Skoči na vsebino

Katere družabne igre si lastite?

namizna igra igra na deski board game

426 odgovorov na to temo

#401 Jake the Mess

ne ve, kam bi sam s sabo.

• mn3njalničarji
  • 656 sporočil

Objavljeno 21 april 2018 - 19:59

Twilight Imperium recimo :)

#402 BlueSan

obvlada otorinolaringološko felacijo.

• rumeni jaki
  • 2 246 sporočil

Objavljeno 21 april 2018 - 23:00

3rd edition smo odigrali 2x
- sedaj uporabljam figurce od njega za playtesting svoje igre Andromede heh

4th edition smo odigrali do sedaj 1x in je plan vsaj enkrat na pol leta narediti TI 4 soboto. Tako da je plan probat organizirat enkrat maja naslednjo seanso :)

Nam je pa parim to najljubši špil tako, da ja ne, heh, v bistvu to ni špil ki bi ga mel na mizi vsak teden. čeprv bi verjetno teoretično šlo samo vseeno, želimo tudi druge stvari igrati :)

#403 vrtavka

"Trepalnica mi je umrla!"

• dekline
  • 1 216 sporočil

Objavljeno 25 april 2018 - 21:48

To je vedno isti folk? Sicer si pri tolikih igrah ne predstavljam stalnega razlaganja pravil v nedogled :D

#404 BlueSan

• rumeni jaki
  • 2 246 sporočil

Objavljeno 26 april 2018 - 01:45

Ne ni vedno isti folk eni so bolj stalni drugi manj. Ponavadi zberem dan tako kot pač sam lahko doma organiziram petek ali sobota potem pa se vidi kdo lahko dokler ne zafilamo max 6 mest, pa da jih je vsaj 4, tako nekako je plan :)

Igrali smo tako recimo

Nazadnje
13. 4. (4 igralci)
- 1x Inis
- 1x Azul
- 2x Coloretto

30.3. (6 igralcev)
- 1x Ethnos
- 1x Cosmic Encounter

16.3. (5 igralcev)
- 1x Rising Sun

2.3. (5 igralcev)
- 1x Rising Sun
- 1x Photosynthesis

16.2. (4 igralci)
- 1x Viticulture Essential Edition
- 1x Sheriff of Nottingham

2.2. (4 igralci)
- 1x Blood Rage
- 1x Magic Maze

23.12. (5 igralcev)
- 1x Twilight Imperium 4

To so samo te večeri drugače pa jasno še polhno drugih trenutkov.

Recimo danes sem igral Star Wars Rebellion
Za vikend v soboto smo igrali 1x Ethnos
Pa pred tem s punco 1x Fog of Love
Pa pred tem z bratom sestro in punco 1x Azul in 1x Shadows over Camelot

itd. :)

#405 Douchebag

jebe ježevca.

• mn3njalničarji
  • 350 sporočil

Objavljeno 07 maj 2018 - 12:07

Kaj bi pa priporočil zame in za punco, da se na malo bolj dolgočasne večere ne zatečeva pred ekran ampak k kaki igri?

Naj omenim, da jaz kar obužujem take igre in gremo s kolegi pogosto v dobro potezo, ona pa je malo manj navdušena. Tako da ne sme biti preveč zakomplicirano zanjo ampak ne želim pa da je premalo zame.

Nekako sem razmišljal o pandemic s1 čeprav še nikoli nisem igral.

#406 Jake the Mess

• mn3njalničarji
  • 656 sporočil

Objavljeno 07 maj 2018 - 14:34

Sej vem da je to najbrz brezveze, ampak jest bi vseen zacel s kaksno preprosto igro, tolk da jo navleces na to drogo, pol bosta pa ze kej tezjega igrala cez cas :) ker zna biti da ce ji bos dal kej takega da se tebi ne bo cisto jasno kako se igra, da ji bo se bolj brez zveze vse skupaj.

#407 BlueSan

• rumeni jaki
  • 2 246 sporočil

Objavljeno 07 maj 2018 - 22:47

Oglej si sporočiloDouchebag, ob 07 maj 2018 - 12:07, rekši:

Kaj bi pa priporočil zame in za punco, da se na malo bolj dolgočasne večere ne zatečeva pred ekran ampak k kaki igri?

Naj omenim, da jaz kar obužujem take igre in gremo s kolegi pogosto v dobro potezo, ona pa je malo manj navdušena. Tako da ne sme biti preveč zakomplicirano zanjo ampak ne želim pa da je premalo zame.

Nekako sem razmišljal o pandemic s1 čeprav še nikoli nisem igral.

začni s Hanamikoji pa povej kako je šlo :D

#408 Fantom

obvlada hendling, najbolj pa cobro!

• rumeni jaki
  • 1 025 sporočil

Objavljeno 09 maj 2018 - 07:20

A ima kdo kak nasvet še katera igra bi bila primerna zame in za moj krog igračarjev... zaenkrat smo igral tole:

- Catan osnovna verzija - ok zadeva sam smo se jo že mal naveličal...
- 7 wonders - super uravnotežena zadeva, problem pa je predvsem v tem, da potem ko smo se naučil igrat, da nekak je vsak sam še svoje karte gledal, vsi smo obračal naenkrat in je blo res minimalno interakcij kar mi je mal sad...
- Game of thrones - tud super zadeva ampak ker smo sam štirje nekak izgubi na intenzivnosti igra, kar je mal tko tko za zadevo ki traja od 2 do 4 ure. Priporočam če je 6 igralcev, za manj se mi zdi da je preveč dolga in bi moral imet res agresivne playerje...
- Z mojo sva še probala Ticket to ride v 2 in mi je bila zelo fun, bomo probal še v 4...

Se pravi probal smo bolj malo, ker smo šele začel praktično z igranjem namiznic. Malo smo razmišljal da bi investiral v kak expansion za katance, sam mene osebno bolj vleče da bi probal kaj novega...

#409 KisliKiwi

ne ve, kaj je kumkvat.

• mn3njalničarji
  • 164 sporočil

Objavljeno 09 maj 2018 - 13:41

@Douchebag poglej Lords of Waterdeep, 7 Wonders: Duel, Ticket to Ride, Orleans,...

@Fantom: ce hoces vec interkacije in boja med igralci, meni osebno je top Cyclades. Enostavna pravila in res zakon igra, pa traja max 2 uri. Imas se Inis, Kemet, Mare Nostrum, Blood Rage, Rising Sun, zadnje case zelo hvalijo Battle for Rokugan (ki vlece dolocene mehanike ravno iz Game of Thrones, a ga nisem se igral). Tega je dosti, vse so zelo solidne ali odlicne igre, malo si poglej tudi glede tematike, pa si izberi.

Drugace 3 igre, ki jih priporocam vsakemu, ki hoce sprobat nekaj novega in ne prevec zahtevnega - Cyclades, Concordia, Dead of Winter.

#410 ayrton79

skače z ritko na svečko.

• rumeni jaki
  • 871 sporočil

Objavljeno 09 maj 2018 - 13:57

Oba poiskusita še Castles of Burgundy. Vrhunska igra za smešen denar.

Drugače pa malo prelistajta tale forum. Na prejšnjih straneh je ogromno nekih opisov različnih iger, malo pa si oglejta še njihove reviewe na youtube.

#411 Fantom

• rumeni jaki
  • 1 025 sporočil

Objavljeno 10 maj 2018 - 08:31

Drugače za najboljšo bazo iger je boardgamegeek ok? Ali obstaja kak boljši review site?

Gledam cyclades pa concordio... cyclades se mi zdi mal draga, vidim pa da so lepe figurce :D

#412 KisliKiwi

ne ve, kaj je kumkvat.

• mn3njalničarji
  • 164 sporočil

Objavljeno 10 maj 2018 - 11:39

Jaz uporabljam boardgamegeek.com, pa določenim ljudem sledim na YouTube za reviewe.

Vidis, meni pa ni niti najmanj zal denarja za Cyclades (glede na kolicino figuric je se poceni, pa ceprav niso na nivoju Zombicide ali Blood Rage), bi bil pripravljen dat tudi vec in za Concordio isto.

#413 Douchebag

jebe ježevca.

• mn3njalničarji
  • 350 sporočil

Objavljeno 10 maj 2018 - 12:56

7 wonders pa ticket to ride sva ze parkat igrala, je lustn.

torej se priporoca
-castles of burgundy
-hanamikoji
-lords of waterdeep
-orleans

bom mal predstavil, pa da vidimo. A se kaksna od teh odlikuje po replayabilityu?

#414 KisliKiwi

ne ve, kaj je kumkvat.

• mn3njalničarji
  • 164 sporočil

Objavljeno 10 maj 2018 - 14:31

Hm... Castles of Burgundy zna bit mogoce malo problem, predvsem zato, ker je dosti enih simbolov in tileov, ki si jih je tezko zapomnit, pa ne zgleda ravno najlepse. Zna odbit nekoga, ki ni ravno navdusen nad namiznimi igrami. Drugace bi rekel, da ima ravno Castles najvecji replay value od nastetih. Lords of Waterdeep menda zelo pridobi z dodatkom, a ga nisem se igral.

#415 BlueSan

• rumeni jaki
  • 2 246 sporočil

Objavljeno 10 maj 2018 - 19:24

To je zdej čist odvisno od tega kakšen tip človeka je. Recimo moji je bila zelo všeć 1960 Making of a president, nad čemer sem bil osebno presenečen. Hanamikoji je luštna kratka igra, ni zdej to ne vem kakšen špil, za nekoga uvedt v igre pa počasi začet pa pomoje ja. Potem tut Dominion je moji punci všeč, pa Ticket to Ride, pa Azul itd...

Samo že v naprej vem, da meni najljubše igre njo ne bodo nikoli pritegnile, ker enostavno ni tak tip človeka.

#416 Fantom

• rumeni jaki
  • 1 025 sporočil

Objavljeno 11 maj 2018 - 07:16

A je mogoče blazna razlika med različnimi verzijami ticket to ride? Z mojo sva igrala Europe, vidim pa da je še par drugih variant(USA recimo). Btw lahk me pošljete nekam, sam se mi ne da zdele gledat po netu, a kdo iz glave ve točno kako se gradijo tuneli v Ticket to Ride? ne vem če čist razumem tisto obračanje kartic :D

#417 ayrton79

skače z ritko na svečko.

• rumeni jaki
  • 871 sporočil

Objavljeno 11 maj 2018 - 11:40

Če kupuješ kupi Evropo, je veliko bolj zanimiva kot pa Amerika, saj ima tunele in trajekte.
Ko pride do tunela najprej pokažeš karte, s katerimi ga boš gradil. Potem se še tri karte obrnejo s kupčka. Za vsako od teh treh kart s kupčka, ki je enaka barvi kart s katerimi boš gradil tunel ali pa je jolly, moraš plačati še eno karto za plačilo tunela. Če teh dodatnih kart nimaš, ti je poteza šla v nič, tiste karte s katerimi si hotel plačati pa vzameš nazaj v roke.
V najslabšem primeru boš torej tunel dolžine štiri plačal s sedmimi kartami.

Edit: Obstaja pa zdaj tudi Nemčija.

#418 George

si mota joint.

• mn3njalničarji
  • 313 sporočil

Objavljeno 11 maj 2018 - 13:41

Tle imaš na kupu vse Ticket to ride igre;
http://www.igraj.si/...ket%20to%20ride

OSNOVNE IGRE;
TTR USA - najbolj strateška saj omogoča zelo učinkovito blokiranje nasprotnika
TTR EUROPE - push your luck mehanika z tuneli + postaje da se odpravi blokiranje (meni zelo meh verzija, premalo strateška)
TTR NORDIC - če se igra samo v 2 ali 3
TTR GERMANY - igra doda mehaniko potnikov + vključuje večjo število ticketov kot ostale verzije

Z vsako od osnovih iger se da igrati potem z map pack razširitvami, načeloma se vzame samo eno osnovo igro potem pa kupuje map packe saj je bolj finančno prijazno, določeni map packi zelo spremenijo igro, recimo UK

BTW, rabi kdo Concordia igro, v foliji samo en vogla je malenkost udarjen - 35,50€, ker ste ravno omenjal nekaj to igro?

#419 Jake the Mess

• mn3njalničarji
  • 656 sporočil

Objavljeno 11 maj 2018 - 16:17

Vsem ki iščete katera igra bi bila najbolj primerna za vas priporočam tale seznam:

https://boardgamegee...ay-2017-edition

Pol si pa se poglejte kakšen play through iger ki vas vlečejo, da dobite mal filinga kako igra poteka in če bi vam sploh bila všeč. Meni ima Rahdo( https://www.youtube.com/user/rahdo ) kar dobre playthroughje, čeprav včasih naredi kakšno napako, ampak nekako mi da najboljši filing kako igra teče. Za razlago pravil mi je pa najboljši Watch it played - https://www.youtube....r/WatchItPlayed .

#420 BlueSan

• rumeni jaki
  • 2 246 sporočil

Objavljeno 11 maj 2018 - 22:47

Samo treba vedt da ima Rahdo bolj playthrough za 2 igralca

#421 stom1c

garjavi nestvor z luskavico

• mn3njalničarji
  • 133 sporočil

Objavljeno 12 maj 2018 - 17:59

Prejšnji teden je poštar prinesel to in bomo izkoristili današnji deževni dan za partijo ali dve.

Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

Poročam.

#422 Jake the Mess

• mn3njalničarji
  • 656 sporočil

Objavljeno 12 maj 2018 - 21:52

@BlueSan: Jap, to je res, meni to sicer ustreza, ker najvec igram ravno z mojo zensko. Vseeno pa pri vecini iger pove kako bi se (najbrz) igrale v vec igralcev.

@stomic: Lepa! Iz kje si narocil?

#423 KisliKiwi

ne ve, kaj je kumkvat.

• mn3njalničarji
  • 164 sporočil

Objavljeno 13 maj 2018 - 12:07

Jp, porocaj. Dobija dobre ocene vsepovsod, a me iz neznanega razloga ne preprica 100%. Mogoce zato, ker imam dosti area control iger ze. Ampak nisem pa niti dalec od tega, da bi si jo nabavil :D

#424 BlueSan

• rumeni jaki
  • 2 246 sporočil

Objavljeno včeraj, 14:48

Update:

Dodano k moji kolekciji obarvano v rdeče:

- 1960: The Making of a President
- 7 Wonders Duel
- 7 Wonders
- Android Netrunner
- Andromeda
- Azul
- Bang: Dice Game
- Battle Line
- Battlestar Galactica
- Blood Rage
- Blokus
- Captain Sonar
- Citadels
- Codenames (Slovenska izdaja)
- Codenames (Pictures)
- Coloretto
- Cosmic Encounter
- Dixit
- Dominion
- Ethnos
- Evolution: Climate
- Falling Sky
- Fake Artist goes to New York
- Fog of Love
- Formula D
- Galaxy Trucker
- Game of Thrones 2nd edition
- GO
- Hanamikoji
- Hive
- Incan Gold
- Jungle Speed
- Kemet (+ Ta Seti Expansion)
- Magic Maze
- Mission Red planet
- Mysterium
- Nimmt 6
- Pandemic
- Pandemic Legacy: Season 1
- Photosynthesis
- Power Grid
- REX
- Rising Sun KICKSTARTER verzija (2 KOSA)
- Robinson Crusoe
- Roll for the Galaxy
- Scythe
- Shadows over Camelot
- Sheriff of Nottingham
- Shogun
- Skull
- Star Wars: Rebellion
- Summoner Wars + Shit load of dodatkov
- Summoner Wars (Alliances)
- Talisman
- Ticket to ride Europe
- Twilight Imperium 3rd Edition
- Twilight Imperium 4th edition
- Twilight Struggle (Deluxe)
- Two Rooms and a Boom
- Viticulture Essential Edition + Tuscany Essential Edition
- War of the Ring 2nd edition (+ oba expansiona)
- Winter Tales
- Zombie Dice

V soboto je plan sprobati Shogun in Kemet :)

#425 Ex

skače z ritko na svečko.

• mn3njalničarji
  • 788 sporočil

Objavljeno včeraj, 21:09

Nice, čakam na Shogun review!

#426 BlueSan

• rumeni jaki
  • 2 246 sporočil

Objavljeno danes, 00:27

Heh zmenjen, ga dam.

P.S. plan je tut pobarvat Kemet pošasti do takrt, da vidm če mi rata :)

#427 KisliKiwi

ne ve, kaj je kumkvat.

• mn3njalničarji
  • 164 sporočil

Objavljeno danes, 11:51

Jaz se vedno cakam na porocilo Lords of Hellas :)

2 Uporabnik(ov) bere to temo

0 članov, 2 gostov, 0 anonimnih uporabnikov