Skoči na vsebino

Sentiment "dobrih igric ne delajo več"

konji igrice

206 odgovorov na to temo

#1 Atzar

analizira banalne analogije kanalov.

• rumeni jaki
  • 2 524 sporočil

Objavljeno 07 november 2018 - 09:28

Kako gledate na v naslovu navedeno misel, ki vsake toliko pade v razne inzvenkonzolaške razprave o videoigrah: "dobrih igric ne delajo več". To najavo vidim in na tem forumu, pogosta je tudi na redditu, pa najbrž tudi drugod

Meni se zdi izjava itak povsem zgrešena, ker so mi igre dandanes najbolj kvalitetne v kateremkoli obdobju zgodovine, sam nekako izjavo vsaj malo razumem — za nekatere žanre (npr. strategije) vidim uizi upad zanimanja, sicer ne toliko kvalitete kot kvantitete. Drugo pa so MP igre, ki so po svoje postale noro problematične, saj pri 95 % online multiplayer iger ne veš, a igraš računalniško videoigrico al sediš v kazinoju in pritiskaš na avtomat

Vseeno pa se mi zdi, da nikoli še ni bilo toliko raznovrstnih iger za praktično vse okuse. Že samo 2018 bera lahko zadovolji praktično vsak igralski okus, res ne vem kak okus za igre moraš imet, da od 2018 releasov ne najdeš nekaj zase :D

Kaj si drugi obiskovalci Konzolca mislite o dobrih igricah, ki jih ne delajo več. A imaste kakšno igralsko nišo/obskurnost, za katero pa bi rekli, da res ni zadovoljena oz. že ene tri leta ni bilo izdelka, ki bi jo zadovoljil?

#2 Matej Čeh

ne ve, kam bi sam s sabo.

• mn3njalničarji
  • 543 sporočil

Objavljeno 07 november 2018 - 11:49

Mogoče je celo večji problem v tem, da je preveč dobrih iger? Jaz imam kar problem vse igrat toliko kot bi si želel, sploh sedaj ko je nazaj sezona MP streljačin (CoD, BF ipd), poleg tega je pa še zraven vsaj nekaj hudih naslovov (rdr2, assCreed ipd...)

#3 Tenshius

najraje liže usmrajenega krapa.

• mn3njalničarji
  • 65 sporočil

Objavljeno 07 november 2018 - 14:05

Eh, sentimentalnost pa res ne more biti nekaj objektivnega. Stare igre vzbudijo nostalgijo predvsem zaradi časa, v katerem si jih doživljal.

#4 PiMP

tekmuje v snemanju. Kožce z glavce, se razume.

• vesoljci
  • 6 917 sporočil

Objavljeno 07 november 2018 - 15:04

Pomojem ne gre samo za sentimentalnost, je pa ta gotovo precejsen faktor, spomnimo se samo res vrhunskih igric in obcutkov ki smo jih dozivljali ob prvem preigravanju, pozabimo pa da je bilo tudi vcasih ogromno enega garbagewarea. Vseeno je pomojem krivo tudi to, da ni vec takega skokovitega napredka, kot je bil vcasih, ko je iz leta v leto prislo do res radikalnih izboljsav in inovacij tako na podrocju mehanik in obsega kot na podrocju grafike in produkcije.
Tudi ciljna publika je bila takrat drugacna, racunalniske video igracke so igrackali predvsem bolj zahtevni ocalarji in je bilj tudi cilj developerjem nagovorit ta segment. Tudi vecji studiji takrat niso bili taki corporate monsterji kot so veliki studiji danes, developerji so gotovo imeli bolj odvezane roke, vladal je nek "frontier" duh, kjer so se developerji odpravljal na neraziskana podrocja. Danes je pa gaming industrija presla iz nisne v mainstream industrijo in enako kot pri vseh drugih industrijah (film, flasba, ...) danes od AAA studijev gotovo dobimo vec smeti kot vcasih, ker prilagajanje igric cim sirsi publiki pomeni nazadovanje pri mehanikah.

#5 kid666

• rumeni jaki
  • 2 465 sporočil

Objavljeno 07 november 2018 - 15:19

sej ta sentiment je isti ko "včasi je bla glazba boljša"

mogoč ma to kej s tem, da bi se nej tm pri 30. letu okus ustalil in raje posegaš po starih stvareh/muziki kot pa da odkrivaš nove
https://www.iflscien...n-age-heres-why

#6 Mefisto

Playstation pro, lasje na glavi, jaz sem vendar moški pravi!

• legende
  • 4 279 sporočil

Objavljeno 07 november 2018 - 15:33

No samo glasba je dejansko bila boljša. Po mojem se to sploh ne more primerjat. Medtem ko igre pa so vezane na tehnologijo, fiziko, neke gameplay standarde, ki se stalno dopolnjujejo. Pri glasbi pa to ne funkcionira ravno tako, enako ne pri umetnosti.

#7 Galko

Zvezdan!

• šerifi in depjutiji
  • 5 535 sporočil

Objavljeno 07 november 2018 - 15:40

stari pri glazbi je isto :)

OK ne vem kako je v rock / metal / punk / alt sceni, ampak vsaj za elektroniko ti pa lahko garantiram, da je zdele 50x več dobre muzke kot, ne vem, 10 let nazaj. Iz čist preprostega razloga - ful je bolj dosegljiva tehnika, ful se hitrej razširi znanje, več folka se ukvarja z glazbo ker je višji standard

Sej če bi poslušal nek radio iz, kva pa vem, leta '82 cel dan, bi si verjetno tud bruhnil v usta od vsega čiza :D

#8 Mefisto

• legende
  • 4 279 sporočil

Objavljeno 07 november 2018 - 15:47

Eno je pač inšturmentalna prava glasba, kjer napredek tehnike ne igra vloge, eno pa elekronski štanc.

Glede na to da sem v rocku/metalu ti lahko povem da tam absolutno stanje ni boljše, ampak je šlo v kurac. Od novih rock/heavy metal bandov jih ni vse skupaj 5 omembe vrednih, in če bi te igrali v 80h, ne bi prodali petih plat. Nekako tako, da kot da bi playstation propadel, ms in nintendo bi se umaknila iz konzolnega trga in bi izdelovali samo še špile za mobilnike - mi pa bi sanjali o golden dobi gaminga na sobnih konzolah.

Enako smešno se mi zdi, da bi me nekdo rekel, da je klasična glasba zdaj ful boljša, ker nova tehnika omogoča ne vem kaj, in da je ful napredka pri skladateljih - samo nigga please.

#9 Galko

Zvezdan!

• šerifi in depjutiji
  • 5 535 sporočil

Objavljeno 07 november 2018 - 15:55

hehe ja ja, elektronika = štanc, to bo to ja :D

btw ko si že omenil klasično glasbo - ne vem kako je kaj s kvaltieto skladb, je pa dejanko nivo kvalitete izvajalcev precej precej nad nivojem izvajalcev "zlatih" let klaične glasbe :) To kar zdej žgejo kaki violinisti / pianisti je bilo nepredstavljivo 200 let nazaj

#10 Atzar

• rumeni jaki
  • 2 524 sporočil

Objavljeno 07 november 2018 - 16:14

Kot zavzet poslušalec klasične glasbe in zborovskega petja (vsaj 1–2 koncerta mesečno) lahko potrdim Galkovo misel. Kvalitete, ki jih zdaj dosegajo določeni zbori, so bile 200 let nazaj nepredstavljive in nedosegljive, sploh ker je šlo včasih za res vrhunsko izvajanje ene in iste forme, enega in istega vzorca, kjer so vsak "zavoj po svoje" in eksperimentiranje razumeli kot amaterizem, ki bi se ga moralo kaznovati z javnim bičanjem in izključitvijo iz družbe. Kar pa seveda ni res. Isto glede določenih inštrumentov. To kar jazz glasbeniki zadnja leta izvlečejo iz npr. bobnov so povsem nove dimenzije in tako kvalitetno glasbo, da če bi s časovnim strojem to deportiral v zlato dobo jazza, bi ljudje delali samomore od carskosti izvajanja

Za rock/heavy metal ne vem, ker ne poslušam (bi pa me zanimalo še kakšno mnenje poleg Mefistovega, ker mi je zanimiva tema)

#11 Zorz

obvlada hendling, najbolj pa cobro!

• mn3njalničarji
  • 1 035 sporočil

Objavljeno 07 november 2018 - 16:27

Oglej si sporočiloMefisto, ob 07 november 2018 - 15:47, rekši:

Eno je pač inšturmentalna prava glasba, kjer napredek tehnike ne igra vloge, eno pa elekronski štanc.

Glede na to da sem v rocku/metalu ti lahko povem da tam absolutno stanje ni boljše, ampak je šlo v kurac. Od novih rock/heavy metal bandov jih ni vse skupaj 5 omembe vrednih, in če bi te igrali v 80h, ne bi prodali petih plat. Nekako tako, da kot da bi playstation propadel, ms in nintendo bi se umaknila iz konzolnega trga in bi izdelovali samo še špile za mobilnike - mi pa bi sanjali o golden dobi gaminga na sobnih konzolah.

Enako smešno se mi zdi, da bi me nekdo rekel, da je klasična glasba zdaj ful boljša, ker nova tehnika omogoča ne vem kaj, in da je ful napredka pri skladateljih - samo nigga please.

heh, tipična fama v stilu "joj, zakaj se nisem rodil v času floydov, stonesov, ipd. dandanes je muzika totalen drek". stari, samo najt jo moraš. in ne, youtube s sortiranjem po številu ogledov ti tega ne bo dal.

kaj misliš, da v 60ih, 70ih in 80ih pa ni bilo ogromno smetja, poleg vseh hard hitterjev, kateri so pač preživeli "filter časa"? bedna in pozabljiva muzika pač postane prav to - bedna in predvsem pozabljena.
lahko pa si pogledaš kakšno celotno epizodo BBCjevega top of the pops iz 70ih, pa boš videl kakšna muzika se je takrat vrtela na radiu.

#12 Mefisto

• legende
  • 4 279 sporočil

Objavljeno 07 november 2018 - 17:38

OK pametnjakoviči. Najdite mi par sodobnih bandov na nivoju: Queen, AC/DC, Rolling Stones, Pink Floyd, Iron Maiden, Dire Straits, early days Metallica in bom za večno obmolknil.

Če ne pa raje ne pametujte, ok ;)

#13 Mefisto

• legende
  • 4 279 sporočil

Objavljeno 07 november 2018 - 17:39

Oglej si sporočiloGalko, ob 07 november 2018 - 15:55, rekši:

hehe ja ja, elektronika = štanc, to bo to ja :D

No dejstvo je, da sodobni DJ niso neki glasbeni virtuozi in da ko končajo kariero od njih ne bo ostalo kaj dosti aka jih nihče več ne bo poslušal, kar za bande naštete en post zgoraj ne bo držalo.

#14 Kavorka

jebe ježevca.

• vesoljci
  • 355 sporočil

Objavljeno 07 november 2018 - 17:44

Oglej si sporočiloMefisto, ob 07 november 2018 - 17:38, rekši:

OK pametnjakoviči. Najdite mi par sodobnih bandov na nivoju: Queen, AC/DC, Rolling Stones, Pink Floyd, Iron Maiden, Dire Straits, early days Metallica in bom za večno obmolknil.

Če ne pa raje ne pametujte, ok ;)

Za svoje case so bli to pac najbolj uspesni bandi, je pa del njihove popularnosti v tistem casu delno tudi to da enostavno ni blo taksne izbire in raznih podzanrov kot danes.

Res je tud da je dandanes elektronika dost bolj popularna kot posamezni bandi (vsaj kakor je meni znano), lahko bi komot primerjal uspeh teh bendov za kaksnimi DJi na primer.

#15 Galko

Zvezdan!

• šerifi in depjutiji
  • 5 535 sporočil

Objavljeno 07 november 2018 - 17:44

Mefisto lizzard, bolj je na mestu vprašanje, ali znaš našteti enega DJ-ja / izvajalca iz elektronike, ki se kao smatra kot dobrega? :D Ker razni DJ Tiestoti, Calvini Harrisi, Deadmausi to niso, čeprov so čisto poslušljivi :)

#16 MIHA_IS_GOD

božanski padawan

• božanstvo
  • 1 786 sporočil

Objavljeno 07 november 2018 - 20:29

A elektronika se šteje med glasbo? A ni to umrlo nekje konc 90ih in prešlo v background noise da folk v klubih ne izpade glup ko je pod vplivom?

Lahk pa date kake primere teh vrhunskih majstrov. Pa še izgovor zakaj nism še nikol slišal zanje.

Jest tud ne najdem glih neke nove glasbe ki bi mi odgovarjala. Nimam pojma zakaj točno, ampak jest bi tud reku da je šlo na slabš in ni sam posledica tega da nism več najstnik.

#17 Zamorc

je v resnici Zagorc.

• prostozidarji
  • 510 sporočil

Objavljeno 07 november 2018 - 20:35

če bi gledu naše težavnejše mladostnike
ki jim je highlight in "top" muzka neki tazga

pol bi mislu, da bol v podn ne more it
v resnic ni tko slabo
se najde fina muzika
ki ni samo vintage

#18 maksi

• vesoljci
  • 7 641 sporočil

Objavljeno 07 november 2018 - 20:39

Znanstveno je dokazano da je glasba danes slabša :D

https://www.smithson...-worse-8173368/

#19 Sovica

Prvi brez skupine in ponosen!

• neuvrščeni
  • 603 sporočil

Objavljeno 07 november 2018 - 22:35

ne verjamem

Navedek

Vseeno je pomojem krivo tudi to, da ni vec takega skokovitega napredka, kot je bil vcasih, ko je iz leta v leto prislo do res radikalnih izboljsav in inovacij tako na podrocju mehanik in obsega kot na podrocju grafike in produkcije.
Tudi ciljna publika je bila takrat drugacna, racunalniske video igracke so igrackali predvsem bolj zahtevni ocalarji in je bilj tudi cilj developerjem nagovorit ta segment. Tudi vecji studiji takrat niso bili taki corporate monsterji kot so veliki studiji danes, developerji so gotovo imeli bolj odvezane roke, vladal je nek "frontier" duh, kjer so se developerji odpravljal na neraziskana podrocja. Danes je pa gaming industrija presla iz nisne v mainstream industrijo in enako kot pri vseh drugih industrijah (film, flasba, ...) danes od AAA studijev gotovo dobimo vec smeti kot vcasih, ker prilagajanje igric cim sirsi publiki pomeni nazadovanje pri mehanikah.

qft

#20 amnesia

degustatore di cannoli

• mafija
  • 11 090 sporočil

Objavljeno 07 november 2018 - 23:09

Oglej si sporočiloMIHA_IS_GOD, ob 07 november 2018 - 20:29, rekši:

A elektronika se šteje med glasbo? A ni to umrlo nekje konc 90ih in prešlo v background noise da folk v klubih ne izpade glup ko je pod vplivom?

lol kaj

#21 horror

piv piv piv

• vesoljci
  • 615 sporočil

Objavljeno 08 november 2018 - 07:59

Igre danes so odlične. Se mi zdi da je bolj težava, vsaj pri meni, da ni več tistega otroškega / mladinskega navdušenja nad igrami, veselja ko sem končno dobil novi špil. Ni šans da bi ga odložil in pustil še par dni preden ga začnem igrat, kot to že kar redno počnem danes zaradi pomanjkanja časa.

Vsak zajeban del igre je spremljal, Fuck yeaaah, wohoo, medtem ko ga danes spremlja predvsem godrnjanje v smislu, pa pizda končno.

Še vedno obstaja nekakšna otroška romanca starih špilov. Ko pa jih v nostalgične namene poskusiš po letih in letih spet igrat, pa ti ni jasno kako je lahko grafika zanič in kako si lahko to igral. Igre so šle naprej z razvojem. Vedno pa obstajajo nekateri dragulji, kateri so še danes prekleto dobri špili. Meni sta na primer Fallout 1 & 2, še vedno boljša od vseh naslednikov. Ni mi boljše avanture kot The Longest Journey. prvi Max Payne pa gladko šiša trojko.

#22 Mefisto

• legende
  • 4 279 sporočil

Objavljeno 08 november 2018 - 09:02

Oglej si sporočiloGalko, ob 07 november 2018 - 17:44, rekši:

Mefisto lizzard, bolj je na mestu vprašanje, ali znaš našteti enega DJ-ja / izvajalca iz elektronike, ki se kao smatra kot dobrega? :D Ker razni DJ Tiestoti, Calvini Harrisi, Deadmausi to niso, čeprov so čisto poslušljivi :)

Why bother? Še preden jih bom napisal tukaj na forumu, bodo njihove imena že utonila v pozabo ;)

#23 Evita

"komi čakam da se znebim tegale"

• rumeni jaki
  • 1 901 sporočil

Objavljeno 08 november 2018 - 09:50

Oglej si sporočiloAtzar, ob 07 november 2018 - 16:14, rekši:

Kot zavzet poslušalec klasične glasbe in zborovskega petja (vsaj 1–2 koncerta mesečno) lahko potrdim Galkovo misel. Kvalitete, ki jih zdaj dosegajo določeni zbori, so bile 200 let nazaj nepredstavljive in nedosegljive, sploh ker je šlo včasih za res vrhunsko izvajanje ene in iste forme, enega in istega vzorca, kjer so vsak "zavoj po svoje" in eksperimentiranje razumeli kot amaterizem, ki bi se ga moralo kaznovati z javnim bičanjem in izključitvijo iz družbe. Kar pa seveda ni res. Isto glede določenih inštrumentov. To kar jazz glasbeniki zadnja leta izvlečejo iz npr. bobnov so povsem nove dimenzije in tako kvalitetno glasbo, da če bi s časovnim strojem to deportiral v zlato dobo jazza, bi ljudje delali samomore od carskosti izvajanja

Za rock/heavy metal ne vem, ker ne poslušam (bi pa me zanimalo še kakšno mnenje poleg Mefistovega, ker mi je zanimiva tema)
Predvsem se mi zdi, da se je spremenila publika, ali mogoče količina publike, ki bi uživala kvalitetno glasbo. V metalu (za rock ne bom govorila, ker ga poznam še toliko manj) so danes največji igralci delno do pretežno popish krš, na pamet ne vem enega first class banda, ki bi se mi zdelo, da je nekaj posebnega. Iron maiden mogoče (težko rečem, ker niso glih najbolj moja šalca čaja)? Poleg tega je zaradi vsesplošne povezanosti tud velik več možnosti, da se sliši kritiko, in težje dobiš občutek, da je nek band univerzalno cenjen. Za realno oceno veličine je tud potrebno toliko in toliko časovne odmaknjenosti, ker če so bili res dobri, se bodo dopadli več generacijam.

Imaš pa zelo dobre izvajalce, ki sicer ne igrajo stadionskih koncertov, lahko pa sestavijo ene 5k ljudi, recimo. Itak je tukaj potem spet vprašanje časovne odmaknjenosti, ampak kakšen band, ki je tukaj že 20-30 let, še vedno aktiven in še vedno spravi skupaj kaj ustvarjalnega, se da najti. Ne bom koga izpostavljala, ker se mi ne da imet flame wara :P Na še manjšem, klubskem nivoju, je pa po mojem skromnem mnenju izbire in kvalitete kolikor hočeš. Še kar redno spoznavam nove bande - recimo 5x letno grem na koncert 5 skupin, od kerih poznam samo 2 - sicer znotraj relativno omejenih podžanrov, in pomojem da me kakšna petina dovolj pritegne, da jim dam keš in še par nadaljnih ur svojega časa.

Je pa tud to res, kar je nekdo zgoraj postal - na lastni koži vidim, koliko težje se mi je s časom poglobit v novega izvajalca. Malo je razlog v tem, da imam pozornost bolj razdeljeno po žanrih (če bi mi pred 10 leti rekel, da bom poslušala psytrance in black metal, bi se mu smejala v glavo) in omejen čas, malo je pa tud ideja o dobri stari znani glasbi vedno lepša.

#24 Atzar

• rumeni jaki
  • 2 524 sporočil

Objavljeno 08 november 2018 - 09:57

Meni se je v nove izvajalce težko poglobit, ker se mi je menjal način poslušanja. Pred leti sem veliko več glasbe poslušal bolj skoncentrirano, užival samo ob glasbi, dandanes pa jo v 98 % vključujem v druge aktivnosti (vožnja, kuhanje, uporaba interneta). Ostala dva procenta padeta na koncerte, kjer se pač posvetim samo glasbi. Bi si tega želel še več sicer, samo ponavadi kar pade klasični izgovor "nimam časa za samo glasbo poslušat, bom raje vmes še nekaj naredil" in mi je kar beden. Ta večopravilnost sodobnega človeka je marsičemu odvzela malo čarobnosti :hmm:

#25 Galko

Zvezdan!

• šerifi in depjutiji
  • 5 535 sporočil

Objavljeno 08 november 2018 - 10:27

View PostMIHA_IS_GOD, on 07 november 2018 - 20:29, said:

A elektronika se šteje med glasbo? A ni to umrlo nekje konc 90ih in prešlo v background noise da folk v klubih ne izpade glup ko je pod vplivom? Lahk pa date kake primere teh vrhunskih majstrov. Pa še izgovor zakaj nism še nikol slišal zanje. Jest tud ne najdem glih neke nove glasbe ki bi mi odgovarjala. Nimam pojma zakaj točno, ampak jest bi tud reku da je šlo na slabš in ni sam posledica tega da nism več najstnik.

View PostMefisto, on 08 november 2018 - 09:02, said:

Why bother? Še preden jih bom napisal tukaj na forumu, bodo njihove imena že utonila v pozabo ;)

3 edgy 57 me

konji so popolnoma podivjali

#26 Mefisto

• legende
  • 4 279 sporočil

Objavljeno 08 november 2018 - 10:43

Dejansko ne morem verjeti, da nekdo upa zagovarjati, da je sodobna glasba boljša od obdobja 80ih, 90ih :rofl: :rofl:

Evo en kvaliteten komad za vse tovrstno misleče z res advanced lyricsi:
https://www.youtube....h?v=Pgmx7z49OEk

Še vedno pa čakam odgovor na moje vprašanje. Razen če so odgovor morda te skrivni undercover elektro DJ :avadodo: :avadodo:

#27 Galko

Zvezdan!

• šerifi in depjutiji
  • 5 535 sporočil

Objavljeno 08 november 2018 - 10:46

jaz sem na moje vprašanje dobil Why bother?, tko da evo :)

#28 Mefisto

• legende
  • 4 279 sporočil

Objavljeno 08 november 2018 - 10:49

In zraven argumentacijo, zakaj je to sizifovo počeje ;) Tvoj argument je pač več kot očitno to, da odgovora nisi sposoben producirati. Ampak ne skrbi, tudi nihče drug ga ne more, tako da mi je ta debata res en velik lol.

#29 Galko

Zvezdan!

• šerifi in depjutiji
  • 5 535 sporočil

Objavljeno 08 november 2018 - 10:52

Ne, moj argument je to, da se mi ne da ukvarjati s papki, ki res ne vejo ničesar o muziki :D

#30 Slinch

• vesoljci
  • 8 759 sporočil

Objavljeno 08 november 2018 - 10:55

meni je kar malo kjut gledati kako mefisto pametuje o glasbi ali filmih, tako nekako kot če bi gledal enega tečnega 5-letnika, kako pametuje o ekonomiji

edino malo je bad ko se spomniš, da ima tisti froc vseeno možnost, da se še kaj nauči v lajfu

#31 MIHA_IS_GOD

božanski padawan

• božanstvo
  • 1 786 sporočil

Objavljeno 08 november 2018 - 10:56

Mefi hoče primer sodobnega izvajalca na recimo nivoju Queen al pa Led Zeppelin, pa niti enga primera ne morete navest.

Mislim da je kar case closed.

#32 Bessie

po novem obvlada tudi kunilingus.

• šerifi in depjutiji
  • 5 434 sporočil

Objavljeno 08 november 2018 - 10:56

Vsega je preveč in to dobrega, pa se je lažje obračat nazaj v stare čase, ko sta bili na izbiro samo dve vrsti kruha. Je pa res, da je težko bit izviren. Pod drugi strani je danes bolj malo prepuščeno domišljiji, sploh v igrah. Včasih si videl par črt na ekranu in si bil v letalu, ki leti nad pragozdom, kar se ni videlo si sam dodal, danes pač opaziš kako kje kaj manjka namesto, da bi sam dopolnil :P

#33 Galko

Zvezdan!

• šerifi in depjutiji
  • 5 535 sporočil

Objavljeno 08 november 2018 - 10:57

Oglej si sporočiloSlinch, ob 08 november 2018 - 10:55, rekši:

meni je kar malo kjut gledati kako mefisto pametuje o glasbi ali filmih, tako nekako kot če bi gledal enega tečnega 5-letnika, kako pametuje o ekonomiji

edino malo je bad ko se spomniš, da ima tisti froc vseeno možnost, da se še kaj nauči v lajfu

meni je še bolj bad to, da takim revežem dajo katerikoli drugi job, ki ni obračanje pleskavic :D

#34 MIHA_IS_GOD

božanski padawan

• božanstvo
  • 1 786 sporočil

Objavljeno 08 november 2018 - 11:01

Kaj je sploh izbira pri glasbenih superzvezdah ki lahk razprodajajo stadione?

Beyonce pa Ed Sheran? V primerjavi z Michael Jackson in Beatles od recimo pop glasbe? Lol.

#35 Atzar

• rumeni jaki
  • 2 524 sporočil

Objavljeno 08 november 2018 - 11:02

Vsa sodobna glasba = Jennifer Lopez - Ain't Your Mama komad :D

Jaz sicer nimam odgovora na to vprašanje, ker, kot rečeno, rock komadov in metala specifično ne poslušam

Sem pa poiskal seznam najboljših 2017 releasov od konjzolaša samo_hren, ki letno posluša res enormno število albumov, pa je izpostavil sledeče:

Oglej si sporočilosamo_hren, ob 01 januar 2018 - 16:07, rekši:

Pain of Salvation - In the Passing Light of Day (progressive metal)
Foxygen - Hang (progressive / baroque pop)
Ty Segall - Ty Segall (garage / psychedelic rock)
Sampha - Process (alternative R&B)
Soen - Lykaia (progressive metal)
Landlady - The World Is a Loud Place (indie rock / art pop)
Kairon; IRSE! - Ruination (shoegaze / space / progressive rock)
Disperse - Foreword (progressive metal)
Nova Collective - The Further Side (jazz fusion / progressive rock)
Xiu Xiu - FORGET (art / noise pop)
Mastodon - Emperor of Sand (progressive metal)
Steve Hackett - The Night Siren (progressive rock)
Persefone - Aathma (progressive death metal)
Ulver - The Assassination of Julius Caesar (synthpop)
Do Make Say Think - Stubborn Persistent Illusions (post-rock)
Ayreon - The Source (progressive metal / rock opera)
Big Big Train - Grimspound (progressive rock)
Colin Stetson - All This I Do for Glory (post-minimalism / avant-garde jazz)
Artificial Brain - Infrared Horizon (technical death metal)
Anathema - The Optimist (art rock)
Lonely Robot - The Big Dream (progressive rock)
Fleet Foxes - Crack-Up (progressive folk)
Perfume Genius - No Shape (art pop)
The Physics House Band - Mercury Fountain (progressive / math rock)
Nokturnal Mortum - Verity (folk / black / progressive metal)
Forest Swords - Compassion (ambient dub / neo-psychedelia)
Slowdive - Slowdive (shoegaze)
Anubis - The Second Hand (progressive rock)
Sólstafir - Berdreyminn (post-rock / art rock)
Brockhampton - Saturation (hip hop)
Gas - Narkopop (ambient)
Elder - Reflections of a Floating World (stoner metal / progressive rock)
Discipline - Captives of the Wine Dark Sea (progressive rock)
Sufjan Stevens, Bryce Dessner, Nico Muhly & James McAlister - Planetarium (art pop)
Wintersun - The Forest Seasons (melodic death metal)
Steven Wilson - To the Bone (art rock / progressive pop)
Tyler, the Creator - Flower Boy (hip hop)
Richard Dawson - Peasant (avant-folk)
Sons Of Apollo - Psychotic Symphony (progressive metal)
Chelsea Wolfe - Hiss Spun (doom metal / gothic rock)
Ariel Pink - Dedicated to Bobby Jameson (psychedelic pop)
Subterranean Masquerade - Vagabond (progressive metal)
Grizzly Bear - Painted Ruins (indie / art rock)
The Contortionist - Clairvoyant (progressive metal)
Susanne Sundfør - Music for People in Trouble (art pop)
Threshold - Legends of the Shires (progressive metal)
Tetrafusion - Dreaming of Sleep (progressive metal)
Enslaved - E (progressive black metal)
Lunatic Soul - Fractured (progressive rock)
Naeramarth - The Innumerable Stars (progressive metal)
Wobbler - From Silence to Somewhere (progressive rock)
Kaipa - Children of the Sounds (progressive rock)
Moses Sumney - Aromanticism (art pop / neo-soul)
Miguel - War & Leisure (alternative R&B)
Kaitlyn Aurelia Smith - The Kid (progressive electronic / art pop)
Zimpel/Ziolek - Zimpel/Ziolek (post-minimalism)
James Holden & the Animal Spirits - The Animal Spirits (progressive electronic / krautrock / spiritual jazz)
Joshua Abrams & Natural Information Society - Simultonality (post-minimalism)
Mefisto, koliko od teh albumov/izvajalcev sploh poznaš? A ni vmes niti enega, ki bi ti bil carski?

#36 Kavorka

jebe ježevca.

• vesoljci
  • 355 sporočil

Objavljeno 08 november 2018 - 11:03

Ce ne poznate sodobne muzike lahko poslusate to recimo. Meni osebno eni najljubsih komadov, pa tud precej komercialni so.

#37 Kavorka

jebe ježevca.

• vesoljci
  • 355 sporočil

Objavljeno 08 november 2018 - 11:04

Oglej si sporočiloMIHA_IS_GOD, ob 08 november 2018 - 10:56, rekši:

Mefi hoče primer sodobnega izvajalca na recimo nivoju Queen al pa Led Zeppelin, pa niti enga primera ne morete navest.

Mislim da je kar case closed.

Na nivoju njih po kaksnih metrikah? Popularnost? Kvaliteta (subjektivno)? Kaj drugega?

Definirajta prvo.

#38 MIHA_IS_GOD

božanski padawan

• božanstvo
  • 1 786 sporočil

Objavljeno 08 november 2018 - 11:05

Oglej si sporočiloKavorka, ob 08 november 2018 - 11:04, rekši:

Na nivoju njih po kaksnih metrikah? Popularnost? Kvaliteta (subjektivno)? Kaj drugega?

Definirajta prvo.
Glej moj naslednji post.

Kvaliteta plus popularnost.

#39 Atzar

• rumeni jaki
  • 2 524 sporočil

Objavljeno 08 november 2018 - 11:08

Pa dajte prosim raj povezave do komadov, če želite kaj predstavit, ne youtube vmesnika limat not, ker bo thread, ki je namenjen pogovorom o dobrih sodobnih stvareh, postal youtube zlepljenka :D

#40 MIHA_IS_GOD

božanski padawan

• božanstvo
  • 1 786 sporočil

Objavljeno 08 november 2018 - 11:08

Ajd muloti majo zdej kpop, sam to bi jest nekak primerjal z boybandi ki so bolj poceni šov kot glasba

1 Uporabnik(ov) bere to temo

0 članov, 1 gostov, 0 anonimnih uporabnikov