Skoči na vsebino

Kupil sem nekaj kar ima veze z literaturo


Dante

Priporočeni prispevki

Tema v katerI lahko objavite fotke posebnih knjig, navadnih knjig, knjižnih polic, fotelja na katerem berete,... skratka vsega kar ima veze z literaturo. 

 

Naj sam začnem s posebno omejeno izdajo knjige: Ursula K. Le Guin - The Left Hand of Darkness ( Easton Press)

 

spacer.png

 

 

53877507-4442-4B61-9DB4-561E7D0C7363.jpeg

F77ACE1C-BF66-4465-97B7-5BF1C07E233F.jpeg

D0BB7814-D926-4505-B7EB-311C5CCD0698.jpeg

D3849B18-97AC-47A8-8303-D49759E26497.jpeg

87622BFF-CB70-49D4-BB58-F4F3B78845C1.jpeg

1103F0AD-4643-4EBE-B325-1B02235830CC.jpeg

1A561B3D-9297-4611-8550-B4B36EC66AA8.jpeg

BD56D613-75C7-4C51-BF2B-1A32135375D8.jpeg

C45CA014-B241-4615-9F37-06680A8E7950.jpeg

uredilo bitje Dante
  • Račka +1 4
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka

Evo, moja edina "redkost" na policah je podpisan izvod Palahniukove sicer ne-tako-zelo-zabavne knjige Doomed. 

 

Simbolično ima ogromno vrednost, ker sem takrat študiral v Ameriki in sem imel priliko iti na predstavitev knjige v Baltimorju, kjer sem tudi srečal Palahniuka. 

 

IMG_20200519_215454.jpg

IMG_20200519_215512.jpg

 

Ker preveč keša namenim vinilkam in za druge zadeve, nimam denarja še za redke knjige. Kakorkoli, z veseljem bi imel 4. knjigo Dark Tower serije v svoji zbirki (tisti čudovit hardcover, ki sem ga leta nazaj držal v rokah tudi v našem Konzorciju). :)

uredilo bitje Avion
  • Račka +1 4
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka

Sometime in the Spring of 2009 I tried to kill myself. Six months before that, I used a Voor's Head Device for the first time. 

 

IMG_20200527_102545.jpg

 

The search for death brough me to many strange places. I learned many strange things. This book is a record of those things. These songs are a record of those things.

 

IMG_20200527_102633.jpg

 

Giles Corey je glasbeni projekt Dana Barretta, ki je glasbeno bolj aktiven v matični zasedbi Have a Nice Life. Istoimenski album Giles Corey je minimalistični blues/folk sprehod skozi Barrettove misli, vse skupaj pa je dopolnjeno s knjigo, ki je izšla ob albumu. Knjiga je nekakšna mešanica med biografijo kultista Roberta Voorja ter Barrettovim dnevnikom.

 

IMG_20200527_103412.jpg

 

Malo bolj pozitiven pa je drugi glasbeno-literarni nakup :) Tat Not našega lastnega mn3carja :) 

uredilo bitje Avion
  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka
  • 4 tedne kasneje...
Avion reče Dne, 21. 6. 2020 at 18:48:

Zelo lepo! :) 

 

Kdo je izdal ti dve knjigi? A te je fejst udarilo po denarnici? :) 

Tole je rebound projekt Artem Charta. Uporabljene so običajne trade paperback verzije knjig, ki so nato na novo vezane v ta čudoviti usnjen dizajn.  Do konca leta bi naj izdali tudi ostale knjige iz serije.  Komaj čakam 😃

  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka

Se pri taksnih posebnih izdajah knjig s trdimi platnicami kaj sekirate zaradi posedanja listov kadar se knjiga hrani pokoncno? In, ce ja, kako se proti temu borite?

 

Če mogoče ni bilo dovolj jasno, sem z zgornjim postom mislil na tole:

D0F34D92-F034-4197-B545-1DDABC6D749E.thumb.jpeg.f32af2e5102becb5443933c08cceabf2.jpeg
 

Če knjige obrneš okoli izgleda pa tako:

18FE8FC7-BA17-4130-AA97-FCDA51D5DF76.thumb.jpeg.fd3b23b88a570c879961020e94de70e8.jpeg

 

Nisem verjetno edini, ki ga moti to posedanje bloka strani pri knjigah s trdimi platnicami...

Povezava do prispevka

@Denny Crane Kokr vem, je edina resitev tu, da jih shranjujes leze. Naceloma naj bi lahko dal 2-3 eno na vrh druge. Ce gre za kaksne res posebne izdaje se mogoce splaca tut investirat v arhivsko skatlo izdelano po meri. Tko je zascitena tudi pred prahom in svetlobo pa ce jih stack-as, se obremenitev razporedi po stranicah skatle.

uredilo bitje Nami
Povezava do prispevka

@Nami Samo, če jih pa preveč stackaš lahko pride pa do tega:

EBAED595-C2F9-479F-9054-FE6C95AF68DF.thumb.jpeg.756aff393dae40250c09316c76a1b2e5.jpeg

 

Jaz sicer kakšnih posebnih izdaj knjig nimam. Edino pri pokončnem shranjevanju stripovskih omnibusov sem razmišljal, če bi blok strani podložil s kakšnim acid free kartonom. Samo nisem prepričan, da bi to dolgoročno preprečilo posedanje strani.

 

Zato me zanima kako lastniki takšnih dragocenejših knjig shranjujejo zbirko ali pa jim je takšno posedanje strani nemoteče. Sicer pa vem, da naj bi bil najboljši način shranjevanja leže in s čim manjšim stackom knjig.

Povezava do prispevka

Jaz sem si rekel pač fuck it glede mojih omnibusov, itak nič ni večno. Sem sicer tudi razmišljal, da bi si podložil, samo se mi ne da :). Mene sicer samo posedanje niti ne moti toliko, bolj se bojim, da bi se poškodovala hrbtenica. Drugače kar spremljam različne zbirateljske kanale, nisem prav pogosto zasledil pritožbe o posebnih poškodbah tudi preko dolgoletnega shranjevanja. Če pa se že kaj zgodi, baje niti ni preveč težko popraviti.

Povezava do prispevka
Merithyn reče Dne, 8. 7. 2020 at 19:49:

:cry:

A si podprl? Jaz sem. Komaj cakam da dobim 😃
 

@Denny Crane

kar se pa posedanja tice, me pretirano ne moti. Tako ali tako tudi te bolj redke knjige vsako toliko casa prelistam, jih normalno berem itd. Nikoli jih nimam samo za na polico. Vsako knjigo pa cuvam. Tisto za 3 evre kot tisto za 3 jurje. 

 

 

uredilo bitje Dante
Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...
  • 2 tedna kasneje...

Če komu prav pride: knjižica o pogostih poškodbah. Sicer gre bolj za arhivske primere, ampak vseeno.

Care for damaged books (PDF format) - British Library

(Imajo je kar nekaj zanimivega čtiva, če koga zanima: https://www.bl.uk/conservation/guides)

 

Malo sem pogledala po svojih knjižnih policah in opažam, da je največ poškodb hrbta, ker smo navajeni knjige vlečt iz police tako, da s prstom zahakljaš za zgornji rob hrbta in knjigo potegneš proti sebi. In če so police še prenatrpane, je trenje med platnicami še večje in hrbet se v nekem momentu strga. Drugo so potem poškodbe povezane s dotrajanim materialom (predvasem kake stare plastifikacije) ali pa zaradi svetlobe (porumenelost ali zbledele barve).

uredilo bitje Nami
Povezava do prispevka

To, da ni priporočljivo vleč knjige iz polic s haklanjem prsta za zgornji rob sem sam zasledil šele pred kratkim. Nisem si pa mislil, da to s časom dejansko pusti vidne posledice. Naj bi bilo bolj priporočljivo, da se sosednji knjigi (če so postavljene pokončno) porine notri in potem vzame srednjo knjigo iz police. To je sicer malce težje izvedljivo, če so knjige porinjene do konca omare/stene :D

Povezava do prispevka

Tako bom rekel. Sam za svojo zbirko knjig ne skrbim kaj posebej (imam nekaj deset več kot 600 knjig --- s tem, da je to kurirana zbirka, par sto knjig sem dal proč, da bi obdržal res samo tehtna in kvalitetna dela + guilty pleasurje ala Stephen King). Ko berem te teme, me kar daje slaba vest oziroma začnem skrbet, kaj se bo zgodilo z njimi v prihodnosti. Sam tukaj je pač tudi prostorska stiska, tako da nekih optimalnih pogojev knjigam ne morem zagotovit 

Povezava do prispevka

dej kako fotko te zasebne knjižnice :D

 

edit: also, mislim, da se preveč sekirate glede hrambe knjig; imam ene par izvodov ponatisa dalmatinove biblije izdanih tam 1795, noben jih ni lepo hranil, pa so dobre (seveda ne popolne - ampak ne vem, zakaj vam je to tolk pomebno)

Povezava do prispevka

Ma, mene neki ne skrbi lih ful, ampak tko kot za vsako stvar pac probas cim bolj ohranit. Najbolj me recimo moti bledenje barve, ker to je zadeva, ki se ne da popravit. Ampak mam police zal tako, da sonce tolce direkt v hrbte. Tko da vedno roloje spuscam 😅

 

Drgac pa so kake stare knjige veliko bolj trpezne ze zaradi bolj tradicionalnih materialov in nacina vezave. Npr. tiste, ki so vezane v usnje, se menda celo priporoca, da se jih vsake tok mal preklada po rokah (brez rokavic), da se jih malo "premaze" z olji iz nase koze, da usnje ne popoka ipd.

 

Zdej pa pac ja, odvisno kok je res vredna zbirka/knjiga in kake nacrte imas z njo (prodat, predat dedicem, podarit, za startat rostilj 😁), tok skrbis zanjo.

Povezava do prispevka
  • 4 tedne kasneje...
Hosta reče Dne, 18. 8. 2020 at 12:27:

Hud pdf, tenks. Mam nek sweet spot za zelo naključne pdfje, zdej sem dva dni bral zbornik Državnega sveta o dimnikarstvu v Sloveniji, mslm da bo tole kar dobra alternativa :D

 

Prisežem, da sem ravno par dni nazaj imel nek preblisk, če kdaj še kdo drug (razen udeležencev obletnic in kasnejših pripravljalcev zbornikov vseh-sortnih društev) sploh (pre)bere te stvari.

 

Hvala za uvid v svoje branje in razširitev vedenja :D:worship:

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...