Skoči na vsebino

Blackberry

144 odgovorov na to temo

#81 Bunnee

si po drkanju nikoli ne umije rok. Prašiček.

• vesoljci
  • 1 534 sporočil

Objavljeno 12 junij 2013 - 16:08

Poglej na bolhi. Punca je kupila se neodprtega z garancijo za enih 350€

#82 lordoshaha

eden od desetih najboljših fafačev

• mn3njalničarji
  • 198 sporočil

Objavljeno 12 junij 2013 - 16:12

Oglej si sporočiloBunnee, ob 12 junij 2013 - 15:01, rekši:

Se vedno na 10.0?

Ja še vedno -.-. Pisal sem na simobil en mesec nazaj, pa so me usmerl na njihov servis kao, da so oni zadolženi za te stvari. Tam pa so mi napisal naj povprašam na simobilu. Uglavnem nimajo pojma. Upam, da bo vsaj prišla posodobitev ko pride Q serija v SLO.

#83 Bunnee

• vesoljci
  • 1 534 sporočil

Objavljeno 12 junij 2013 - 17:11

Sej mobitel ze ma Q serijo. Si probal nadgradit brez sim kartice? Jaz sem na mobitelu dobil takoj naslednji dan po konferenci update. Alpa si sposodi od koga Mobitelovo sim, pa probaj nadgradit

#84 guru

mystificator extraordinaire

• prostozidarji
  • 326 sporočil

Objavljeno 12 junij 2013 - 17:13

Jest sem dal Q10 iz škatle, naštimal par zadev, pa me je že obvestilo o nadgradnji. Samo traja da odpakira 123 MB paket :)

#85 lordoshaha

• mn3njalničarji
  • 198 sporočil

Objavljeno 12 junij 2013 - 17:39

Oglej si sporočiloBunnee, ob 12 junij 2013 - 17:11, rekši:

Sej mobitel ze ma Q serijo. Si probal nadgradit brez sim kartice? Jaz sem na mobitelu dobil takoj naslednji dan po konferenci update. Alpa si sposodi od koga Mobitelovo sim, pa probaj nadgradit

Jah mobitel že ima, simobil še ne. Bom poskusil, hvala za predlog.

#86 guru

• prostozidarji
  • 326 sporočil

Objavljeno 17 junij 2013 - 12:43

A na Z10 komu laufa zdej LTE?

#87 Bunnee

• vesoljci
  • 1 534 sporočil

Objavljeno 17 junij 2013 - 20:19

Z10 v Sloveniji nimajo LTEja.

#88 Bunnee

• vesoljci
  • 1 534 sporočil

Objavljeno 17 junij 2013 - 20:20

Razen, ce so se mi na SiMobilu in Mobitelu zlagali

#89 guru

• prostozidarji
  • 326 sporočil

Objavljeno 17 junij 2013 - 21:21

To tut jst mislim. No, uvoznik prepričuje drugače. Keri bumbarji.

#90 Bunnee

• vesoljci
  • 1 534 sporočil

Objavljeno 17 junij 2013 - 22:31

Haha. Alpa majo operaterji omogocen LTE na dolocenih napravah z razlogom... sicer ga ne pogresam, ravno zaradi cene, ko bo pa zastonj, bom pa itak ze zamenjal fon.

#91 [Dr. Phil McGraw]

je prijavljen z ruskim računom.

• rumeni jaki
  • 41 sporočil

Objavljeno 10 oktober 2013 - 11:12

Ce dam Mobitelovo sim kartico (Eurobasket paket) v BBja mi bo delal mail?

#92 Luka

ni nič.

• rumeni jaki
  • 689 sporočil

Objavljeno 10 oktober 2013 - 13:04

Če si boš vključil BB storitev...

#93 [Dr. Phil McGraw]

je prijavljen z ruskim računom.

• rumeni jaki
  • 41 sporočil

Objavljeno 10 oktober 2013 - 14:30

Ce prou razumem pol brez vklopljene funkcije do maila lahk dostopas sam prek interneta oz. brskalnika?

#94 Luka

ni nič.

• rumeni jaki
  • 689 sporočil

Objavljeno 10 oktober 2013 - 14:54

V osnovi ti tudi internet ne bo delal, razen če imaš slučajno tisto verzijo OSa pri katerem dela (mislm da telefoni cirka 2008 ali 2009)

#95 Thor

želvak brez oklepa

• mn3njalničarji
  • 13 sporočil

Objavljeno 15 oktober 2013 - 08:51

Mi lahko nekdo pove iz izkušenj, kako je z mobitelom in samo uporabo interneta na novih BlackBerryjih. Danes dobim Q10 in pričakujem da vanj zadegam SIM in bo zadeva živela kakor vsak normalen telefon, sepravi smsi, mmsi, podatkovna povezava, itd. Se mogoče motim?

Edit:

http://crackberry.co...berry-10-phones mislim da ta članek odgovori na moje vprašanje. Zdej pa še mukotrpno čakanje na konec službe, da se lotim robidnice :)

#96 Thor

želvak brez oklepa

• mn3njalničarji
  • 13 sporočil

Objavljeno 16 oktober 2013 - 06:28

Nekej ga serjem, namesto da bi edital post. V glavnem, zanima me kako je s šumniki, nimam pojma kako jih lahko vnesem s fizično tipkovnico. Prav tako me zanima, če kdo ve kje je face recognition na kameri, saj ga moja očitno nima :nicjasno:

#97 Bunnee

• vesoljci
  • 1 534 sporočil

Objavljeno 16 oktober 2013 - 11:46

Vkljuci si hrvasko tipkovnico. Face recognition? A mislis uno, ko lahko vrtis v krogu in isces pravi moment slikanja (ce oseba zamizi)

#98 Thor

želvak brez oklepa

• mn3njalničarji
  • 13 sporočil

Objavljeno 16 oktober 2013 - 13:41

Oglej si sporočiloBunnee, ob 16 oktober 2013 - 11:46, rekši:

Vkljuci si hrvasko tipkovnico. Face recognition? A mislis uno, ko lahko vrtis v krogu in isces pravi moment slikanja (ce oseba zamizi)

Kje lahko preklopim na Hr tipkovnico? EDit: Najdu... mal sm lesen še po teh menijih. Nič čudnega, po 4 letih igranja z droidom in iOsom, ki sta pa itak ena in ista stvar.

To z tistim vrtenjem frisa ja. Gledam na youtubu, da bi morala bit nastavitev v kameri, direktno spodaj kjer so nastavitve glede Flasha in Aspect Ratio.

#99 Bunnee

• vesoljci
  • 1 534 sporočil

Objavljeno 22 oktober 2013 - 10:05

Ko si v kameri. Klikni v zgornji kot na fotoaparat. Tam izberes opcije ala video, slikanje in to s frisi. Also, kako se ti zdi drugace sistem?

#100 Thor

želvak brez oklepa

• mn3njalničarji
  • 13 sporočil

Objavljeno 22 oktober 2013 - 13:57

Sem opazil, da je tisto v posnetku najbrž le druga verzija sistema in s tem malo drugačen meni.

Sistem mi je zanimiv zaradi drugačne navigacije ter hitrega dostopa do določenih funkcij preko gesturjev. Dopade se mi tudi integracija z qwertyjem in v splošnem sama odzivnost sistema.

Določene stvari imajo pluse in minuse v primerjavi z konkurenco, predvsem se mi zdi da je to izrazito pri menijih. Manjka mi nek poenoten način dostopa do razširjenih menijev, saj kdaj do tega prideš preko slida z vrha ekrana, drugič je v spodnjem levem kotu menijski gumb, spet tretjič dobiš dodatni menu bar na desni strani ekrana. Po drugi strani so pa vse take funkcionalnosti hitro dostopne, ko več točno kje se ti zadeva nahaja in je vse skupaj le stvar learning curva, po katerem je upravljanje z napravo hitro in efektivno.

Manjka mi recimo možnost določenih bližnjic do na primer preklopa podatkovnih povezav - zdi se mi da bi to brez problema bilo v drop down meniju za settinge, kjer je recimo tudi gumb za wi-fi. Prav tako pogrešam določeno analizo uporabe baterije, kot jo pozna android v zadnjih iteracijah. Kupil sem sicer nek batter app (Bx Battery Info), ki sicer dela super, je pa funkcionalnost nekoliko omejena in recimo ne prikazuje posameznih porabnikov. Zaenkrat mi tudi še manjka neka dobra offline navigacija kot je androidov Sygic, tako da upam na port z droida. In pa alarmi, nujno morajo dodati možnost večih alarmov ob različnih časih, kar je najbrž/upam le vprašanje časa.

Sam sistem ima tudi nekaj biserov, kot je na primer brskalnik, ki mislim da je izjemen s svojo hitrostjo in ima glede na frišnost sistema presenetljivo malo "čudnih for" ki jih pri mobilnih napravah pričakuješ. Prav tako je izrazit občutek zanesljivosti delovanja sistema, ko veš da ko boš nekaj pritisnil se bo zadeva zgodila, brez dopuščanja možnosti za app zarije iz nekega X razloga, zadeva zamrzne ipd. Ta isti občutek sem recimo imel na iOs 5, pogrešal pa sem ga na praktično vseh iteracijah androida, s tem da sta se ICS in JellyBean malo popravila. Velik plus je tudi širok nabor prednaloženih appov, ki mislem da so na visokem nivoju kvalitete in ne potrebuješ 3 dni samega nalaganja in testiranja aplikacij, preden si zadovoljen z utilityjem v žepu. All in all se mi zdi sistem super platforma, ki sicer ni brez manjših težav, je pa odlično izhodišče za naprej, tako da zaenkrat veselo ostajam na robidnici :).

#101 Bunnee

• vesoljci
  • 1 534 sporočil

Objavljeno 25 oktober 2013 - 01:58

Vec alarmov je ze na voljo v 10.2. Ko smo ze pri tem, ga je ze kdo nalozil in lahko strne prve vtise? Meni ga je naslo, samo na wi-fi se moram se povezat

#102 Bunnee

• vesoljci
  • 1 534 sporočil

Objavljeno 27 oktober 2013 - 14:00

Tale 10.2 update je nor. Telefon sploh vec ne trokira, se bolj je intuitiven. Nekaj najjacega letos

#103 lordoshaha

• mn3njalničarji
  • 198 sporočil

Objavljeno 27 oktober 2013 - 16:47

Oglej si sporočiloBunnee, ob 27 oktober 2013 - 14:00, rekši:

Tale 10.2 update je nor. Telefon sploh vec ne trokira, se bolj je intuitiven. Nekaj najjacega letos

lahko samo upam da pride čim prej (simobil). :D

#104 Bunnee

• vesoljci
  • 1 534 sporočil

Objavljeno 27 oktober 2013 - 17:34

Imas 10.1? Vem da nekaj cajta nisi mogel dobit

#105 lordoshaha

• mn3njalničarji
  • 198 sporočil

Objavljeno 28 oktober 2013 - 14:32

Oglej si sporočiloBunnee, ob 27 oktober 2013 - 17:34, rekši:

Imas 10.1? Vem da nekaj cajta nisi mogel dobit

Ja 10.1.4181. Updati prihajajo ampak dokaj pozno. Plus zadnje čase ugotavljam, da pri smsih ko imam recimo napisanih že več kot cca. 600 znakov zadeva začne malc štekat. Črke se prikazujejo z zamikom.

#106 Bunnee

• vesoljci
  • 1 534 sporočil

Objavljeno 28 oktober 2013 - 15:06

Isto mi je delalo na Androidu pred letom... :D

#107 lordoshaha

• mn3njalničarji
  • 198 sporočil

Objavljeno 28 oktober 2013 - 17:09

Sej ni neke panike, redko napišem tak sms. V zadnjem času je veliko govora tudi o tem, da bo kakšno večje podjetje kupilo del BB-ja...

#108 Bunnee

• vesoljci
  • 1 534 sporočil

Objavljeno 28 oktober 2013 - 18:22

Mi je vseeno, sam da nadgradnje ostanejo redne in prisluhnejo uporabniški bazi. Če bo tako kot je zdaj, bo za končnega uporabnika z BBjem fantastično. Tale 10.2 je izboljšal situacijo še za dodatnih 100%

#109 Thor

želvak brez oklepa

• mn3njalničarji
  • 13 sporočil

Objavljeno 26 december 2013 - 12:41

V kolikor koga zanima, prodajam malo rabljen BB Q10.

Prodajam ga ne zaradi tega ker ne bi bil zadovoljen s katerimkoli aspektom telefona (sploh OS mi je še vedno brilianten), temveč zato ker se mi je pojavila potreba po handsetu z velikim ekranom.

V glavnem, link na bolho: http://www.bolha.com...clct=1388054584

#110 Govnač

zvesti Autsajder!!!

• govnači
  • 35 sporočil

Objavljeno 26 december 2013 - 17:37

Sem ponosni lastnik nove z10ke, ena prvih stvari, ki me zanima, pa je; ali je možno prenašati datoteke (slike, video, muska) brez BB linka?

edit: Preko kabla seveda.
edit2: očitno potrebujem (delujočo) kartico, jasno :)

No skratka, fora je da je notri micro SD 1gb, ki pa je že precej stara (cca 4 leta) in je telefon sploh ne zazna. Problem v hitrosti kartice?

#111 lordoshaha

• mn3njalničarji
  • 198 sporočil

Objavljeno 26 december 2013 - 17:55

Kaj pa vem če je problem v hitrosti. Jaz sem svojo prestavil iz prejšnjega BB-ja, stara je bila vsaj 3 leta. Nisem imel težav z zaznavanjem.

#112 Bunnee

• vesoljci
  • 1 534 sporočil

Objavljeno 26 december 2013 - 18:40

Inštaliraj BB software. Ne rabiš preko linka. Meni zazna v My Computer notranji spomin kot zunanjo kartico

#113 Govnač

zvesti Autsajder!!!

• govnači
  • 35 sporočil

Objavljeno 27 december 2013 - 12:20

Hmm kakakšen software misliš? :blush: Inštaliral sem link, ki me ful živcira, ko jeben itunes.

Imam maca drugače, pod nastavitvami sem nastavil USB connection >connect to mac< in ne jebe žive sile :nicjasno:

#114 Govnač

zvesti Autsajder!!!

• govnači
  • 35 sporočil

Objavljeno 27 december 2013 - 12:24

Drugače pa če lahko še dodam, da me živcira, ker ni gumba ENTER med tipkanjem (česarkoli), tako da se ne moreš pomakniti v novo vrstico.
Pa živcira me da tethering deluje preko bluetooth. ZAKVAJ TO? :klobasa:

Ostalih stvari še nisem tikal baš nešto, malce sem nenavajen. Odkar sem imel 8310, so se stvari kar spremenile, edino rdeča utripajoča lučka za sms/mail me še vedno razveseljuje :D
Je pa še kar smooth telefon, laufa uredu.

#115 Bunnee

• vesoljci
  • 1 534 sporočil

Objavljeno 27 december 2013 - 23:19

Klikni shift, pa potem enter in maš premikanje v novo vrstico.

#116 Bunnee

• vesoljci
  • 1 534 sporočil

Objavljeno 29 januar 2014 - 16:54

Nov update prišel. Še dodatno olajšal rokovanje s telefonom. Pa bolj tekoče delovanje, kolikor se mi zdi

#117 lordoshaha

• mn3njalničarji
  • 198 sporočil

Objavljeno 29 januar 2014 - 17:21

Tudi meni se zdi, da bo delovanje še bolj tekoče. Glede posodobitev se mi zdi, da se kar trudijo.

#118 Bunnee

• vesoljci
  • 1 534 sporočil

Objavljeno 29 januar 2014 - 18:00

Zdaj posodobitve, kolikor mi je znano, niso več odvisne od operaterjev

#119 lordoshaha

• mn3njalničarji
  • 198 sporočil

Objavljeno 29 januar 2014 - 18:22

Čist možno ja. Sem bil kr presenečen ko sem dobil možnost posodobitve danes.

#120 LorD_D'DooM

garjavi nestvor z luskavico

• mn3njalničarji
  • 130 sporočil

Objavljeno 18 februar 2014 - 21:14

Mogoče kdo ve zakaj ne morem nadgraditi na najnovejšo verzijo 10.2.1.xxx? Vsakič ko pregledam za posodobitve, mi reče da sem na najnovejši verziji.

Imam Q10 in programsko verzijo 10.2.0.424.
Sodelavec ima Z10 in programsko verzijo 10.2.1.xxx (je dobil možnost updejta pred tedni).
Obadva sva na Si.mobilu (vendar drug paket).

1 Uporabnik(ov) bere to temo

0 članov, 1 gostov, 0 anonimnih uporabnikov