Skoči na vsebino

[uradno] Indie zakladnica

1628 odgovorov na to temo

#1601 atomic

živi v deželi Xarantaniji

• vesoljci
  • 6 613 sporočil

Objavljeno 03 januar 2020 - 15:51

Šal :)

To je pa prav najboljši item za pixel igro. Vinilke smo že videli, samo a je to MC kaseta? :)

#1602 Slinch

polbogec

• vesoljci
  • 10 688 sporočil

Objavljeno 03 januar 2020 - 16:04

Jop :D

Drugač v igrici tudi pobiraš kasete, tako da recimo, da je upravičen item :)

#1603 Arey

tekmuje v snemanju. Kožce z glavce, se razume.

• vesoljci
  • 7 872 sporočil

Objavljeno 03 januar 2020 - 16:09

Men je sal hud, bi ga nosu. Se bolj huda mi je jagoda, sam bi tezko bolj spadala v kategorijo "smeti".
Also pri Celeste sm prisel iz templja, zdej se mi pa malo mank da igrat. Sam je overall pomoje moje top presenecenje lanskega leta. Neka pixel grafika iz 80ih, spil pa res hud.

#1604 Arey

• vesoljci
  • 7 872 sporočil

Objavljeno 05 januar 2020 - 09:15

Fak, ce mi gre kej na kurac pri Celeste je to sranje od peresa. Fak kera nepotrebna mehanika, jezus kristus. Zdej sem par tock pod vrhom, in bom popizdu zarad tega peresa. Res niso rabli tega notr tlacit.

#1605 ke_kit

obvlada hendling, najbolj pa cobro!

• mn3njalničarji
  • 1 032 sporočil

Objavljeno 05 januar 2020 - 09:35

:D

#1606 Arey

• vesoljci
  • 7 872 sporočil

Objavljeno 05 januar 2020 - 09:57

Sm pa ravnokar obrnil :) Nor game, mogoce se celo lotim tezjih challenge-ov. Sicer sem sproti pol kr probal jagode dobit, sam ne vseh ker FUCK THAT. :D
Tut zgodba mi je bla the best.

#1607 Čenir_

je fasal hemeroide. Zdaj mu plapolajo v vetru.

• mn3njalničarji
  • 940 sporočil

Objavljeno 05 januar 2020 - 10:18

Modre srčke si kaj zbiral? Meni so modri srčki bili carski, ker so povezani z nekimi lite puzzlami in naprednejšimi mehanikami (ala premiki med scrollanjem screenov). Drugače pa obvezno še kak side-b naredit, te so meni tudi ekstra fun, nobenih jagodk in srčkov, samo sweet A to B run

Je pa še en ekstra challenge, da probaš naredit prvi level brez dasha. Moram reči, da zelo zabavno :D

Drgač igra se šibi od vsebine, tako da te res čaka še milijon reči, pa ful še enih mehanik/gibov, ki jih skozi osnovni play niti ne recognizaš. Za side-b ima vsak lvl še svoj side-c, ki so ekstra kratke in ekstra težke verzije levelov. Uno k lahko narediš v petnajstih sekundah, če znaš, samo je težavnost kalibrirana na 500 %

#1608 Arey

• vesoljci
  • 7 872 sporočil

Objavljeno 05 januar 2020 - 10:28

Side B sem iz glave ene 4 našel. V glavnem je bilo tako, da če sem nekaj videl, sem tudi pobral. Par jagod sem na tak način izpustil, ker se mi ni dalo, ampak večinoma sem. Sam srčkov sploh našel nisem, pa če sem iskren ne vem če se mi da backtrackat čez vse levele še enkrat pa iskat neke skrite tunele in vtaknit nos v vsako luknjo v kateri mogoče sem ali nisem bil.
Overall sem že zdej iz špila dobil več kot od marsikatere AAA igre, kar mi je amazing. Sam zdej ko sm story naredil mislim da ne bom mel več želje po več, ker je konec praznikov in bo treba bit spet produktiven :D

#1609 Slinch

polbogec

• vesoljci
  • 10 688 sporočil

Objavljeno 05 januar 2020 - 11:35

Oglej si sporočiloArey, ob 05 januar 2020 - 09:15, rekši:

Fak, ce mi gre kej na kurac pri Celeste je to sranje od peresa. Fak kera nepotrebna mehanika, jezus kristus. Zdej sem par tock pod vrhom, in bom popizdu zarad tega peresa. Res niso rabli tega notr tlacit.

Jop, pero se lahko samo fukne po štengah

Drugač zgodba se sicer nadaljuje v chapter 9 (hudo obsežen zastonjski dlc, ki so ga letos izdali), samo je roko na srce težji od vseh B in C sajdov, tako da priporočam samo, če bi se kdaj vrnil v igrico z močno željo po višjih challengih. Za modre srčke se je tudi potrebno kar namučit, da jih najdeš/razvozlaš, meni je vzelo milijon časa, tako da če nisi sproti naletel nanje, pol kar ignore.

S kakšnimi statsi si pol končal (čas, smrti)? :D

#1610 Cloverleaf

odrasla oseba z občasnimi izbruhi

• vesoljci
  • 5 099 sporočil

Objavljeno 05 januar 2020 - 12:53

Kako je bil naslov tisti PSN igri, mislim, da je bla celo na PS3. Taka barvita, naj bi večinoma samo hodil okoli? Nikakor se ne morm spomnt naslova

#1611 Arey

• vesoljci
  • 7 872 sporočil

Objavljeno 05 januar 2020 - 12:55

Oglej si sporočiloSlinch, ob 05 januar 2020 - 11:35, rekši:

S kakšnimi statsi si pol končal (čas, smrti)? :D
Me je kr sram povedat, ker sm umiral kot po tekočem traku. :D
Prvi level sem šel še enkrat skoz, tko da računaj še ta dodatni čas in smrti, ampak trenutno imam 12.19 in 2124 smrti. Pomoje sem slab ko driska, sam tbh sem se mel tok fajn da mi je vseeno.
Ful mi je všeč da špil ne punisha smrti skoraj nič in sm se počutu svobodnega probavat kakšne mal drugačne pristope tu ali tam. Če umrem pač umrem, starting pointi sob so, v veliki večini, tako blizu, da praktično nič ne izgubiš. Ko to povežeš z mega tight kontrolami dobiš res bolano zasvojljiv špil. Da ne omenjam kako dash niti slučajno niso izumili tukaj, ampak je tako hudo implementiran da je noro. Pol kasneje double dash (spoilers? pomoje ne) še bolj raztura in dobiš res movement ki ga ne more ponudit dovolj špilov.

Prej ste neki omenjali Super Meat Boy. Špil sem igral leeeta nazaj, ni slab niti slučajno. Sam ga ne bi primerjal s celeste. Čist druga liga.

#1612 Arey

• vesoljci
  • 7 872 sporočil

Objavljeno 05 januar 2020 - 12:55

Oglej si sporočiloCloverleaf, ob 05 januar 2020 - 12:53, rekši:

Kako je bil naslov tisti PSN igri, mislim, da je bla celo na PS3. Taka barvita, naj bi večinoma samo hodil okoli? Nikakor se ne morm spomnt naslova
Mogoče The Witness? Ali pa Firewatch. Prva je puzzle game, druga pa narrative driven walking simulator s ful zanimivo zgodbo dokler ne prideš do konca in bi vse skp fuknu v smeti.

#1613 Slinch

polbogec

• vesoljci
  • 10 688 sporočil

Objavljeno 05 januar 2020 - 13:24

Oglej si sporočiloCloverleaf, ob 05 januar 2020 - 12:53, rekši:

če ni firewatch je mogoče journey

Objavljena slika

#1614 Cloverleaf

• vesoljci
  • 5 099 sporočil

Objavljeno 05 januar 2020 - 13:27

Oglej si sporočiloArey, ob 05 januar 2020 - 12:55, rekši:

Mogoče The Witness? Ali pa Firewatch. Prva je puzzle game, druga pa narrative driven walking simulator s ful zanimivo zgodbo dokler ne prideš do konca in bi vse skp fuknu v smeti.
Ni Firewatch ta je first person. Mi je pa bil čist hud.

#1615 Slinch

polbogec

• vesoljci
  • 10 688 sporočil

Objavljeno 05 januar 2020 - 13:49

Oglej si sporočiloArey, ob 05 januar 2020 - 12:55, rekši:

Me je kr sram povedat, ker sm umiral kot po tekočem traku. :D
Prvi level sem šel še enkrat skoz, tko da računaj še ta dodatni čas in smrti, ampak trenutno imam 12.19 in 2124 smrti. Pomoje sem slab ko driska, sam tbh sem se mel tok fajn da mi je vseeno.
Ful mi je všeč da špil ne punisha smrti skoraj nič in sm se počutu svobodnega probavat kakšne mal drugačne pristope tu ali tam. Če umrem pač umrem, starting pointi sob so, v veliki večini, tako blizu, da praktično nič ne izgubiš. Ko to povežeš z mega tight kontrolami dobiš res bolano zasvojljiv špil. Da ne omenjam kako dash niti slučajno niso izumili tukaj, ampak je tako hudo implementiran da je noro. Pol kasneje double dash (spoilers? pomoje ne) še bolj raztura in dobiš res movement ki ga ne more ponudit dovolj špilov.

Ma saj je point umirat kot po tekočem traku :D V osnovi je vsaka soba svoj level, ampak da so za razliko od drugih sličnih špilov ti leveli povezani v celoto, ker tako valda bolj vleče naprej. Jaz sem imel prvi playthrough čez 20h in slabih 6k smrti, res pa da sem ful raziskoval, pobral vse kasete, par srčkov, pa vmes nardil še par b-sideov. Recimo prvi b-side sem šel po main ch.5 (sicer ch.3 B) in mi je vzel uro in pol s cca 1,5k smrti. V bistvu ko sem ga čisto prvič igral (takoj po main ch.3) sem nucal dobre pol ure da sem prišel do tretjega screena, pa sem samo lep lp-jal out of there :D

Je pa movement še ful bolj deep kot zahteva main špil, npr. tukaj razloži par naprednejših dash mehanik (ki so pol nujne v B, C in ch.9, ne vse, večina pa). Pa zdaj ko si prišel skozi načekiraj kak speedrun, se mi zdi da komaj ko se prebiješ skoz lep del igre lahko zares recognizaš ker movement počnejo ti norci.

#1616 Cloverleaf

• vesoljci
  • 5 099 sporočil

Objavljeno 05 januar 2020 - 15:38

matr sm iskal po ps3 špilih... v glavnem sm najdu Journey je špil. nism ga na 3ki igral pa bi ga rd na 4ki

#1617 Čenir_

• mn3njalničarji
  • 940 sporočil

Objavljeno 05 januar 2020 - 15:42

Oglej si sporočiloCloverleaf, ob 05 januar 2020 - 15:38, rekši:

matr sm iskal po ps3 špilih... v glavnem sm najdu Journey je špil. nism ga na 3ki igral pa bi ga rd na 4ki
Sej ti je gor zalepu

#1618 Slinch

polbogec

• vesoljci
  • 10 688 sporočil

Objavljeno 05 januar 2020 - 15:58

še gif sem ti stisnil zraven no :D

#1619 Cloverleaf

• vesoljci
  • 5 099 sporočil

Objavljeno 05 januar 2020 - 16:26

Oglej si sporočiloSlinch, ob 05 januar 2020 - 13:24, rekši:

če ni firewatch je mogoče journey

Objavljena slika
fak sry ta post sm spregledu. my bad

v glavnem to ja

#1620 Čenir_

• mn3njalničarji
  • 940 sporočil

Objavljeno 05 januar 2020 - 16:37

Če ti dogajajo oceani, je v tem cajtu izšel še soroden ABZU

#1621 Cloverleaf

• vesoljci
  • 5 099 sporočil

Objavljeno 05 januar 2020 - 17:34

Sem si mal počekiru, zgleda nekaj kar men zna bit zelo dobr. Thanks!

#1622 Tijuana

sirota jerica s štirimi sporočilci

• svinjski pastirji
  • 4 sporočil

Objavljeno 07 januar 2020 - 13:29

Kljub digitalnemu nakupu lani, se nisem moral upret, da si nabavim tole mojstrovino :D

Objavljena slikaObjavljena slika

#1623 Čenir_

• mn3njalničarji
  • 940 sporočil

Objavljeno 07 januar 2020 - 13:42

Uuuu, lepa.

Dobrodošel na forumu.

#1624 Galko

Zvezdan!

• šerifi in depjutiji
  • 7 266 sporočil

Objavljeno 07 januar 2020 - 13:59

Oglej si sporočiloTijuana, ob 07 januar 2020 - 13:29, rekši:

Kljub digitalnemu nakupu lani, se nisem moral upret, da si nabavim tole mojstrovino :D

Objavljena slikaObjavljena slika

o šit kok hudo :)

#1625 Tijuana

sirota jerica s štirimi sporočilci

• svinjski pastirji
  • 4 sporočil

Objavljeno 07 januar 2020 - 17:05

Zj pa sam upam, da bo mel Silksong kak CE, da bo celotna zbirka dokler pa še zadnje 3% do 112% končam.

Hvala za dobrodošlico :happy:

#1626 Čenir_

• mn3njalničarji
  • 940 sporočil

Objavljeno 10 januar 2020 - 12:26

Pixel & PC & digital trigger warning (kombo, ki Galkota ubije na licu mesta pomoje :D)

Na Epic Store ta teden zastonj Sundered: Eldritch Edition, kompletna edicija baje zelo fine metroidvanie, nisem igral

Naslednji teden bo pa zastonj Horace, baje noro carski platformer/pustolovščina/vsi ostali žanri ever z zanimivo zgodbo

#1627 Slinch

polbogec

• vesoljci
  • 10 688 sporočil

Objavljeno 16 januar 2020 - 17:48

Včeraj je uletel kulski Portal ripoff horror/platformer Lightmatter.

Also, tole zgleda kot fina bullet-hell reinkarnacija Hyper Light Drifterja, relis še ni znan (enkrat letos bojda)

#1628 Čenir_

• mn3njalničarji
  • 940 sporočil

Objavljeno včeraj, 12:52

A je že izšla kaka jaka 2020 indije igrica, zadnji tedni čisto prenatrpani za spremljanje :(

#1629 Slinch

polbogec

• vesoljci
  • 10 688 sporočil

Objavljeno včeraj, 13:13

fejk pokemansi so glih relisali

(folk pravi da je smeć, samo to je lahko tudi preprosto zato ker so fejk pokemansi)

1 Uporabnik(ov) bere to temo

0 članov, 1 gostov, 0 anonimnih uporabnikov