Skoči na vsebino

Miške in podloge

uradna tema

1256 odgovorov na to temo

#1 bolha

obvlada hendling, najbolj pa cobro!

• rumeni jaki
  • 1 052 sporočil

Objavljeno 14 junij 2012 - 18:28

Nadaljevanje stare teme.

#2 Slasher

je fejst čez les.

• legende
  • 1 092 sporočil

Objavljeno 14 junij 2012 - 19:36

danes bil v Grazu v trgovini Mediamarkt. prejšnjo miško Logitech Anywhere Mouse sem po nerodnosti vrgel pod avto, tako da sem nekaj časa bil brez. bila je draga, 70 eur (no, prejel sem jo za darilo, ampak vseeno).

danes jo vidim v prej omenjeni trgovini za 45 eur, haha. kurci slovenski, cene pri nas absurdnih 70-80 eur. takoj sem jo kupil :snetininja:

vse je toliko ceneje tam :lol:

#3 bolha

obvlada hendling, najbolj pa cobro!

• rumeni jaki
  • 1 052 sporočil

Objavljeno 14 junij 2012 - 20:59

Razer je predstavil novo simetrično igralno miško (Taipan). Ima kar 8200 DPI.

http://store.razerzo...goryId.35208800

To sporočilo je uredil bolha: 14 junij 2012 - 23:03

#4 GrimReaper

je ravnokar kraljevsko prdnil.

• vesoljci
  • 220 sporočil

Objavljeno 14 junij 2012 - 21:35

Danes sem opazil, da mi piska iz G9x. Ne sicer iz takega položaja kjer sedim, ampak na 10cm se pa že sliši.

To da ima miška 8200DPI pa ne vem v čem je point, itak večina igra pri 800-1000DPI, kar imajo že najcenejše miške. Sploh za single player je povsem dovolj že RX250 (oz. G400 če preferiraš držanje s celo dlanjo).
G9x je po kvaliteti gumbov in koleščka še slabša. Edino teflonske nogice je treba dokupit pri non-gaming miški, če ne se zelo težko premika.

To sporočilo je uredil GrimReaper: 14 junij 2012 - 21:46

#5 IceD'Bear

ravnokar sir je.

• rumeni jaki
  • 87 sporočil

Objavljeno 15 junij 2012 - 08:52

Zdaj pa še od logija mmo mouse:

Objavljena slika

#6 amnesia

degustatore di cannoli

• mafija
  • 11 886 sporočil

Objavljeno 15 junij 2012 - 23:01

Tale logijeva zgleda prav kjut, kot neki iz spila Portal :D

#7 GrimReaper

• vesoljci
  • 220 sporočil

Objavljeno 16 junij 2012 - 06:22

Navedek

Danes sem opazil, da mi piska iz G9x. Ne sicer iz takega položaja kjer sedim, ampak na 10cm se pa že sliši.
Očitno je to normalno in je za zamenjat en kondenzator:
http://forums.logite...ise/td-p/477700
http://jdc.koitsu.org/logitech/

Sem probal tut stari MX510 in G5 2007, in sicer piskata, ampak se iz sedečega položaja ne sliši.

Sem pa že preventivno naročil G300, ki naj nebi imele tega problema, če bo šlo slučajno pri menjavi kondenzatorja kej narobe.

To sporočilo je uredil GrimReaper: 17 junij 2012 - 16:12

#8 Samurai

jadnik, ki se mu je posrečilo celih devet sporočil

• svinjski pastirji
  • 9 sporočil

Objavljeno 22 junij 2012 - 22:04

Oglej si sporočiloIceD'Bear, ob 15 junij 2012 - 08:52, rekši:

Zdaj pa še od logija mmo mouse:

Objavljena slika
Oh man! zgleda lepo, ampak bela barva je pa za posrat.

#9 IceD'Bear

ravnokar sir je.

• rumeni jaki
  • 87 sporočil

Objavljeno 23 junij 2012 - 19:05

Sej je v črni tudi.

#10 Glasbenik

skače z ritko na svečko.

• rumeni jaki
  • 871 sporočil

Objavljeno 24 junij 2012 - 11:09

Kam ponikujejo Logitech-ove Marathon Mouse M705? Je kaka naslednjica že zunaj?

#11 GrimReaper

• vesoljci
  • 220 sporočil

Objavljeno 24 junij 2012 - 13:25

Zakaj bi kdo hotel Logitech M705 tut ne vem, razen tega da neprestano loviš kurzor po zaslonu ker ne gre tja kamor hočeš.
To je bla najslabša miška kar sem jih probal, še tiste za 5€ nimajo teh problemov. Pa ne verjamem da je pozicija senzorja problem, ker G9 in G300 imata tudi zamaknjenega iz centra, res pa da ne tolk ekstremno kot M705.
Pa sama oblika je tut dost nekomfortna.

Kaj pa G100, se da dobit drugje kot pa na ebayu iz Kitajske? Zgleda dost ok miška.
Sicer imam že naročeno novo G3 iz Kitajske. Pa trenutna G300 tut ni tolk švoh, edino oblikovno sta mi G3 in G9 boljši.
G100 bi naročil samo za rezervo (še ena G3 bi bila prehud zalogaj, ker pride 70-80€ s poštnino), ker očitno prihajajo slabi časi za miške, največ je teh z obliko ki so jo začel z MX500, sedaj sta to G400 in G500, ampak meni ne ustreza, miške z meni ustrezno obliko so prenehal delat (MX300, G1, G3), veliko jih ima probleme s piskanjem (G9x še največ).

#12 Null

si po drkanju nikoli ne umije rok. Prašiček.

• mn3njalničarji
  • 1 321 sporočil

Objavljeno 25 junij 2012 - 07:16

Oglej si sporočiloSamurai, ob 22 junij 2012 - 22:04, rekši:

Oh man! zgleda lepo, ampak bela barva je pa za posrat.

Ubozec.

#13 Glasbenik

skače z ritko na svečko.

• rumeni jaki
  • 871 sporočil

Objavljeno 25 junij 2012 - 11:13

Oglej si sporočiloGrimReaper, ob 24 junij 2012 - 13:25, rekši:

Zakaj bi kdo hotel Logitech M705 tut ne vem, razen tega da neprestano loviš kurzor po zaslonu ker ne gre tja kamor hočeš.
To je bla najslabša miška kar sem jih probal, še tiste za 5€ nimajo teh problemov. Pa ne verjamem da je pozicija senzorja problem, ker G9 in G300 imata tudi zamaknjenega iz centra, res pa da ne tolk ekstremno kot M705.
Pa sama oblika je tut dost nekomfortna.
Za igre jo res nisem sprobal, ampak za navadno delo se odlično obnese. Sem jo priporočal večim in še vedno so vsi zadovoljni z njo. Pa še baterijo zdržijo hudo dolg.

#14 antrix

želvak brez oklepa

• mn3njalničarji
  • 13 sporočil

Objavljeno 25 junij 2012 - 11:59

Kje je najbolje kupiti Steelseries izdelke? Oziroma, če se drugače izrazim, z najmanj komplikacij.

Tisti, ki ste lastniki SteelSeries Sensei mišonov, bi priporočali to miš preko G500? Sam imam trenutno MX518 in se ne morem odločiti ali naj presedlam na Senseija, ali naj nadaljujem z Logitech serijo.

#15 amnesia

degustatore di cannoli

• mafija
  • 11 886 sporočil

Objavljeno 25 junij 2012 - 19:29

Oglej si sporočiloantrix, ob 25 junij 2012 - 11:59, rekši:

Kje je najbolje kupiti Steelseries izdelke? Oziroma, če se drugače izrazim, z najmanj komplikacij.

Tisti, ki ste lastniki SteelSeries Sensei mišonov, bi priporočali to miš preko G500? Sam imam trenutno MX518 in se ne morem odločiti ali naj presedlam na Senseija, ali naj nadaljujem z Logitech serijo.

Nabavi prek Mimovrste. Drugace pa je Sensei miska, ki je za moj okus dalec, dalec pred drugimi. Edino kar zna biti motece je, da sta stikali precej glasni (levi gumb malo bolj od desnega). Ko sem vceraj nekaj probaval in priklopil svoj stari Razer Deathadder, sem to se bolj opazil. Adder je prakticno neslisen napram Senseiu :D Itak pa lahko na Mimovrste izdelek vrnes v 15 dneh, ce nisi zadovoljen, nimas kaj zgubit. Roko dam v ogenj, da bo to najboljsa podgana, kar si jih imel. :snetininja:

EDIT: Ce imas slucajno uporabljas mehko podlogo, ti svetujem, da nabavis tole: http://www.mimovrste...steelseries-9hd

#16 TheProper

želvak brez oklepa

• mn3njalničarji
  • 14 sporočil

Objavljeno 25 junij 2012 - 19:49

Se ti pridružujem, super miš je! Sicer relativno draga na ostale ki so na voljo, samo tudi ponudi nekaj več. Mi lahko še zaupaš katero podlago uporabljaš v navezi? Dve leti sem gonil razer kabuto dokler se tkanina ni tako zgulila da mi je kurzor začel skakat po zaslonu, tako da sem trenutno brez. Se pa spodobi da butnem neko konkretno podlago, edino 40eu pa res ne bi dal zanjo, četudi je oh in sploh pa še posebej dizajnirana za senseja.

#17 antrix

želvak brez oklepa

• mn3njalničarji
  • 13 sporočil

Objavljeno 25 junij 2012 - 23:07

Oglej si sporočiloAmnesia, ob 25 junij 2012 - 19:29, rekši:

Nabavi prek Mimovrste. Drugace pa je Sensei miska, ki je za moj okus dalec, dalec pred drugimi. Edino kar zna biti motece je, da sta stikali precej glasni (levi gumb malo bolj od desnega). Ko sem vceraj nekaj probaval in priklopil svoj stari Razer Deathadder, sem to se bolj opazil. Adder je prakticno neslisen napram Senseiu :D Itak pa lahko na Mimovrste izdelek vrnes v 15 dneh, ce nisi zadovoljen, nimas kaj zgubit. Roko dam v ogenj, da bo to najboljsa podgana, kar si jih imel. :snetininja:

EDIT: Ce imas slucajno uporabljas mehko podlogo, ti svetujem, da nabavis tole: http://www.mimovrste...steelseries-9hd

Meh, me glasno klikanje niti ne moti. Že MX518 ni kaj preveč tiha. Zdaj jo pa moram zamenjati, ker sem jo po sedmih letih ogulil. Spraševal sem pa zato, ker zadnje čase vedno večkrat ujamem, da je Sensei zakon. Čeprav tudi z G500 ne bi kiksnil. Pa hvala nasvet. :)

#18 amnesia

degustatore di cannoli

• mafija
  • 11 886 sporočil

Objavljeno 25 junij 2012 - 23:58

Oglej si sporočiloTheProper, ob 25 junij 2012 - 19:49, rekši:

Se ti pridružujem, super miš je! Sicer relativno draga na ostale ki so na voljo, samo tudi ponudi nekaj več. Mi lahko še zaupaš katero podlago uporabljaš v navezi? Dve leti sem gonil razer kabuto dokler se tkanina ni tako zgulila da mi je kurzor začel skakat po zaslonu, tako da sem trenutno brez. Se pa spodobi da butnem neko konkretno podlago, edino 40eu pa res ne bi dal zanjo, četudi je oh in sploh pa še posebej dizajnirana za senseja.

Uporabljam tocno to, 9HD. Verjemi, podlaga je fantasticna, Sensei drsi po njej kot da bi lebdel :)

Drugace pa samo da povem, prejle mi je umrl Sensei. Sploh se ne zbudi vec :( Ocitno mam res smolo, najprej mi je zacela crkavat Lycosa, zdej pa se ta. Itak je se v garanciji, sam jo moram tja poslat, pa pol kao oni strokovno pregledajo in krneki, po moje bo minil ene 2-3 tedne, preden mi bodo poslal novega.

EDIT: nevermind, panika po nepotrebnem, resitev je sledeca: ce ti miska zmrzne (nima osvetlitve in se ne odziva), potegnes usb kabel, in ga priklopis v sprednje usb porte. Miska se zbudi in jo lahko potem priklopis nazaj, tam kjer je bila prej. Kaj je razlog temu, ne vem. Je pa to workaround, da ne boste panike zganjal, tako kot sem jo jaz :)

#19 Izbrisani_Mukec_*

• Guests

Objavljeno 07 julij 2012 - 15:22

je kdo že kdaj popravljal gumijast right click? imam deathadderja kakšni 2 leti in naenkrat mi right click prime le, če stisnem na točno določenem mestu :<

#20 ulacan :)

bednik z dvema sporočiloma

• mn3njalničarji
  • 2 sporočil

Objavljeno 11 julij 2012 - 07:59

Do sedaj sem bil na Logitechovi G5 in bila je super miš, preživela cca. 8000 ur se pravi 8M klikov tko kot pravijo :)... sedaj pa kot prekleto mi povzroča zgleda kratek stik saj mi računalnik ugasne ko jo vstavim v režo usb-ja. Zdej a se splača to nest na servis ali me bo to stalo več kot pa nova miš? Me pa zanima katero miš predlagate kej, G500 od logitecha je videti precej enako, kakšna razer nebi škodila, se mi pa zdijo mal prenizke use skupaj? Ma kdo izkušnje z njimi?

lp

#21 IceD'Bear

ravnokar sir je.

• rumeni jaki
  • 87 sporočil

Objavljeno 11 julij 2012 - 11:40

Probaj najprej vse driverje odtranit in/ali vtaknit miš v kak drug računalnik, možno da ni nič narobe s hardwerom.
G500 je praktično enaka, razen da ma kulsko več gumbov pod palcem in precej boljši kolešček.
Pred kratkim sem šel iz G500 na razer hex, je trajalo kar nekaj časa, da sem se navadil na obliko.

#22 Madman

želvak brez oklepa

• mn3njalničarji
  • 18 sporočil

Objavljeno 11 julij 2012 - 12:39

Oglej si sporočiloIceD'Bear, ob 11 julij 2012 - 11:40, rekši:

in precej boljši kolešček.
Ravno kolešček je največji jajc pri G500. :serjem:

#23 IceD'Bear

ravnokar sir je.

• rumeni jaki
  • 87 sporočil

Objavljeno 11 julij 2012 - 13:29

Huh... zakaj točno?

#24 GrimReaper

• vesoljci
  • 220 sporočil

Objavljeno 11 julij 2012 - 13:44

Če je tak kot pri G5, brezveze razlagat, ker je praktično vsak boljši.

#25 Sajko

jebe ježevca.

• mn3njalničarji
  • 351 sporočil

Objavljeno 11 julij 2012 - 13:56

Tole glede koleščka pri G5 je res ja. Pri meni škriplje tako, da če se malo potrudiš lahko soseda zbudiš.
Imam pa eno vprašanje oz. rabil bi pomoč glede moje G5. No od nakupa je minilo že kakšne 3 leta in stvar dela praktično brez problemov imam pa težave s teflonskimi nogicami, ki so se že precej obrabile. Sem že na veliko iskal kje bi se jih dalo kupit, pa brez uspeha. Najbolje kar sem našel je bilo prek ameriškega amazona, ampak me pride 20eur, kar je preveč. Mogoče kdo pozna kje bi se dalo dobit nogice prav za G5 po možnosti pri nas, ugodno?

#26 ulacan :)

bednik z dvema sporočiloma

• mn3njalničarji
  • 2 sporočil

Objavljeno 11 julij 2012 - 16:38

IceD'Bear sem probal v enih treh računalnikih ,v enemu na vrhu kište ne dela nič , vtaknem zadaj mi krešne komp, na drugemu jo sploh ne zazna več, na laptopu mi je pa že prej zgleda sesulo use skupaj ker enkrat je delala , enkrat ne, na treh portih to. Sedaj je laptop na servisu, upam da ni razlog bila prav miška... hmm kolešček. Jaz nisem imel problemov. Delala je kot bi morala , prek kakim letom je sicer doživela "jagermeister poplavo" in kolešček je na čase biu trd pa masten ampak se je ščitila :D hehe... kar se tiče oblike G5 mi je ustrezala, zato pa sedaj nevem ali naj grem na razer. Se mi zdijo rahlo preveč položne, kako sedejo na roko bi mogel stestirat...

#27 wedgy_master

želvak brez oklepa

• mn3njalničarji
  • 22 sporočil

Objavljeno 11 julij 2012 - 17:04

Zame še vedno top miška: http://www.solo.si/l...usb/index.html. Oblika in funkcije identični prvi G5, le da je ta 1x cenejša..

#28 IceD'Bear

ravnokar sir je.

• rumeni jaki
  • 87 sporočil

Objavljeno 11 julij 2012 - 21:20

Jaz bi ostal na logitechu, če ne bi čutil močne potrebe po več gumbih na miši. In ravno ko sem se sprijaznil s hexom napovejo G600. Jaz bi ti priporočal da kar ostaneš na logiju.
Poleg same oblike razerja (rez so nizke, niso pa tak ozke kot zgledajo, hex je npr. širši od g500), so tudi driverji slabši - zaradi zbuganih riverjel mi je hex že skoraj crknil, sem rabil 3 dni s pomočjo supporta in raznih forumov da sem jo spravil nazaj k življenju. Pa kdo je še videl da se po updatu driverjev mora komp restartat?

#29 GrimReaper

• vesoljci
  • 220 sporočil

Objavljeno 20 julij 2012 - 14:29

Oglej si sporočiloGrimReaper, ob 14 junij 2012 - 21:35, rekši:

Za to ne vem zakaj sem napisal da na 10cm, ta je piskala na pol metra.
Po enem mesecu (dopusti) sem končno dobil zamenjavo (so izbrali najtišjo), ta je sprejemljiva, ker piska samo na 20cm.
Za kakšno drugo pa niti nisem mogel menjat, G300 že imam in je sicer dost dobra, ampak malenkost premajhna, potem G400/G500 sta preveliki. Od Razerja je primerna samo Abyssus, ampak ima samo 450/1800DPI, sam pa preferiram 1000DPI.
Z G9x se jim je pa res usralo, praktično idealna oblika in odličen scrool wheel.

#30 Pinewolf

garjavi nestvor z luskavico

• mn3njalničarji
  • 145 sporočil

Objavljeno 25 julij 2012 - 21:02

Mene pa zanima neki. Mam Razer Abyssus miško že skor 3 leta in mi je najboljša stvar. Se pa je pojavo problem s tem da zaradi zelo pogoste uporabe desnega gumba, ta deluje zelo šibko. Treba je kar ornk prtisnat da zagrabi in je praktično muka klikat z njo zaradi tega. Zanima me če se da to slučajno na kakršnkoli način popravit oz. odpravit ali je najbolje da si kupim kar novo?

#31 Jodlar

ne ve, kam bi sam s sabo.

• mn3njalničarji
  • 572 sporočil

Objavljeno 25 julij 2012 - 22:28

Jest sm meu isti problem pri deathadderju (ravno tako po ene 3-4ih letih), pa sem ga kar zamenov pred parimi dnevi za imperatorja, ker mi je enostavno dopizdlo :) Zaenkrat sm še kar zadovoln z njim, pa čeprov mi je DA še rahlo bolj pasov u roke kot ta.

Drugače pa kolikor sem bral, je to kar precej pogost problem pri razer miškah (to + auto dvoklik), pa tud nobene učinkovite rešitve ni za to. :/

...

Pa spet majo nekej novga vidm :) Razer Ouroboros

Objavljena slika

#32 kr?en

samo na zelen pofarban člouk

• vesoljci
  • 1 720 sporočil

Objavljeno 26 julij 2012 - 08:34

zgleda bodo zdaj ratale popularne te transformers miske.

#33 BullDozer

želvak brez oklepa

• svinjski pastirji
  • 11 sporočil

Objavljeno 28 julij 2012 - 14:30

Sicer nisem oseba, ki bi dala kaj dosti na mišjake ampak ob teh Razerčkih ti pa zaigra srce.

#34 GrimReaper

• vesoljci
  • 220 sporočil

Objavljeno 28 julij 2012 - 14:53

Jest sm pa bolj za Logitech:
Objavljena slika
Objavljena slika

#35 Skynetz

več kot očitno žre doručak na mn3njalu.

• vesoljci
  • 4 020 sporočil

Objavljeno 28 julij 2012 - 15:21

Meni se te razer miške večinoma kr dobro gnusijo, samo ko se spomnim ko sem pred par leti kupoval miško in sem jih probal ene par, sem imel občutek ko sem držal razer v roki in stiskal tiste stranske gumbe, kot da bo vsak čas razpadla. Potem sem kupu MX518 :avadodo: :wub: , ki pa deluje še danes. Neki je začela zafrkavat pred 2 tedni, sem mogu dat usb not pa vn, ker je vsako uro nehala delat, ampak sem jo odpru pa popravu (slab stik probably), tko da očitno jo bom mel kr še neki cajta :happy: . Kupljena pa je bla še v tolarjih, tko da je minilo že kr neki let :D

#36 BullDozer

želvak brez oklepa

• svinjski pastirji
  • 11 sporočil

Objavljeno 28 julij 2012 - 16:43

No na Logitech prisegam tudi sam - zaenkrat G300 + K350 Wave :worship: Logi je pač Logi. Z Razerjem nimam kakih velikih izkušenj (razen podlage :happy:) ampak z vsemi tistimi robo-dodatki zgledajo še kar fino.

#37 Jodlar

ne ve, kam bi sam s sabo.

• mn3njalničarji
  • 572 sporočil

Objavljeno 29 julij 2012 - 12:46

Ja to je itak čist odvisno kaj ti najbolj ugaja. Za nobeno ne moreš rečt da je najbolša.
Jest recimo sem sprobal mx518, G5, G9x, Copperheada, Deathadderja in Imperatorja 4g, pa mi je bla od useh še najbolša Deathadder, ker je imela daleč najbolj odzivne tipke pa tud oblika mi je še najbolj sedla. Edini minus je pač ta, da se dokaj hitro obrabi :/ (..men je zdržala dobra 3 leta)

#38 Saury

si po drkanju nikoli ne umije rok. Prašiček.

• mn3njalničarji
  • 1 318 sporočil

Objavljeno 29 julij 2012 - 20:11

g300 <3 super stvarca, sploh za manjše roke in sploh ker sem prej imel razer lachesis (najbolj neudobna miška vseh časov).

#39 GTAjevc

vseskozi piratizira! APZ, na pomoč!!!

• rumeni jaki
  • 1 787 sporočil

Objavljeno 29 julij 2012 - 20:57

Ker je brat ultra šakrt in ne namerava menjat legendarne MX1000 s teflonskimi podložkami (kr noče crknit) me zanima katero podlogo priporočate za tam do 15€. Naročil pa jo bo verjetno na amazonu. hvala

#40 Sudat

jebe ježevca.

• mn3njalničarji
  • 373 sporočil

Objavljeno 30 julij 2012 - 14:45

Js bi prosu za nasvet za mišona od 50 do 70 Ojrov, razmišljal sm o kakem R.A.T. transformerju... Ma kdo kaj izkušenj za tako poceni robo? Kje bi stvari čim ceneje nabavu? Hvala

1 Uporabnik(ov) bere to temo

0 članov, 1 gostov, 0 anonimnih uporabnikov