Skoči na vsebino

Diy izdelava kopalnice

41 odgovorov na to temo

#1 berghaus

pedozidarski prostofil

• šerifi in depjutiji
  • 348 sporočil

Objavljeno 25 marec 2018 - 19:35

Zakaj bi se sploh kdo lotil česa podobnega?

Razlogov je več. Keš, orodjarski entuziazem, ustvarjalna žilica in podobno. Sam sem vkombiniral vse te razloge, vključno s časom, ki ga je bilo takrat na pretek. Govorim za kopalnico v kleti.

Tokrat je zadeva čisto majčkeno drugačna. Poleg keša je v igri še sinov entuziazem, s projektom hoče pustiti svoj pečat in vesel sem tega.

Iz zgoraj napisanega se da izluščiti, da govorim o dveh kopalnicah, kletni in precej manjši, srednjenadstropni. Mansardna je narejena žal popolnoma brez slikovnega materiala. Tokratna tema bo predstavljala srednjo, sinovo.

Kako se sploh lotiti česa takega?

Znanje je največji problem. Zidarske, vodovodne, štromarske in keramičarske cake. Sam poznam ravno za las dovolj vsake, da sem se upal sam lotiti tega. Kjer se je ustavilo, google, youtube, znanci. Klasika.

Čas bom zarolal konkretno nazaj, ko sem se v kleti znašel pred tem:

Pripeta slika: jpg-3.JPG

Iskreno povedano, stisne te. Špric po steni, stene neravne in vertikalno zamaknjene, ni variante, da grem delati omete, odločil sem se za obzidavo s siporeksom, po zidarjevem nasvetu, šur, po vlitih in posušenih tlakih. Paleta siporeksa, nekaj žakljev lepila kasneje:

Pripeta slika: kop1.jpg

Precej manj strašljivo, predvsem lažji poligon za nadaljevanje:

Pripeta slika: kop.jpg

Končni produkt (ker je keramika že bila jedro spora naj še enkrat omenim, ni moja izbira in je bila konkretno prekleta, ne zaradi videza, ampak ker gre za gipsirano keramiko, krhko ko puter). Slikano s krompirjem, žena ravno reže keramiko za hodnik:

Objavljena slika

Dovolj kleti.

Srednja kopalnica je še nedolgo tega izgledala približno takole:

Pripeta slika: jpg-24.JPG

Tu stopi na sceno sin. Toliko časa me je bezal, da naj mu pokažem kako sem delal spodnjo, ker srednjo hoče on, da smo se prejšnji teden zagnali vanjo in jo v eni uri spraznili in pobrusili tlake.

Premerila in zrisala sva postavitev:

Objavljena slika

Objavljena slika

Fotr mu je potem zastavil par prvih blokov:

Objavljena slika

Potem sem zgolj še kaj preprijel, podal, svetoval:

Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

Sledi kontrola:

Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

Višina med levo in desno stranjo striže za 2,5 mm (debelina imbus ključka, pri višini 140 cm), za toliko bova na levi strani pri naslednjih višinah povečala nanos lepila. Meni se sicer ne zdi omembe vredno, a hoče tamali da je na končni višini (180 cm) u piko:

Objavljena slika

Objavljena slika

Toliko si ga bodi za danes, preko tedna narediva spet sidranje v steno in polepitev do vrha.
Sledi brušenje, lepilo z mrežico, mapelastik......itd.

Zdaj pa gasa pod tuš.

#2 Zamorc

je v resnici Zagorc.

• prostozidarji
  • 510 sporočil

Objavljeno 25 marec 2018 - 19:43

lep prikaz dela

a to si kej sidral v steno?
k zgleda mi tko krhko
da lahko vse popusti ob nenadnem naletu sile, ki jo generira povprečen zemljan ob padcu