Skoči na vsebino

[PC,Multi] Metal Gear Solid Ground Zeroes/The Phantom Pain

Big Boss is back

1152 odgovorov na to temo

#81 Izbrisani_ke_kit_*

• Guests

Objavljeno 26 avgust 2012 - 12:59

Ker ne najdem uradne teme, bom kar tle vprašal in izkoristu fane serije. :P

Dobil sem Metal Gear Solid HD Collection in me zanima po kakem zaporedju mi priporočate, da preigram igre.
A naj grem raje po kronološkem zaporedju zgodb iger (Snake Eater -> Peace Walker -> Sons of Liberty) al po zaporedju izdaje iger (SOL -> SE -> PW)?

#82 Stipe2

na veliko mlati prazno slamo.

• vesoljci
  • 3 923 sporočil

Objavljeno 26 avgust 2012 - 13:11

Jaz bi šel po zaporedju izdaje, ker se mi zdi zanimivejše, da v naslednjih igrah dobivaš odgovore na odprta vprašanja iz prejšnjih - MGS (s PS1) si preigral ?

#83 el_funisher

tekmuje v snemanju. Kožce z glavce, se razume.

• vesoljci
  • 6 939 sporočil

Objavljeno 26 avgust 2012 - 13:11

Snake eater - peace walker in potem za čisto drugo zgodbo Sons of liberty. Ne iti po letnicah izdajah ker boste zmedeni med igranjem 2jke . Ne igrat po letnicah izdaje ker ne boš dobil nobene odgovore, Big Boss saga stoji več ali manj samostojno , 2jka je pa res en clusterfuck vsega skupaj in če boš igral po zaporedju 2 - 3 - pw boste zmedeni in ne boste doživeli MG do maximuma.

#84 Chenier

• govnači
  • 9 205 sporočil

Objavljeno 26 avgust 2012 - 13:15

(pišem na mobitel tko da se že vnaprej opravičujem za random nametane misli, ampak se mi jih ne bo dalo urejat)

Pa moraš nujno vse tri preigrat? Jsbi igral takole: Snake Eater -> Peace Walker -> polica/prodaja, razen če te bo zgodba močno navdihnila in bi želel še kr dlje igrat, pol greš še Sons of Liberty skozi.

Če boš pa vse tri preigral pa priporočam: SOL -> SE -> PW, ker je SOL res mnogo slabša (zlasti po igralnosti ter designu, obenem pa mi ima najbolj dolgočasno zgodbo od vseh delov) in se stežka navadiš nanjo... Snake Eater je najboljši del in pravzaprav edini v HD Collection, ki je *res* vreden večkratnega preigranja, ampak obvezno si nastavi subsistence kamero, s staro "originalno" kamero boš samo nepotrebne frustracije doživljal. Snake Eater ima tudi najboljši design in res čudovito zunanje okolje; Peace Walker tematsko nadaljuje s tem okoljem, vendar je mnogo slabše konstruirano... pri Sons of Liberty pa mi res ni jasno odkod so naenkrat izvlekli tak poor design, če pa je imel MGS1 zlo carskega.

Kako pa boš igral? Stealth ali bl action? Ker me res zanima, če je možno s to subsistence kamero igrati potiho, ker na staro (zamaknjeno ptičjeperspektivno) je bila to ena nora frustracija, ker včasih sovražnikov sploh nisi videl, lahko si prav pol ure načrtoval kaj boš zdaj naredu, nakar je uletu en sovražnik, ki ga zaradi zidu in prizadetega pogleda nisi mogel opazit ter te nastrelja s kalašnikom LOL. Po gameplayju je Splinter Cell serija (vsaj prva trilogija) res toliko bolj carska, da je to skor brezveze komentirat... pa še boljši design ima od SOL ter PW načeloma.

Jst če bom kdaj znova igral serijo bom pomoje sam MGS 1 in Snake Eater šel skozi, ostalo pa nikoli več.

#85 el_funisher

• vesoljci
  • 6 939 sporočil

Objavljeno 26 avgust 2012 - 13:18

Lihk zadnjič sem se spravil skozi 2jko igrat ... po 30min sem izklopil xbox... Res je snake eater svetlobna leta pred 2jko.

#86 Izbrisani_ke_kit_*

• Guests

Objavljeno 26 avgust 2012 - 13:25

Izmed iger iz kolekcije, sem do zdaj igral le MGS2. Pa še to nisem v celoti preigral.
Torej bo najbolje, da grem enostavno po vrsti SE in nato PW, SOL pa enostavno izpustim.
Jaz se sicer spominjam, da sem ob izidu MGS2 bil kr navdušen nad gameplayem, pa tudi tisti zgodbovni metavideoigra mindfucki (podobno kakor v enici), so mi bli carski. Edino kar me je motilo, je bilo tlačenje Raidena v igro, ker mi je bil Snake res dosti bolj carski lik.

Sicer pa slava vam za carski hiter odgovor. :avadodo:

#87 el_funisher

• vesoljci
  • 6 939 sporočil

Objavljeno 26 avgust 2012 - 13:26

Kar ostani pri Big Boss sagi , nebo ti žal :)

#88 Chenier

• govnači
  • 9 205 sporočil

Objavljeno 26 avgust 2012 - 13:30

Punisher ti si mnde igral HD Collection - a lahko pri SE sploh nastaviš tisto staro kamero, ki je bila edina opcija ob originalni izdaji igrice leta 2004, ali lahko imaš samo subsistence kamero?

#89 gojc

več kot očitno žre doručak na mn3njalu.

• vesoljci
  • 4 215 sporočil

Objavljeno 26 avgust 2012 - 13:46

Oglej si sporočiloChenier, ob 26 avgust 2012 - 13:30, rekši:

Punisher ti si mnde igral HD Collection - a lahko pri SE sploh nastaviš tisto staro kamero, ki je bila edina opcija ob originalni izdaji igrice leta 2004, ali lahko imaš samo subsistence kamero?

Oboje.
Med starim in novim načinom menjaš s pritiskom na R3.

Kekit začni z MGS2 ;) Pač po letnicah izdaje, tako kot je večina preigrala. Predvsem zaradi kontrol, ki so z vsakim novim delom boljše.

Edit: Pa svetujem ti, da prebereš manual za vsak špil(so digitalno priloženi), ker imajo gumbi en kup funkcij is so odvisni od pritiska. Ti notri vse piše.

#90 el_funisher

• vesoljci
  • 6 939 sporočil

Objavljeno 26 avgust 2012 - 13:54

Oglej si sporočiloChenier, ob 26 avgust 2012 - 13:30, rekši:

Jop lahko se, zdej nevem a pritisneš na levo al desno gobico ampak se ti nazaj naštima stara pre-subsistence kamera :)

#91 Izbrisani_ke_kit_*

• Guests

Objavljeno 26 avgust 2012 - 14:50

Ma sem se odloču, da bom MGS2 kar lepo izpustil. Po eni strani, ker sem jo že igral, po drugi ker nimam neki dosti prostega časa in ga bom raje vložil v bolj kvalitetne igre.
Also. Sem zdej malo probal Snake Eaterja in mi je že na začetku kr carska igralnost in vzdušje pri tiholazništvu. Pa stara kamera je res lol na polno zaradi nepreglednosti. Mal me je vrnila v dobre stare čase PSXa :wub: :D.

#92 scrown

bi rad na gnoj.

• mn3njalničarji
  • 111 sporočil

Objavljeno 26 avgust 2012 - 15:29

METAL GEAR SOLID ANNOUNCMENT SET TO "SHAKE UP INDUSTRY" NEXT WEEK.

The industry-rocking revelation will be announced at Metal Gear Solid’s 25th anniversary, happening in Tokyo, Japan, next week, according to Kojima Productions Report podcaster Ken Mendoza, speaking on the latest recording of the podcast. But while Mendoza’s comments were tamed, revealing that there’ll be “a lot of exciting announcements”, it was Chris Johns, Mendoza’s sidekick who let loose the stunner.
“A lot of things to look forward to next week, He said, “not just for fans, but I think the industry’s gonna be shook by what we’re going to be able to present here.”
Mark your calendars, the event happens on August 30th.

Objavljena slika

#93 Ljud

eden od treh Marsovčkov

• vesoljci
  • 2 145 sporočil

Objavljeno 26 avgust 2012 - 15:42

Dandanes prav vsaka igra obljublja revolucijo :D

#94 Stipe2

na veliko mlati prazno slamo.

• vesoljci
  • 3 923 sporočil

Objavljeno 26 avgust 2012 - 20:07

Oglej si sporočilothe_punisher, ob 26 avgust 2012 - 13:11, rekši:

Snake eater - peace walker in potem za čisto drugo zgodbo Sons of liberty. Ne iti po letnicah izdajah ker boste zmedeni med igranjem 2jke . Ne igrat po letnicah izdaje ker ne boš dobil nobene odgovore, Big Boss saga stoji več ali manj samostojno , 2jka je pa res en clusterfuck vsega skupaj in če boš igral po zaporedju 2 - 3 - pw boste zmedeni in ne boste doživeli MG do maximuma.
A ja, mi ki smo preigrali vse MGSje, tako kot so prihajali ven, jih nismo doživeli do maximuma...ti pa, ki si jih preigral mnogo let za svojim časom, ti pa si jih doživel do maximuma...odslej bom igral samo še HD kolekcije za prejšnje generacije konzol, ki to je zgleda to...

#95 Ljud

eden od treh Marsovčkov

• vesoljci
  • 2 145 sporočil

Objavljeno 26 avgust 2012 - 20:55

Lol, sej ni reku da je igral po izidu, on sam pravi kako jih priporoca igrat.

In ja, ponavadi se zadeve splaca dozivet tako kot so izhajale vn, ni pa to vedno res ane, zato pa ke_kit sprasuje. Je pa dejstvo da se sploh pri igrah splaca kako zadevo preskocit, glede na to da na daljsih serijah delajo razlicni studiji in game directorji in ni vse na istem nivoju, plus nekatere igre se slabse postarajo kot druge.

#96 diamondedge

ni nič.

• rumeni jaki
  • 671 sporočil

Objavljeno 27 avgust 2012 - 09:38

Sicer sem jih igrala po datumu izida, samo če si frišen bi jaz absolutno začela z MGS1 in šla potem na MGS3. MGS2 in MGS4 sta itak samo en kup nekonsistentnega dreka.

#97 Izbrisani_ke_kit_*

• Guests

Objavljeno 27 avgust 2012 - 11:04

MGS1 sem preigral ob izidu. Se mi pa MGS2 nikakor ni zdel kup nekonsistentnega dreka.

#98 Besko

obvlada hendling, najbolj pa cobro!

• vesoljci
  • 1 121 sporočil

Objavljeno 27 avgust 2012 - 13:13

Oglej si sporočilodiamondedge, ob 27 avgust 2012 - 09:38, rekši:

Sicer sem jih igrala po datumu izida, samo če si frišen bi jaz absolutno začela z MGS1 in šla potem na MGS3. MGS2 in MGS4 sta itak samo en kup nekonsistentnega dreka.

Ajde, za 2 še razumem, čeprav se ne strinjam, ampak za štirico, da je kup dreka?

#99 diamondedge

ni nič.

• rumeni jaki
  • 671 sporočil

Objavljeno 27 avgust 2012 - 13:38

Oglej si sporočiloke_kit, ob 27 avgust 2012 - 11:04, rekši:

MGS1 sem preigral ob izidu. Se mi pa MGS2 nikakor ni zdel kup nekonsistentnega dreka.
Na forumu imamo še danes epske bitke okoli tega. To je ena izmed iger, pri katerih je zelo težko ostat neutralen, še posebej za nas, ki smo zelo... čustveno entuziastični. Argumentov za oba ekstrema je zadosti, jaz pa sem še vedno mnenja, da se point zgodbice izgubi v morju informacij, kar nekateri še danes zmotno zamenjujejo za "kompleksnost". Vse skupej izpade zelo pretenciozno in umetno. In pa priznam, da so mi MGS2 in MGS4 fani največje budale. Vsi, k nam ta dva izdelka ne dogajata smo preprosto preneumni, da bi "dojeli" za kaj se igrah pravzaprav gre. V MGS krogih je čislanje MGS2 in MGS4 znak nadpovprečnega intelekta.

Oglej si sporočiloBesko, ob 27 avgust 2012 - 13:13, rekši:

Ajde, za 2 še razumem, čeprav se ne strinjam, ampak za štirico, da je kup dreka?
2ka si je nakopala na glavo absolutno preveč sranja in Kojima več kot očitno ni dovolj zrel za podvig takega kalibra. 4ka je zdriz retconov, nanomachinsov in skupek najbolj pozabljivih/antipatičnih likov v seriji sploh.

IMO, 1ka in 3ka uspeta ravno zaradi svoje preprostosti ne pa zaradi pompoznosti in teatralnosti (čeprav je obojega vseeno nemalo).

#100 el_funisher

• vesoljci
  • 6 939 sporočil

Objavljeno 27 avgust 2012 - 15:50

Oglej si sporočiloStipe2, ob 26 avgust 2012 - 20:07, rekši:

A ja, mi ki smo preigrali vse MGSje, tako kot so prihajali ven, jih nismo doživeli do maximuma...ti pa, ki si jih preigral mnogo let za svojim časom, ti pa si jih doživel do maximuma...odslej bom igral samo še HD kolekcije za prejšnje generacije konzol, ki to je zgleda to...
Fantič igral sem vse metal geare kot so prišli ven (no edin enko in 2jko, ki sem jih odkril šele v poznih 90ih), priporočal sem tak zaporedje ker je res 2jka nekonsistenten zmeden del, ki je ciljal daleč a padel nekje na polovici leta, znan po annoying karakterjih in še bolj zmedeno zgodbo, medtem ko so original in 3jka dve najboljše igre v zgodovini stealth iger. Peace walker pa je itak razred zase kar se tiče epika.
Nikjer nisem rekel, da smo vsi ki smo igre igrali po izzidu kaj manj doživeli, a žalostna resnica je , da je dvojka res en velik clusterfuck v seriji carskih epikov tako, da če bi lahko bi jo tudi sam preskočil, ker me nebi tako zmedela (čeprav sem jo že ene 4-5 krat obrnil)

veste obstaja dober razlog zakaj je Big Boss bolj čislan kot pa Solid Snake :)

#101 Cloverleaf

odrasla oseba z občasnimi izbruhi

• vesoljci
  • 4 983 sporočil

Objavljeno 28 avgust 2012 - 05:49

Oglej si sporočilodiamondedge, ob 27 avgust 2012 - 13:38, rekši:

Na forumu imamo še danes epske bitke okoli tega. To je ena izmed iger, pri katerih je zelo težko ostat neutralen, še posebej za nas, ki smo zelo... čustveno entuziastični. Argumentov za oba ekstrema je zadosti, jaz pa sem še vedno mnenja, da se point zgodbice izgubi v morju informacij, kar nekateri še danes zmotno zamenjujejo za "kompleksnost". Vse skupej izpade zelo pretenciozno in umetno. In pa priznam, da so mi MGS2 in MGS4 fani največje budale. Vsi, k nam ta dva izdelka ne dogajata smo preprosto preneumni, da bi "dojeli" za kaj se igrah pravzaprav gre. V MGS krogih je čislanje MGS2 in MGS4 znak nadpovprečnega intelekta.
2ka si je nakopala na glavo absolutno preveč sranja in Kojima več kot očitno ni dovolj zrel za podvig takega kalibra. 4ka je zdriz retconov, nanomachinsov in skupek najbolj pozabljivih/antipatičnih likov v seriji sploh.

IMO, 1ka in 3ka uspeta ravno zaradi svoje preprostosti ne pa zaradi pompoznosti in teatralnosti (čeprav je obojega vseeno nemalo).
Praktično vsi MGSji so: you love them, or you don't. Pri tej seriji je res nemogoče bit objektiven, ker sloni na toliko čustvenih faktorjih, da je skrajno idiotsko se delat objektivnega in dajat neke objektivne zaključke, ki niso čisti suhoparni fakti.

#102 Mefisto

Playstation pro, lasje na glavi, jaz sem vendar moški pravi!

• legende
  • 4 279 sporočil

Objavljeno 28 avgust 2012 - 10:22

Sploh glede na to, da so po gameplayu vsi razen štirice katastrofa. Tako da če že kaj ljubiš potem je to stroytelling in vzdušje. Prvi trije MGSji brez zgodbe bi bili podpovprečne igre, medtem ko ima štirici dejansko precej dober gameplay.

#103 Cloverleaf

• vesoljci
  • 4 983 sporočil

Objavljeno 28 avgust 2012 - 10:23

"precej" je tukaj kar orng overstatment. :) Je precej dobr za MGS, ni pa precej dobr za igre nasplošno.

#104 scrown

bi rad na gnoj.

• mn3njalničarji
  • 111 sporočil

Objavljeno 29 avgust 2012 - 20:18

Jutr 25th metal gear solid anniversary event!

Kaj pričakujem:

Vsaj nekaj od tega hehe

-Metal gear solid 5 announcment
-Nov footage od Revengeance
- Neki remake (Metal gear solid 1 ali Mg1 oz. Mg2)
-predstavitev FOX engine

mmmmmmmmmmmm....

ajmo rečt za foro MGS4 port za xbox 360 :D "shake up the industry"

#105 Shang Tsung

skače z ritko na svečko.

• prostozidarji
  • 739 sporočil

Objavljeno 30 avgust 2012 - 08:23

Menda bodo najavili live action movie....hmmmmmm. Rajši bi videl MGS 5

#106 Bessie

po novem obvlada tudi kunilingus.

• šerifi in depjutiji
  • 5 434 sporočil

Objavljeno 30 avgust 2012 - 08:50

Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

Metal Gear Solid: Ground Zeroes
Objavljena slika

#107 gojc

• vesoljci
  • 4 215 sporočil

Objavljeno 30 avgust 2012 - 09:18

Torej film, nek social app sranje za telefone in nov Metal Gear Ground Zeroes :klobasa:

Big Boss je nazaj :limona:

#108 scrown

bi rad na gnoj.

• mn3njalničarji
  • 111 sporočil

Objavljeno 30 avgust 2012 - 09:24

Metal gear solid ground zeros? the fuk is that?

Un social app si lahk v rt vtaknejo.

Movie? Mmmm.... pred neki časom bi biu še veseu za movie, zdej mi je pa feeling bl meh. Film nikakor ne bo mogel izpolnit pričakovanj.

#109 Jin

obvlada otorinolaringološko felacijo.

• rumeni jaki
  • 2 140 sporočil

Objavljeno 30 avgust 2012 - 09:28

He's back, nehite jamrat!! :avadodo: :avadodo: :avadodo:

#110 scrown

bi rad na gnoj.

• mn3njalničarji
  • 111 sporočil

Objavljeno 30 avgust 2012 - 09:34

Aha, ok.

"Ground zeros" naj bi bilo samo ime tech demota.

Sam bom šu v metal gear coma.

Stvari, ki se jih še nism lotu ali niso izšle.

-Metal gear solid HD collection
-Metal gea rising revengeance
-Metal gear solid 5

^^ Metal gear overload baby.

Objavljena slika

#111 gojc

• vesoljci
  • 4 215 sporočil

Objavljeno 30 avgust 2012 - 09:37

Navedek

Current-gen game confirmed, the demo was on a PC based onPS3/360 hardware specs !!

:happy:

#112 scrown

bi rad na gnoj.

• mn3njalničarji
  • 111 sporočil

Objavljeno 30 avgust 2012 - 09:40

"shakes in a corner"

footage.... i need to see teh footage.....

#113 diamondedge

ni nič.

• rumeni jaki
  • 671 sporočil

Objavljeno 30 avgust 2012 - 09:45

Sem se pogovarjala z enim, ki je igral demo. Menda je zadeva čisto preveč futuristična za svoje cajte. Večini je pa všeč ideja open world MGS-ja. Pustimo se presenetiti :)

#114 Bessie

po novem obvlada tudi kunilingus.

• šerifi in depjutiji
  • 5 434 sporočil

Objavljeno 30 avgust 2012 - 10:01

Oglej si sporočiloscrown, ob 30 avgust 2012 - 09:40, rekši:

"shakes in a corner"

footage.... i need to see teh footage.....

Objavljena slika

Tukja imaš kar nekaj infotov povezava.

#115 Shang Tsung

skače z ritko na svečko.

• prostozidarji
  • 739 sporočil

Objavljeno 30 avgust 2012 - 10:22

Wuhuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu! He's BAAAAAAAAAACK!!!!

#116 Kavbojc

Manski romar z nogo.

• JCT
  • 96 sporočil

Objavljeno 30 avgust 2012 - 12:31

Awwwww

yeeeea

:wub:

#117 el_funisher

• vesoljci
  • 6 939 sporočil

Objavljeno 30 avgust 2012 - 19:11

FUCK YES WOOOOOO :D Tole mi je pa polepšalo vikend ej :avadodo: Big Boss is back :avadodo:

:mafija:

Navedek

Ground Zeroes on Fox Engine - rich detail, open world, and Old Snake is back!

#118 Cloverleaf

• vesoljci
  • 4 983 sporočil

Objavljeno 30 avgust 2012 - 19:31

Res carsko! :mafija:

#119 gojc

• vesoljci
  • 4 215 sporočil

Objavljeno 30 avgust 2012 - 21:19

Objavljena slika
:rofl:

Upam, da bomo dobili trailer v soboto.

#120 el_funisher

• vesoljci
  • 6 939 sporočil

Objavljeno 01 september 2012 - 16:14

Trailer ? kaki trailer?

Torej dobili bomo novo Big Boss igro in Metal Gear film :avadodo: hell yea

1 Uporabnik(ov) bere to temo

0 članov, 1 gostov, 0 anonimnih uporabnikov