Skoči na vsebino

Transilvanija (Romunija)-kako najcenje tja

14 odgovorov na to temo

#1 osis

prišel v fANALe za mistra mn3njalnika

• rumeni jaki
  • 2 797 sporočil

Objavljeno 04 maj 2015 - 13:18

Rad bi organiziral kratek izletek po Transilvaniji in sem sedja opazil, da so letalske karte resno predrage. Vse napotke glede vlakov in busov, ki jih najdem na netu pa je povozil čas. Našel sem neke organizirane izlete z busom, ki jih ponuja Palma, Sonček itd. Samo to je meni dosti brezveze.

Ima kdo izkušnje z potovanjem po Romuniji,.. kako se najbolj splača?

#2 Vodokotlič

na veliko mlati prazno slamo.

• vesoljci
  • 3 806 sporočil

Objavljeno 04 maj 2015 - 13:53

Malo za šalo malo zares. Štopaj in pojdi na počivališča. Mogoče ima kakšen romun frej :)

#3 NixoN

garjavi nestvor z luskavico

• mn3njalničarji
  • 134 sporočil

Objavljeno 04 maj 2015 - 14:24

Najcenej te bo pršlo, če najdeš enga truckerja ka fura v Romunijo. Ponavad z veseljem vzamejo kakšnega potnika, da ni dolgčas na poti, pa še topl vama bo ponoč. ;)
Po Romuniji te pa zihr najcenej pride avtobus, se pa tm zmenš vse.

#4 Flaming_C

analizira banalne analogije kanalov.

• rumeni jaki
  • 2 542 sporočil

Objavljeno 04 maj 2015 - 14:37

iz Budimpešte v Târgu Mureș imaš recimo datum 6.6.-13.6. za 32 € z Wizz air

iz Trevisa podoben datum v Cluj-Napoco za 55 €,isto Wizz air
iz Trevisa podoben datum v Timișoaro za 25 €,isto Wizz air

vse karte so povratne

#5 osis

• rumeni jaki
  • 2 797 sporočil

Objavljeno 04 maj 2015 - 16:02

Oglej si sporočiloFlaming_C, ob 04 maj 2015 - 14:37, rekši:

iz Budimpešte v Târgu Mureș imaš recimo datum 6.6.-13.6. za 32 € z Wizz air

iz Trevisa podoben datum v Cluj-Napoco za 55 €,isto Wizz air
iz Trevisa podoben datum v Timișoaro za 25 €,isto Wizz air

vse karte so povratne

hmm, zdaj če hočem se bolj fokusirat na Vampirske znamenitosti potem je Cluj dosti dobra obcija.

Štopanje odpade, ker ne mislim it sam. Group sex pa ni zame še.

#6 Samir Asmmir

obvlada hendling, najbolj pa cobro!

• mn3njalničarji
  • 1 068 sporočil

Objavljeno 04 maj 2015 - 16:06

mi smo šli s kombijem. če vas gre več kot 5 je to imo najboljša opcija. največ dežele vidiš in še če dobiš kje poceni kombi, je to najbolj poceni varianta.

v romuniji lahk spiš kjerkoli. predvidevam da si bote ogledali grad v Hunedoari, tam okrog maš ful lepo, neposeljeno pokrajino okrog.

in če ste že v romuniji bi blo škoda da ne bi šli še na transfagarasan in do črnega morja

#7 osis

• rumeni jaki
  • 2 797 sporočil

Objavljeno 04 maj 2015 - 16:11

Ne sam 2.

#8 Samir Asmmir

obvlada hendling, najbolj pa cobro!

• mn3njalničarji
  • 1 068 sporočil

Objavljeno 04 maj 2015 - 16:34

greš z avtom. kot šef

#9 Flaming_C

analizira banalne analogije kanalov.

• rumeni jaki
  • 2 542 sporočil

Objavljeno 04 maj 2015 - 16:57

Oglej si sporočiloosis, ob 04 maj 2015 - 16:02, rekši:

hmm, zdaj če hočem se bolj fokusirat na Vampirske znamenitosti potem je Cluj dosti dobra obcija.

Štopanje odpade, ker ne mislim it sam. Group sex pa ni zame še.

lej k si reku da so karte drage,niso,sam znat pogledat je treba ;)

srečno kamorkol že greš

#10 Nemi

ravnokar sir je.

• mn3njalničarji
  • 84 sporočil

Objavljeno 04 maj 2015 - 17:47

Jst in moja sva jo pred 6imi leti preštopala, tako da z povezavami ti ne morem pomagati. Priporočal ti bi le, da namesto o javnim prevozom razmisliš o renta-carju ali da greš s svojim avtom. Je veliko za videti in pomoje se splača da si mobilen. Sicer imajo dobro razvejano železnico in poceni vozovnice (imajo 4 kategorije vlakov in če so cene hitrih vlakov še kar podobna našim, so bile une poceni res res đabe).
Sva šla čez Budimpešto in Debrecen, v Romuniji pa potem čez Oradeo, Cluj, Alba Iulio, Sighisuora, Brasov, pa na Pitesti in čez transfagarasan nazaj v Sibou, na koncu potem pa Hunedoari in čez Timišvar v Srbijo in potem domov. Skupaj 14 dni.
Transilvanija je res lepa, sama narava, gozdovi, hribi ter cel kup gradov, kamor pogledaš. Če odmisliš seveda splošno ciganjarijo. Je pa standard boljši v primerjavi z ostalo romunijo. Najlepši so mi bili Sibou (fejst urejeno mesto z ogromno muzeji, dobrim vzdušjem) , Sighisuora (zelo lep srednjeveški del), Alba Iulia ima lepo ohranjen star-fort, transfagarašan (zelo zelo lep in dolg prelaz z jezerom na vrhu)... Bran je brezveze, masa enih turistov in en grad ki ni prav nič drugačen od tisočih drugih v transilvaniji. Pohvaliti se moram da sva enkrat spala tule, so se eni cigoti ki sva jih zvečer uštopala šli z menihi zmenit, da so naju sprejeli čez noč :D.

#11 osis

• rumeni jaki
  • 2 797 sporočil

Objavljeno 04 maj 2015 - 20:51

Oglej si sporočiloFlaming_C, ob 04 maj 2015 - 16:57, rekši:

lej k si reku da so karte drage,niso,sam znat pogledat je treba ;) srečno kamorkol že greš

res svaka čast za ta find, sem gledal in nisem našel. pa sem prebral, da Wizz leti.

Sam nimam več avta, od punce pa ne vem, če bi šel z njim na tako popotovanje. Je dost neroden za takšne stvari. Nimam želje videt nekaj ful Romunije, ampak zgolj ta famozni drakula stuff.

#12 taiyo

third rider of the apocalypse

• prostozidarji
  • 1 166 sporočil

Objavljeno 05 maj 2015 - 19:49

osis, nujno napiši poročilo, ko prideš nazaj :)

#13 osis

• rumeni jaki
  • 2 797 sporočil

Objavljeno 05 maj 2015 - 21:12

Bom, samo je še toliko v zraku, da so obeti res nedorečljivi.

#14 nimamdomisljije

želvak brez oklepa

• mn3njalničarji
  • 33 sporočil

Objavljeno 16 maj 2015 - 07:53

js osebno sm šel s prevozi do beograda (mislim da je bilo 25e) iz beograda do temišvarja pa je karta cca 1000din (ene 9e) iz temišvarja naprej je pa dost pocen. mislim da sem dal za vlak temišvar-sibiu (cca 300km) dobrih 6 evrov. Sibiu je pa na sredi romunije tako da so ti vse poti odprte (bukarešta, cluj, brasov, sigishoara, baia mare,)
Dejstvo je da romunija je za videt, lahko pa se odpoveš bukarešti ker ni nič posebnega, en velik komunistični spomenik pač in to je to, če že želiš gledat mesta sta brasov in temišvar zanimiva, baje tudi cluj, vendar sem bil tam premalo časa. na morje ne hodi, ker je usrano in vsa romunska gamad ki še ni spizdila v italijo se zbere tam in serje na kup

#15 mihak

je bil diskvalificiran iz fANAL za mistra. Ima premalega.

• vesoljci
  • 2 860 sporočil

Objavljeno 21 maj 2015 - 14:50

najceneje z avtoštopom

2 kolega sta ravno 14 dni nazaj šla v romunijo, do madžarske sta mela prek prevozov, nato sta pa štopala

do tja 13 x, nazaj do SLO pa zgolj 3x

1 Uporabnik(ov) bere to temo

0 članov, 1 gostov, 0 anonimnih uporabnikov