glavi, jaz sem vendar moški pravi!

• legende
  • 4 279 sporočil

Objavljeno 10 avgust 2012 - 10:45

Mah ne vem, meni je MGS1-Twin Snakes stokrat bolj dogajal na gamecubu, kot pa pikslasta verzija za ps1, ki je danes precej neigrabilna, medtem ko se Twin Snakes še danes dobro igra.

Sicer pa zgodbovni potencial Metal Geara leži ravno v nadaljevanju Snake Eaterja in zgodbe z Big Bossom. Čim začnejo uletavati v zgodbo liquid snake, kloni in fake roke postane fabule bistveno preveč smešna, da bi jo jemal resno.

#74 S_i_D

jebe ježevca.

• mn3njalničarji
  • 375 sporočil

Objavljeno 10 avgust 2012 - 11:26

V bistvu po MGS4 ni več nikjer nekega velikega zgodbovnega potenciala. Se pa strinjam, da če že kaj, mora to biti iz časa Big Bossa, ker od dvojke naprej tako za vsemi razlagami dogajanja stojijo nanomašine.

#75 el_funisher

• vesoljci
  • 6 939 sporočil

Objavljeno 10 avgust 2012 - 16:33

Oglej si sporočiloMefisto, ob 10 avgust 2012 - 10:45, rekši:

Mah ne vem, meni je MGS1-Twin Snakes stokrat bolj dogajal na gamecubu, kot pa pikslasta verzija za ps1, ki je danes precej neigrabilna, medtem ko se Twin Snakes še danes dobro igra.

Sicer pa zgodbovni potencial Metal Geara leži ravno v nadaljevanju Snake Eaterja in zgodbe z Big Bossom. Čim začnejo uletavati v zgodbo liquid snake, kloni in fake roke postane fabule bistveno preveč smešna, da bi jo jemal resno.
I beg to differ good sir.
Ne samo, da je original še vedno igralen ampak je tudi ena tistih iger, katero bi priporočal vsakemu ljubitelju stealth actiona.

#76 Mefisto

Playstation pro, lasje na glavi, jaz sem vendar moški pravi!

• legende
  • 4 279 sporočil

Objavljeno 10 avgust 2012 - 18:19

Osebno se mi zdi, da je danes s ps 1 igralen le trojček Final Fantasy - torej 7, 8 in 9.

Metal Gear s ps enice mi zgleda res preslabo, igralno pa za današnje razmere res ni ne vem kaj (oziroma se je res slabo postaral).

#77 Karhu

ga najraje faše pod pazduho in pri tem konjsko prdi.

• prostozidarji
  • 1 165 sporočil

Objavljeno 10 avgust 2012 - 20:57

Oglej si sporočiloChenier, ob 27 junij 2012 - 20:36, rekši:

Mo-del, kako čisto prav imaš. Zasnova "bossov" v MGS 3 je genialna (pika)
Ma ja, sam razen tega mi je igra bla bolj kot ne smeti no. Najbolj me je živciral ta zorni kot ki si vidu 5m pred sabo, kot da si slep. Pa tudi drugače mi ni blo neki. Enka me je res ubijala, sam takrat sem mel 15 let, dvojka mi je bla tko srednje, trojka pa meh (obrnu sem jo nekje predlani, kar je precej pozno, pač do takrat sem preigral res precej vrhunskih iger). Stvar je tudi v temu, da je MGS1 praktično prvi uletel s tem načinom igranja, da sneakaš okoli pa potiho ubijaš folk. Pol za čas trojke, ki ni bistveno upgrejdala te mehanike, so ble zunaj že igre ki so ble že precej bolj advanced na temu področju, Chaos Theory recimo.

#78 el_funisher

• vesoljci
  • 6 939 sporočil

Objavljeno 12 avgust 2012 - 08:34

Ta zorni kot popravi Subsistence. Imo je MGS3>SC:CT , kar se tiče zgodbe, emocij in likov jo MGS3 razsuje, edin stvar v kateri jo SC pokosi je rokovanje z likom. Drugače pa glede vzdušja in pozornosti, ki je bila dana v igro, toliko majhnih stvari toliko carskih stvari danih v eno igro, da se SC lahko skrije(a je še vedno odlična igra). Pa še Big Boss je večji badass kot pa Sam :D

#79 Chenier

• govnači
  • 9 205 sporočil

Objavljeno 15 avgust 2012 - 18:53

Oglej si sporočiloKarhu, ob 10 avgust 2012 - 20:57, rekši:

Ma ja, sam razen tega mi je igra bla bolj kot ne smeti no. Najbolj me je živciral ta zorni kot ki si vidu 5m pred sabo, kot da si slep. Pa tudi drugače mi ni blo neki. Enka me je res ubijala, sam takrat sem mel 15 let, dvojka mi je bla tko srednje, trojka pa meh (obrnu sem jo nekje predlani, kar je precej pozno, pač do takrat sem preigral res precej vrhunskih iger). Stvar je tudi v temu, da je MGS1 praktično prvi uletel s tem načinom igranja, da sneakaš okoli pa potiho ubijaš folk. Pol za čas trojke, ki ni bistveno upgrejdala te mehanike, so ble zunaj že igre ki so ble že precej bolj advanced na temu področju, Chaos Theory recimo.
Ja no - saj mogoče sem tudi s hvalo upodobitve šefov malce pretiraval, saj so bili hudi in so imeli fascinantne ozadne zgodbe, ampak so bili povečini tako šaljivo karikirani, da si jih stežka jemal neki preveč resno, nisem pa sure koliko je sploh to bil namen. Jssicer kot ogromen plus trojke štejem okolje, tista džungla mi je takrat res neverjetno dogajala in s kombinacijo potrpežljivosti za ekstrem počasno igranje (ability ki ga dandanes več ne posedujem) sem res ure posedal po drevesih in si ogledoval sovražnike in njihove vzorce včasih; spet drugič mi je presedlo čakanje in sem postrelil pol mape. Igralnost je tudi meni bila dosti uborna, mislim igra se je takrat predstavljala kot nek dosežek v stealh gameplayju, kar men procent ni jasno, ker si moral za stealhanje preprosto poznati vse vzorce na pamet. Sej pravim, včasih sem si izjasnil vse vzorce premikanja, sem uspešno potiho pobil celo mapo zunanjih sovražnikov, ali pa se neopažen in brez killov uspel prikrasti v kšno bazo, nakar v tej bazi stopim mimo prvega ovinka in me že nekdo opazi, čeprav je bilo meni nemogoče vedeti, da je sovražnik tm.

Splinter Cell je bil preprosto noro bolje izveden in SC je igralno krepko pred katerimkoli Metal Gearjem; tako kot so slednji boljši po zgodbi (filmčke v večini SC serije sem recimo preskočil, ker mi je bila bedna zgodba). Mi je pa ta žanr (ali kakorkoli - pač stealh gameplay) res ljub, včasih sem bil neopisljivo nervozen zraven kšne zanimive situacije in prav sem čutil adrenalin, ki ga sicer me igranjem igric ne. Škoda da se je žanr sčasoma čisto preoblikoval v nek action-stealh gameplay, ni mi jasno zakaj založniki to zahtevajo, saj ni, da bi bil stealh kaj nepriljubljen - shit s komerkoli se pogovarjam alpa berem debate po forumih ga slavi.

#80 el_funisher

• vesoljci
  • 6 939 sporočil

Objavljeno 15 avgust 2012 - 19:01

Ko ležiš v travi ranjen in vidiš kako proti tebi hodi patrulja .... priceless :D

Aja pa celotni boss fajt z The Boss in The End :avadodo: Igralno mogoče res hlodasta igra a zgodbovno (zabavno gledano) in glede detajlov superb igra.

1 Uporabnik(ov) bere to temo

0 članov, 1 gostov, 0 anonimnih uporabnikov