Skoči na vsebino

Xiaomi

797 odgovorov na to temo

#761 h3ck3r

ščije brez rok!

• vesoljci
  • 349 sporočil

Objavljeno 21 september 2018 - 10:58

Drzi, slednja opcija je bolj smiselna, my bad. Pozabu sn napisat, da so mal fishy ti programi, ampak naceloma pri mojih telefonih pol ni blo problemov

#762 reziser

ne ve, kaj je kumkvat.

• mn3njalničarji
  • 184 sporočil

Objavljeno 21 september 2018 - 21:06

Oglej si sporočilomumbo, ob 21 september 2018 - 09:22, rekši:

dej model ne nabijaj, večini folka je težko že simko vstavit v nov telefon pa imenik skopirat kaj šele vse ostalo ;)

govorim iz izkušenj, ker vsak dan prodajam telefone. meni in tebi in tukaj nam je jasno da so to vse enostavne zadeve, če se lotiš ampak povprečnemu folku pač ni in se s tem ne bo ukvarjal oz se ne bo želel...

da bo malo povezano s temo še to obvestilo: od danes, 21.9.2018 dalje, v ponudbi nova telefona XIAOMI REDMI 6 in 6A pri telemachu
Mi a2 verjetno ne bo v ponudbi?

#763 mumbo

si po drkanju nikoli ne umije rok. Prašiček.

• rumeni jaki
  • 1 392 sporočil

Objavljeno 22 september 2018 - 09:16

Zaenkrat ni o tem informacij. Bom pa napisal modelom da bi blo dobro da ta model uvrstijo v ponudbo in vas seznanim z odgovorom. :)

#764 h3ck3r

ščije brez rok!

• vesoljci
  • 349 sporočil

Objavljeno 23 september 2018 - 12:54

Dej bot prosim se bolj uzaljen pa mi nakucaj se vec minusev, ker sem ti napisal, da nimas pojma in da pises bedarije

Jokica blesava zjamrana

#765 Štromar

obvlada otorinolaringološko felacijo.

• šerifi in depjutiji
  • 2 240 sporočil

Objavljeno 23 september 2018 - 15:12

Oglej si sporočiloh3ck3r, ob 23 september 2018 - 12:54, rekši:

Dej bot prosim se bolj uzaljen pa mi nakucaj se vec minusev, ker sem ti napisal, da nimas pojma in da pises bedarije

Jokica blesava zjamrana
:huh:

A je v tej temi kakšno sporočilo izginilo?

Pomiri se, h3ck3r. Pa na splošno je dobro imeti v mislih da če je nekaj lahko in samoumevno tebi, še ni nujno, da je tako tudi drugim.

#766 lizz

Redi vojsko gumijastih racmanov.

• dekline
  • 512 sporočil

Objavljeno 23 september 2018 - 16:07

Oglej si sporočiloEvita, ob 21 september 2018 - 08:22, rekši:

Mal tehničnega tipa moraš bit, da se ti zdi s tem ukvarjat. Sploh ni pomembno, kako težko je ali kolk lahko zajebeš, gre samo za koncept. Večini folka je to nepredstavljiv bav bav, verjetno velik bolj, kot smo mi k se tega rutinsko lotevamo sposobni dojet.

true

pac

folk.

#767 h3ck3r

ščije brez rok!

• vesoljci
  • 349 sporočil

Objavljeno 23 september 2018 - 16:26

Oglej si sporočiloŠtromar, ob 23 september 2018 - 15:12, rekši:

:huh:

A je v tej temi kakšno sporočilo izginilo?

Pomiri se, h3ck3r. Pa na splošno je dobro imeti v mislih da če je nekaj lahko in samoumevno tebi, še ni nujno, da je tako tudi drugim.

Ne, nobeno sporocilo ni izginilo, zakaj?

Pa zakaj se vedno govorite o "ce je tebi samoumevno, se ni nujno, da je drugim"? Mumbo bluzi, da je za rootanje telefona potrebno bit izredno tehnicno dovrsen, pa sem mu napisal, da to sploh ne drzi, model pa gre nato kot najvecja uzaljena picketina talat minuse. Mislim, za slednje me totalno boli kurac, smesno mi je to, ker nima blage veze o tem kar govori ter to nato kompenzira s tem, da tala minuse in igra uzaljencka

Avion je na prejsnji strani spraseval za mnenja o Xiaomijih, mu povemo malo kako je z odklepanjem doticnih fonov in rootanjem, podamo par mnenj, uleti mambo in cist prestrasi folk, da kako je treba bit tehnicni maher za (dobesedno) osnovno hendlanje Androidov. Tule nima to, da so te stvari meni samoumevne popolnoma nobene veze z nicemer, lol no. Lahk si ziher, da bom vsakemu, ki pride vprasat tule not o teh stvareh lepo povedal, da je s tem pet minut dela in da ni nic za zajebat, razpizdi me to, ker folk prodaja buce, da se lahk s telefonom zgodi ne vem kaj vse in da lahk gre miljon stvari narobe, ce ne ves tocno kaj delas. To je totalen bullshit, mam pa glih isto pravico to povedat cloveku, ki ta bullshit producira

#768 Štromar

obvlada otorinolaringološko felacijo.

• šerifi in depjutiji
  • 2 240 sporočil

Objavljeno 23 september 2018 - 18:27

Oglej si sporočiloh3ck3r, ob 23 september 2018 - 16:26, rekši:

Ne, nobeno sporocilo ni izginilo, zakaj?
Ker mi ni bilo jasno o kakšnem talanju minusov govoriš. Na prejšnji strani si dobil dva minusa in dva plusa. Nič od tega ni naredil mumbo. Sicer pa če bi te totalno bolel kurac za minuse, jih niti ne bi omenil.

Umiri se, zadihaj globoko in ne bodi napadalen po nepotrebnem.

Z mumbovem mn3njem se drugače večinoma strinjam. Kakor jaz vidim situacijo, si ti tisti, ki pretirava. Odklepanje bootloaderja in flashanje stock Androida sigurno ne vzame samo 5 minut - ponavadi traja par ur, da najdeš ustrezen postopek, fajle, programe,... (kar si tudi sam napisal na prejšnji strani). Večina ljudi za kaj takega nima volje.

Jazst zase vem, da sem sposoben narediti takšno stvar, ampak trenutno nimam ne volje, ne veselja, da bi kupil poceni telefon in se potem z njegovim pimpanjem ubadal ure. Raje kupim dražjega Samsunga, ki že iz škatle ne ponuja reklam in se mi z njim ni treba veliko ubadati da postane uporaben. Mogoče bi se šel kaj takšnega pri 16ih, danes sigurno ne. Raje namenim čas drugim rečem.

Če tebe veselijo te zadeve, fino. Smo ti hvaležni za vsak koristen doprinos. Ne moreš pa pričakovati/siliti ljudi, da se bodo tega lotili če jim to ni v ineresu. In če jim ni, je brez veze, da zaradi tega popizdevaš.

#769 h3ck3r

ščije brez rok!

• vesoljci
  • 349 sporočil

Objavljeno 23 september 2018 - 19:42

A, okej, se pardoniram za ono z minusi. Mislu sem, da mi jih je dal mambo, nimam vpogleda v to, my bad

Zakaj mi neki pripisujes kar ne delam? Kdo kogarkoli sili v kaj? :D Men je cist vseeno, kaj kdo dela, jaz nikomur nisem vsiljeval nicesar. Samo povedal sem cloveku, da to kar govori ni res, res sori, ce se ti je tist zdelo vsiljivo al pa povedano na nacin, ki tebi ne odgovarja. Ne pa plis govorit, da sem med napisanim silil kogarkoli v delanje cesarkoli. Kaj ljudje delajo ni cist nic moja stvar, js sam povem kar vem

Jebiga pol, res oprosti, ce se je ti al pa kdorkoli drug pocuti uzaljenga, ker zdej tega ne ve :D Ni blo tako misljeno. Kul, ce se tebi te zadeve zdijo take kot so, nimam nic proti temu. Pa tut sem ze povedal, da se strinjam, da povprecen uporabnik tega ne bo sel delat because volja/cajt/manjko zanimanja/neki tretjega. Ne pricakujem od ljudi, da morjo to vedet, se najmanj, da koga v to silim, ne neki govorit kar ni res ;)

#770 mumbo

• rumeni jaki
  • 1 392 sporočil

Objavljeno 23 september 2018 - 20:04

what? jaz ti nisem dal nobenega minusa ;)

delaš dramo za brezveze, sej to že ostali razložili glede flashanja, rootanja.. ne da se mi ponavljat.

pa lep, miren večer...

#771 Arey

tekmuje v snemanju. Kožce z glavce, se razume.

• vesoljci
  • 6 733 sporočil

Objavljeno 25 september 2018 - 14:58

No, dejstvo je da se rootanja ne bo lotil nekdo ki mu tehnologija ni domača, ne glede na to kok obračaš kako simplje. Ker ni. Poleg tega traja, in komu se to da, če ti to res ne dogaja.

#772 VEĐETA

štopa v Vrdlovce.

• šerifi in depjutiji
  • 3 477 sporočil

Objavljeno 25 september 2018 - 15:02

učasih smo prek odina flešali :D glupe galaxije

#773 rajc91

ne ve, kam bi sam s sabo.

• mn3njalničarji
  • 501 sporočil

Objavljeno 26 september 2018 - 12:07

Oglej si sporočiloVEĐETA, ob 25 september 2018 - 15:02, rekši:

učasih smo prek odina flešali :D glupe galaxije

še vedno se, se glih zdaj soočam z svetom samsunga :serjem:

#774 mumbo

• rumeni jaki
  • 1 392 sporočil

Objavljeno 26 september 2018 - 16:08

Jaz sem ravno včeraj naložu ODIN in probal flashat galaxy a3 2016 :lol:

samo ni šlo čez ker je zaščita neka, ne morem pa v nastavitvah izklopit, ker sploh ne morem v telefon :serjem:

#775 Flaming_C

prišel v fANALe za mistra mn3njalnika

• rumeni jaki
  • 2 793 sporočil

Objavljeno 30 september 2018 - 08:17

#776 Flaming_C

• rumeni jaki
  • 2 793 sporočil

Objavljeno 02 oktober 2018 - 08:28

Sem mislu da ima eglobal skladisca v EU,5 dni je paket potoval iz neznane destinacije nekam,danes pa dobim sporocilo da je paket zapustil UK z DPD dostavo :s

#777 h3ck3r

ščije brez rok!

• vesoljci
  • 349 sporočil

Objavljeno 02 oktober 2018 - 08:39

Ka si pa narocu?

#778 Flaming_C

• rumeni jaki
  • 2 793 sporočil

Objavljeno 02 oktober 2018 - 08:47

Pocoja

#779 Nyrix

garjavi nestvor z luskavico

• mn3njalničarji
  • 157 sporočil

Objavljeno 04 oktober 2018 - 06:31

Jst sem ga tud naročil ampak še čakam dostavo, če bo vse po sreči dospe ta teden. Upam da mi ne bo prevelik / pretežak v primerjavi z trenitnim Oneplus 3, ampak ko bom videl koliko več baterija zdrži se bo dalo verjetno hitro prilagodit :)

#780 VErT

skače z ritko na svečko.

• vesoljci
  • 861 sporočil

Objavljeno 04 oktober 2018 - 10:26

Men drzi 3 dni. Uporabljam ga recimo 2 uri na dan.

#781 gorann

tutti frutti

• mafija
  • 3 103 sporočil

Objavljeno 04 oktober 2018 - 12:32

Ze dva tedna cakam xiaomi mi2 lite iz eglobalcentral.eu kva strajkajo tolk dolg

#782 Flaming_C

• rumeni jaki
  • 2 793 sporočil

Objavljeno 04 oktober 2018 - 12:48

Sej mas tracking number,prever kje je paket

#783 gorann

tutti frutti

• mafija
  • 3 103 sporočil

Objavljeno 04 oktober 2018 - 12:50

Bom hvala, pac tolk k je en napisal da je en tedn rabu da je dobu telefon pa sem pojamral :)

#784 KercDaMan

• rumeni jaki
  • 508 sporočil

Objavljeno 05 oktober 2018 - 22:43

A se da uštimat SLO menije na A2 lite?
Glede na to, da je AndroidOne bi naj šlo, ali?

Mati ni glih tolk spretna s telefonom kot mladci in da se ne rabi potem še z angleščino ukvarjat.

#785 zoki

ga zmagoslavno poriva vse do jajc.

• rumeni jaki
  • 1 603 sporočil

Objavljeno 05 oktober 2018 - 22:54

Seveda

#786 Avion

obvlada hendling, najbolj pa cobro!

• mn3njalničarji
  • 1 078 sporočil

Objavljeno 06 oktober 2018 - 10:32

Dajte se malo bolj razpisat o Pocophone, ko se ga boste že malce navadili, kaj so vam plusi in kaj minusi ...

Ravno prej sem gledal, pa ga ima že enaA za sprejemljivo ceno (64GB verzija je 350€).

Oziroma a je sploh še kaj primerljivega s Pocophoneom v tem cenovnem rangu?

#787 VErT

skače z ritko na svečko.

• vesoljci
  • 861 sporočil

Objavljeno 06 oktober 2018 - 15:32

Jaz sem na pocota presedlal iz huawei p8, ki mi je vrhunko služil in povsem zadovoljil moje potrebe. Menjal sem telefon izključno zarad tega, ker mi je kamera šla po gobe. Poco se mi je sprva zdel dost isti, mal večji, precej boljši screen to body ratio, to je pa to. Ampak zdej po 2 tednih uporabe, predvsem opažam, da je precej hitrejši (vse od flightradarja do gmapsa itd. odpre v stotinki - mogoče tudi zarad tega ker mam še dost prazen disk, ampak po drugi strani poseduje tud najboljši procesor na trgu). Prstni odtis tudi super odreagira in mi je izjemen feature, stereo zvočniki naredijo svoje in so res zlo glasni (men to ogromn pomen, ker v avtu skoz poslušam youtube prek telefona), kamera pa se mi tudi zdi odlična. Sicer ful nisem pikolovski, ampak ko sem jo primerjal recimo z s9+, nisem opazil praktično nobene razlike, tudi v low light pogojih. Mogoče bi se kak večji pozanavalec vtaknil v vsak piksel in trdil da je drek, ampak za moje razmere služi odlično. Težave ima samo s focusiranjem v slow motion načinu, kjer doskrat zablura. Baterija mi pa zdrži 2 dni +, s tem da telefon recimo uporabljam 3 ure na dan, nafila se pa cela v dobri uri.

Overall mi je tole odličen nakup, se mi je sprva zdel da mečem denar stran, ker mi je p8 nudil res vse kar potrebujem od telefona, me je pa poco s svojo hitrostjo res presenetil.

Kupil sem ga v Sloveniji za 360€m dobi se ga pa na aliexpressu iz italijanskega skladisca za 303€ (s postnino in vsem vred).

#788 gorann

tutti frutti

• mafija
  • 3 103 sporočil

Objavljeno 06 oktober 2018 - 16:14

10
2018-10-06
Due to unforseen circumstances there is a delay in your shipment. We will update here once we have news.

9
2018-10-05
Processing delay, your parcel will be out for delivery shortly.

8
2018-10-04
Shipment further connected.

7
2018-10-03
Your parcel will arrive shortly at the courier depot.

6
2018-10-02
Shipment is on its way to the local depot.

5
2018-10-01
Your parcel has arrived at a sort facility.

4
2018-09-30
Shipment will arrive at courier depot for sorting shortly.

3
2018-09-29
Shipment is en-route to courier depot.

2
2018-09-28
In transit.

1
2018-09-27
The parcel has been picked by the courier; The parcel has left the courier's warehouse.

keri salabajzerji ej, narocu in placal 20.9.

To sporočilo je uredil gorann: 06 oktober 2018 - 16:15

#789 KercDaMan

• rumeni jaki
  • 508 sporočil

Objavljeno 06 oktober 2018 - 22:03

Naroču na eGlobal in da vidim, če pride kaj prej kot Goranovo :D

#790 Flaming_C

• rumeni jaki
  • 2 793 sporočil

Objavljeno 08 oktober 2018 - 15:55

Poco prišel

naročil na eGlobal

potovalo je pa takole,updajtalo je na vsakih 24 ur do prehoda na DPD

24.9. ob 07.32 je DPD prejel podatke o naročilu
26.9. The parcel has been picked by the courier; The parcel has left the courier's warehouse.
27.9. In transit.
28.9. Shipment is en-route to courier depot.
29.9. Shipment will arrive at courier depot for sorting shortly.
30.9. Your parcel has arrived at a sort facility.
1.10. Your parcel has arrived at DPD, please follow this link for further information:

DPD

1.10. ob 18.17 We have your parcel and it's on its way to our depot
1.10. ob 18.18 Your parcel has left the United Kingdom and is on its way to Slovenia
2.10. ob 23.59 prišel v DPD center blizu Munchna
4.10. ob 20.46 prišel v Horsching Avstrija
8.10. ob 07.21 v dostavnem centru Lj - Šentvid

8.10. dostavljeno

ok res da je bla brezplačna poštnina,sam c'mon :rolleyes:

------------------------------------------------------------------------------------------

O telefonu pa zaenkrat samo tole

HITER!!!

Xiaomi Redmi 3 Pro/Prime ni bil počasen,sam tole je svetlobna leta hitrej

#791 gorann

tutti frutti

• mafija
  • 3 103 sporočil

Objavljeno 08 oktober 2018 - 17:26

ma u kurac, tole je zadnjic, da od tu narocujem

;)

Oglej si sporočilogorann, ob 06 oktober 2018 - 16:14, rekši:

10
2018-10-06
Due to unforseen circumstances there is a delay in your shipment. We will update here once we have news.

9
2018-10-05
Processing delay, your parcel will be out for delivery shortly.

8
2018-10-04
Shipment further connected.

7
2018-10-03
Your parcel will arrive shortly at the courier depot.

6
2018-10-02
Shipment is on its way to the local depot.

5
2018-10-01
Your parcel has arrived at a sort facility.

4
2018-09-30
Shipment will arrive at courier depot for sorting shortly.

3
2018-09-29
Shipment is en-route to courier depot.

2
2018-09-28
In transit.

1
2018-09-27
The parcel has been picked by the courier; The parcel has left the courier's warehouse.

keri salabajzerji ej, narocu in placal 20.9.

12 2018-10-08

We apologise for the delay, we are following up your order to get it delivered to you as soon as possible.

11
2018-10-07
We apologise for the delay, we are following up your order to get it delivered to you as soon as possible.

To sporočilo je uredil gorann: 08 oktober 2018 - 17:28

#792 Nyrix

garjavi nestvor z luskavico

• mn3njalničarji
  • 157 sporočil

Objavljeno 09 oktober 2018 - 10:55

moji prvi vtisi z poco f1:

Naročeno iz aliexpress za 325€ (poco + steklo + dodaten ovitek + miband 3 free gift, plač DHL dostava) do mene je prišel v 14dneh.

Prej sem 2 leti uporabljal Oneplus 3, v primerjavi z njim mi sedaj baterija zdrži približno 2x več ob isti uporabi. Verjetno je tudi oneplusova baterija sedaj že malo izrabljena zato toliko večja razlika ampak vseeno z baterijo zelo zadovoljen. Sama velikost je zelo podobna, Poco je malenkost višji in debelejši ampak ni bistvene razlike kar me veseli. Ekran sploh ni slab, lep body/screen ratio in barve so dobre, ne čutim nekega pomanjkanja ker ni OLED kot Oneplus 3. Odpiranje aplikacij malenkost hitrejše ampak nebi rekel da je kot dan in noč, zvok iz telefona je boljši, fingerprint scanner še malenkost hitrejši kot oneplusov ampak že tisti je bil super. MIUI vmesnik ima določene pluse in določene minuse naprav skoraj stock androidu. Recimo Dialer, Galerija, music player od MIUI so zelo dobri vmesniki in sem pozitivno presenečen, sam launcher not so much, sem kar namestil gor Nova launcher ki mi bolj odgovarja.

Glede kamere je verjetno še prezgodaj za govorit ker nisem dovolj različnih slik delal, se mi pa zdi nekak podobna kvaliteta z OP3 le da ima portrait mode POCO boljši - blurranje ozadja in fokusiran glavnega lika - efekt pride boljši, to je tudi bistvo druge kamere zadaj, je samo senzor globine. Sama LED lučka za uporabo kot svetilka sveti bolj svetlo kar je tudi plus.

Trenutna slabost ki sem jo opazil je da pri hitrem tipkanju po tipkovnici tipke ki so ob robu ekrana (uporabljam google keyboard Gboard) - npr a, l, p primejo z zamudo, tako da če tipkam recimo na hitro "lala land" mi velikokrat napiše" laal, alla laal" Če z enako hitrostjo tipkam pri OP3 mi tipkanje zazna pravilno. Sem že gledal po forumih glede tega in nekateri ostali poročajo podobne probleme, nisem sedaj prepričan ali imajo vsi telefoni to težavo ali samo nekateri, upam da se bo dalo to softwaresko popraviti, tudi če je to hardware issue ni tako kritično spet sploh glede na to kaj vse telefon ponuja za to ceno ampak je to očitno en izmed področij kjer so prihranili nekaj denarja pri izdelavi.

Kaj več bom pa lahko povedal ob daljši uporabi.

#793 VEĐETA

štopa v Vrdlovce.

• šerifi in depjutiji
  • 3 477 sporočil

Objavljeno 09 oktober 2018 - 11:08

jst sm tudi opazu pri a1 da touch cudno dela na robovih ampak se navadiš na nexusu je delalo dosti boljše pomoje je to nek algoritem pri teh mal večjih telefonih ki preprečuje nenamerne stike na robovih ker ko ga drzis v roki ti delček prsta vedno tika steklo razen če maš res dolge prste :D

#794 zoki

ga zmagoslavno poriva vse do jajc.

• rumeni jaki
  • 1 603 sporočil

Objavljeno 09 oktober 2018 - 17:30

Ha, pri Xiaomiju trdijo, da je screen bleeding pri Pocotu softwarske narave in ga nameravajo tako tudi odpraviti. Moras biti kreten prve klase, da verjames temu :D

#795 -wicked-

testicoli

• mafija
  • 1 697 sporočil

Objavljeno 10 oktober 2018 - 11:02

Nekako tako je bilo ne oneplus one so isto trdili

#796 gorann

tutti frutti

• mafija
  • 3 103 sporočil

Objavljeno 11 oktober 2018 - 07:58

dobil sms od dpd, da danes pripeljejo telefon