Skoči na vsebino

ZDA in Svet pod Trumpom

1555 odgovorov na to temo

#1 johnbi

pezzonovante

• mafija
  • 6 875 sporočil

Objavljeno 10 april 2015 - 19:43

Počasi se bo že začel ta največji svetovni volilni spektakel na svetu, ki bi pa tokrat znal biti precej dolgočasen. 2 republikanska trola Ted Cruz in Rand Paul sta že uradno začela kampanjo, danes pa je prišlo v medije da naj bi to nedeljo uradno potrdila vstop v tekmo tudi največja favoritinja za zmago Hillary Clinton. Pri demokratih kot kaže nimajo drugega kot njo ogromno prednost na anketah pa ima pred tudi republikanskimi kandidati. Še največji konkurent naj bi bil nekdanji guverner floride in predstavnik dinastije Bush, Jeb Bush ampak tudi on gladko puši proti Hillary.

#2 Izbrisani_lennisun_*

• Guests

Objavljeno 10 april 2015 - 19:49

Do sedaj sem že nekaj let spremljala tekme preko Daily show-a pa Colbert report-a, ampak sedaj že nekaj mesecev ne več. Preprosto se mi ne da podrobno ukvarjat z ameriško politiko. It gets all the same.

#3 johnbi

pezzonovante

• mafija
  • 6 875 sporočil

Objavljeno 12 april 2015 - 21:38

What a shocker!

Hillary Clinton@HillaryClinton
I'm running for president. Everyday Americans need a champion, and I want to be that champion. –H https://www.hillaryclinton.com

#4 Adam Velkavrh

Se bori za pravice zelenih ženskov.

• vesoljci
  • 4 920 sporočil

Objavljeno 12 april 2015 - 23:13

pac demokrati imajo isto strategijo kot prej, dejte crnca in izvolitev crnca bo kao velik druzbeni napredek "CHANGE" pa vsazga k bo mel kej proti argumentirano al pa ne bomo oznacil za rasista

zdej je crnec zamenjan z zensko in rasist s sovinist.

vsebinsko je hilary clinton GROZA.

drugac pa dost bad, da ma ZDA taksne "Dinastije" kot v enem polfeudalnem sistemu

tokrat bo skor sigurno pomojem
dinastija clinton vs. dinastija bush

bomo vidl, ce bodo v ZDA spet nasedli "be progressive, vote democrat"

P.S. da me ne boste narobe razumel, tud republikanci so vec al manj vsi joke

#5 gladius

analizira banalne analogije kanalov.

• rumeni jaki
  • 2 554 sporočil

Objavljeno 12 april 2015 - 23:36

Saj to z dinastijami je v bistvu kar značilnost ameriških držav, drugače pa ja, v zunanjepolitičnem vidiku (kar je za nas edino pomembno), je clintonov praktično neocon.

#6 Shenkey

tekmuje v snemanju. Kožce z glavce, se razume.

• vesoljci
  • 9 770 sporočil

Objavljeno 13 april 2015 - 00:47

In zgleda se Dejanu že tresejo hlačke pred novimi sankcijami za Rusijo.

Če bodo kandidati kot so najavljeni sedaj ima Hillary smooth sailing do zmage.

#7 GigiGovedina

"Kličite me Nežko!"

• prostozidarji
  • 2 649 sporočil

Objavljeno 13 april 2015 - 10:19

Hillary ima že to prednost, da je v bistvu precej sprejemljiva tudi za republikance, vsaj tist bolj zmeren del, ki ne problematizira recimo abortusa, evolucije itd.
Sploh če se bo še Bill vključil, kar itak da se bo.
Pred ful leti sem bral en zanimiv članek na temo, Clinton in Bush sta zadnje čase baje predsednika, ki ju povprečen Američan zelo dojema kot "ordinary guy".
Kar je zelo pomembno.

#8 maksi

• vesoljci
  • 8 615 sporočil

Objavljeno 13 april 2015 - 10:31

Oglej si sporočiloAdam Velkavrh, ob 12 april 2015 - 23:13, rekši:

drugac pa dost bad, da ma ZDA taksne "Dinastije" kot v enem polfeudalnem sistemu
kje pa imaš kako dinastijo razen bush jr

#9 Arbenowskee

importatore di olio d'oliva e melanzane

• mafija
  • 1 647 sporočil

Objavljeno 13 april 2015 - 10:57

kennedy? roosevelt? adams? itd...

#10 Zizy

več kot očitno žre doručak na mn3njalu.

• prostozidarji
  • 4 281 sporočil

Objavljeno 13 april 2015 - 12:24

Ampak se zmerej je dovolj novih priselkov da to ni problem :) Itak pa tukej ne mores kaj dosti. Razen ce bi uspel imeti sistem kjer bi vsak uspel ali crknil glede na lastne sposobnosti, ne druzinski pedigre, kar pa mislim da ni izvedljivo razen v dokaj lalala sistemih.

#11 JezniJanez

kvačka. (How gay is that??)

• rumeni jaki
  • 1 680 sporočil

Objavljeno 13 april 2015 - 13:07

Clintonovo zna ogrozit kakšen high lvl demokrat (če bo kakšen). Od republikancev ji je pa nevaren lahko edino Bush.

#12 Zizy

več kot očitno žre doručak na mn3njalu.

• prostozidarji
  • 4 281 sporočil

Objavljeno 13 april 2015 - 13:20

Mnjah, ne vem, je baba bolj republikanska kot 3/4 republikanske stranke, z edinim selling pointom da je baba. Pa da so nasprotniki lol. Bush bo mel pomoje glih probleme ker se ze ona toliko nagiba na republikansko stran, demokrati pa hell no da bi volili Busha.

Najvecjo korist za republikance bo naredil Rand. Ceprav ne bo na koncu noben volil tega klovna, njegov prispevek bo edino da folk ne bo volil Clintonice.

#13 bainit

• vesoljci
  • 6 743 sporočil

Objavljeno 13 april 2015 - 13:21

ponavadi je tko, da se po 2-3 mandatih naveličajo stranke (D/ R) in izvolijo kandidata z drugega brega
so pa R na zadnjih volitvah delovali kot angry white guys, tko da vprašanje, koliko bodo dobili glasov manjšin.

#14 johnbi

pezzonovante

• mafija
  • 6 875 sporočil

Objavljeno 13 april 2015 - 14:03

me zanima če se jo bodo republikanci upali napasti s tem češ da ne bo dobra predsednica ker je prestara

#15 Sleipnir

skače z ritko na svečko.

• prostozidarji
  • 847 sporočil

Objavljeno 13 april 2015 - 14:31

Starost ne igra vloge, lej Mccaina. Upam pa, da ne bo, ker je zadnje kar svet rabi konfliktni in lažnivi jastreb. Ima pa vsekakor lepe šanse, ker bo mobilizirala ženske, ful je popularna pri latino prebivalstu, ideološko je, kot je že bilo napisano, sprejemljiva za 3/4 republikancev.

Bo pa valda treba počakat za kaj več, ker ne vemo kdo bodo nasprotniki (za enkrat so to random športniki in norci) ter koga bodo sploh republikanci izbrali. Pa tudi prezgodnji štart se zna maščevat. ker se jo lahko volilno telo naveliča. Mi je pa bizarno kako jo v random revnih skupnostih gledajo kot eno izmed njih. Daj bumbar, povej kako je jebena Hillary ena izmed tvojih.

S troll momenta bi mi bilo zakon, da Christie kandidira.

#16 kROKar

• prostozidarji
  • 6 868 sporočil

Objavljeno 13 april 2015 - 14:37

Sem moral prav pogledati kdaj je nazadnje demokratski predsednik nasledil demokratskega: med drugo svetovno. Ampak časi so drugačni. Republikanci so s čajankami šli bolj v desno in se je na desni sredini odprla luknja za demokrate. In Clintonova je res popolna kandidatka za ta prazen prostor. Demokratska mašinerija bo očitno podobno kot zadnje dvakrat - full on internet. Res bodo mogli med kampanjo neki fejst zajebat, da tele volitve izgubijo. Bi si celo upal trdit, da bo Clintonovi težje zmagat demokratskoi nominacijo kot pa predsedniške volitve.

#17 Stirred

ne ve, kaj je kumkvat.

• mn3njalničarji
  • 167 sporočil

Objavljeno 13 april 2015 - 14:53

Oglej si sporočilobainit, ob 13 april 2015 - 13:21, rekši:

so pa R na zadnjih volitvah delovali kot angry white guys, tko da vprašanje, koliko bodo dobili glasov manjšin.
Jeb Bush ima družino z Mehičanko. Njegov sin je tudi perspektivni politik: http://en.wikipedia..../George_P._Bush .

#18 johnbi

pezzonovante

• mafija
  • 6 875 sporočil

Objavljeno 13 april 2015 - 15:52

GOP se že tolčejo med sabo carske reklame ahahaha
https://youtu.be/sYSMN9X_5pY

#19 Adam Velkavrh

Se bori za pravice zelenih ženskov.

• vesoljci
  • 4 920 sporočil

Objavljeno 13 april 2015 - 16:40

v koncni fazi je samo vazno, da ni predsednik nekdo, ki je izsel iz State Dept oziroma, da ni predsednik pod njihovim vplivom.

State Dept najvecja valilnica ameriskih neocon nadutih kretenov, dejansko tisto stereotipno poosebljanje podcenjujocega idiotskega americana

#20 JezniJanez

kvačka. (How gay is that??)

• rumeni jaki
  • 1 680 sporočil

Objavljeno 13 april 2015 - 18:39

V bistvu zna imeti Hilary resne težave s pridobivanjem latino glasov proti Bushu. Latino prebivalstvo zlahka voli republikance in jih v preteklosti že je.
Zanimivo bi bilo vedeti, kakšno je mnenje na Floridi, o Obamovi (demokratski) politiki do Kube.
Je pa vprašanje, ali je Bush (ali kateri drugi republikanec) sposoben osvojiti katero od drugih swing statov.

#21 kROKar

• prostozidarji
  • 6 868 sporočil

Objavljeno 13 april 2015 - 18:45

IMO se tiče Clinton/Bush boja ima Clintonova veliko več kapitala. Tokrat se Bush ne more zanašati na spomin dobrega vladanje njegovega predhodnika, Clintonova se pa lahko. Bill bo parkrat prišel pomahat na teren pa bo podpora off the chart.

#22 johnbi

pezzonovante

• mafija
  • 6 875 sporočil

Objavljeno 13 april 2015 - 18:55

Glih prejle sem bral da bo anketi med Hispanci vodi Hillary proti Jebu 72:28

V ameriki je zdaj tok raznih manjšin črnci, hispanci, lgbtjevci da so skupaj v bistvu že večina in gladko izvolijo demokrata. GOP bo moral spremenit nekatera trda konzervativna stališče če hoče white house ampak dokler bodo tle čajankarji ne bo šlo.

#23 Shenkey

• vesoljci
  • 9 770 sporočil

Objavljeno 13 april 2015 - 19:44

Oglej si sporočiloJezniJanez, ob 13 april 2015 - 18:39, rekši:

V bistvu zna imeti Hilary resne težave s pridobivanjem latino glasov proti Bushu. Latino prebivalstvo zlahka voli republikance in jih v preteklosti že je.
Zanimivo bi bilo vedeti, kakšno je mnenje na Floridi, o Obamovi (demokratski) politiki do Kube.
Je pa vprašanje, ali je Bush (ali kateri drugi republikanec) sposoben osvojiti katero od drugih swing statov.
dvomim, čeprav latinose druži vera z republikanci se še vedno spominjajo gonje republikancov proti njim in utrjevanja južne meje. Tuki je obama lepo priigral točke demokratom z njegovimi reformami.

#24 Jay

"Hočem brezrokavnik s Pujso Pepo!"

• vesoljci
  • 2 063 sporočil

Objavljeno 13 april 2015 - 20:11

me prav zanima, kaj v neki dogledni prihodnosti lahko prepreči eno lepo verigo demokratskih predsednikov
kak zajeb oz. razkol v stranki bi to moral bit

#25 Shenkey

• vesoljci
  • 9 770 sporočil

Objavljeno 13 april 2015 - 20:18

Res je težka če gledaš za 20 let naprej, toliko imigrantov bo še v Texasu da bo ratal swing state.

#26 Sleipnir

skače z ritko na svečko.

• prostozidarji
  • 847 sporočil

Objavljeno 13 april 2015 - 20:37

@JezniJanez

Preveč poenostavljaš oz. domnevaš da je to enotna volilna baza. Recimo 98 v Teksasu je Bush dosegel daleč najboljši volilni rezultat med latino-američani pa še tam ni dobil niti polovice njihovih glasov. Na Floridi so recimo Kubanci 2004 podprli Busha za 12 točk. Medtem, ko so tradicionalno demokratski potomci Portoričanov in Mehičanov, ki jih je vedno več zgolj za demokrate. Pa tudi baza Kubancev, ki so za Republikance zaradi Kube in Castra se vedno bolj krči, stara in vprašanje ni več tako pomembno, kar je Obami prineslo 21 latino točk. Edina zvezna država kjer gre lahko večina latino glasov k Republikancem (pa še tu ne igrajo velike vloge) je Georgia

Pa še nekaj gre Hillary na roko. Jug je začel nazaj pridobivati šele Reagan, ker je prej od kmetijstva odvisnem jugu kar dišala demokratska politika. Kmetijske subvencije za bombaž, riž, koruzo, ... Reagan pa je privlekel tole pa konzervativni faktor. Sedaj lahko Hillary privleče konzervativni faktor in lahko kvečjemu republikanci na jugu izgubljajo še bele glasove

#27 GigiGovedina

"Kličite me Nežko!"

• prostozidarji
  • 2 649 sporočil

Objavljeno 13 april 2015 - 20:41

Oglej si sporočilokROKar, ob 13 april 2015 - 18:45, rekši:

IMO se tiče Clinton/Bush boja ima Clintonova veliko več kapitala. Tokrat se Bush ne more zanašati na spomin dobrega vladanje njegovega predhodnika, Clintonova se pa lahko. Bill bo parkrat prišel pomahat na teren pa bo podpora off the chart.

tole. če drži da lahko še odvzema glasove pri latinskoameriški populaciji, ki je tradicionalno bolj republikanska, pol je že to dost.
pol se pa še Bill enkrat pojavi s predpasnikom pred roštiljem
in to bi moral predvidoma bit res landslide

#28 Sleipnir

skače z ritko na svečko.

• prostozidarji
  • 847 sporočil

Objavljeno 13 april 2015 - 21:37

pa od kje vam ta mit, no
http://www.pewhispan...-2014-election/

#29 tyne

pozna Teofika iz Fužin!

• prostozidarji
  • 1 952 sporočil

Objavljeno 13 april 2015 - 21:38

Oglej si sporočiloJezniJanez, ob 13 april 2015 - 18:39, rekši:

Si pozabil na republikansko nasprotovanje legalizaciji milijonov nezakonitih priseljencev iz Latino držav? Demokrati imajo trdno podporo pri latinosih zajamčeno za 20 let vnaprej imo, konzervativci v srcu gor ali dol.

#30 GigiGovedina

"Kličite me Nežko!"

• prostozidarji
  • 2 649 sporočil

Objavljeno 13 april 2015 - 21:52

Oglej si sporočiloSleipnir, ob 13 april 2015 - 21:37, rekši:

pa od kje vam ta mit, no
http://www.pewhispan...-2014-election/

uh, pol sem se pa zmotil.
saj pravim, sploh ne vem od kod mi ta info, sem mislil da je tko, pa očitno ni.

#31 maksi

• vesoljci
  • 8 615 sporočil

Objavljeno 13 april 2015 - 22:14

Oglej si sporočiloJay, ob 13 april 2015 - 20:11, rekši:

me prav zanima, kaj v neki dogledni prihodnosti lahko prepreči eno lepo verigo demokratskih predsednikov
ekonomska kriza?

#32 Sleipnir

skače z ritko na svečko.

• prostozidarji
  • 847 sporočil

Objavljeno 13 april 2015 - 22:30

Oglej si sporočiloGigiGovedina, ob 13 april 2015 - 21:52, rekši:

uh, pol sem se pa zmotil.
saj pravim, sploh ne vem od kod mi ta info, sem mislil da je tko, pa očitno ni.

Ta mit se je v slovenskem prostoru po moje uveljavil po zaslugi nekaterih "analitikov", ki so slabo razumeli ali pa hoteli slabo razumeti situacijo na Floridi in so šli po sistemu latino američani konzervativci na podlagi religije + republikanci nazadnjaški 1+1=2. V resnici pa se je šlo za odnos do komunizma/Kube, ki sedaj praktično ne igra več nobene vloge

#33 johnbi

pezzonovante

• mafija
  • 6 875 sporočil

Objavljeno 13 april 2015 - 22:45

Kubanski američani bi mogli zdaj volit demokrate po logiki? saj je obama otoplil odnose z režimom...

#34 Shenkey

• vesoljci
  • 9 770 sporočil

Objavljeno 13 april 2015 - 22:54

Ne neki, tam so pribežniki režima, sedaj Fidela ni več in ni pomembno.

#35 Sleipnir

skače z ritko na svečko.

• prostozidarji
  • 847 sporočil

Objavljeno 13 april 2015 - 22:55

@johnbi
ne ne, ravno nasprotno, ker nasprotujejo otoplitvam. Je pa ta skupnost vedno manjša, starejša in ne bo igrala neke večje vloge
je pa, kot že rečeno, tam vedno več registriranih volivcev iz Porto Rika, ki je tradicionalno demokratski in tudi precej Mehičanov, Salvadorcev, ....

Hillary vs nekdo, ki ni Jeb gre za vsaj 12 točk na njeno stran

#36 johnbi

pezzonovante

• mafija
  • 6 875 sporočil

Objavljeno 13 april 2015 - 23:15

Marco Rubio @marcorubio ·

... I announce my candidacy for President of the United States of America.

#37 Sleipnir

skače z ritko na svečko.

• prostozidarji
  • 847 sporočil

Objavljeno 13 april 2015 - 23:22

http://www.nytimes.c...?abt=0002&abg=0

#38 Shenkey

• vesoljci
  • 9 770 sporočil

Objavljeno 13 april 2015 - 23:27

Imo bi bila najbljižje Rick Perry in Jeb, jaz bi še vedno gladko volil Bloomberga.

#39 Darth Revan

obvlada hendling, najbolj pa cobro!

• mn3njalničarji
  • 1 067 sporočil

Objavljeno 27 april 2015 - 11:01

Če bi lahko Bill Clinton še enkrat kandidiral bi gladko zmagal, Američani še pomnijo njegovo zlato obdobje, in Bushevo katastrofo po njem, ampak tudi pred prvo Obamino izvolitvijo je bila Clintonova favorit za zmago, pa jo je potem relativn prišlek prehitel za demokratsko kandidaturo. Itak pa so volitve v ZDA en spektakularni TV show, kjer po izvolitvi si podajo roke, ne pa kot pri nas, ko serjejo drug po drugem in gojijo doživljenjske ideološke zamere.

#40 bainit

• vesoljci
  • 6 743 sporočil

Objavljeno 28 april 2015 - 23:56

Oglej si sporočiloJay, ob 13 april 2015 - 20:11, rekši:

povprečno se na vsaka 2-3 mandate (4 leta) naveličajo stranke in izvolijo drugo
repubsi so zadnjic izpadli kot angry white guys, obama ma pa kot špijon velik -.

1 Uporabnik(ov) bere to temo

0 članov, 1 gostov, 0 anonimnih uporabnikov