Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri konjzolcu

25788 odgovorov na to temo

#25761 ke_kit

jebe ježevca.

• mn3njalničarji
  • 368 sporočil

Objavljeno danes, 15:10

View PostMIHA_IS_GOD, on 19 avgust 2019 - 13:13, said:

Kolkr je men znano je pelati nacin konzerviranja paradiznika. Torej lahk na ta nacin pripravis kterkol paradiznik.

Zdej sam okus je pa odvisen od vrste paradajza. Pa za proper pica omako je treba kej vec kt sam zmiksat pelate.
Nekdo, ki se spozna. Kul.

#25762 LTC

soldat s tomijevko

• mafija
  • 1 912 sporočil

Objavljeno danes, 15:10

haha

#25763 ke_kit

jebe ježevca.

• mn3njalničarji
  • 368 sporočil

Objavljeno danes, 15:25

Faking podrepna muha pobegla iz gnoja. :\

Evo bom izrecno napisal, da sem se zajebaval s tisto izjavo. Napihnil sem to kar resno mislim. In sicer, da se strinjam, da je treba vložiti mal več truda v pripravo dobre salse.

#25764 vlaho

Majhen zeleni, ki dela piv-piv-piv.

• vesoljci
  • 1 269 sporočil

Objavljeno danes, 15:34

View Postke_kit, on 19 avgust 2019 - 15:08, said:

V redu. Odjebi in sjaši s kurca. Bo zdaj boljše, drekač?
oh wow hude zaljivke zelo sem razocaran

#25765 LTC

soldat s tomijevko

• mafija
  • 1 912 sporočil

Objavljeno danes, 15:36

si pa si

#25766 Avion

ga najraje faše pod pazduho in pri tem konjsko prdi.

• mn3njalničarji
  • 1 255 sporočil

Objavljeno danes, 16:28

View PostGalko, on 18 avgust 2019 - 18:41, said:

S tem se deloma strinjam - 90% površine pizze je top, robove mi dejansko vedno zasuši u tri pizde materne. Ne vem, neki ne delam prov s pečico oz ne znam roba pravilno zložit al neki.

Kakšne maš pa nastavitve pečice?

#25767 bubunabu

• mn3njalničarji
  • 1 184 sporočil

Objavljeno danes, 16:34

@Galko: A maš kamen za pečt pico?

Jst najboljši rob dobim če prej res fajn ogrejem pečico na max kar gre (skupaj s kamnom),potem pa fliknem gor še pico in nekje 7min pa je rešeno.Aja pa vsaj pri meni mora bit res na zgornjih letvicah.

Sem pa vzadne pekel v tem: http://www.youtube....h?v=79_oFy8WDEk Če bi mel plac bi si nabavu samo sm kočler.

#25768 DaCapo

Fotr.

• šerifi in depjutiji
  • 4 515 sporočil

Objavljeno danes, 16:36

Jaz doma pizze ne morem speči, ne glede na testo in ostale sestavine, ker imam enostavno preslabo pečico. Ne vem, če gre kaj dosti nad 260°.
Dočim v krušni peči je zadeva čisto drugačna, ampak nisem vsak dan na vikendu, poleg tega ne bom kuril za eno pizzo. :)

edit: bom pa čim prej poskusil to varianto s kamnom (dosedaj sem bil skeptičen, ampak slišim veliko pozitivnih mnenj).

#25769 Čenir

ne ve, kam bi sam s sabo.

• mn3njalničarji
  • 506 sporočil

Objavljeno danes, 16:42

Oglej si sporočiloDaCapo, ob 19 avgust 2019 - 16:36, rekši:

Jaz doma pizze ne morem speči, ne glede na testo in ostale sestavine, ker imam enostavno preslabo pečico. Ne vem, če gre kaj dosti nad 260°.
lol no

In zakaj na 250°C ne moreš speči pizze? Mislim, saj tudi jaz fuknem pico na max, kaj gre pečica, samo na 250 lahko narediš čisto proper pico IMO

#25770 bubunabu

• mn3njalničarji
  • 1 184 sporočil

Objavljeno danes, 16:46

Dočim v krušni peči je zadeva čisto drugačna, ampak nisem vsak dan na vikendu, poleg tega ne bom kuril za eno pizzo. :)

edit: bom pa čim prej poskusil to varianto s kamnom (dosedaj sem bil skeptičen, ampak slišim veliko pozitivnih mnenj).

itak da jo lahko spečes v navadni pečiči....samo prej res razgrej pečico, testo mora bit za malenkost bolj mokro (65% vode glede na količino moke..torej 1kg moke...6.5 deci vode...) ker je čas pečenja daljši in ti drugače preveč izsuši testo.

also kamen ti ne bo nič pomagal če ne boš mel pečice dovolj razgrete.

#25771 Sovica

Prvi brez skupine in ponosen!

• neuvrščeni
  • 1 098 sporočil

Objavljeno danes, 16:47

Jz sm na istem
Svoh pecica
Ne rata najbol testo
Ko dobim kamen bo vse boljse.

#25772 dzaver

pro

• mn3njalničarji
  • 706 sporočil

Objavljeno danes, 17:27

Kaj pa je narobe s pečico pri 250? Meni uspejo čist puhaste in mehke pice.

#25773 amnesia

degustatore di cannoli

• mafija
  • 11 709 sporočil

Objavljeno danes, 17:40

to so neke fore dezurnih klovnov

#25774 Avion

• mn3njalničarji
  • 1 255 sporočil

Objavljeno danes, 17:43

View Postdzaver, on 19 avgust 2019 - 17:27, said:

This.

Jaz jo fajn segrejem na 250, potem pa pico fuknem notri za par minut, nekje med 5 in 7, pa se mi vedno ful lepo speče, puhast rob ... Ni da ni. S kamnom je še boljše, ampak to uporabim samo takrat, kadar pečemo več pic. Res pridejo super ven.

#25775 Čenir

• mn3njalničarji
  • 506 sporočil

Objavljeno danes, 17:48

Oglej si sporočilodzaver, ob 19 avgust 2019 - 17:27, rekši:

dacapo gonna da capo

#25776 DaCapo

Fotr.

• šerifi in depjutiji
  • 4 515 sporočil

Objavljeno danes, 17:50

Jaz samo povem glede na moj okus: nobena pica, ki je pečena v pečici pri 250, ni tako dobra, kot tista v kvalitetni piceriji. Ne glede na testo. Mi pa v krušni peči uspe narediti skoraj 95% približek. Nekaj že mora biti na tem.

#25777 Arey

tekmuje v snemanju. Kožce z glavce, se razume.

• vesoljci
  • 7 302 sporočil

Objavljeno danes, 17:53

Oglej si sporočilodzaver, ob 19 avgust 2019 - 17:27, rekši:

Exactly, prava pizza pa ima chewy testo ki se vleče. Kar je v pečici težko, če ne nemogoče doseči.
Ni pa kot da se ne da narest dobnre pizze v navadni pečici, jz delam čist proper pice (if I do say so myself). Bi ble pa verjetno še boljše v proper peči, magar krušni.

#25778 DaCapo

Fotr.

• šerifi in depjutiji
  • 4 515 sporočil

Objavljeno danes, 17:56

@Arey: Končno nekdo, ki se spozna na pice. Cool.

Saj tudi moje domače niso slabe, hočem samo povedati, da pač še vedno ni tistega pravega filinga.

Smo doma pekli tudi s pomočjo kolega, izkušenega "picopeka", ki že 20+ let dela v tej stroki. Pripravil je testo, omako itd... Vse v nulo. Saj je bilo v domači na 250 pravzaprav odlično, prav presenečen sem bil. Je pa mojster takoj navrgel: "Najmanj 300° bi moralo biti, najmanj. In verjemi, da bi bile pice še boljše. Ali pa krušna, nad 400" .

#25779 Čenir

• mn3njalničarji
  • 506 sporočil

Objavljeno danes, 17:58

No shit, da je v proper peči boljše, sam kdo ma prostor za proper krušno peč doma l. 2019, ko smo vsi kočlerji na polno :D

DaCapo je napisal, da v pečici na 250° pizze enostavno ne more speči, kar je pač pretiravanje no

#25780 Arey

• vesoljci
  • 7 302 sporočil

Objavljeno danes, 18:05

Btw, kero moko pa uporabljate? Jz sm včasih mel razne bele, pol sm uporabljal črno, zdej pa kr ufuram proper polnozrnato pirino, pa dodam tam slabo šestino bele glih tok da se mal boljše skp drži. V vsakem primeru ne bo chewy ker je prenizka temperatura, gluten gor al dol, lahko vsaj uživam v proper polnozrnatem testu <3

#25781 Čenir

• mn3njalničarji
  • 506 sporočil

Objavljeno danes, 18:06

Zelo podobno, šestino bele ostalo haram s pirino, ker mi je pač dobra

Ampak vseeno mislim, da si zaslužim kakšno žaljivko zaradi pirine moke, ker pač v gostilni ne bi nikoli naroču tega :D

#25782 Arey

• vesoljci
  • 7 302 sporočil

Objavljeno danes, 18:10

Wat, jz sm najbolj srečen če majo v pizzeriji dobro polnozrnato testo.

#25783 Galko

Zvezdan!

• šerifi in depjutiji
  • 6 576 sporočil

Objavljeno danes, 18:13

ne vem če sem se u lajfu kdaj tako težko upiral bannanju

#25784 DaCapo

Fotr.

• šerifi in depjutiji
  • 4 515 sporočil

Objavljeno danes, 18:15

@Čenir: sem napisal, res. Za moj okus pač ni 100% OK in zato sem tudi nehal s peko domačih pic. Rajši grem ven jest ali pa si naročim. Razen na vikendu v krušni peči (ampak to je zgolj 2x na leto).

Evo, našel sem edino sliko domače pice (zgoraj omenjena zadeva, ki jo je pekel moj kolega pri 250°). Bilo je sicer več variant in vse so bile dobre. Ne pa tudi odlične! ;)
Objavljena slika

#25785 bubunabu

• mn3njalničarji
  • 1 184 sporočil

Objavljeno danes, 18:27

men zgleda ql samo prevec oblozena :) zadne case sm cist postal ventilator manj je vec na pici.

moka: caputo

#25786 DaCapo

Fotr.

• šerifi in depjutiji
  • 4 515 sporočil

Objavljeno danes, 18:30

@bubunabu: Ja, saj je bilo več variant. Bila je tudi čisto minimalistična, takšna, da bi jo še Mefisto rade volje zmazal.
Glede moke: ja, večinoma bela moka. In nekaj se je posipalo po podlagi, da se pač ne "sprime" + posledično prenizka temperatura pečice ... Mogoče izgleda slabše, kot je dejansko bilo :)

Sicer pa vsi vemo, kako je pica pravzaprav nastala: Gostinci so porabili odvečno testo, dodali nekaj poceni paradižnikove omake, občasno celo kak ostanek sira... Nekoč je bila to hrana za reveže, potem pa je šlo vse nekam v tri krasne in zdaj se vračamo h koreninam. :)

#25787 Arey

• vesoljci
  • 7 302 sporočil

Objavljeno danes, 19:05

Oglej si sporočiloGalko, ob 19 avgust 2019 - 18:13, rekši:

ne vem če sem se u lajfu kdaj tako težko upiral bannanju
Ne vem na koga je to letelo, sam glede na to kar smo od tebe videli na področju pizz nimaš ravno veliko high grounda :D

#25788 bigboss82

prispeva veliko gnoja. V vse izbe.

• vesoljci
  • 4 892 sporočil

Objavljeno danes, 19:08

Haha

#25789 Galko

Zvezdan!

• šerifi in depjutiji
  • 6 576 sporočil

Objavljeno danes, 20:06

VS karkoli iz polnozrnatega testa so moje pizze mojstrovina Reneja Redzepija, kle sploh ni debate :D :D

2 Uporabnik(ov) bere to temo

1 članov, 1 gostov, 0 anonimnih uporabnikov