Skoči na vsebino

Nakup slušalk

3875 odgovorov na to temo

#3841 Zorz

ga najraje faše pod pazduho in pri tem konjsko prdi.

• mn3njalničarji
  • 1 293 sporočil

Objavljeno 31 december 2019 - 15:51

imaš na onem linku 21 komadov razvrščenih, tko da ja, there are levels to this. ne rabimo se pa obnašat, kot da je vse kar je brez kabla totalni ščiš, kar niti približno ni res in to sem tudi sam želel povedati z ono provokativno pripombo.

definiraj "ni ne vem kaj". stavim kar češ, da če ti dam za probat okabljeni IEM za 1k ali celo 2k € si boš garant misli "a to je to" oz. ga ne boš znal ločiti od tistega za 200€, če ne še manj. pač nad določenim nivojem so vse skupaj že BV nianse, da ne rečem placebo oz. že prej omenjeni audiofilski snobizem. in temu nivoju si neprimerno bližje s slušalkami za 100€, kot pa kitajskimi jajci za 10, to se menda strinjava. in to je bila tudi moja poanta, ki jo tudi potrdiš s tem, da se airpodi prodajajo kot vroče žemljice - povprečnemu folku dol visi za "audiofilski" nivo zvoka, dosti bolj pretehta priročnost uporabe, kot si sam rekel. kar spet ne pomeni, da airpodi hreščijo in cvilijo kot pc zvočniki z začetka tega tisočletja, v kar bi večina (z Mefistom na čelu) rada prepričala folk.

@Mefisto: ne nabijaj na pamet

#3842 Arey

tekmuje v snemanju. Kožce z glavce, se razume.

• vesoljci
  • 7 939 sporočil

Objavljeno 31 december 2019 - 16:07

Te slusalke v vakuumu vecinoma res niso slabe slusalke. Niso nic posebnega, ampak ne pa za v smeti. Tiste ki sem jih jaz probal, so bile vec kot solidne, in v primerjavi s crapom ki so jih proizvajalci telefonov prilagali 10 let nazaj, so konkreten upgrade.
Problem rata ko gledas ceno. Za 170€ dobis ze konkretne sennheiser slusalke z izvrstnim zvokom. Na drugi strani mas pa Jabre in Airpode. Velik lol.
Ampak ja, ko jih enkrat uporabljas, ugotovis da so kabli res tecna stvar. Ne dealbreaker, jasno, ampak biti brez je vecji upgrade kot se slisi.

#3843 Mefisto

Playstation pro, lasje na glavi, jaz sem vendar moški pravi!

• legende
  • 5 621 sporočil

Objavljeno 31 december 2019 - 16:19

Oglej si sporočiloZorz, ob 31 december 2019 - 15:51, rekši:

@Mefisto: ne nabijaj na pamet

Boš rekel da ni res? Grem stavit, da so vsi te earbudsi po zvoku precej precej slabši od npr Sennheiser Momentum 2 ali Sony 1AM2. Meni so že slednje dvoji preslabi, da bi z njimi karkoli resno poslušal. Tako da kar se tiče zvoka so po mojem mnenju smeti - sploh glede na to, da dobiš za 30 do 40 evrov lahko zelo konkreten zvok od kitajcev ali za 50 AKG 240. Ne zanikam pa priročnosti, portabilnosti in majhnosti. Samo vse to pride za konkretno ceno kvalitete zvoka.

Za to pravim, da mi je fenomen ta razvoj tehnologije. Če bi zdaj začel folku servirati neke super mini elegantne telefone, vendar počasne z grdimi ekrani, bi propadel hitreje kot bi prišel na trg.

#3844 Zaspanka

si mota joint.

• rumeni jaki
  • 300 sporočil

Objavljeno 31 december 2019 - 17:10

Samo moras razumet da vecina folka postavlja gole funkcije dalec pred kvaliteto in ne samo pri slusalkah.

#3845 Zorz

• mn3njalničarji
  • 1 293 sporočil

Objavljeno 31 december 2019 - 17:17

točno tako, tle pač plačujemo funkcijo oz. priročnost. saj enako je zadnje čase pri avtomobilih, ko tlačijo not vse mogoče pripomočke in bonbončke - radarski tempomat ne naredi avtomobila nič boljšga, je pa v določenih situacijah presneto fajn. enako je pri slušalkah brez kabla. dokler je zvok "good enough" priročnost uporabe gladko povozi vse ostalo.

#3846 Arey

• vesoljci
  • 7 939 sporočil

Objavljeno 31 december 2019 - 17:48

Res AKG 240 kot primer dobrih slusalk, v RL pa jih random superlux garbage tier slusalke razbijajo po faci.

#3847 Zorz

• mn3njalničarji
  • 1 293 sporočil

Objavljeno 31 december 2019 - 17:54

pri "grem stavit..." sem nehal brat. tip pač neki nabija in mnenje iz lufta vleče, kaj mu češ.

#3848 Mefisto

Playstation pro, lasje na glavi, jaz sem vendar moški pravi!

• legende
  • 5 621 sporočil

Objavljeno 31 december 2019 - 18:10

Oglej si sporočiloArey, ob 31 december 2019 - 17:48, rekši:

Res AKG 240 kot primer dobrih slusalk, v RL pa jih random superlux garbage tier slusalke razbijajo po faci.

1. To ni res
2. Še vedno veljajo za klasiko na področju slušalk. Itak da niso top tier, samo so pa 40 evrov.
3. Debatiram z debilčki, ki pravzaprav sploh ne vedo kaj bi radi povedali? Kaj je vajin point? Da wireless slušalke niso overpriced? Da ponujajo zvok na nivoju 180 evrov v primerjavi s konkurencu? Ali sta samo fovšljiva luzerja, ki pač nimata drugega o lajfu kot sranje po forumu.

#3849 Zaspanka

si mota joint.

• rumeni jaki
  • 300 sporočil

Objavljeno 01 januar 2020 - 08:20

Sta ti fovs, ker imas za kable.

#3850 Nighthawk

obvlada mafijsko kravato in cementne škornje.

• mafija
  • 1 749 sporočil

Objavljeno 01 januar 2020 - 12:16

Oglej si sporočiloArey, ob 31 december 2019 - 17:48, rekši:

hja no

Jaz bi reku, da je K240 best bye for 50€ (za kokr se dilajo). MSRP okol 120€ je mal huda, dobiš bistveno boljše slušalke za ta dnar... K271 so smeti (pasejo tle zravm).

Za moj okus ma HD681 boljši driver ostalo je pa bistveno slabše. Torej če sodimo samo po dobrem zvoku, so tud ne-zmodane HD681 zagotovo AKG killer in to za nekih 19€.

Mi je pa pr AKGju všeč, ker dilajo vse rezerne dele in to za dokaj smešno ceno in to je zlo dobr, če ne menjaš slušalk ko gat

Jaz mislim, da bi mogu vsak, ki ga "muska" vsaj malo zanima v arsenalu K240 ali vsaj HD681

Funfact:
Se da pa tudi trofnit M220 na massdropu za 30$ kar je ubistvu rebranded K240 (ponavad za kakšn black friday ali pa ob pravilni postavitvi planetov in zvezd)

To sporočilo je uredil Nighthawk: 01 januar 2020 - 12:19

#3851 kemik

bo v petek štel do pi kvadrat.

• šerifi in depjutiji
  • 2 896 sporočil

Objavljeno 02 januar 2020 - 12:16

A je tole za kej za ta denar? O slušalkah tbh vem zelo malo.
https://www.amazon.c...ag=wireduk0e-21

Moje potrebe:
- da dela na plejcu in pcju
- wireless
- soliden build quality, v smislu da ne bo kaj počilo čez pol leta
- mikrofon, da se lahko z drugimi homoseksualci pogovarjam
- priznam, da na kvaliteto zvoka nisem pretirano občutljiv oz. sem hitro zadovoljen, bolj mi je važno to, da za 100 € dobim čim boljši package

#3852 DaCapo

Fotr.

• šerifi in depjutiji
  • 5 044 sporočil

Objavljeno 02 januar 2020 - 13:46

Jaz imam Arctis 7 wireless in so več kot OK. Baterija drži resnično dolgo, po letu dni uporabe ni ničesar narobe z buildom (material), čeprav so v uporabi vsak dan in jih ničkaj ne "pazim". Poleg tega so precej lahke in udobne. Kvaliteta zvoka je tista subjektivna zadeva, o kateri sicer ne bom pametoval, dočim mikrofon je OK (nihče se ni pritoževal čez kak slab voice). V glavnem: meni so več kot dobre.
(zdaj vidim da so kar znižane na Amazonu, jaz sem lani ob tem času dal 180 €). Ahja, kot dodaten plus naj navedem, da presenetljivo dobro lovijo tudi daljšo brezžično razdaljo. Uporaba je pa itak nekomplicirana (USB vmesnik in to je to), še bolj kot na PS4 pa zaživijo na PC-ju (kjer je pač programska oprema za vse možne dodatne nastavitve).

https://www.amazon.c...reduk0e-21&th=1

https://www.amazon.d...ps%2C182&sr=8-3

#3853 h3ck3r

ščije brez rok!

• vesoljci
  • 504 sporočil

Objavljeno 05 januar 2020 - 09:45

Par dni uporabe Jabra 65t, shit's legit. Dost glasne, lepo sedejo v uho, mal sem se mogu zafrkavat z equalizerjem sicer, nic omembe vrednega. Connectivity nima problemov, mogoc je mikrofon mal tih med klici. Oni charging box je mal zatezen za odpirat, pa earbudsi nekam cudno sedijo noter sam se da prezivet. Kul nakup overall

#3854 Arey

• vesoljci
  • 7 939 sporočil

Objavljeno 05 januar 2020 - 10:30

Nice, vesel da so ti kul.

#3855 Zorz

• mn3njalničarji
  • 1 293 sporočil

Objavljeno 05 januar 2020 - 10:42

ql da si trofil OK model :D. kje si pa nabavil pa kolk si se skeširal?

#3856 h3ck3r

ščije brez rok!

• vesoljci
  • 504 sporočil

Objavljeno 05 januar 2020 - 11:42

Mimovrste, znizane na 100 evrov. Razmisljal sem o Jaybird Vista, sam kostajo 180€, sem pa mel tut opcijo sprobat te tvoje opevane Samsung Galaxy budse, pa sem na konc vzel Jabre. Samsungovi so tut precej kul, vbistvu niti nisem neke fejst opazne razlike vidu med temi in Jabre, na konc sem vzel cenejse. So pa definitivno Samsungovi tut legit, kilometre stran od krsa, ki so ga izdelovali pred leti, bi priporocal njihov nakup, ce se jih da dobit v akciji :)

#3857 Skunko

je ravnokar kraljevsko prdnil.

• mn3njalničarji
  • 219 sporočil

Objavljeno 07 januar 2020 - 13:23

Samo kot zanimivost ... ravno vidim, da so Samsung Galaxy Buds 120 evrov na mimovrste :D .

https://www.mimovrst...ds-sm-r170-crne

#3858 eViLL

bi rad na gnoj.

• mn3njalničarji
  • 90 sporočil

Objavljeno 07 januar 2020 - 14:20

Zanimam se za nakup novih slušalk. Večinoma bi bile za FPS igre in kakšen film.
Zaenkrat imam ogledane:

Audio-Technica ATH-ADG1X
Sennheiser GAME ZERO
Sennheiser GAME ONE

Nekako se nagibam k "odprtemu" tipu slušalk. Me pa zanima če ima kdo izkušnje kako moteče je če nekdo 3 metre stran ob normalni glasnosti gleda tv oz. kako moteče je za njih.

#3859 Nighthawk

• mafija
  • 1 749 sporočil

Objavljeno 07 januar 2020 - 14:58

Od kinezarja sm včeri dobu za darkvoica 12AU7 to 6SN7 adapter .

Dejansko čist drug ojačevalc :D

#theyseemerollintheyhatin

#3860 Nighthawk

• mafija
  • 1 749 sporočil

Objavljeno 07 januar 2020 - 15:14

Kako zgleda ta adapter za 10€ (v sožitju z mojo skromno kolekcijo ECC82 lamp).

(notr je sicer JJ, ker me je blo strah kaj druzga notr vtaknit... zadi pa ruska vojaška 6080 svetlana za 10€, ki huda vsaj za 8/10 )

pozdrav lep lp

Objavljena slika

med DACom pa ojačevalecem pa zlati kabli iz pralnega praška

To sporočilo je uredil Nighthawk: 07 januar 2020 - 15:18

#3861 Arey

• vesoljci
  • 7 939 sporočil

Objavljeno 07 januar 2020 - 18:44

Oglej si sporočiloeViLL, ob 07 januar 2020 - 14:20, rekši:

Nekako se nagibam k "odprtemu" tipu slušalk. Me pa zanima če ima kdo izkušnje kako moteče je če nekdo 3 metre stran ob normalni glasnosti gleda tv oz. kako moteče je za njih.
Toliko kot slišiš brez slušalk boš slišal tudi s slušalkami. Če te brez slušalk moti, te bo motilo tudi s slušalkami. In vice versa. Če imaš možnost sprobal ear/airpods slušalke. To so take staple slušalke ki praktično nič ne zadušijo okolice.
Kok pa moti ljudi okoli tebe je pa odvisno od njih in kok naglas drivaš slušalke. Če jih imaš na nizki glasnosti in ljudje niso najbolj občutljive sorte, ne bo motilo nobenega. Če pa nažigaš glasnost preko vseh zdravih mer boš pa iritiral tudi bolj potrpežljive ljudi.

#3862 tomzzi

ne ve, kam bi sam s sabo.

• rumeni jaki
  • 609 sporočil

Objavljeno 08 januar 2020 - 19:21

@Nighthawk

Lepo. Zdaj ko sem videl tvoj post pa spet hočem Darkvoica... :D
Pol je dejansko velka razlika?

Kable pa le zamenjaj. Priporočam QED profile. Dokaj poceni in zelo solidni kabli.

#3863 Nighthawk

• mafija
  • 1 749 sporočil

Objavljeno 10 januar 2020 - 10:52

Ma sej mam kr neki mogami kabla pa tud malo boljse neutrik konektorje, pa se mi ne lub skup vrzt. Spila na činčih iz pralnega praška čist K, zatistih 10cm vseen kaj je, tud UTP bi bio OK :D

Primerjava med ECC82 vs 6SN7

ECC82 overall bl bassy, pa "sound staqe v pičku mater" :D

Overall 6SN7 je dost bl neutral lampa, sam hard2get....

Jaz ne bi reku, da je random ECC82 lih upgrejd čez kitajski 6SN7.... Sam če jih maš 50 kosov, tako kot jaz, pol se splača nabavit tist adapter za 10€, ker dejansko dobiš vn čist drug sound...

Je pa tud res, da nism še dal skoz vseh lamp ampak to pišem zgolj iz tistega kar sem trenutno dal na ušesa...

EDIT:
Drugač pa spet neki novih lamp :)

Objavljena slika

To sporočilo je uredil Nighthawk: 10 januar 2020 - 10:57

#3864 Black Raven

garjavi nestvor z luskavico

• mn3njalničarji
  • 157 sporočil

Objavljeno 13 januar 2020 - 21:14

Da bo tema tudi malo o slušalkah ne pa o ojačevalcih, zvočnikih in božezna kakšnih strašnih audiofilskih mokrih sanjah :=) , lampah inu vsem drugem ,
bom še jaz prispeval mojih (laičnih in neaudiofilskih, zelo biased in skrajno pristranskih) par centov o earbudsih za drobiž:

Začetek Decembra so iz AliExpressa prispeli dvoji earbudsi:

- RY4S
Tele naj bi ble še boljše kot VE Monk. In dejansko tudi so, kvaliteta izdelave je samo ok napram MS16, bass je prisoten in zvenijo malo manj kot fantastično za earbudse. Imaho pa 1 ogromen feler - namreč fuul preveć se siši kako se kabel muva v earbudu samem - js sem sicer z maaalo silikona rešu talenadvsemotečmikroproblemčič. Prosojno varjanto the earbudsov sem dobil za piškava 2€ iz Alija, in za to ceno so definitivno a steal. Močno priporočam.
https://www.youtube....h?v=kFf70m654hg

- Headroom MS16
Definitivno super earbudsi, za 4.5$. Ful detajlov, on cable controls včasih malfunctionajo sicer pa mnogokrat skoraj earprircing visoki toni, včasih rahlo utrujajoči. Srednji toni so acceptable. Bass je prešwoh, skorajda neobstoječ. Majo pa za earbudse super build quality, volume controls na kablu in kwaliteten kovinski shell.
Podčrto definitivno priporočam za non-bassheade.
https://www.youtube....h?v=SeGo9LLyeRE

Že od prej mam pa
- QuianYun Quian 39 (7$)
Zlo topel, fun, neanalitičen sound.
opis na linku: https://audiobudget..../QianYun/Qian39 ki so mi rahlo bolj všeč kot

- QuianYun Quian 25 (4$)
ki so overly Muddy, in bassy,

Lep LP :)

#3865 Zaspanka

si mota joint.

• rumeni jaki
  • 300 sporočil

Objavljeno 16 januar 2020 - 20:42

Evo, danes pa sem dobil nepricakovano darilce: AKG IEM slusalke prilozene telefonu Samsung Galaxy Note10 so faking fantasticne ... sicer se gre za USB-C slusalke, samo niti ni poanta v tem, poanta je da so to dejansko prve IEM slusalke, ki se mi lepo ulezejo v uho, kr nisem mogel vrjet. Zvok pa je itak ze samo zaradi tega dalec nad katerimi koli IEM/earbudsi kar sem jih kdaj imel.

#3866 Zaspanka

si mota joint.

• rumeni jaki
  • 300 sporočil

Objavljeno 16 januar 2020 - 20:47

Se pa prodajajo na Ebayu/AliExpressu za drobiz. Ceprav to je zopet vprasanje, da niso kaksni ponaredki, samo dejansko niti ne bi rekel, da proizvodnja takih slusalk kaj bistveno drazja, trik je predvsem v temu da sem koncno nasel nekaj kar se mi lepo prilega in enostavno vtakne not in ne pade kr na lepem vn med tem ko hodim.

#3867 Nighthawk

• mafija
  • 1 749 sporočil

Objavljeno 19 januar 2020 - 10:32

Ponaredki, pa katastrofalni.

@Raven, RY4S v košarci (čeprov jih ne rabm :D

Drugač pa kar se tiče earbudstov se mi zdi pa povsod malo trpi bass v primerjavi z in-ear (obviously)

Drugač pa še UiiSii HM7 pa KZ ATE so must bye za vsakega mn3

To sporočilo je uredil Nighthawk: 19 januar 2020 - 10:35

#3868 atomic

živi v deželi Xarantaniji

• vesoljci
  • 6 772 sporočil

Objavljeno 19 januar 2020 - 11:00

A so delal kdaj blind testing stereo setupa ali slušalk. Tako da so folku dali za poslušati stereo sistem za 500€, 1000€, 2000€ in 10000€. Potem pa folk proba določit koliko kater sistem stane.

#3869 Zaspanka

si mota joint.

• rumeni jaki
  • 300 sporočil

Objavljeno 19 januar 2020 - 12:32

Mocno dvomim!

#3870 Zaspanka

si mota joint.

• rumeni jaki
  • 300 sporočil

Objavljeno 19 januar 2020 - 12:36

Oglej si sporočiloNighthawk, ob 19 januar 2020 - 10:32, rekši:

Drugač pa kar se tiče earbudstov se mi zdi pa povsod malo trpi bass v primerjavi z in-ear (obviously)

Drugač pa še UiiSii HM7 pa KZ ATE so must bye za vsakega mn3

Sej se nisem nasel earbudsov s spodobnim zvokom, pa tle res ne zahtevam pretirano ... vsaj na ravni Sennheiser PX95, recimo. Te AKG (tuned), pa so cisto spodobna prenosna zadeva, evo.

KZ ATE imam tudi, samo so mi tako res neznosne glede prileganja, pa sem kr sprobal razlicne vlozke. Sej meni so tudi recimo Apple budsi katastrofa, pa vi neki hvalijo kaksen hud fit imajo al kaj cmo.

#3871 Arey

• vesoljci
  • 7 939 sporočil

Objavljeno 19 januar 2020 - 13:22

A si probal une HM7 al kaj so? KZ ATE majo res hute težave z ostajanjem v ušesu, čeprav moji sestri recimo ostanejo notr k da so pršvasani.

#3872 Jay

"Hočem brezrokavnik s Pujso Pepo!"

• vesoljci
  • 2 086 sporočil

Objavljeno 19 januar 2020 - 16:33

pr HM7 je men dost hitr začelo neki trest v desni pri višjih jakostih (leva brez problemov)
sam za tak denar mislim, da so res best in-ear, would buy again.

Sem se pa tud mal navadil, da ne nabijam več tolk na glas.

#3873 Nighthawk

• mafija
  • 1 749 sporočil

Objavljeno 21 januar 2020 - 17:37

Oglej si sporočiloatomic, ob 19 januar 2020 - 11:00, rekši:

A so delal kdaj blind testing stereo setupa ali slušalk. Tako da so folku dali za poslušati stereo sistem za 500€, 1000€, 2000€ in 10000€. Potem pa folk proba določit koliko kater sistem stane.

reporting in

Tle maš zlo dobr članek:
http://matrixhifi.co...enedor_ppec.htm

Se splača pogledat:

Dodajam še tole:
https://www.audioche..._headphones.php

In tole:
https://www.teachmea...audio-spectrum/

To sporočilo je uredil Nighthawk: 21 januar 2020 - 17:38

#3874 Nighthawk

• mafija
  • 1 749 sporočil

Objavljeno 21 januar 2020 - 17:54

HM7 so pomojem res tko best bye v kolikor nimaš plana res fuknit velik za earbudse, ko itq vsi vemo, da jih boš zgubu nekje...

Zdej ajd so V- Shaped, tko da jih jaz mal mrzim... sam hands down, za under 10€... hell... under 50€ nimaš nič konkurentnega.

Headroom MS16 so recimo še en tak gem, ki se ga SPLAČA dat v zbirko

Je pa tko, jaz sm včasih ful čital Headfi, sam vzemte to mal za rezervo in "internete na sploh". Tam je N ljudi z 2N ušesi, pol je gluhih in piše bučke (tko kot jaz tle lep lp). Skratka kar hočem povedat je to, da lahko vsak retard kup slušalke v Tedyiju in napiše, da so ful proper... polovica folka pol to kup (ko nima pojma o slušalkah, pač neki rabjo a pretegnili se lih ne bi) in še te pišejo dalje, kok so dobil vrhunske slušalke za 1.25€ pa vsi vemo, da so najverjetneje smeti v pakungi... no to je velika večina postov iz headfija

Po mojem je najbolš najdit nekega reviewerja, pa mal pogledaš in vidiš in primerjaš s tistim kar maš, a ma dec prov al ne... Pol pa če vidiš, da je model podal neko hudo oceno za slušalke, ki jih recimo dobiš zravm pralnega praška, pa nardiš študijo še drugje.

Ta audobuget je bil učasih good, sa jeba ko se je zdej spremenu v expensive(CN)budget™ in skor nima več reviewov slušalk under 50€. Zeos je ratu isti, sam še na firme hypa. Zadnjič je po dolgem cajtu objavu par videov o Taotroniksu (o tem ko je damach hypu po forumu ze dolgo nazaj). Ga morš pa tud mal za rezervo uzet. Jaz mam kar neki parov, ko je na njih hypu, pa so skret ali kontra. Recimo tle velja poudarit K612 pa HE-350, ki so bright as fuck in dejansko niso uporabne za poslušanje normalne muske.

Gruntam še, da bi nabavu HE4XX sam ne bi rad šu še enkrat na led

To sporočilo je uredil Nighthawk: 21 januar 2020 - 17:58

#3875 atomic

živi v deželi Xarantaniji

• vesoljci
  • 6 772 sporočil

Objavljeno 22 januar 2020 - 20:50

Oglej si sporočiloNighthawk, ob 21 januar 2020 - 17:37, rekši:

reporting in

Tle maš zlo dobr članek:
http://matrixhifi.co...enedor_ppec.htm

Se splača pogledat: