Skoči na vsebino

New York

New York

24 odgovorov na to temo

#1 KuharrR

RrrahuK

• vesoljci
  • 1 897 sporočil

Objavljeno 15 marec 2015 - 11:09

V kratkem se odpravljam v ZDA, kjer bom 5 dni preživel tudi v Njujorku, pa bi vas pobaral za nekaj konkretnih nasvetov.

Osnovna premisa: Za pofočkanje ob največjih znamenitostih sem pripravljen porabiti največ dva dni. Preostale tri dni želim mesto doživeti.

Kaj bi rad videl?
- Neka splošna tura mesta: recimo, da se začne zgodaj zjutraj in traja do zgodnjega popoldneva (nekje 4-6 ur max)?
- Panorama mesta: Je Empire State Building najprimernejša opcija, ali je še kaj boljšega (npr. Top of the Rock)?
- Ker grem za vsega pet dni, ne bi izgubljal časa v muzejih in galerijah, bi si pa morda katero ogledal od zunaj. Je katera arhitekturno posebej posebna?
- Times Sqaure - razen da se sprehodim skozi gužvo in naredim nekaj slik, kaj se mi splača tam počekirat?
- Hotel bomo imeli v neposredni bližini Central Parka. Se v parku odvijajo razni dogodki na prostem, kot je to npr. značilno za Berlin, in če ja, kaj se splača obiskati?
- Brooklyn Bridge, Grand Central Station, One World Trade Center: še kak arhitekturni biser vreden pofočka?

Kaj bi rad doživel?
- Ena predstava na Broadwayu: o tem nimam pojma. Naj bo vizualno razkošno, temačno, lahko tudi grotsekno, a mestoma navihano. In ne predrago. Kak Wicked ali A Gentleman's Guide to Love and Murder? Btw. kje se najbolj splača kupiti vstopnice?
- China Town/Little Italy/kakšna tretja priseljenska četrt: katera je najbolj živa in vrvežava (in ima najširšo ponudbo hrane)?
- Ulična hrana: Zagotovo obstaja kako ulica, kjer se kulinarično zrcali vsa etnična pestrost Velikega jabolka? Oz. najbrž je teh ulic ogromno. Katero bi priporočili?
- Kak napol underground poetry slam. Malo verjetno, pa vendar, ima kdo od vas izkušnje s tem?
- Sproščen popoldan z dobro kavo v kakšni bolj umirjeni boemski četrti. Morda kje v bližini pred kratki dokončno odprtega High Line-a?

Morda še to; kaj je za štiričlansko familijo najbolj učinkovit/ugoden način fijakanja po mestu (predvidevam, da s podzemno - imajo kakšne tedenske družinske karte ali kaj podobnega)?

Če je seveda kaj, na kar sam zgoraj sploh nisem pomislil, na dan z besedo, bom neskončno hvaleže. In pa seveda prisrčno hvala za vse nasvete!

#2 VIPER SVB

mara samo suhe češplje in rožiče.

• vesoljci
  • 3 577 sporočil

Objavljeno 15 marec 2015 - 12:25

Definitivno obiscite Carlo's Bakery. Jih je ze kar nekaj, tako da tisto, ki vam bo na poti.

#3 Izbrisani_stylie_*

• Guests

Objavljeno 15 marec 2015 - 14:01

imaš namen obiskat samo manhattan ali širši new york?

obvezno pogledat brooklynski most ponoči

#4 Safranin

najraje liže usmrajenega krapa.

• svinjski pastirji
  • 58 sporočil

Objavljeno 01 april 2015 - 15:17

Mi smo kot tipicni turistki namenili skoraj cel dan voznji s turisticnimi avtobusi (grey line, ce se prov spomnim), katerih trase pokrivajo cel Manhatan, odpeljejo pa te tudi v izven Manhattanske cetrti, recimo Queens. Je pa vredu, ker vozijo na vsakih deset minut, tako da si lahko popolnoma sam organiziras koliko casa bos porabil za eno obmocje.
S taxiji se pa ne vozi, ce ni nujno, jaz sem (na peti aveniji) placala 50$ za 50m. Me je taksist sam spodil iz avta, ces, da se mi res ne splaca

#5 Devojko_Vestice

Jana Fox

• dekline
  • 12 sporočil

Objavljeno 02 april 2015 - 08:38

Jaz sem lansko leta bila v ZDA. Prva postaja New York nato se Houston TX in Chicago. Kar se tice NYC pa tko. Empire State Building, Statue of Liberty, Central Park, Wall Street, World Trade Center / WTC Memorial, American Museum of Natural History, Guggenheim Museum, Brooklyn Bridge, Times square, Fifth Avenue, Park Avenue, United Nations, Macy’s, Bloomingdale’s, Chinatown, Little Italy, Curry Hill, Waldorf Astoria,... Veliko tega imas tam. Lahko tudi grete na trajerk in si pogledate Staten Island. Najcenejsa opcija za prevoz po NYC, je podzemna zeleznica. Jaz sem sam 1x sla, tok da sem videla kako je in mi ni bilo vsec ;))) Vem tud za dokaj poceni hotele. Ce te kaj zanima v tej smeri in se nimas nobene rezervacije me kontaktiraj. Moja naslednja destinacija je CA. Ce bo vse po planu, se to leto. :sorcerer:

#6 sweet bro

bi rad na gnoj.

• mn3njalničarji
  • 124 sporočil

Objavljeno 27 junij 2015 - 03:24

new york new york babyyyyyy

Oglej si sporočiloKuharrR, ob 15 marec 2015 - 11:09, rekši:

- Brooklyn Bridge
da brooklyn beast babyyyyyyyyyyyyyyy

Oglej si sporočiloVIPER SVB, ob 15 marec 2015 - 12:25, rekši:

Definitivno obiscite Carlo's Bakery. Jih je ze kar nekaj, tako da tisto, ki vam bo na poti.
:sick: :P
:D
:)

#7 taiyo

third rider of the apocalypse

• prostozidarji
  • 1 178 sporočil

Objavljeno 01 junij 2016 - 12:03

bump ...

KuharrR, si pol šel, kak je blo? Me taaak mika, da stisnem enkrat za karto, ker so tak đabe cene ... en teden za NY bi blo ok?

#8 bubunabu

ga najraje faše pod pazduho in pri tem konjsko prdi.

• mn3njalničarji
  • 1 216 sporočil

Objavljeno 01 junij 2016 - 13:02

Meni je tko na prvi uc en teden rahlo premalo...

#9 taiyo

• prostozidarji
  • 1 178 sporočil

Objavljeno 02 junij 2016 - 16:09

ma mal je jeba dopust, ga šparam ... imam pa vsak mesec teden dni frej in bi takrat skočla v kako metropolo ... :)

#10 skvedr

bi rad na gnoj.

• mn3njalničarji
  • 90 sporočil

Objavljeno 02 junij 2016 - 20:32

Jst sm mel dolg časa isto željo, ampak sem si kupu karte in letim 23.7. ;) Bom pa v NY do 30.7., se pravi slab teden.

#11 taiyo

• prostozidarji
  • 1 178 sporočil

Objavljeno 02 junij 2016 - 21:59

uuuu, nujno poročilo tukaj zapisat :sorcerer:

#12 Flaming_C

je svinjski pastir brez svinje in pasti. Torej le R.

• rumeni jaki
  • 3 228 sporočil

Objavljeno 03 junij 2016 - 15:28

Tole je menda obvezen obisk http://katzsdelicatessen.com/

#13 taiyo

• prostozidarji
  • 1 178 sporočil

Objavljeno 03 junij 2016 - 17:20

o fak Flaming_C ... definitivno bom šla sem :D

#14 Flaming_C

• rumeni jaki
  • 3 228 sporočil

Objavljeno 03 junij 2016 - 17:32

:innocent:

#15 Izbrisani_Trump_*

• Guests

Objavljeno 04 februar 2017 - 09:32

Oglej si sporočiloDevojko_Vestice, ob 02 april 2015 - 08:38, rekši:

Najcenejsa opcija za prevoz po NYC, je podzemna zeleznica. Jaz sem sam 1x sla, tok da sem videla kako je in mi ni bilo vsec ;)

Mene pa ravno podzemna spravi v rajc mode, dobrodošla sprememba od harmonikaške scene.

#16 Nighthawk

obvlada mafijsko kravato in cementne škornje.

• mafija
  • 1 722 sporočil

Objavljeno 23 julij 2019 - 06:33

Kolega sprašuje:

Navedek

Septembra letim v New York na finale US Opna. Potem mi ostane se 8 dni za ogled mesta in pa z notranjim letom bi letel se v kaksno zanimivo amerisko mestece, ki se konkretno razlikuje od NY in da ni ravno na drugi strani celine. 4 dni bo zadost za ogled glavnih znamenitosti NY? Kaksni predlogi se za drugo mestece? Lahko tudi kaj v Kanadi.

#17 VEĐETA

na veliko mlati prazno slamo.

• šerifi in depjutiji
  • 3 982 sporočil

Objavljeno 23 julij 2019 - 06:59

philly je hud pa dost blizu drugac enim dogaja tud upstate, al pa kak new haven kjer majo baje najboljše pice v usa :D

#18 vrtavka

"Trepalnica mi je umrla!"

• dekline
  • 1 231 sporočil

Objavljeno 23 julij 2019 - 20:37

Se strinjam za philly! Sicer pa tudi dc je ful luštn z milijonom raznih znamenitosti in awesome muzejev

#19 skvedr

bi rad na gnoj.

• mn3njalničarji
  • 90 sporočil

Objavljeno 09 avgust 2019 - 20:31

Ce ni fan muzejev in memorialov, bi mu odsvetoval DC, raje Philly ali Boston. Po caru NY se ti DC res zdi bolj meh :)

#20 JoYo

bi rad na gnoj.

• mn3njalničarji
  • 109 sporočil

Objavljeno 10 avgust 2019 - 03:25

Ej, in kaj je tok zanimivega v Philliyu ? Sem službeno za 3 mesece tuki in nevem kam bi se zgubil :)

#21 Flaming_C

• rumeni jaki
  • 3 228 sporočil

Objavljeno 10 avgust 2019 - 21:38

Pricakujemo full report teh lokalov

#22 vrtavka

"Trepalnica mi je umrla!"

• dekline
  • 1 231 sporočil

Objavljeno 17 avgust 2019 - 11:23

Oglej si sporočiloJoYo, ob 10 avgust 2019 - 03:25, rekši:

Ej, in kaj je tok zanimivega v Philliyu ? Sem službeno za 3 mesece tuki in nevem kam bi se zgubil :)
No, jaz sem bila sicer precej na kratko, mi je bilo pa mesto samo po sebi ful luštno, ful hudih umetniških poslikav po zidovih , šli smo pogledat liberty Bell in Town Hall, kjer so se 'rodile' USA, hiša gospe, ki je sešila ameriško zastavo (je preurejena v muzej in zveš malo o življenju takrat), par ulic je ohranjenih v kolonialnem stilu, pa neko hišo z dvoriscem, ki je bila projekt nekega umetnika, Gaudi na lsdju stil-google Philadelphia magic gardens:) pa tržnica je bila tudi všečna, ful zanimivo je bilo tudi v U.S. Mint, kjer kujejo ameriske kovance. Na splošno nama je bilo že pri sami vožnji po mestu žal, da si nisva vzela več časa za Philadelphio, sva v bistvu predvsem obiskala fantove sorodnike.

Glede DCja pa - tisti muzeji so res hudi in pomoje se vsak, ki je vsaj malo radoveden z lahkoto izgubi za nekaj ur tam. Meni je bil najljubši air&space museum, pa tudi Native americans mi je bil všeč, verjetno ker tematike prej nisem tko podrobno poznala. Šla sva si tudi pogledat Kapitol od znotraj, v National archives lahko vidiš declaration of independence itd. Veliko zanimivih stvari in povrhu še večinoma zastonj. Pa najboljši burger sem tam jedla :D
Tudi mesto je samo po sebi lepo, v Georgetownu se vedno kaj dogaja, zanimivo je se je pa tudi sprehodit po Arlington cemeteryju (vojaško pokopališče) in do Pentagona.

#23 Sultan smrti

garjavi nestvor z luskavico

• mn3njalničarji
  • 139 sporočil

Objavljeno 19 avgust 2019 - 08:08

Če bo šel kdo v NY priporočam brisačke, da si bo lahko iz odkritih delov telesa brisal lepljiv smog (?). Se ne šalim.

#24 Shenkey

tekmuje v snemanju. Kožce z glavce, se razume.

• vesoljci
  • 9 766 sporočil

Objavljeno 07 september 2019 - 18:09

haha

je pa vroce, to je res, posebej na podzemni

#25 kola

"Moj curak je korenjak, malo kdo mu je enak!"

• komunisti
  • 270 sporočil

Objavljeno 16 september 2019 - 08:18

Je bil kdo v Detroitu? Slucajno moram tja pa me zanima ce se mi splaca kak dan ostat in kaj pogledat v blizini?

1 Uporabnik(ov) bere to temo

0 članov, 1 gostov, 0 anonimnih uporabnikov